Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le egyéves kisfiamat a cicin elalvásról? fórum

Hogy szoktassam le egyéves kisfiamat a cicin elalvásról? (beszélgetős fórum)


28. Kryso1979 (válaszként erre: 27. - Csinoska2012)
2014. máj. 14. 07:07
De jó neked.. :) Én most megyek majd dolgozni és drasztikusan kellett leszoktatnom róla... A szomszédom mondta hogy kenjem be citrommal a cicimet, be is jött délben még úgy alszik hogy a vállamra veszem és simizem a hátát este pedig ha fekszem mellette akkor pár perc forgolódás után elalszik de éjszaka még kéri a cicit.
2014. máj. 7. 09:30
4 napja a kislányom magától hagyta abba a szopizást, 22 én volt 2 éves.Altatáskor sem kell neki, befekszik az ágyába hátat fordit és már alszik is.:)
26. Kryso1979 (válaszként erre: 25. - Vivvv)
2014. ápr. 2. 07:25
Nem gond :) Minden tanácsnak örülök, csak sajnos az apa már lelépett időközben úgyhogy ez kilőve.. Ha a mostani altatás nem jönn össze akkor marad a bátyó vagy a nagyi... :)
25. Vivvv
2014. ápr. 1. 21:39
Es ha apa probalna altatni? :) Ugy hallottam, az is megoldas lehet. Nem tudom hogy elottem tanacsolta - e mar valaki, ha igen, akkor bocsi. :)
2014. ápr. 1. 21:17
Hadilábon... :)Próbálkozom azzal hogy nem adom a cicit oda neki hanem csak felveszem sétálok vele de ha vissza is alszik és leteszem egyből keresi... Kell még neki idő meg a védő nő mondta hogyha beadom majd a bölcsibe akkor egy két nap és leszokik róla... Hát majd meglátom :)
2014. ápr. 1. 15:36
Na hogy áll a dolog? :)
2014. márc. 27. 17:18
Hát jó volna ha ezt elmondhatnám én is de azt hiszem össze szedem magam és megoldom valahogy.. :)
2014. márc. 27. 10:43
Az olvasás az én gyerekemet se érdekelte 1,5-2 éves korig, állatok, ronygi, semmi. Aztán mondtam neki este, hogy válasszon valamit, amivel alszik, választott, és azóta néha azzal alszik. Amúgy meg eszébe se jut. :)
20. Kryso1979 (válaszként erre: 19. - Nbandus)
2014. márc. 27. 10:16
Barátnőm mondta hogy kéne valamit találni ami "pótolja" a cicit vannak plüss állatai de azok is csak ideig óráig kötik le.. Igazából van sok játéka de azokkal sem nagyon játszik minden olyan érdekli amivel nem játszhatna.. anyu cigi töltője, üdítős üveg, ételhordó és még sorolhatnám..
19. nbandus (válaszként erre: 18. - Kryso1979)
2014. márc. 27. 10:09
Tudom mire gondolsz, nálunk is volt ilyen. Hogy vajon nem lesz-e lelki törése attól, hogy kijövök a szobájából? A háziorvosunk is azt mondogatta, hogy ne hagyjam kétségbeesetten sírni sose, mert szüksége van rám. Nem is hagytam, iszonyat szeretetéhes, bújós gyerek lett, de azt gondolom, hogy van az a pont, amikor azt kell mondani, hogy elég. Pl én amikor már 1,5 órákat altattam este, és nem éreztem a derekam, és ha megnyikordult a parketta, felébredt a lányom, akkor azt mondtam, hogy ebből elég, nem bírom se fizikailag se idegileg, és szegényke minden este egy idegbeteg anyukát kapott... És nem drasztikusan egyik napról amásikra, de szépne elkezdtünk változtatni. De Te is tudod, hogy a cici egy pótlék neki. Mert ha napközben elég neki egy ölelés, akkor elvileg este is elég kéne legyen... Mármint a szeretet kifejezésére :)
18. Kryso1979 (válaszként erre: 17. - Nbandus)
2014. márc. 27. 09:17
Igen, valóban én vagyok a gyenge... De igazából ha kipróbálok valamilyen módszert és elsőre nem jön be azért is adom fel, mert az jár az eszemben hogy nem e sínyli meg lelkileg.. Mert bárhol utánna olvasok mindenhol azt írják hogy tulajdonképpen neki ez a fájdalom csillapítója stb... stb.. Sokszor van napközben hogy játszik éppen és egyszer csak oda jönn megölel és megy folytatja amit elkezdett.
2014. márc. 27. 07:51
Hat akkor valoban Te vagy a gyenge...:) marmint tudom, nehez nemet mondani az imadott gyereknek, de hosszu tavon igy Te is feszult leszel, es ezaltal Ö is. Mivel tudja, hogy nyuglodessel eleri azt, amit akar (cicit), hat nyuglodik. Amig nem mondasz neki nemet, nem is fogja abbahagyni.
16. Kryso1979 (válaszként erre: 14. - Vbt26)
2014. márc. 27. 05:06
Igyekszem mindennel próbálkozni de vagy én vagyok túl "gyenge" vagy a kisfiam erőteljesen cici függő.. A könyvek is csak addig érdeklik amíg szét nem szedheti őket, ha próbálok mesélni vagy hozzá beszélni nem úgy fogalmaznék hogy nem érdekli hanem inkább minden más. Próbálkoztam azzal, hogy mellém fektetem és beszélek hozzá de addig mászkál meg nyűglődik az ágyban amíg oda nem adom neki a cicit
15. vbt26
2014. márc. 26. 22:07
Esetleg bábozás állatkákkal?
14. vbt26
2014. márc. 26. 22:05
Nem kell hosszú mesére gondolni, próbáld akkor mutogatni, hogy mit láttok a könyvben. Vagy keress valami olyan tevékenységet, ami lenyugtatja. Van, akinél a fürdés is elég.
2014. márc. 26. 13:10
Igazából a mesélés sem érdekli...
12. vbt26
2014. márc. 25. 08:43

Nekem 1 éves a pici fiam. 10 hónapos koráig ő is cicin aludt el este, aztán jött az elhatározás, hogy leszoktatom erről. Este elkeztem, hogy mesélek neki a karomban tartva, attól picit lenyugszik, aztán beteszem őt a kiságyba, leülök az ágya mellé a földre, ès éneklek neki. Az első hetekben még nyűgösködött közben, olyankor kézbe vettem, ringattam úgy kicsit, aztán megint vissza. Voltak 2 órás altatások is, de sírni nem hagytam. Most már csak nagyon ritkán, ha rossz napja van, akkor kell picit kivenni, egyébként fél óra alatt elalszik, ès lehet, hogy ez még fog csökkenni.


A napközbeni alvásai még cicin vannak (vagy babakocsiban), de bízom benne, hogy majd azokat is sikerül majd átalakítani, de még 2-t alszik, nem akarom, mert az egész napunk csak altatásból àllna.

11. Kryso1979 (válaszként erre: 9. - Nbandus)
2014. márc. 21. 13:18
Igen, víz vagy tea mese simogatás semmi.. Addig nyűglődik amíg oda nem adom neki
2014. márc. 21. 12:55
Az én kislányom 1 éve bölcsis és tudd délután aludni nélküle, csak este igényli elaltatáshoz.
2014. márc. 21. 12:48
Szerintem ennyi idősen simán megmondhatod neki, hogy fáj a cicid, és ha sokáig a szájában tartja, kisebesedik, nem fog tudni inni belőle... mindenesetre az ő érdeke is, hogy megtanuljon cici nélkül is elaludni. próbálkoztál már valamivel?
2014. márc. 21. 12:12
Igazából engem sem zavar csak lassan megy bölcsibe, mert megyek vissza dolgozni és hát ott nem fogják cicin altatni... :)
2014. márc. 21. 11:58
Az én kislányom két éves lesz még mindig csak a cicin tud elaludni ,de engem nem zavar majd kinövi:)
2014. márc. 21. 11:32
Szopi közben és hiába próbálom, hogy másként aludjon el amíg nem kap cicit addig nyűglődik míg oda nem adom neki... De miután elaludt a cicin le is "fordul" róla...
2014. márc. 21. 10:49
Szopi közben alszik el, vagy addig hagyod ott, míg el nem alszik?
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kryso1979)
2014. márc. 21. 10:46
Hamarabb kellett volna elkezdeni, bár mindegyik szívesen alszik el úgy! :)
2014. márc. 21. 08:11
Csak ugy hogy sirni fog, persze simogatas , enek, de sirni fog es vagy sikerul vagy nem!
2. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - Kryso1979)
2014. márc. 20. 18:22
Nalunk a nagyi kezdte elaltatni es igy lassan megszokta, hogy nincs tobbe cicin alvas. Ha nincs mas, esetleg probalkozhatsz mesevel, enekkel, vagy valami zenevel is.
2014. márc. 20. 18:19
Sziasztok! Segítséget és ötleteket szeretnék kérni ahhoz hogy le szoktassam az egy éves kisfiamat arról hogy cicin aludjon el..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook