Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Átkozott hasfájás. Fogytán az türelem. fórum

Átkozott hasfájás. Fogytán az türelem. (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. moonlight13 (válaszként erre: 74. - Moonlight13)
2014. máj. 30. 10:18
járt
2014. máj. 30. 10:05
b5 vit segit a gyomorfajas problemajan.
74. moonlight13 (válaszként erre: 65. - Erika84)
2014. máj. 23. 10:11

Ez nagyon durva, hogy ennyi ideig rossz antibiotikumot szedettek :(

Nem tenyésztette ki a bacit?

Egyébként az én fiam is jár úgy (bár az köhögős baci volt), hogy 7 napig szedették az antibiotikumot, és megjavult, majd pár nap múlva kezdődött újra. 3 hónapig folyamatosan köhögött. Az interneten találtam rá, hogy van olyan baci, ami csak 10 napos antibiotikum kúra után döglik meg. Egy maszek dokihoz vittem a végén, hogy tenyéssze ki, tényleg az volt a baj, amit az interneten kinéztem. 10 nap antibiotikum után végül jobban lett. DE ezt azért egy orvosnak tudnia kellene! :(

73. bibity (válaszként erre: 71. - Erika84)
2014. máj. 23. 07:36
Szia! Jó lett a kontroll vizsgálatunk eredménye, eltűntek a bacik! Örülök nagyon, mert nem hiányozna egy krónikus fertőzés:) Ti hogy vagytok? Jól van a kislányod?
72. bibity
2014. máj. 7. 23:09
Szia! Jövő hétfőn megyünk kontrollra, majd megírom az eredményt! Azóta néztem itthon a pisit teszt csíkkal, de teljesen jó volt. Remélem, a hétfői is ezt mutatja! Lehet, hogy holnap megint megtesztcsíkozom.
2014. máj. 7. 22:31
szia miújság veletek? rendbe jöttetek?
70. bibity (válaszként erre: 69. - Erika84)
2014. ápr. 8. 12:14
Okés, most szedjük az antibiót, a kontroll után megírom, hogy sikerült-e kikezelni! Köszi az érdeklődést!
2014. ápr. 8. 09:28
Majd írd meg mi van a fiaddal!!!
2014. ápr. 6. 16:24
értettem :)
67. bibity
2014. ápr. 5. 23:21
Bocs, kislányOD at akartam írni!( nekem fiam van)
66. bibity (válaszként erre: 64. - Erika84)
2014. ápr. 5. 23:19

Sajnálom, hogy nálatok idáig fajult , hogy a veséjére is ráment! Még jó,hogy végül megúsztátok károsodás nélkül, de azt a tortúrát elképzelni is rossz, amin a kislányom keresztül ment! Én csak 1 hétig néztem nap, mint nap azt a sűrű, zavaros, büdös pisit, és már ettől ki voltam, annyira aggódtam! Remélem, a kontroll már negatív lesz...

Utána olvastam, ez a baci nem bírja a C vitamint, így most azt is adok 2*100 mg-ot. Az antibiotikumot mindenképp végig kapja...

Nálunk egy hasmenés volt a ludas, sajnos álmában bekakilt (sose szokott!) és valószínű, akkor ferőződött meg...

Az orvosok nálunk is hitetlenek, bagatellizálják a bajt, és a szülőt hibáztatják... A jobbak mindezt kedvesebben, mások nyersen...

2014. ápr. 5. 10:10
A lényeg hogy végig kell szedni az antibiotikumot ez a kulcs.. Nekünk csak 5 napig szedette ez volt a baj, és mikor a kórházban mondták szedje végig az üveget akkor gyógyult meg. Ja és fél évig rossz antibiotikumot szedetett vele hosszan..... Folyamatosan kapta a bikaerőset 2-3hetente közte pedig egy másikat szedett kis adagban. Amit nem kellett volna(mármint a másikat)mert nem arra a bacira volt.
2014. ápr. 5. 10:06

aha ugyan az . cefpodoximot kaptunk rá. otthon asszem ez a suprax.

Veseköve nem lett, de nem is mesélem el, min mentünk keresztül... Az én gyerekemnek azóta is úgymond lelkileg baja van.

Megnézték azért nem lehet e kiirtani a szervezetéből ezt a szart, mert visszafolyik a vesébe a vizelet. Az egyetlen jó dolog, hogy nem, de borzasztó volt a vizsgálat.

Ha nem 5 perc gondolkozási időt adnak a vizsgálat elvégzéséhez, hanem van időm itthon átgondolni, lehet nem megyek bele.

Nálunk úgy volt, hogy úgy nézett ki eltűnt és ahogy abbahagyta az antibiotikumot, 3 nap múlva újra ott volt a vizeletében. Már az őrület határán jártam.

Engem azzal fárasztott a dokinő, hogy biztos nem tartom tisztán a gyerekem..

NA most mondjam, hogy kórházi fertőtlenítőt vettem már...

Az én gyerekem messze tiszta az itteni "nagy higiéniai" szokásokhoz. Itt csak hetente

2sz1er3szor fürdetnek, Nekem minden nap és vécézés után extra megmossuk neki.

Aztán ugye kiderült a doktornéni nézte be a dolgot....

Egy német elküldte volna az anyjába vagy feljelentette volna.

63. bibity (válaszként erre: 62. - Erika84)
2014. ápr. 5. 05:01
Uhh, nektek is az volt? Mit kaptatok rá? Vesekövet megúsztátok? Eddig 2 emberrel vesztem össze miatta... Még egynek lesz mondani valóm, aki rám fogta, hogy direkt ásványi anyaggal tömöm a gyereket. No comment... Nekünk elvileg ez majdnem minden antibigyóra érzékeny, remélem, a kontrollon már nem lesz ott... Most 10 nap Zinnat van nekünk...
62. erika84 (válaszként erre: 60. - Bibity)
2014. ápr. 4. 21:13
Proteus Mirabilis... fél évig küzdöttünk vele...
61. bibity (válaszként erre: 42. - Panna anyuja)
2014. ápr. 4. 05:31

A tejfehérje allergia nálunk a nagyobbiknál van, ha véletlenül félreeszik, máris hasmenés. Nekünk nagyon rendes gasztrós doki jutott, tünetek alapján is kiírja a diagnózist, mert azt mondja, a vérvétel lehet csalóka, pláne pici gyerekeknél.


Ettől függetlenül a pici babák tényleg sokszor azért gázosodnak, mert a laktózt nehezen emésztik. A tejfehérje allergia is okozhat masodlagos laktózintoleranciát... Hah, bonyolult....

60. bibity (válaszként erre: 51. - Erika84)
2014. ápr. 4. 05:21
De jó, hogy végül megúsztátok! Mi most jártunk így, hogy csupa zavaros volt a fiam friss pisije, erre ráírták a leletre, hogy állott Pisti vittem, azért sok a baktérium! Egy helyettesítő orvossal, és egy laborossal össze is vesztem. Végül kitenyésztették, és tényleg sok baci volt, ráadásul egy olyan fajta, ami vesekövet csinál! Van ilyen is...Proteus a neve. Mert persze a pisiben kristályokat is láttak, és először rám fogták, hogy anyuka tömi a gyereket ásványi anyaggal, attól van...mindennek oka Anyuka, szerintük... Végül a tenyésztés után már semmi ilyet nem mondtak, sietve írták fel az antibiotikumot. A vesére lekopogom, még nem ment rá, mi egy hétig voltunk gyógyszer nélkül, és a pisije addig kb olyan volt, mint a romlott hús leves...
59. bibity (válaszként erre: 52. - Panna anyuja)
2014. ápr. 4. 05:08

De jó, talán már érik a kis bél rendszere :)


Igen, probiotikium, és nekünk használt is, sokkal nyugodtabb volt egész nap, ha kapta. Kb. 2 doboz elhasználása után már nem láttam különbséget, ha kapta, ha nem, gondolom addigra megtapadtak ezek a jó bacik:)

2014. ápr. 2. 13:24

mivel nem adtak probiotikumot, otthoni gyerekorvossal konzultáltam és ő is ezt ajánlotta, így a fiam is most kezdi majd el szedni.

V.színű én is fogom adni a lányomnak, mert ő meg keveset iszik..

A barátnőm kislánya movicolt iszik minden nap mert különben vérzik a popója... Csak receptre adják ki.

57. panna anyuja (válaszként erre: 54. - Erika84)
2014. ápr. 2. 13:20
Lehet a nagyobbiknak is jót tenne ez, nem csak a kicsinek.
56. erika84 (válaszként erre: 55. - Panna anyuja)
2014. ápr. 2. 13:19
Szuper!!!
55. panna anyuja (válaszként erre: 51. - Erika84)
2014. ápr. 2. 13:15

Pfff. Na igen. Ezek szerint nálatok nincsen lehetőség másik orvoshoz járni.


Én még otthon voltam ebben a helyzetben. A doki egyszerűen nem vett komolyan, másik meg nem volt. Itt azonban csak választok egy másikat ha nem tetszik, mert nagyváros.



Közben a gyerekemet kicserélték. Nyugis nézelődés és egy nagy kakálás után síma altatás.....

2014. ápr. 2. 13:13

[link]

ez az otthoni ismertető

2014. ápr. 2. 13:12

[link]


bigaia-nak árulják itt, ugyan az mint a bio gaia

52. panna anyuja (válaszként erre: 9. - Bibity)
2014. ápr. 2. 13:08

Most úgy néz ki, enyhül a helyzet. Talán már az is segít, hogy én már nem vagyok olyan feszült. Köszönöm a segítséget mindenkinek. Sok gyógyszer neve felmerült és ha szükséges lesz akkor sorba veszem ezeket. Ma azt gondolom utánna ézetek a párommal ennek a BioGaia-nak. Már a neve is jónak tűnik.


Ez probiotikum akkor ha jól értettem?

2014. ápr. 2. 13:01

Nagyon sajnálom...

A barátnőm ugyan így járt a lányával,tejallergiás és ő már 5 éves, de rendes kivizsgálásra csak egyszer küldték, pedig minden évben kellene, azt mondták majd kinövi, neki is szó szerint ömlött a popsijából a vér...


Nekünk crp-t néznek, nem kenetet vesznek pedig az egyértelműbb lenne. beszéltem otthoni gy.orvossal és mondta nem mérvadó az érték mert 12-sel is lehet komoly bakteriális fertőzés és negyvennel vírus.

A fiamnak 1 hétig volt 40 fokos láza ami nem ment le, 1 évesen azért nem olyan vicces, meg amúgy sem. Előtte 2 héttel is 1 hétig 39, mind a két alkalommal a végén kapott antibiotikumot, de minek várni ilyen sokat???A torkába bele sem nézett, pedig lángvörös volt. utána meg vért vett, mert annyira szarul volt a gyerek, hogy azt hitte leukémia... Ezek csak a végleteket tudják. A lányomat fél évig kezelte félre olyan antibiotikumot szedett ami nem is arra a bacira volt azért nem tudott meggyógyulni, majdnem ráment a veséje 8szor voltunk vissza, mire megnézte a kérésemre mi tenyészett ki a vizeletből. Utána hólyagtükrözés minden érzéstelenítés, kábítás nélkül.. Szerencsére a veséje nem ment végül rá. Mire kiderült hogy a helyes antibiotikumot, nem 5 napig hanem végig kellett szednie. és mindez fél év huza vona után. ami csak azért volt mert a lányomnak is (nem hazudok!!!) 1 hétig volt 40 fokos láza, és azt mondták az épp helyettesítő orvosok az a jó ha láz van ne is csillapítsam mert ez terápíás, könyörgöm nem a 40fok. (persze csillapítottam)És a vér útján átment a vesébe, a végén már vért pisilt a lányom és mikor mentünk, majdnem hogy kétségbe vonták... Szóval borzasztó. És most a második kálváriát járjuk éppen a fülével. De ezzel már nem untatlak.

Egy szónak is száz a vége, ismerem a falakba ütközöm és minden normális...

Kitartást és ne hagyd magad, engem már csak hisztis anyukának neveznek. De nem érdekel, azok után hogy a 2-3éves lányom veséje ráment egy műhibára, mert ez az... már nem érdekel.

2014. ápr. 2. 12:34

Huh. Nyugodt ébredés után tól vagyunk egy nyugis szopin is.


A mi gyerekorvosunkkal nekem jók a tapasztalataim, csak az allergia miatt nem kaptunk beutalót, hanem ő vett vért és vizsgálta ki. Csakhogy hiába mondtam hogy negatív lesz, mert diétázik a gyerek a pozitív eredményhez pedig ugye terhelni kell a gyerek szervezetét, nem nagyon érdekelte. ( Meg nem is nagyon jó a németem ) Negatív lett. Amiből megállapította hogy ez nem allergia, hanem intolerancia és terheljem néha a gyerek szervezetét had szokja. Azóta visszatért a gyerekem ekcémája, de az nem baj, itt egy jó kis krém rá!!!!!


Áh kell egy másik orvosi vélemény, mert amíg ez az ítélet, addig a lányom és a párom nem hiszik el nekem, hogy jobb ekcéma nélkül élni és diétázn, mint ekcémával. Rettegek, mert hiába tartatom a diétát a gyerekkel a párommalmindig kilengenek egy kicsit stikában. A gyerek állapota meg mindig csak egy kicsit rosszabb. De én láttam pici korában olyan rossz állapotban, hogy megilyedtek tőle az idegen gyerekek, és én sírtam vele mikor véreset kakált. Ráadásul ami kívül ekcémát okoz, az belül felszívódási godokat, ami az egyébbként is igen apró termetű lányomnak nem igazán válik javra.


Az antibiotikum nálunk úgy működik, hogy a doki kenetet vesz torokból. kimegy 2 percre, megnézi mikroszkópon, vagy tudomisén mit csinál vele, ha bakteriálisa fertőzés, antibiotikum, ha vírus, akkor nem, hiszen arra ugye nem hat. Sajnálom ha arra nem így van. :S

2014. ápr. 2. 11:47
Igaz a szakorvosokkal kivétel, azok nagyon jók, de mire sikerül kicsikarni egy beutalót...
48. erika84 (válaszként erre: 45. - Panna anyuja)
2014. ápr. 2. 11:45

hát nehéz...


Kitartást kívánok.

Sajnos nekünk nincs túl sok jó tapasztalatunk az itteni gyerekorvos ellátással, de nálunk általában (a mi városunkban) senki nincs.

A lányomat 2szer kezelték félre, antibiotikumot csak a legvégső esetben írnak, amikor már nagyon nagy a baj...

És képzeld tegnap hallottam a tv-ben hogy túl sok az antibiotikummal kezelt állat és ember és egyre többen rezisztensek és emiatt csak végszükség esetén írhatják fel az orvosok.

Az utóbbi időben a gyerekeimnek felírták, mert olyan betegek voltak... nem tudom hol húzzák meg a vonalat.

Minket most kezd komolyan venni a gyerekorvosunk, 4 év után...

bocsi, igen rosszul írtam igen sab simplex....

Nekem sem kellett sokszor adni a fiamnak.


A refluxra azért gondoltam, mert ha még nyelni sem akar, akkor lehet hogy az a gond... "Refluxbetegségről akkor beszélünk, amikor a gyomor (gaster) savas tartalma valamilyen mértékben a nyelőcsőbe (oesophagus) rendszeresen visszakerül."

Nem tudom. csak egy tipp.

Az itteni orvosokkal nekem az a bajom, ha nem adom a szájukba mi lehet a baj nem is foglalkoznak vele. Én ettől a bizonytalanságtól totál kész vagyok. Nem érzem magam biztonságban ilyen szinten.

De mondjuk vannak barátaink más városokban és mindenki dicséri az orvosokat, de itt még egy jót sem találtunk.

2014. ápr. 2. 11:38
Amúgy valami talán hatott. Remélem nem egyszeri esetről van most szó. Babám 9-kor elaludt, és még mindig alszik, igaz nyögdécsel néha, de ha fel is ébred most, már szuper teljesítményt nyújtott.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook