Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A harag, düh, elfojtása, kezelése. fórum

A harag, düh, elfojtása, kezelése. (beszélgetős fórum)


2014. márc. 30. 06:48

Valahol igaz... :))


[link]

15. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Estefani)
2014. márc. 30. 06:45
Van olyan eset, amikor fel kell vállalni a konfliktust másokkal, és olyankor lehet üvölteni mint az állat. Nem egy civilizált megoldás, félnek tőle, de őszinte és egészséges. Olykor én is nagyon durván fel szoktam lépni.
2014. márc. 30. 06:43

Nem tudsz úgy ellazulni, "LENNI", meditálni hogy közben tele vagy indulattal, feszkóval.


Ha megpróbálsz kívül passzív lenni, idegesen, akkor belül leszel aktív (feszült).


Viszont ha kívül leszel aktív, akkor belül leszel passzív (nyugodt).


A dinamikus meditáció a fizikai aktivitásra és a hangadásra alapoz. Csinálj amit akarsz, ordíts, csapkodj, rúgkapálj, rázkódj, a lényeg hogy éld ki magadból az "ösztönállatot"... Csak ne bánts senkit és semmit. Ez az egyetlen kritérium.


Az ösztönvilágod olyan mint egy állat, nem tűri ha elnyomják, előbb-utóbb erősebb lesz mint te, és abban nem lesz köszönet... (betegség, deviancia...)


Ezért kell kipörgetni magadból, mert egy idő után ez az állat szépen megszelídül.


De ilyen "aktív meditáció" lehet bármilyen aerob sport (úszás, futás, bicaj, ugra-bugra, harcművészet, stb...)


Ezek mind az állatot szelídítik meg.


Ha az állat megszelídült, azaz a lelked békében van, akkor tudsz igazán meditálni. Akkor leszel rá érett.

13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2014. márc. 30. 06:30
Isten őrizz!! Dinamikus meditáció! Esetleg!!
2014. márc. 29. 21:03

Ott és akkor. sose volt olyan, hogy : majd otthon megbeszéljük.kb. 3 seggreverés volt, egyik sem otthon, sajnos.

Mai napig így vagyok, utcán bármikor megfordulok, otthagyom, ha már végleg felbosszant valaki.

2014. márc. 29. 20:56
Mivel a munkam miatt rengeteg stressz er, regota mondogattak h menjem el vhova edzeni h levezessem a feszkot. Egy eve eletmodot valtottam, mindennap edzem. Edzes soran olyan szjnten kicsinalom magam, h utana mar arra sem emlekezem ki mivel idegelt ki aznap. XD Nagyon bevalt, javaslom mindenkinek.
10. Ekka
2014. márc. 29. 20:47

Én mindig kiadom. (Ott és akkor)

Az már milyen, hogy feldühít valaki, valami, de jól elfolytom pl. estig, mert akkor tudok futni.

Ennek így se füle, se farka!

9. Estefani (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2014. márc. 29. 20:36
És ha ezt egy konkrét személy váltja ki? :)
2014. márc. 29. 20:30

Én kiüvöltöm,"kicsapkodom" (ajtó) magamból. Soha egy percig nem tartogatom,mindig az kapja,aki feldühített.

Mégis beteg vagyok-most.

2014. márc. 29. 20:29
Meg kell szüntetni az okot, ami miatt haragos vagy meg dühös.
6. Sunshine girl (válaszként erre: 5. - Estefani)
2014. márc. 29. 20:23

Elvileg a sport jó erre, de nem olyan amihez többen kellenek. Harag, düh: és ha vesztesz? nem olyan jó dolog...

Konditerem is jó...

5. Estefani (válaszként erre: 4. - 342402de6d)
2014. márc. 29. 20:16
Próbáltam, egy ideig segített. De arra gondoltam, hogy hátha sok a fölös energiám és az a baj. Jó volna a sok haragot valami pozitív energiává változtatni...
2014. márc. 29. 20:13
Meditáció esetleg?
2014. márc. 29. 20:11
Még nem hallottam róla, de megguglizom! :)
2014. márc. 29. 20:07
Kehet mást is edzeni... Nem kell épp küzdősportot választani... Insanity?
2014. márc. 29. 20:06

Ki mit vet be, hogy feldolgozza a haragját? Hisztek abban, hogy amit elfojt az ember felgyülemlik és megbetegít?

Gondolkozom valami olyan sport kipróbálásán amiben pl. kick-box amiben kiadhatom a haragom. Bár ettől kicsit félek, hogy leboxolnám azt akire haragszom.

Ti mit tesztek ellene? Hogy oldjátok meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook