Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől lehet magas a vérben a CRP reaktív fehérje szintje? fórum

Mitől lehet magas a vérben a CRP reaktív fehérje szintje? (tudásbázis kérdés)


21. LucecitaE (válaszként erre: 10. - Youlcsi)
2016. febr. 11. 14:00
Megkérdezhetem Nálad mi okozta a 40 körüli CRP-t?
2014. nov. 12. 14:00
Nekem ott kezdődőtt,hogy egyik hajnalba mentem w.c-re(tamponcserére)de nem találtam.Gyorsan orvoshoz mentem megvizsgált(tampon sehol).Akkor magamba átrágtam a dolgot valószinű ahogy leültem a ...-re akkor kiesett!A lényeg: nekem azóta fáj hüvelyem(vagy környéke)mintha csípne vagy szúrna valami.Házi orvos írt antibiotikumot húgyúti fertőzésre!5 napig szedtem de semmi javulás,elmentem nőgyógyászhoz(újból---de most egy másikhoz)megvizsgált...elváltozást nem lát,rákszűrés megtörtént(eredmény 6hét múlva)elküldött sürgős vérvizsgálatra.Majdnem minden oké csak a CRP kegyetlen magas(29,5).Folyamatosan ég az arcom,néha piros is,na és a hüvely környéki égő,csípő érzés nem mullik!Ha 29,5-ös a CRP-m és ezek a panaszaim akkor milyen betegség amik esélyesek lehetnek!Olvastam 1-2 hozzászólást egészség rovatban,mások is vannak akik túlzásba tudják vinni az aggódást ha valami nincs rendbe!Sajna én is ilyen vagyok,ha valaki tud hasznos információt,kérem segítsenek!
19. Yarababa (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2014. jún. 13. 21:37
Nekem azt mondta a kezelőorvosa, hogy a normál CRP érték 15. A papírján is az áll, hogy extrém magas CRP érték. :( Persze neki szegénynek nagyon sok (tizen valamennyi)betegsége volt összesen, és ami a legjobban tönkretette minden szervét, az a cukorbetegség volt. Alapra rossz volt már nagyon az általános állapota, úgyhogy ezért sem tudta felvenni a harcot a vérmérgezéssel. :(
2014. jún. 13. 13:00
Szia!Nekem gerinc probléma miatt magas 1 éve(189-cel kezdtem)Még most is 40 felett van.Egy ideje antibiotikum szünetet tartok,jövő héten kezdem a nagy ágyút,Medrol-t nagy mennyiségben.De nekem álandó fájdalmam van.Valamilyen góc van a szervezetedben,bár a 12 nem túl magas.Baba vállalás esetén kérd ki szakorvos tanácsát.
17. youlcsi (válaszként erre: 16. - Yarababa)
2014. jún. 13. 08:59

unokahugiknak (3 és 5 éves) egy sima mandulagyulladástól 140-150 körül volt... kapták is vénásan az AB-t, de azért nem volt ez annyira extrém.


nagymamádat nagyon sajálom :(

2014. jún. 12. 23:08
A CRP értékről eszembe jutott szegény nagymamám, aki egy éve halt meg. :'( 180!!! volt a CRP értéke, amikor is azt mondták, hogy baktérium került a vérébe, és attól lehet. Semmi antibiotikum nem használt....4 nap múlva meghalt vérmérgezésben. :( Ez extrém érték...és nem azért írtam, hogy bárkit is megijesszek, csak, ahogy olvasgattam, a címről eszembe jutott ez most. :(
15. d41005143d (válaszként erre: 13. - Nórii)
2014. jún. 11. 06:42
vannak etelek amiket ha eszel gyulladast okoznak.probald elkerulni ezeket,s remelhetoleg utana megszunik a problemad.
14. youlcsi (válaszként erre: 13. - Nórii)
2014. márc. 26. 11:30

lehet, hogy nincs is semmi oka. ahogy jött, majd elmúlik.


a laborban megadott referencia tartomány nem határérték!!! referencia érték, ami azt jelenti, hogy a magukat egészségesnek valló emberek 90%-ának az eredménye ezen két érték közé esik. így ez tekintendő normál értéknek. de van 10% (5-5), akik ennél alacsonyabb vagy magasabb értékkel rendelkeznek úgy, hogy egészségesek.


a referencia érték mindig változik!

nem mondom, hogy vedd elő a tavalyi leleteidet és hasonlítsd össze azzal, mert függ az adott labor technológiájától is... de mondjuk egy 3-5 évvel ezelőtti leleten tuti van egy csomó ref.értékbeli eltérés a mostanihoz képest.

13. Nórii
2014. márc. 25. 17:23
Semmi panaszom. Semmim sem fáj, élem a mindennapjaim, ahogy bárki más. Edzeni is elkezdtem, fáradékony sem vagyok, tulajdonképpen gyakorlatilag semmi bajom. Értitek ezt?? Nem bírom elhinni hogy a vérem gyulladást, bajt mutat, már másfél éve, miközben ennek semmi jelét nem érzem. De ha gyak. én nem mentem volna el egy sima kontroll laborra, ki se derült volna és én vígan élek?.... nem értem mitől lehet. És mi a fene az, ami ennyire fenntartja és nem bír elmúlni. Nem dohányzom és nem fogyasztok alkoholt, kivéve születésnap, szilveszter, ünnepek. Ezekből nincs túl sok, és akkor sem viszem túlzásba, egyáltalán. Tehát nem halvány fogalmam nincs mi történik velem :( A babavárást nem szeretném semmiképp "elodázni" ahogy írtad, de így félek belevágni, mert ki tudja mit kaphat ő is, ha ez esetleg bármiféle fertőzés, én nem bocsátanám meg magamnak ha valamilyen betegséggel születne meg emiatt. Ezen kívül a nőgyógyászom is várakozásra intett, míg ennek a prolémának nincs pont a végén. De kérdés: ki fogja odatenni ??? Melyik orvos?? Mert eddig egyik sem adott választ, magyarázatot, segítséget, nem talált megoldást. Másfél éve. Komolyan nem tudom hova forduljak.
12. youlcsi (válaszként erre: 6. - Nórii)
2014. márc. 25. 14:04
egyébként van panaszod? vagy "csak" a laborod ilyen? mert ha nincs panasz, én nem törődnék vele. majd elmúlik...
11. youlcsi (válaszként erre: 4. - Nórii)
2014. márc. 25. 14:03

ezek nem nagyon rossz eredmények. OK, magas a we, de azért a 31 nem olyan nagyon gáz. akármilyen apró gyulladástól lehet. egy benőtt köröm... egy állandóan visszatérő garatgyulladás, nátha...


ezért én nem odáznám el a baba-dolgot :)

10. youlcsi (válaszként erre: 1. - Nórii)
2014. márc. 25. 14:01
ha 80-100 körül van a crp, elég akkor elkezdeni aggódni. és még az is lehet egy sima mandulagyulladástól. nekem anno a 40-es crp "enyhén emelkedett" vagy "balra tolódott" jelzőket kapta.
9. b486c9cf7d (válaszként erre: 8. - Nórii)
2014. márc. 25. 10:41

Szerintem eloszoris meg kellene nyugodnod, aztan keresni egy jo orvost, akiben megbizol es aki megerti, hogy mielott babatervezesbe fogtok, ennek a problemanak szeretnel pontot tenni a vegere.

Lehet egy teljesen banalis fertozes all a hattereben, nezesd meg a HPV virusokat, lehet-e esetleg.

Immunprofil, pajzsmirigy (T3 is, nem eleg a TSh es T4), lehet az ok az lesz, ami miatt esetleg hiztal.

Itt csak talalgatunk.

2014. márc. 24. 19:35
Mindenképp szeretném kezelni!!! Csak az nem mindegy, hogy mivel, és hogyan! Hiszen amig nem tudom pontosan hogy mi okozza, honnan tudhatnám hogy mivel lehet ellene tenni? Kezelni? Nem akarok mégtöbb gondot a szervezetemnek okozni. Megérted ugye? Amiket írtál, nagyon szépen köszönöm, a macskakaromról (cat claw) már én is hallottam, meg is kérdeztem a háziorvosom, ő viszont nem javasolta, miután a specifikus vérvétel kimutatta hogy negatív vagyok lyme kórra, és általában ott szokták alkalmazni. Pedig azóta is forog a fejemben, hátha valamit csinálna, használna. Nem kifejezett gyógyszer, mégis nagyon sok pozitív hatást olvastam róla. Ezen kívül már az én fejemben is megfordult daganat :( ... mert már komolyan nem tudtam mire gondoljak, de fogalmam sincs hogy hogyan alakulhatott volna az ki, vagy hol kéne keresnem magamban, ha eddig a vizsgálatok semmit sem találtak. Szóval nagyon tanácstalan vagyok. Azt gondolod, hogy a macskakarmot esetleg mégis elkezdhetném, és egy új laborral meg lehetne nézni hogy hatott-e? De vajon a hatása hosszan tartó lenne? Tehát terhesség előtt abbahagyhatnám, és magától vissza állna a szervezetem a gyulladás nélküli állapotba, ergo "gyógyítana", vagy terhesség alatt is kéne szednem (vagy a teát innom) hogy megmaradjon a hatása?? Őszintén bevallom félek :( már szinte mindentől, mert ez a bizonytalanság, ez a "nemtudás" a legrosszabb a világon. Köszönök neked mindent!
2014. márc. 24. 18:51

Gyulladastol elsosorban, aztan daganattol, fertozestol, autoimmun betegsegtol.


Ha 12-vel magasabb, azt azert ki kellene deriteni, hogy miert, nekem becsipodott, fajo csipovel is 4 volt, a ferjemnek ugyancsak 4, hogy a hataban gyulladas volt utoljara.

Egy fertozes 3-6-al emelheti meg.


A lyme-ot nehez kimutatni.

Van egy lyme protokoll, amit samentoval (toa mentes cat's claw) es banderollal csinalnak (nem tudom a nevuket magyarul), azt sokan csinaljak ugy, hogy nem birtak a hagyomanyos kezelest illetve csak gyanakszanak, hogy borrelia fertozesuk lehet (gyerekeken is csinaljak, akik elvileg a szulotol juthattak hozza). Ha fennallhat a lehetosege, en kezelnem, mert hosszu tavon nem jo, ha kezeletlen.

Ha pedig babat akarsz, foleg.

2014. márc. 24. 18:01
Candida, itt a gombára gondolsz ugye? Illetve gombás fertőzésre? Volt ilyen fajta specifikus vérvizsgálatom, csakúgy ahogy Lyme-kórt is kiszűrték, mert már nem tudtunk mire gondolni, és mivel volt pár éve kullancsom (lyme kór is okozhat lappangó gyulladásos -fertőzéses tüneteket) de mindkettőt kizárták. Negatív lett. Komolyan mondom, abszolút nem tudok mire gondolni, és talán jogos ha azt írom, nem is nekem kéne találgatni :( Hanem annak a sok orvosnak, akiknél jártam, nekik kellene, kellett volna valamit tenni, vagy esetleg alaposabbnak lenni. Még hány helyre menjek el? Ne haragudjatok, a kétségbe esés eluralkodott rajtam. De ha ez így marad, fogalmam sincs hova forduljak. Mivel angolt tanítok, utána olvastam külföldi cikkeknek is,orvosi tanulmányoknak, amik említik a CRP-t , nagyjából értettem is néhányat (szakszavak) de sajnos semmi konkrét megoldást nem találtam, hiszen nyilván az én problémám ugyanúgy személyre szabott mint bárkié. Nem tudom... :( van esetleg bármi tanácsotok??
5. Babeck (válaszként erre: 4. - Nórii)
2014. márc. 24. 12:32

Őszintén megmondom, nem tudom.

Buta kérdés, de pl. Candida tesztet csináltak Nálad?

2014. márc. 24. 09:43
Szia! köszönöm hogy írtál, a fogaimmal minden rendben, az volt az első amit megnéztek, a mandulám mellett, illetve hasi ultrahang, nőgyógyász, minden volt. Nincs ilyesfajta gond. Immunológusnál is voltam, ő azt mondta szó szerint "nem az ő háza táján kéne söprögetni", csak hozzáteszem, ráadásul magánrendelésén voltam.... kicsit kiakadtam. Akkor vajon mi lehet ez?? És a legnagyobb problémám hogy éppen családtervezésben vagyunk, és addig nem merek kisbabát vállalni, amíg ez fennáll! Félek hogy a babóca is kapna belőle valamit, vagy ki tudja egyáltalán mi ez, és ami a legfelháborítóbb, hogy már másfél éve folyamatosan járok orvosokhoz, nem kevés pénzem ment el magán orvosokra is, és SEHOL SEM TARTOK!!! Már kaptam képzeld egy 12 napig tartó ZINNAT kúrát, erős antibiotikum. Semmire sem hatott! Minden ugyanúgy maradt. És a háziorvosom is bólintott rá simán, hogy hát akkor nincs baj.... de most is, egy hete mentem laborra, a süllyedésem 31, a crp értékem 13 (felkiáltó jellel jelölték az eredményen) Most mit kéne csinálnom??? hova kéne még mennem?? kitől kéne segítséget kérnem?????
2014. márc. 24. 09:38
Autoimmun betegségeket szűrtek már nálad? Fogaid rendben vannak?
2014. márc. 24. 09:28
Már lassan több mint másfél éve küzdök ezzel, a süllyedésem és a CRP értékem magas. Nem túl sokkal, de 12 század ponttal. A baj az, hogy már elküldtek mindenféle vizsgálatra, ultrahang, röntgen, vizelet leoltás, stb, de minden negatív. Hol lehet a gyulladás, fertőzés? Mert azt hiszem erre utalhat, vagy amit mostanában olvastam, hogy hízás, súly gyarapodás is okozhatja. Viszont ezzel az a baj, hogy ebben az esetben szinte minden túlsúlyos embernél jelen kéne lennie. És nincs. Most valóban sokat híztam, talán ha elkezdem leadni akkor változik ez is. De találgatásra nem merek adni, ráadásul gyulladásos értékekkel nem lehet évekig vígan, egészségesen élni. Ez nyilvánvaló. Köszönöm ha írtok.
2014. márc. 24. 09:25
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, tudtok -e valamit arról, hogy miért és mitől lehet magas a vérben a CRP reaktív fehérje szintje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook