Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek két császármetszés után van esély rá, hogy simán szüljek? fórum

Szerintetek két császármetszés után van esély rá, hogy simán szüljek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. ápr. 15. 22:02
Látom, ez a topic már kihalt, de ha valakinek van ilyen tapasztalata pécsi kórházban, szívesen venném, ha megosztaná. Nekem most volt a második sürgősségi császárom, és az orvosom harmadikra császárt javasol. Érdekelne, ha esetleg van olyan pécsi orvos, aki bevállalná a természetes szülést a protokoll ellenére, ha a baba és az én állapotom is megengedi. Ez még bő két év múlva lesz esedékes, csak az érdekel, hogy van-e egyáltalán esélyem erre.
2009. jún. 7. 09:14
Nem sok.:(
2009. jún. 7. 09:13
simmán, de erre a világra minek annyi gyerek???? csak nem valami górés család vagytok
87. vikike1980 (válaszként erre: 86. - Fegari)
2009. jan. 14. 21:36

Szia!

Gratulálok a gyerekekhez.


Én ugy tudtam,hogy már három gyerek után automatikussan elkötik az embert,akkor ez nem igaz?

86. fegari
2009. jan. 13. 13:19
Sziasztok!Nekem 4 gyermekem van,és mind a négy császárral született.Az első lányom hogy császáros lett azt mondta az orvos hogy ajánlatos legalább 3 évet várni a következő babával,de mivel görögbe szültem meg se várták hogy egyáltalán elinduljon a szülés a második lányomnál,már hónapokkal azelőtt tudtam a pontos időpontot mikor kell mennem a műtétre.Ott autómatikusan császár után császár jön.A 3. gyermekemet itthon szültem,azt mondták ha nem lesz túl nagy és rendesen fekszik a hasamban akkor talán megszülhetem természetes úton.Hát farfekvéses volt,és 4kiló 20 deka.Azóta született még egy kisfiam,és hála az égnek semmi problémám nincsen,és két lábon kihordtam mind a négy terhességemet.Azért valahol sajnálom hogy nem szülhettem természetesen.....
85. vikike1980 (válaszként erre: 82. - Bb52f751dd)
2008. okt. 21. 21:42

Köszi Moni!

Aranyos vagy!:)

Hát igen a végeredmény itt a lényeg..)

Az én kisebbik lányom is 2 éves.:)

84. vikike1980 (válaszként erre: 81. - Scorpiolady)
2008. okt. 21. 21:41

Szia!

Köszi kedves tőled én is kívánok minden jót!.)

83. bb52f751dd (válaszként erre: 81. - Scorpiolady)
2008. okt. 21. 21:18
Én is kívánom Neked,nagy élmény! :)
82. bb52f751dd (válaszként erre: 80. - Vikike1980)
2008. okt. 21. 21:17

Nagyon ne bánkódj az miatt,hogy nem sikerült simán szülnöd,a végeredmény a lényeg,hogy szépek,aranyosak és egészségesek! :)

Egy nagyon pici esély lehet,hogy lenne,de akkor ezek szerint ott,ahol te szültél,nemigen van rá esély :(


Nekem a legnagyobb lány 12 éves,a középső fiú 8 éves,a kicsi kislány 2 éves.

Az én tesóm novemberre várja a harmadikat,két császárja volt már...kiváncsi leszek,neki hogy alakul...adnak-e esélyt,hogy simán megszülhesse...

Egyébként ő is így járt,hogy másodiknál beindult a szülés,vajúdott,már a tolófájásoknál járt...és megcsászározták,mondván,hogy előző is az volt :( Pedig lehet,hogy megszülhette volna,nem volt túl nagy a baba sem...


Sok sikert neked a harmadik babához! :)

2008. okt. 21. 21:13

Sziasztok, én is császárral szültem a fiam mert faros volt, meg elfolyt a magzatvíz, fájások meg szinte semmi.

Szerencsére itt elég modern felfogású dokik vannak, már akikkel összehozott a sors, mivel nem volt fogadott, azt mondták, ez a hegszétválás nagyon nagyon ritka az esély 1-2%, így a második baba többnyire jöhet természetes úton, ha nincs valami probléma. Szerintem az a gond hogy a dokiknak kényelmesebb meg biztonságosabb a többedik szülésnél ha vágnak. Remélem sikerül majd a következő babát simán szülnöm, nektek is kívánom.

80. vikike1980 (válaszként erre: 79. - Bb52f751dd)
2008. okt. 21. 20:58

Szia!

Köszi,hogy leírtad.

Biszti nagy élmény lehetet simán szülni azért szerettem volna én is.

Igen szeretnék harmadikat.

Hát saja ahol szültem csesznek az emberre magyarán megmondva.


Nem tudom mennyi esély lenne a sima szülésre,de szerintem 0.

De nem baj mert van két csodállatos lányom.:)

Neked milyen nemű gyerkőceid vannak?

79. bb52f751dd (válaszként erre: 78. - Vikike1980)
2008. okt. 21. 20:33

Szia Vikike!

A sima szülés utáni varratszedésnél a doki is megkérdezte tőlem...egyértelműen a simát mondtam.Ő is azt mondta,hogy 90%-ban a simát mondják "könnyebb"-nek vagy "jobb"-nak.Ami persze nem könnyebb és nem jobb,csak más.

Az első császár után a kínok kínját éltem meg,az ellenségemnek se kívántam volna (ami nincs is).A sima szülés reggel 6-tól 10 perces fájásokkal indult meg,du 4-től már 3 percesek voltak,és éjjel 11.20-ra lett meg a baba.Hosszú volt,nagyon erős görcsökkel...de még ennek ellenére is nagy élmény volt!És amikor kibújt a baba,szinte tényleg rögtön el is felejtettem az előtte levő jó pár órát,és nem éreztem fáradtságot,kimerültséget sem.

Sajnálom,hogy Neked nem sikerült másodikra,pedig sikerülhetett volna,ha egy kicsit is odafigyelnek rád.

Még szeretnétek harmadik babát is?

78. vikike1980 (válaszként erre: 77. - Bb52f751dd)
2008. okt. 21. 19:36

Szia Moni.

De jó neked,hogy mind a két módon szülhettél.


Melyik "jobb" vagy könnyebb szülés?

77. bb52f751dd (válaszként erre: 75. - 26b2f3a1f8)
2008. okt. 21. 13:32

Esélyes lehet,nekem sikerült is.Spontán beindult a szülés,szerencsém volt.

Az orvosom egyetlen szóval nem mondta a terhesség alatt,hogy császárral kell szülnöm,sőt.

Azt mondta, azért mert az első császár volt,simán is meg lehet szülni,ha minden rendben van a terhességgel és a szülés közben is.


Két császár után már tényleg kevés esély van simán szülni.

Nekem a harmadik gyerkőcöm szintén császáros lett....és akkor már kérdés nélkül mondta,hogy a következő szülés tuti császár lenne.

76. vandancsi (válaszként erre: 65. - RLindi)
2008. okt. 20. 17:40

Sziasztok!


Lindi!

Nekem két gyerekem van, mindkettő császárral született. Az első nagyon megviselt lelkileg, hogy pont ÉN nem tudom simán megszülni a gyerekemet, mikor én annyira szerettem volna?!?!? De egy hét túlhordás után sem indult meg magától, megindították, és úgy sem tágultam semmit, a fiamnak nagyon nagy volt a feje (102-es BPD), és elég nagyra saccolták (4300 gramm), így 4 órás vajúdás után vágtak. Most a második babánál azt mondták, ha megindul magától a szülés, akkor lehetséges a sima szülés, de persze nem történt semmi. Egy hét túlhordás után is teljesen zárt méhszáj, o fájás. És mivel ha valakinek volt már császármetszése, nem kaphat oxitocint, így hát mindenféle vajúdás nélkül vágtak. De ezt már könnyebben viseltem lelkileg. Mert testileg ez volt a keményebb.

Ja, hozzáteszem, 18 hónap van a két gyerkőc között csak, ennél többet szoktak javasolni.

De szorítok Neked nagyon hogy sikerüljön a sima szülés.

Nemrég a Kismama újságban egyébként több ilyen történet is volt, hogy császár után simán szültek.

2008. okt. 20. 16:25
Már egy császármetszés után sem esélyes a spontán szülés.
2008. júl. 17. 16:08
két császár után az orvosok 98%-a nem vállalja a felelősséget, de veszélyes is, szétnyílhat a heg.
2008. máj. 27. 15:08
Ha nem volt a kettő közül egyik sem sürgősségi császár, akkor sztem minden további nélkül. Ellenben ha volt, akkor félő, hogy most is császár marad.
72. 78 (válaszként erre: 69. - RLindi)
2008. máj. 27. 12:13
szia, igen!!!!!!;)...és dec 30-a lett volna a kiírás szerint....relatív-asszem- téraránytalanság..... :((((és igen, pont most reménykedünk, izgulunl, hátha már van is.....;)és hogy hívják? hol laktok, hol született?
71. vikike1980 (válaszként erre: 70. - Edek)
2008. máj. 27. 09:05
Te is kettő császár után, simán szülted a harmadikat?
70. edek
2008. máj. 27. 08:37
Igen!!!
69. RLindi (válaszként erre: 67. - 78)
2008. máj. 13. 15:30

Szia:) Akkor kb. egy időpontban voltunk! Nekem 2005 dec született kislányom!

Tervezitek az ujabb bébit?

Mi volt az oka a császárnak Nálad?

Nekem fájásgyengeség.

68. o.andi
2008. máj. 13. 15:13
miért ne lehetne...szerintem igen.
67. 78 (válaszként erre: 65. - RLindi)
2008. máj. 13. 13:45
szia! nekem júliusban lesz két és fél éve!!!!!;)
2008. máj. 13. 11:50

Nincs.

Két császár után,a harmadiknál is vágnak.

Túl nagy a kockázat,hogy megreped.

65. RLindi (válaszként erre: 64. - Kata11111)
2008. máj. 13. 10:55

Szia! Milyen okkal voltak a császárok?

Nekem is az volt (igaz csak egy 2,5 éve) s nagyon szeretnék én is rendesen a következőt.

64. kata11111 (válaszként erre: 58. - Czifi)
2008. máj. 13. 10:33
szia czifi!én szeretnék még 1 babát,de nagyon félek,2 császárom volt,1ik sem ment simán.Az orvosom nem mond semmit,tanácstalan vok.mennyi időt kell várni?most 14 hós a kisebbik:)üdv:Kata
63. supin
2008. ápr. 26. 11:56
Ez sokmindentől függ. A születő gyermek erőnlététől, a te tágulásodtól,erőnlétedtől....
2008. ápr. 26. 11:21
NINCS!!!!!!!!!!!!
2008. ápr. 9. 13:30
Oké,köszi a hozzászólást!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook