Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Afta a szájban kisgyereknél. Vajon mitől lehet? fórum

Afta a szájban kisgyereknél. Vajon mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


10. Judmi21 (válaszként erre: 9. - Cippora)
2014. márc. 30. 13:57
Igen,már én is gyanakodtam az olajos magvakra is (dió,napraforgó)
2014. márc. 29. 13:17
Nekem rendszeresen meg szokott jelenni az afta.Igen,lehet attól ha valami kosz a szájába kerül,de sokkal jellemzőbb ha le van gyengülve az immunrendszere,egy betegség után,fogászati kezelés után,én ha elharapom valahol belül a számat biztos,hogy kijön az afta,illetve egyéni érzékenység,pl.észrevettem,hogy ha volt egy csomó dióbelem,mindig rájártam és egy maroknyit eleszegettem,rá 2 napra tuti kijött az aftám.Utána néztem,és valóban az olajos magvak is okozhatják.Ez egy kellemetlen dolog,de van aki erre hajlamos,más meg másra.Nagyobb baja sose legyen :)
8. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Judmi21)
2014. márc. 29. 13:11

Lehet, hogy tényleg a vírusokkal van összefüggésben!

Esetleg kamillás öblögetés?

2014. márc. 29. 11:39
Már most szeret :)
6. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Judmi21)
2014. márc. 29. 11:25
És szeret oviba járni? Mert ha nem, akkor is gyengül az immunrendszere!
5. 2c3fc809b8 (válaszként erre: 4. - Judmi21)
2014. márc. 29. 10:53
Lehet, hogy te figyelsz, de az oviban ez kivédhetetlen, ahogy otthon is.Nem vagy minden pillanatában ott a gyereknek. A te poharadba is beleihat bármikor, ha nem látod.
4. Judmi21 (válaszként erre: 2. - 2c3fc809b8)
2014. márc. 29. 10:40
Én ilyenekre nagyon figyelek ! Ez kizárt dolog ! Most kezdte az ovit az is ...
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Judmi21)
2014. márc. 29. 10:24

A legyengült immunrendszertől is simán lehet. Ezek szerint Nálatok ez az ok. Próbáld meg az immunrendszerét erősíteni.


Ez találtam:


[link]

2014. márc. 29. 10:20
Elég hozzá egy nem megfelelően elmosott pohár, vagy más után lévő ivás.
2014. márc. 29. 10:16
Már többször volt aftás a kisfiam szája,ma is látta a foga felett egy hasonló hólyagot és már van egy pötty belül a száján,és a belül a pofazacskón. Szerintem megint kijön :( Kegyetlen! Én már összefüggésbe hoztam a megfázással,mert ugyanis most folyik az orr a múltkor pedig torokgyulladása volt. Ecsetélőn kívül nekünk semmit nem javasolnak,mert majd elmúlik ... De ilyenkor nem eszik és inni is alig iszik. Lekopogom,ma még egyszer mondta hogy fáj,a foga feletti,bízom benne hogy nem lesz már több. Akinek volt hasonló,mit mondanak mitől van és mit lehet rá szedni/ adni. Mert nekem a kialakulásának okáról sem igazán nyilatkoznak .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook