Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy alszik éjszaka az 1-2 éves babátok? fórum

Hogy alszik éjszaka az 1-2 éves babátok? (beszélgetős fórum)


1 2
37. marcsika0123 (válaszként erre: 36. - Nbandus)
2014. ápr. 4. 20:45
Szerintem ez egy 15 hós babának, aki jön-megy egész nap,nem sok. :)
36. nbandus (válaszként erre: 35. - Marcsika0123)
2014. ápr. 3. 22:41
3 dl este?:) ez nagyon soknak hangzik...:)
2014. ápr. 3. 20:32

Akkor mi igen szerencsések vagyunk. Kisfiam 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Most 15 hónapos múlt. Az első naptól kezdve, hogy a kórházból hazajöttünk külön szobában alszik. Este 7.30 körül fürdés, megissza a 3 dl tejcsijét és 6.30 körül ébred reggel. Eddig nem voltak álmatlan éjszakáink. (Lekopogom.) Nappal viszont másfél óránál többet nem alszik ebéd után. De nem bánom, mert így nyugodtan tudunk aludni Mi is.

Az éjszakai evészetet ivászatot a Mi gyerekorvosunk sem támogatja. Azt mondja, hogy már egy 1 éves gyereknek ki kell bírni az éjszakát evés-ivás nélkül.

2-3 hetesen a kisfiunk már nem kelt éjszaka enni, viszont akkoriban reggel már 6-kor kukorékolt. Egyébként mindenki csodálkozik, hogy hogy lehet, hogy végig alussza az éjszakát már pici kora óta. Cumizni soha nem cumizott, nem érdekelte, amit nem is bánok.

34. anya4005 (válaszként erre: 33. - Nbandus)
2014. márc. 28. 14:48
Ne is mondd! A hideg időben mi is méz-nagyhatalommá nőttük ki magunkat! Mondjuk,ilyen jó időben vizet isznak a fiaim (bár tegnap kaptak cola-t,mert hánytak), csak ritkán kérnek teát.
33. nbandus (válaszként erre: 32. - Anya4005)
2014. márc. 28. 14:34
Na jah, bár fél kiló méz megy 1-1 bögre teába :)
32. anya4005 (válaszként erre: 31. - Nbandus)
2014. márc. 28. 14:15
Izlések és pofonok! De legalább egészséges ital lett a kedvence,nem cola!:-)
2014. márc. 28. 08:10
Az en lanyom csak a gyogyteakat issza meg, a finim gyumolcsteak nem erdeklik...
30. anya4005 (válaszként erre: 29. - Kaatka)
2014. márc. 27. 23:08

Hát,igazság szerint ezek a gyógyteák nem túl finomak! A citromfűteából nálunk is kevesebb fogy!

De nagyon örülök,remélem,további sikereket értek el!

29. Kaatka
2014. márc. 27. 21:09

Kipróbáltam a citromfű teát, és a levendula olajat, az első éjszaka jó volt. Ma meglátjuk :D

Minden este 2 üveg teát iszik a gyerek, de tegnap csak egy fogyott el :D

28. anya4005 (válaszként erre: 27. - F6390e6b9b)
2014. márc. 26. 13:28
Épp a minap beszélt egy gyermekpszichológus a tv-ben a szeparációs félelemről: az esetek 80%-ban csak megébred a baba,és nehezen alszik vissza,főleg,ha anya megy be hozzá (mert neki nagyon örül). Megoldásképp azt javasolta,éjjel apa menjen,mert így megvan a gondoskodás,a biztonságérzet, viszont 3 nap alatt leszokhat a gyerek a buliról.
2014. márc. 26. 12:47
Szerintem olvass bele Vida Ági írásaiba.Szeparációs szorongásra még nem gondoltál??
26. Kaatka
2014. márc. 26. 12:41
Most alszik picur, de olyan sírva aludt el. Pedig kinnt voltunk délelőtt, játszott, evett, ivott, tiszta pelus........ és csak sírva, ordítva aludt el. Úgy sajnálom ilyenkor, de már ki is vagyok miatta.
25. anya4005 (válaszként erre: 24. - Kaatka)
2014. márc. 25. 23:13
Nekünk tényleg bevált! Éjjelente remegve,sírva kelt fel,alig bírtam kivinni a szobából,úgy kapálózott. Most,ha felkel, max. megkérdezi,h átjöhet-e hozzán,mondom,h nem,jó,és alszik tovább!
24. Kaatka (válaszként erre: 22. - Anya4005)
2014. márc. 25. 23:06
Ezt kipróbálom.
23. anya4005 (válaszként erre: 22. - Anya4005)
2014. márc. 25. 22:26

És a másik: bevásárlás után nézz át mindent,amit vettél! 80%-ban fognak a kaják nátrium-glutamátot tartalmazni (húskészítmény,mirelit,stb.). Ez az ízfokozó nyugtalan alvást,ingerlékenységet okozhat,sok más mellett. Amúgy szép hangzatos neveket találtak már ki a szerre,de biztos rá lehet keresni a neten.

(gyakori: E621,ízfokozók,nátrium-aszpartám,nátrium-glutamát)

22. anya4005 (válaszként erre: 1. - Kaatka)
2014. márc. 25. 22:20
Nappal citromfű tea,éjjelre levendula illóolaj. Eszement változást idézhetnek elő,ha nem valami negatív élmény miatt riad a gyerek (bölcsi,játszótér,hülye mesék a tv-ben). A fiam túlélénken élte át a napi eseményeket az álmaiban,erre jók voltak.
21. inta (válaszként erre: 19. - Kaatka)
2014. márc. 25. 20:34
Elküldtem. Igen, sajnos kitartás nélkül nem megy :-( . Drukkolok.
20. Kaatka
2014. márc. 25. 20:25

Az alvás nálunk úgy volt, h a korházból hazajövet kiságy.

Jött a hasfájás, akkor köztünk, majd nem akart vissza menni. Erre fogtam és másik helyre reaktam a kiságyat, ott egyből aludt benne. Azán elkezdtük a hozzátáplálást, és megint hasfájás, és megint köztünk........megint elegem lett, mondom, vissza a kiságyba, de nem aludt benne nyugodtan, megfigyeltem egy éjszaka és rájöttem, h nem igazán fér el (elég nagy baba). Vettünk neki egy szivacságyat, ekkor kb. 7 hónapos volt (most 15), azóta nem alszik velünk. 2x bevettük magunk mellé, de amikor felkelt visszament a helyére. most kapott leesésgátlós ágyat, nagyon szereti, csak ne lenne ilyen nyűgös éjszaka.......... Az elalvás néha egyedül megy, néha viszont ott kell szobrozni mellette. Ami jó az altatásban nála, hogy soha nem több 2 percnél :D

19. Kaatka (válaszként erre: 16. - Inta)
2014. márc. 25. 20:18

Mi is próbáltunk már két könyvet, az egyik kiskorába segített, a másik 8 hós kora után. De ezekhez iszonyat kitartás és erő kell, meg a párod, egyedül nekem nem megy :(

Privátban megírnád a könyv címét?

18. Kaatka (válaszként erre: 13. - 31c7cb1532)
2014. márc. 25. 20:16
Mostanság nem a legjobb az étvágya, szerintem a fogai miatt, de nem vékonyka, szóval...... az alvál már előtti is rossz volt. Remélem nálunk is lassan eljön ez az idő.
17. manó2000 (válaszként erre: 1. - Kaatka)
2014. márc. 25. 14:26

Szia!

A két éves fiam nekem is sokszor ébredt, már jobb a helyzet. 1 évesen volt a legrosszabb. A nappali dolgokat sokszor átélik éjszaka.

16. inta (válaszként erre: 1. - Kaatka)
2014. márc. 25. 13:15

Szia!

Az én kisfiam is 15 hónapos lesz. Éjszaka jó alvó volt, de egyévesen volt egy rossz időszaka, volt, hogy 10-szer is felsírt. Odamentem hozzá, odaadtam a cumiját, visszaaludt - azaz fel sem kelt igazán, én keltem. Végül egy könyv tanácsára, bár kétkedve, de elvettem tőle a cumit. Az éjszakai alvás azonnal megoldódott, a nappali elalvás egy hétig nehezebben ment, de aztán az is rendeződött.

Úgyhogy éjjel most megint alszik 8-fél 9-től reggel 7-8-ig, amikor felébred a mi zajainkra.

A nappali alvós rituálé megváltoztatásával most már napközben is alszik egyszer 2-3 órát.

Ezek a rituálék nagyon sokat számítanak, neki mindegy is, ki teszi le, csak a megszokott módon történjenek a dolgok.

15. f6390e6b9b (válaszként erre: 14. - Kriszti0327)
2014. márc. 25. 11:54
Hogy válaszoljak:Este nem ringattam,csak a déli alváshoz,de 2 évesen arról is lemondott.Köztünk aludt kb 20 hós koráig,de aztán külön raktuk,de nem hozta lázba,sőt szereti az ágyát.Nem szopizott,így ilyen gondom sem volt.Fogalmam sincs,hogy jutottunk el idáig,de majd jobb lesz.Ahogy leszokott mindenről már,le fog erről is.
2014. márc. 25. 11:39

Az én babám ugyan még csak 5 hónapos,úgyhogy nem tudok érdemben hozzászólni a fórumhoz.


Inkább az érdekelne,hogy hogyan jutottatok el idáig?

Pl. mellettetek aludt pici korában,vagy ringatva altattátok el régebben vagy cicin aludt csal el?

13. 31c7cb1532 (válaszként erre: 1. - Kaatka)
2014. márc. 25. 11:38

Szia!


Nálunk hasonló volt a probléma. Eszik rendesen nappal? Nem éhes éjszaka?

Mi is sokat szenvedtünk, aztán már csak 1-szer kért éjszaka tápszert(Nem kapcsoltam fel nála a villanyt, nem szóltam hozzá stb.). Most 20 hónapos és pár hete néha átalussza az éjszakákat. Igazából nem tudjuk mitől, mert mindent ugyanúgy csinálunk mint eddig.Hát sok kitartást kívánok !:)

12. youlcsi (válaszként erre: 9. - Kaatka)
2014. márc. 25. 11:29

enyém nem alszik el egyedül. ez is kb akkor kezdődött, amikor kezdett nem-aludni. előtte gyakran elaludt, álomba gagyarászta magát. most már sír, ha ki akarok osonni mellőle.


vicces, hogy dög betegen, fél tüdőmet kiköpve köhögök mellette, ő meg édesdeden alszik... de ahogy a talpam hozzáér a perkettához, azonnal felpattannak a szemei.

nem, nem is vicces :/ :)

11. csinoska2012 (válaszként erre: 4. - Csinoska2012)
2014. márc. 25. 11:27
nem is zavar ,csak leirtam nálunk is ez a helyzet.
10. f6390e6b9b (válaszként erre: 9. - Kaatka)
2014. márc. 25. 11:26
Az én lányom nincs külön szobába,de külön ágyon alszik,de azt nem tudnám megtenni hogy ne adjak neki inni amikor az apja is egy kacsa,ő is lafatyol éjjel.Azt a pár percet kibírja az ember lánya míg iszik a csemete.Szerintem.
2014. márc. 25. 11:22

A gyerkőcök mért ilyen két végletben élnek? Vagy átalussza, vagy milliószor kel. Hihetetlen!

Olyan jó lenne egyet aludni!!!!!!

Akkor mit csináljak? Ne adjak neki inni?

Nektek egyedül alszanak el?

8. youlcsi (válaszként erre: 1. - Kaatka)
2014. márc. 25. 11:09

enyém 3 múlt. nem iszik éjjel, csak roppant éberen, nyugtalanul alszik. sír, dobálja magát, belakja a 2személyes ágyat... ráadásul vele alszom, mert akkor legalább pihenünk valamennyit. vagyis ő. ilyenkor elég csak odanyúlni, megsimizni, megfogja a kezem, és alszik tovább... a következő ilyen nyugtalan periódusig, ami lehet, hogy 5 perc, lehet, h 3 óra múlva jön megint. olyan 10 hós kora óta alszik ilyen rosszul...


kitartás!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook