Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolaváltáskor az ingyen tankönyveket vissza kell adni? fórum

Iskolaváltáskor az ingyen tankönyveket vissza kell adni? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 24. 09:22
Mi is új tankönyveket kaptunk. Egyikben sincs pecsét. A munkafüzetekkel egyébként sem tudnak mit kezdeni, főleg, hogy már csak 2 hónap van hátra az iskolaévből. Azt dobnák a kukába. Ez kisstílű rosszindulat,amiért elvittem a gyereket. Ha arra is ennyi figyelmet és energiát fordítottak volna, hogy tanítsák és ne olyan légkörben mint egy koncentrációs tábor, nem hoztam volna el. De nem akarok összeveszni, mert a nagyobbik odajár.
9. rohiani (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2014. márc. 24. 09:02
Én két éve kapom ingyen a gyerek után a könyvet (tartósan beteg). Eddig nálunk mindig az 1. verzió volt. Vadi új könyvek, és nem kérték vissza soha.
8. Kilimcs (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2014. márc. 24. 09:02
igen. így van.. nálunk minden iskolai könyvebe belepecsételve kaptuk a könyvtári logót. szóval midnen az iskola tudlajdona. vagy megveszed évvégén vagy váltáskor, vagy visszadod.
7. ◄Ilona► (válaszként erre: 3. - Taylor1977)
2014. márc. 24. 09:00

Szia!


Amiket ide írnak, azok javarészt CSAK egyéni vélemények! Ezekre ne adj!


Inkább ITT érdeklődj:


[link]


vagy itt:


[link]

6. rohiani (válaszként erre: 3. - Taylor1977)
2014. márc. 24. 08:59

Két formája van a támogatásnak:

1. Az iskola fizeti ki a szülő helyett a tankönyvcsomag teljes árát, és a tanuló megkapja a tankönyveit(új könyveket kap). Az iskola által nyújtott pénzbeli támogatással megvásárolt tankönyv a tanuló tulajdonába kerül. Az ingyenesen kapott tankönyvet az iskola nem kérheti vissza, sem tanév végén, sem az iskolai tanulmányok befejezésekor.


2. Az iskolai könyvtár kölcsönzi (használt tankönyvek) a tanulók részére ingyenesen a tankönyveket. Ebben az esetben a tankönyv az iskola tulajdona a tanuló csak használja azt. (vissza kell adni)

2014. márc. 24. 08:55

Én ezt találtam:

A 29. § (4) bekezdés alapján az

állam által biztosított ingyenes tartós tankönyveke

t az igazgatónak

az iskola könyvtári

állományába kell venni

, és a tanuló részére a tanév feladataihoz rendelke

zésre kell bocsátani az

iskola házirendjében meghatározottak szerint. A tar

tósként nem használható munkafüzetekre,

feladatlapokra nem vonatkozik ez a rendelkezés

2014. márc. 24. 08:53
nem így van.. le kell adni, az új suli ad könyvtárból újat. ha nem adod le, akkor ki kell fizetned őket. kapsz róla elismervényt. csak írd be akkor a könyvekbe mindbe hogy saját, különben az új suli is kifizetteti majd veled...
2014. márc. 24. 08:32
Most váltottunk iskolát, mert nem voltunk megelégedve az előzővel. 3 gyermek van a családban, ingyen tankönyv ellátásra vagyunk jogosultak. A régi iskola vissza kéri az összes tankönyvet. A munkafüzeteket is, amibe beleírt a gyerek. Én azt hallottam, hogy a gyereknek jár a támogatás, nem az iskolának, ergo a könyv a gyerek tulajdona nem az iskoláé. Nem tudja valaki meklyik törvényben van ez leírva, hogy az orruk elé tehessem?
2014. márc. 24. 08:31
Laikusként mondom, szerintem a tanév végén kell leadni, függetlenül az iskola váltástól.
2014. márc. 24. 08:29
Iskolaváltás - ingyen tankönyvek visszaadása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook