Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szokott reggelizni, ebédelni, vacsorázni 1 éves babátok? fórum

Mit szokott reggelizni, ebédelni, vacsorázni 1 éves babátok? (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 14. 13:23

Az én kisfiam 11 hónapos múlt.

Hajnalban 180-240 ml tápszer,

9-10 óra natúr yoghurt gyümivel vagy pici házi lekvárral izesítve, pici sajtkrémes kifli rágcsálás, esetleg kalács rágcsa,

ebéd 13-14 óra - főzelék husival, a főzelék tejes habarással, esetleg tejfölössel készül, felnőttesen, a főzelék a tökfőzeléket kivéve turmixolva van, a husi a tetején picikre vávga (6 fogunk van, ebből 4 még nagyon pirinyó),

uzsi kb 16-17 óra - fél, néha egész banán, vagy 1 kisebb alma cumis rágókába elrágcsálva vagy baba joghurt vagy házi krémtúró, ilyesmik,

vacsi - 19-20 óra - főzelék, mint ebédkor, néha yoghurtban lereszelt sonka+ sajt+ kifli, aztán jön a fürdés és a szundibundi, majd kb 22 -23 órakkor ágybók kéri a tápszert, 150-240 ml között iszik ilyenkor meg, majd reggelig szundibundi.

2014. márc. 26. 17:19

Amikor 1 éves volt a fiam, tavaly, akkor

ébredéskor tápszer

reggeli: vajas kifli, zsemle

tízórai: gyümölcs

ebéd: zöldségleves, húsleves, főzelékek, csirkehús

uzsonna: keksz

vacsora: főzelék vagy Sinlac

este lefekvéskor: tápszer

2014. márc. 26. 16:23
Még annyi,h ha ebédre és vacsira is főzök,az ebéd valami leves,főzelék,vagy bármi,amit apa nem eszik,mert ilyenkor a vacsi a főétkezés (hús hussal).
2014. márc. 26. 16:20

Az enyémek már nagyobbacskák,de a menü milyensége változatlan:

reggel: 2,5dl tápszer kakaóként,

tízórai: gyümölcs+teljeskiörlésű keksz,

ebéd:amit főzök (hetente egyszer hal),

uzsi: túrórudi vagy joghurt csokis gabonával,esetleg tejszelet,

vacsora: bundáskenyér,pizza(házi),vagy főzök valamit,

lefekvés elött: 2,5dl tápszer kakaóként.

2014. márc. 26. 12:18

Mi már 2 évesek elmúlltunk, de úgy emlékszem, hogy már hasonló dolgokat evett mint mi felnőttek.

Pl. bundáskenyér, házilekváros kenyér, májkrémes kenyér néha, kolbász kenyérrel, kifli, zsemle, házi fonott kalácsot csináltam neki.

Ebédre simán ment már a pöri krumplival, sok főzelék husival. Tészta félék, persze összetörve apróra. Vacsorára meg olyasmi ami reggelire. Még tejet nem fogyasztottunk akkor és igazából most sem, szóval ilyen tejbegríz meg tejberizs nem volt akkor sem.

Minden féle levest imádott a fiam már akkor is. Gyümölcs leves, zöldség leves, de még a marhagulyást is.

Igazából gombát nem adtam neki, meg olajos magvakat, mert a gombát nehezen emészti még, az olajos magvak meg allergizálnak. De pl tojás meg glutén más simán ment. Uzsira meg tízóraira kis túrós desszertet csináltam neki, vagy gyümölcsöt evett, kiflit rágcsált.

2014. márc. 26. 12:13
Mikor egy éves volt,akkor reggel kapott tejpépet,10 óraira gyümit,ebédre általában azt ette amit mi is,ha nem szerette akkor üveges babakaját,uzsira ha sütöttem sütit akkor azt ha nem akkor vagy parízeres kenyeret vagy kiflit ilyesmit vacsira megint tejpép.
2014. márc. 26. 11:59
Nincs itt senki? :D
2014. márc. 26. 08:23
Tippeket várnék ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook