Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kórházi adminisztrátornak feltétel az egészségügyi képzettség vagy elég az érettségi? fórum

Kórházi adminisztrátornak feltétel az egészségügyi képzettség vagy elég az érettségi? (tudásbázis kérdés)

6. 259a746ef3 (válaszként erre: 1. - Cukilányka)
2014. ápr. 2. 18:03
Mindenképpen próbáld meg képezni magad,hogy jön-e olyan törvény?? Anno a nővéreknek elég volt a 2-3 éves nővérképző azután 2000 környékén jött egy rendelet,hogy kötelező az érettségi és bizony ötven évesen voltak kénytelenek beülni az iskolapadba.
5. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 3. - Cukilányka)
2014. ápr. 2. 15:44

Akit el akarnak küldeni, azt elküldik... akár a fôorvost is. Volt egy ismerôsöm, akit azért nem vettek fel, mert nem Magyarországon kandidált!!!!, hanem Romániában. Dolgozzon rá még 4 évet, és akkor (talán) megkaphatja a fôorvosi címet! Köszönte szépen, de nem kért belôle.


Amúgy a diktálás utáni gépírás a legfontosabb a latin mellett. Az nem hátrány, ha van egy Brencsány-féli orvosi szótárad...

Neurológián és a fertôzô osztályon dolgoztam néhány évvel ezelôtt, de csak zárójelentéseket csináltam. Az utóbbi osztály maga volt a pokol a fônôvér miatt. Fôleg, amikor azt ordította, hogy "kitaposom a beleteket"... Ilyen légkörben hogy is lehet dolgozni?? :(

Az elôbbi osztály pedig egy családias, összetartó, egymást segítô társaság.

2014. ápr. 1. 18:20

Ha jól végzed a dolgod, ügyes vagy és megkedvelnek, nem fognak elküldeni. Miért tennék? Az adminisztrátor általában diktálásra ír, recepteket fejel, kódol, szolgáltat a meglévő informatikai rendszerben. Nem kell hozzá eü. szakdolgozói végzettség. Ne keverd össze az asszisztensnővel az adminisztrátori (orvos írnoki) munkakört.


Miért félsz már előre ettől, még fel sem vettek. Egy régi dakota közmondás szerint: a hídon akkor kell átmenni amikor odaérünk:)

Sok sikert!

2014. ápr. 1. 18:14

És később elküldhetnének engem azért, mert nincs eü-s végzettségem, csak érettségim, és egy oda nem illő szakmai végzettségem (amihez az egészségügynek nincs köze).

Én attól félek hogy jön majd valami törvény és elküldhetnek.

2014. ápr. 1. 18:10
Elég hozzá az érettségi, de majd a szakterületen előforduló latin szavakat és kifejezéseket illetve azok helyesírását nem árt elsajátítani, de az hamar fog menni, bele fogsz jönni. A gyorsírás és az adott informatika program megtanulása is szükséges.
2014. ápr. 1. 18:05
Kórházi adminisztrátornak feltétel az egészségügyis képzettség? Vagy elég az érettségi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook