Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zenetagozatos általános iskolában hogyan zajlik a felvételi "vizsga"? Mégis óvodásokról van szó, mit követelnek meg tőlük a meghallgatáson? fórum

Zenetagozatos általános iskolában hogyan zajlik a felvételi "vizsga"? Mégis óvodásokról van szó, mit követelnek meg tőlük a meghallgatáson? (tudásbázis kérdés)


18. klarika5 (válaszként erre: 2. - Lemi09)
2014. ápr. 27. 19:13

Nálunk Ági lányommal sormintát is rajzoltattak. Már minden jelentkező kijött a teremből, csak Ági nem. A férjem már aggódott, hogy mi lett vele, bepisilt, vagy mi...?

Hát Ági az A4-es lapon körbe-körbe mind a 4 oldalán folytatta a sormintát. Meg kell annak adni a módját:))

Jó az a zenei általános! Nem csak zenei hozama van.

17. klarika5 (válaszként erre: 15. - Hourglass77)
2014. ápr. 27. 19:07
Azt is lehet. Tapsolod térben a dallammozgást - függőlegesen- ritmusával, s így a kezed "kiénekeli" a dallamot. Nagyon jó móka, ha belső hallásod segítségével kitalálod, melyik dalról van szó.
16. virgilius (válaszként erre: 15. - Hourglass77)
2014. ápr. 1. 13:29

Tudom, hogy elírtad, csak azért pontosítottam, hogy egyértelmű legyen. :)

Amúgy abszolút attól függ, melyik iskola, van, ahol szinte semmi felvételi sincs, van, ahol meg egész komoly.

15. hourglass77 (válaszként erre: 11. - Virgilius)
2014. márc. 31. 20:05
Köszi, elírtam. Annyira hülye azért nem vagyok, csak figyelmetlen voltam. Dallamot visszatapsolni, na az lenne a tudomány :-)
14. Lemi09
2014. márc. 31. 18:18

Köszönöm a válaszokat.

Nem hangzik túl rosszul. :)

Azt hiszem, megpróbáljuk!

13. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Lemi09)
2014. márc. 30. 20:24

Gondolom, hogy dallam visszaéneklése,akár hangszeres dallamé is, ritmusérzék (adott ritmus visszatapsolása, vagy egy dal ritmusának tapsolása)

Szóval nem kell nagy dologra gondolni:)

12. Vikyci
2014. márc. 30. 19:15
Engem annak idején sima osztályba írattak be anyuék egy ének-zene tagozatos általános suliban, de első nap átjött az énektagozatos osztályból az osztályfőnök meg az ének tanár azzal, hogy kevés a létszám abban az osztályban, így mindenkinek énekelnie kellett valamit, és akinek a hangja tetszett nekik, azt átrakták. Így kerültem az énektagozatra, pedig szerintem nincs is jó hangom, és akkor se volt.
11. virgilius (válaszként erre: 9. - Hourglass77)
2014. márc. 30. 18:19
Visszatapsolni egy ritmust, nem dallamot.
2014. márc. 30. 17:28

Meg vagyok lepve...:O

Nálunk az a feltétel a zene "tagozaton" az oviban,hogy legyen férőhely.

2014. márc. 30. 16:52

Nem lesz nehéz vagy megterhelő a meghallgatás, általában azt kérik a gyermektől, hogy énekeljen valamit, amit szeret, és vissza kell tapsolnia egy dallamot.

Ennyiből sok minden kiderül, de láttam már olyat is, hogy nem volt kedve énekelni a gyerkőcnek. na és? Még csak ovis. :-)

De jó pedagógusok a kollégáim (merthogy tagozatos iskolában tanítok) és mindig kitrükköznek valami értékelhetőt a csemetékből. :-)

8. Nikk_1982 (válaszként erre: 5. - Lemi09)
2014. márc. 30. 16:10
Nem, csak a karnagy/énektanár volt ott, meg anyukám.
2014. márc. 30. 15:37
Ritmus visszatapsolása, kedves nép(!)dal eléneklése, általában ilyesmi.
6. Lemi09 (válaszként erre: 4. - Angel1221)
2014. márc. 30. 14:48

Ott meg még jobb lenne, mert legalább ismerős közegben is lenne.

De nem tudom, hogy ez itt Budapesten mennyire gyakorlat. Pedig jól hangzik.

5. Lemi09 (válaszként erre: 3. - Nikk_1982)
2014. márc. 30. 14:46

Köszönöm. Ez így még szimpatikus is lenne.

Nem nyúzzák sokáig a gyereket fölöslegesen...

És sok ember előtt kellett énekelned?

2014. márc. 30. 14:46
Szia! Nálunk az oviba mentek őket meghallgatni, csak énekelgettek, aki alkalmas volt, kapott egy papírt erről, ezt kellett a felvételi papírokhoz csatolni.
2014. márc. 30. 14:40
Én ének- zenetagozatos általáos iskolába jártam. A felvételin azt mondták énekeljem el a kedvenc dalom. Elénekeltem, ennyi volt.
2014. márc. 30. 14:27

Jó, annyit nyilván tudok, hogy énekelni kell... De mennyit? És mit? Visz a szülő egy listát, és böknek belőle? És mennyi ideig tart?


Nagyon jó hangja van az egyelőre még középsős lányomnak, olyan dallamokat visszaad első hallásra, hogy nem győzöm kapkodni a fejem. (a Time to say goodbye -t simán ledúdolta egy margit - szigeti séta után, mert megtetszett neki/ Gondolkodom, hogy elviszem jövőre egy ilyenre, mikor iskolát kell választani, de nem tudom, mekkora stressz lenne neki.


Ha bárki megosztja velem a tapasztalatát, nagyon megköszönöm.

2014. márc. 30. 14:17
Zenetagozatos általános iskolában hogyan zajlik a felvételi "vizsga"? Mégis óvodásokról van szó, mit követelnek meg tőlük a meghallgatáson?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook