Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A nyugdíjbiztosítónál kérik a külföldi munkakönyv lefordíttatását? fórum

A nyugdíjbiztosítónál kérik a külföldi munkakönyv lefordíttatását? (tudásbázis kérdés)

8. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Ardilla)
2014. márc. 24. 07:42

Biztos , h ma sok a kekeckedés , bürokrácia mindenfelé , de mindent igyekeznek megnehezíteni , h ne kelljen fizetni ! Annyiból mázlitok van , h 6 hónapra visszamenőleg megadják az özvegyit , habár ez sovány vigasz a sok idegeskedés miatt , ami pont ilyenkor , még annyira se hiányzik !!!

Az biztos , h jó minden papírt megőrizni , mert tényleg nem tudhatja az ember , mikor mibe kötnek bele .

7. forrest2010 (válaszként erre: 4. - F6afe63a24)
2014. márc. 24. 07:36
Lehet ? h akkor járnátok a legjobban , ha személyesen intéznétek a nyufinál , ott / úgy tudom / azonnal lefénymásolják és visszaadják , én feladtam mindent ajánlva , elsőségivel , eddig nem is volt gond , de vissza csak simán küldték !!!! akkor szentségeltem , mert ott csoda , h nem tünt el ! az csak egy sima boríték volt ! és előfordult néhányszor , h sima levél sose ért ide !
6. f6afe63a24 (válaszként erre: 5. - Ardilla)
2014. márc. 24. 06:51
Ertem.de o igy is mar kesesben van a nyugdijjal mert eddig se ment be szemelyesen elintezni.en jot akartam hogy igy talan lesz belole valami.de ugy latom nem kerulhessuk el a szemelyes bemenetelt.
2014. márc. 24. 06:43

Minket az anyám özvegyi nyugdíja miatt zargattak. Apám 20 évig kapott Magyarországon nyugdíjat. Most meghalt, és csak akkor kap az anyám özvegyit, ha a kb. 2 éves németországi munkaviszonyáról beadja az akkori munkaszerződését, katonakönyvét, diplomáját. Eszem megáll!!! Miután megállapították a nyugdíját, és ehhez akkor nekik minden papírjuk meg is volt, miért kell az 50 évvel ezelőtti német munkaszerződés még egyszer??? Lehet, hogy azt már 95-ben lenyúlta a NYUFI. Katona nem volt betegség miatt, a diplomáját meg nem adjuk oda senkinek.

Valamilyen papírokat azért összekapartunk, de azt mondták, hogy csak közjegyző által hitelesített másolatot fogadnak el. Erre elment 5.700 Ft és egy délelőtt. Személyesen vittem be, ahol közölték, hogy kár volt közjegyzőre költeni, ők lemásolták volna ingyen. Jó mi?

Most legjobb esetben júniusra lesz belőle valami, fél évvel apám halála után. Szegény forog a sírjában, az anyám meg össze van törve, hogy így szórakoznak vele.


Én azt mondom, hogy szánj rá egy napot és vidd be személyesen, semmit ne adj ki a kezedből, mert nem tudhatod, viszont látod-e, és nem kérik-e be újra valamikor később!!!


Egyébként lehet velük telefonon beszélni, rendesek is voltak, és valamilyen törvényre hivatkoztak, amit már nem olvastunk el, mert valószínűleg mit sem változtatott volna a dolgokon.

2014. márc. 24. 06:07
Hogy adjam fel edesapam munkakonyvet hogy biztosan ne tunjon el?Mert felti.
2014. márc. 24. 05:58
Koszi.hogy ezt miert nem hamarabb kerdeztem mar meg.az a baj hogy most a nyugdijbiztositosokkal egyaltalan nem lehet telefonon beszelni.mas se tud?
2014. márc. 24. 05:46
Nem, hivatalból lefordítják.
2014. márc. 24. 05:27
A nyugdijbiztositonal kerik a kulfoldi munkakonyv stb. Lefordittatasat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook