Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért támadja a szuka kiskutyámat egy nagy kan kutya? fórum

Miért támadja a szuka kiskutyámat egy nagy kan kutya? (tudásbázis kérdés)


14. Ata06 (válaszként erre: 13. - Potyek)
2014. márc. 28. 22:14

Megnéztem a kutyuskád. :) Jó nagy kutyus lesz. Szerintem erdélyi kopó van benne, a másik fajta meg idővel kiderül. Figyelni kell a szőre milyenségét-durvább, lágy, sűrű, egysoros vékony szálú - , hogy tartja a farkát általában- lefelé lógva vagy felfelé kunkorodva- , mekkora lesz a mellkasa, a feneke... stb.

Az orrából és a melkasából ítélve talán német juhász lehet a másik fajta. De érdemes figyelned ,mert ki tudod aknázni a legjobb tulajdonságait ,ha tudod mi a jellemző rá.

A másik kutya pedig egyértelműen nem szocializát kutya .Valószínű nem is tudja hogy kell viselkednia fajtársakkal. Kérdés, ha állandóan láncon van tartva, akkor az emberekre esteleg nem reagálhat támadóan?

A lánc nem mindegy mekkora. Már meg van szabva, hogy mekkora terület és lánc hosszúság kell a bizonyos méretű kutyának. Ha nem akkora bejelentést lehet tenni, mert állatkínzásnak minősül.

13. potyek
2014. márc. 28. 21:59
Nem olyan kistestű, 17-20kg lehet már, kopóféle keverék, van fenn róla kép a PULI-Naplómban. A másik kutya 35-40 kg és az is keverék. Az a baj ezzel a kutyával, hogy sokat láncon van, verik is, ha olyat csinál, ami a gazdájának nem tetszik. Aztán naponta legalább egyszer szabadon engedik, és azt mondják, hogy nem bánt senkit..
12. Ata06 (válaszként erre: 11. - Potyek)
2014. márc. 28. 21:54

A kerítést majd megoldjátok- mondjuk palával-, hogy ne is lássák egymást.

Milyen keverék a Tied? Abból a természetére lehet következtetni. Most hány kiló és mekkora a marmagassága?

Én nem vinném nagy kutyák közé sem, mert elég egy barátságos gerinc lapolgatás és már kész is a baj. Az egyik ismerősöm kis méretű kutyusának így repedt el a gerince. :(

11. potyek
2014. márc. 28. 21:37

Igen pont ettől tartok.....

Volt egy pulink, aki ki nem állhatta a kutyákat. Semmi féle kutyát nem tűrt el a közelében. 13 évet élt a kis drágám.

Novemberben került hozzánk Pipi, egy keverék kutya, akit a fiam talált 5-6 hetes korában. Ivartalanítottuk és velünk él már 5 hónapja. És ő imádja a kutyákat és pont attól akarom megóvni, hogy rossz élménye legyen, mert abból adódik majd egy rossz berögződés. Eddig minden kutya barátsággal közeledett felé, mindenkinek megadta magát, csak hogy játszhasson velük. Voltak olyan nagy testű kutyák, hogy csak na, de nem volt ezzel probléma. Csak ez a hülye, aki ráadásul a szomszédunk lesz, mert ott van az építkezésünk!

Az én kutyám, már bele van betegedve, ha egy nap nem megyünk át és nem játszhat a barátnőjével és annak a kis kölykével...

Annyira szar helyzet ez!

2014. márc. 28. 21:34
Én nem vinném arra a környékre, csak távolabb a kutyámat. Ha szabadon van kinn a nagy, vedd fel a tiedet, vagy szólj rá a másik gazdára, hogy kösse meg az övét. Úgy tudom közterületre nem is szabad kivinni póráz nélkül az ebet. Főleg, ha ilyen támadó. Azt pedig nem lehet elfogadni, hogy "nem bánt" Ja! Egészen addig, amíg esetleg meg nem lát valakiben vagy valamiben egy potenciális áldozatot és akkor előtör belőle a vadászösztön.
9. Ata06 (válaszként erre: 7. - Potyek)
2014. márc. 28. 21:33

A beszámolódból az tünik ki, hogy a nagy kan fitogtatja az erejét. Abban a pillanatban, hogy a Te kicsikéd kiállna magáért talán nem is lenne baj, de így vérszemet kap.

De "kutyáéknál" soha nem lehet tudni, mit vált ki az egyikből a másik testbeszéde, amit mi nem mindig tudunk értelmezni.

Nem tudnátok másfelé menni? Jó lenne ,ha elkerülnétek ,amíg kicsit önérzetesebb lesz a Tied.

8. Ata06 (válaszként erre: 6. - Potyek)
2014. márc. 28. 21:29

Megértelek! Volt már ilyen baleset.

El tudjátok kerülni?

Azért sem jó, ha hagyod őket, mert így a Te kutyád a rossz tapasztalatból "tanulva" általában félni fog akutyáktól. A szocializáció pedig nagyon fontos lenne! Milyen fajta a Tied? Méretre mekkora?

Azért kutyák közzé vigyed, csak azonos testméretekkel rendelkezők közé. A kutya ovi is nagyon hasznos kis dolog és a gazdinak is nagyon élvezetes.:)

2014. márc. 28. 21:28

Azt nem értem, hogy a rangsor kérdés meg volt az elején, hisz az enyém megadta magát,le is győzte a nagy. Miért akar még mindig támadni ez a másik?

Ahol mindez történik egy építkezés, ahova minden nap megyünk.Az egyik szomszédban van egy lány kutya, kis kan kölyökkel, akik mindig jönnek velünk játszani. Ők hárman remekül el vannak egész nap. De ha a másik szomszédból ez a nagy megjelenik, akkor csak az én kutyám felé agresszíven lép fel, míg a másik nőstény ( aki kisebb testű, mint az enyém ) simán elkergeti a kant, mert védi az én kutyámat a támadás óta...

2014. márc. 28. 21:23

Nem játék ez sajnos....

Szerintem szemétkedés, mint amikor erősebb gyerek bántja a kisebbet, gyengébbet!

Úgy féltem ettől a nagy dögtől a kutyámat...

5. Ata06 (válaszként erre: 3. - Potyek)
2014. márc. 28. 21:21

Valószínű a Te kutyád testbeszéde a kiváltó ok.

De az is lehet, hogy a másik kutya rögtön az elején le akarja rendezni a rangsort.

Nem javaslom, hogy a közelébe engedd. Egy ilyen kis rangsor rendezés, komoly balesetet is eredményezhet, annyit meg nem ér az egész.

Főleg ha nagy a testméret különbség is.

Ha nagylány lesz, akkor a lány kutyák mindig elsőbbséget élveznek a rangsorban, akkor valószínű megváltozik majd akan viselkedése.

Különben ha az egyik elkezd futni, akkor beindul a vadászösztön is, tehát a másik usgyi utána, ami el is durvulhat időnként.

2014. márc. 28. 21:19
Ja hogy játék volt! :)
2014. márc. 28. 21:16

Első alkalommal, amikor találkoztak, akkor az én szuka kutyám pórázon volt, a másik pedig szabadon. Támadni akart, de a gazdája mondta, hogy nem bánt ez a kutya senkit, nyugodtan engedjem el az enyémet. Így is tettem. Az enyém megijed, elkezdett futni, a nagy pedig utána és elkapta...Nagy vész nem lett, de a fülét megkapta és ömlött belőle a vér.

Azóta, ha megjelenik a nagy kutya, akkor az enyém fél és sír, a nagy meg támadni, vagy kergetni akarja. És pont a szomszédban lakik, általában meg van kötve, de naponta egy-két alkalommal elengedik.

Miért lehet ez? Az én kutyám szuka 6 hónapos, a másik kan és 2-3-4 éves lehet.

2014. márc. 28. 21:13

Talán tüzel?


Támadja? :)

2014. márc. 28. 21:11
Miért támadja a szuka kiskutyámat egy nagy kan kutya?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook