Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha a 15 hónaposs gyermekem még nem megy? fórum

Mit tegyek, ha a 15 hónaposs gyermekem még nem megy? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. Shyana
2014. ápr. 7. 06:54
Kihívtam egy gyógytornászt,ma megnézi. Viszont pár napja végre elkezdett valamit csinálni :) Bent a lakásban már mer egyedül lépegetni,kint meg kézen fogva. Remélem ez már jelent valamit :)
2014. márc. 25. 15:45
Én a kisfiamnál mint a messiast úgy varom már h járjon, mert születése óta utálja a babakocsit. Lassan 9 honapos azt hittem na majd ha ül végre jó lesz és nem, írtó nehéz vele közlekedni, renalom. Csak emiatt varom h járjon egyébként addig van nyugi amíg csak mászik
47. Shyana (válaszként erre: 46. - M0ncsa)
2014. márc. 25. 12:06
teljesen igazad van. Kicsit megnyugodtam amiket írtatok :) nem fogok foglalkozni azzal hogy ki mit mond. Ő ilyen és én így szeretem :)
46. M0ncsa (válaszként erre: 41. - 408020f45e)
2014. márc. 25. 10:21

Pontosan. Ocsem pl. 2 evesen kezdett jarni, 3 evesen beszelni (!), es 4 evesen mar folyekonyan olvasott. Nagyon intelligens kolok, semmi baja.

Nem is ertem ezt az allando versengest, minek kell mindent akkor (vagy hamarabb) csinalni, mint a masik gyerekenek...? Ugyis csak a vegeredmeny szamit.

45. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Shyana)
2014. márc. 25. 10:19

Shyana, ne legy mar ennyire tini. Ki nem szarja le, ki mit mond?

Egyebkent a sajnalkozokkal kozolheted sajnalkozva, hogy hat szar lehet nekik, amiert ilyen koran elkezdett jarni a gyerek. Ugyanis azok a kicsik, akik nagyobb korukig masznak, sokkal jobb koordinacios kepessegekkel fognak rendelkezni, szebb lesz a tartasuk, valamint jobban kifejlodik az agyfeltekeik kozti osszekottetes, mint azoknal, akik rovid ideig masztak (ez most nem vigasztalas neked, hanem tenyek).


Az en gyerekorvosom szerint az a jo, ha a gyerek MINIMUM 4 honapon at maszik, de az se baj, ha csak ket evesen kezd el jarni. Semmirol sem marad le, az eskuvojere mar ket labon megy, ne aggodj :) Orulj neki, kevesebbet fog esni, nem tori magat allandoan ossze, mint a tobbiek, neked meg kevesebbet kell futnod utana.

2014. márc. 25. 06:45
Én lehet, hogy megmutatnám egy Dévényes gyógytornásznak...
2014. márc. 24. 13:45
Én és a testvérem sem indultunk el 15 hónaposan ,ha a doki azt mondta hogy minden rendben akkor én nem aggódnék..
42. 408020f45e (válaszként erre: 13. - Shyana)
2014. márc. 24. 13:43

A beszédfejlődés is ugyanígy különbözően megy. Tudom, nehéz megállni, hogy ne hasonlítgasd a gyereked a máséhoz, főleg, az szinte kérkedik azzal, hogy az ő gyereke már miket tud. Te csak azzal törődj, hogy a tied egészséges legyen, nyugodt és kiegyensúlyozott. Ez a fontos.

Lesznek még olyan helyzetek, amikor akaratlanul is hasonlítgat az ember, nemcsak ilyenben, hanem később az óvodában, az iskolában és nemcsak a fizikai, hanem szellemi teljesítmény területén is.

Egy anyának meg kell tanulnia a gyerekét elfogadni olyannak, amilyen. Tudomásul kell vennie, hogy nem vagyunk egyformák, viszont segítenie és támogatnia kell a gyerekét az egyéni fejlődésében.

Még egy megjegyzés: még a testvéreket sem szabad, nem lehet összehasonlítani, nem még a gyerekem egy idegen gyerekkel. Mert minden egyes gyerek külön egyéniség, külön világ.

41. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Shyana)
2014. márc. 24. 13:31

Az,hogy egy gyerek mikor áll fel és mikor indul el, mikor megy egyedül, az sok mindentől függ.

-egyéni vérmérséklet, aktivitás

-súly, izomzat, csontozat

De még lehetne sorolni. Ha egyébként egészséges, akkor azt is nézni kell, hogy a korábbi mozgási fázisok mikor voltak: megfordulás, kúszás-mászás, felülés, felállás, kapaszkodva járás...Ha minden késett egy kicsit, nem kell aggódni. Ha az állás vagy kapaszkodva járás ment nehezen meg kell nézetni.

De az is előfordulhat, hogy a kicsit sokan veszik körül és egy kissé ellustult, mert mindig volt, aki fogta a kezét, vezetgette és ezt szokta meg. Amikor pedig egyedül kellene mennie, az nem akaródzik. Ezt neked kell megfigyelned és próbálgatni. Gyerek védőnő szerintem tud segíteni.:)

2014. márc. 24. 13:30
Èlvezd ki, fogsz mèg szaladni utàna eleget:DD
2014. márc. 24. 13:22
Én azt hittem,hogy a gyerkőcöm soha nem fog elindulni,mert álldogált ugyan,de szinte soha nem próbálkozott akár csak egyet is lépni. Aztán egyik nap fogta magát és elkezdett járni minden előzmény nélkül :D
2014. márc. 24. 13:16
Szerintem semmi okod az aggodalomra. A térden csuszás se probléma. A múltkor voltunk tanácsadáson a kislányommal és ott is volt egy kisfiú aki 18 hónapos volt és nem volt hajlandó két lábon járni hanem ő is térden ment. De olyan sebességgel közlekedett hogy más gyerek állva se. 1 hónap múlva amikor találkoztunk meg már szépen 2 lábon közlekedett.
2014. márc. 24. 13:12
Ne aggódj. :) Az én kislányom is 17 hónapos és 1 napos volt, amikor egyedül elindult. De akkor fél órát sétált a lakásban, másnap szaladt. Szó szerint. :) Mire 2 éves lett, azt mondta a védőnő (a játszótéren látta éppen), hogy nagyon fejlett a mozgása, minimunk 3 éves szintű. :)
2014. márc. 24. 13:10
Na és!?!?
35. tündér74 (válaszként erre: 23. - Shyana)
2014. márc. 24. 13:09

Nyugi, a te gyermeked a "lassan de biztosan" fejlődő típusba tartozik:))

A buta versengő anyucikkal meg ne foglalkozzál, tojd le őket.

2014. márc. 24. 13:03
Az én fiam is 15 hósan indult el magától.
2014. márc. 24. 12:59

Minden gyerek más! Ne foglalkozz más anyukákkal, csak saját magadnak okozol felesleges stresszt.

Azon kívül, hogy 15 hós, mit lehet még tudni róla?? (kg/cm)


Az én fiam 15 hósan még bőven mászott. Esze ágában sem volt járni, sőt kifejezetten utálta, ha a kezénél fogva próbáltuk "járatni", léptetni.

A védőnő, gyerekorvos, amikor látta, azt mondta, teljesen rendben van. Azt kell tudni róla, hogy ő az átlagnál jóval nagyobb volt mindig: magasabb és nehezebb is. 15 hósan egyszerűen nem volt olyan erős még az izomzata, csontozata, hogy megtartsa, ill. jóval magasabban volt a súlypontja is, mint a kortársainál.

Voltunk vele gyógytornásznál is, ő is mondta, hogy ne is akarjam még, hogy egy ekkora gyerek járjon, mert nem tenne jót a csontjainak se.

Kb. ez után 2 héttel a gyerek gondolt egyet, felállt, és szaladni kezdett. Nekünk teljesen ki is maradt az esünk-kelünk korszak.

A beszéd is hasonló volt: 2 és fél évesen alig mondott pár szót. Aztán meg be se áll a szája!:)

Vannak ilyen típusú gyerekek, akik addig nem kezdenek bele bizonyos dolgokba, amíg nem érzik, hgoy teljes biztonsággal tudják csinálni!:)


Ha az orvosotok mindent rendben talált, akkor ne siettesd! Olyan hamar elszaladnak ezek az évek, élvezd ki inkább azt, ami van!:)

32. Mocori
2014. márc. 24. 12:54
Ne aggódj, én 21 hónaposan kezdtem el járni. :)))
31. anita 809 (válaszként erre: 30. - Shyana)
2014. márc. 24. 12:37
egy éves volt mikor felállt azt monták kicsit lusta de majd ha ő magabiztos lesz elindul
30. Shyana (válaszként erre: 28. - Anita 809)
2014. márc. 24. 12:34
tényleg??? Ez azért vigasztal
29. Shyana
2014. márc. 24. 12:34
bocsánat csak el kell mennünk a bátyusért az oviba. Egyébként lehet az is rossz hogy mégha nem is mondom ki de én is a bátyushoz igazítom :( bár tagadom magamnak is
28. anita 809 (válaszként erre: 1. - Shyana)
2014. márc. 24. 12:33
nem kell agodni az én fiam 21 honaposan indult el most meg győzőm utolérni ugy megy mi is voltunk orvosnál minden hol azt monták nyugi
2014. márc. 24. 12:31
Én is úgy tudom, hogy 18 hónapos koráig ráér. Az emberek meg ilyenek, ezzel nem tudsz mit csinálni.
2014. márc. 24. 12:28
Nem véletlenül nem jár még. Majd ha minden optimális lesz, akkor fog járni. Kell alakuljon az egyensúlyérzéke és még sokmindennek ki kell alakulnia. Semmivel sincs elkésve.
25. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Shyana)
2014. márc. 24. 12:26
Isten hozott az anyák világában:( Sajnos fogsz még ilyen problémákkal találkozni, szokj hozzá. De ne aggódj, majd megszokod és egy idő után immunis leszel az ilyen versengésekre.
24. f6390e6b9b (válaszként erre: 23. - Shyana)
2014. márc. 24. 12:26
Ezen lehet segíteni egy kis humorral.Az én lányom 3 éves lesz és nem beszél.Semmi baja!!!De ha rákérdeznek akkor csak annyit szoktam odabökni,hogy nincs mondani valója!!!!
23. Shyana
2014. márc. 24. 12:23
Köszönöm :) próbálok türelmes lenni,csak nagyon rosszul esnek a sajnálkozó beszólások meg kételkedő megjegyzések. Már nem tudom mitévő legyek. Segítsem valahogy vagy hagyjam a saját tempóját. Nem akarok neki rosszat ezért kérdeztelek titeket :)
22. 3d787b167a (válaszként erre: 17. - Shyana)
2014. márc. 24. 12:22

Ne foglalkozz velük!


Barátnőm kislánya nagyon későn fordult meg, kezdett el mászni.


Nincs vele semmi gubanc, baromi sokat karatyol ,most 22 hónapos, és már mondókázik, énekel. :)

21. f6390e6b9b (válaszként erre: 13. - Shyana)
2014. márc. 24. 12:22
A térden csúszáson ne idegeskedj,akkor lehetnél stresszes ha csak feküdne mint egy darab fa!Az unokahúgom nem is mászott,ő a popsiján csúszva közlekedett mászás helyett!!
20. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - Shyana)
2014. márc. 24. 12:21
És? Sok hülye unatkozó liba... na de mi lesz ha a tiéd még hamarabb kezd írni olvasni?? Akkor úgy lesz, semmit sem kell siettetni. Nyugi :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook