Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek aggódjak, ha a 2 és fél éves lányom nem szeret csúszdázni és mászni? fórum

Szerintetek aggódjak, ha a 2 és fél éves lányom nem szeret csúszdázni és mászni? (tudásbázis kérdés)


20. szerelmes szamár (válaszként erre: 17. - Manó2000)
2014. márc. 22. 10:13
Jár már tornára, de nem hajlandó csinálni semmit, és elég különös érzés, hogy azért fizetek, hogy egy szőnyegen szaladgálhasson fel-alá :)), mert más tornaszerhez nem nyúlna... Igaz ez csoportos torna, szóval nyilván könnyen el tudja bliccelni, és persze az oktató se tud úgy figyelni rá. Gondolkodtam azon, hogy túlféltettük-e az elején, de szerintem nem - mindig biztattuk, hogy másszon, csússzon, stb., néha pont az az érzésem, hogy ellenáll a nyomásnak (erőltetni semmit sem szoktunk, csak felkínáljuk a lehetőségeket), hogy utálja, hogy valamit elvárnak tőle... Vagy tényleg tériszonyos.
19. grizus (válaszként erre: 15. - Szerelmes szamár)
2014. márc. 22. 00:54
Hurrá. Kész siker az életben. Ha már most látszik a kézügyessége, nem lesz gondja a pályaválasztással, úgyhogy örüljél nagyon.
2014. márc. 21. 16:23
én is kivizsgáltatnám - fennmaradt csecsemőkori reflexekre tippelek, ezeknek kéne utánanézni (INPP terápia)
2014. márc. 21. 13:32

Én is elvinném valamilyen tornára, de nem kell nagyon aggódni. Nekem is van hasonló félénkebb gyerekem, de amitől félt azoktól már nem. Bár most is szokott óvatos lenni.

Lehet benne valami, hogy túlféltjük őket, mert nekem az első félénk a második, harmadik meg egyre kevésbé az. Az elsőt nagyon óvtam, a másik kettőre már nem volt annyi időm parázni.

2014. márc. 20. 14:29
Akkor nézesd meg egy TSMT-s tornásszal. Ha Ő is azt mondja, akkor biztosan nincs baj.
2014. márc. 20. 14:24
Ja, és a kézügyessége ugyanakkor elképesztően jó...
2014. márc. 20. 14:23
dévényesnél mi is voltunk, mert nem akart mászni, aztán elmentünk még egyszer, amikor még nem tudott járni (közel másfél évesen), ott azt mondták, hogy fejben dől el nála...
2014. márc. 20. 14:19
Nem vagyok parás mami, de erre érdemes szerintem odafigyelni. Lehet nincs semmi komoly, de azért ezek a dolgok elég fontosak. Tehát a hintázás....stb. TSMT-t és a Dévényt kellene megnézni. Mi is jártunk mind a kettőre. Hasonló okokból, bár mi kisebbek voltunk.
12. nbandus (válaszként erre: 9. - Szerelmes szamár)
2014. márc. 20. 14:13
ÓÓÓ, a lányom ha víz éri az arcá, kiakad, de a tengerből nem tudom kirángatni. Futóbicó nálunk szóba se kerülhet, nem tetszik neki. Nem érzi biztonságosnak. Annak idején 3 hónapig csak kézenfogva közlekedett, mert nem érezte biztonságosnak az elindulást. Aztán nem is esett sose, amikor már végre elengedett :)
2014. márc. 20. 14:12
Mutasd meg valakinek mert ezek a mozgások elég fontosak lennének nekik a későbbiekben.Akár a védőnőtől kérj tanácsot vagy a gyerekorvostól hogy hova fordulhatnál.Minden gyerekkori mozgásnak haszna lesz az iskolában és ha valami kimarad az ott ütközik majd ki.Inkább menj feleslegesen mint utána kényszerből .
2014. márc. 20. 14:10

A mi lányunk is hasonlóan óvatos mindenben, de észrevettem, hogy talán azért, mert eleve kicsi korától fogva óva intjük minden veszélyes helyzetben, tehát engedünk mindent, de folyton elhangzik a "vigyázz, óvatosan, le ne ess" stb, s a gyerek emiatt eleve óvatos minden helyzetben.

Ismerősünk ennek ellenkezője, semmitől sem félti a gyereket, kis kora óta fél lábát fogva lóbálja (játékból), felvitte magával az építkezésen a félkész tetőre stb, na az a gyerek szó szerint egy kamikaze, semmi félelemérzet, minden veszélyes helyzetbe belemegy...


Szóval lehet tőletek tanulta, hallotta, ezért ilyen. Erre megoldás: kevesebb (hangosan kimondott) para, több bátorítás.

Mi ráálltunk erre, azóta bátrabban megy fel mindenre, de ő is csak így közel 3 évesen bátrabb. (és szintén későn indult el - 16 hónaposan)


De elviheted mozgásfejlesztőhöz is ellenőrzésre, hogy megnyugodj. (ajánlom a Dévény-est)

9. szerelmes szamár (válaszként erre: 6. - Nbandus)
2014. márc. 20. 14:09
reméljük, hogy megjön a kedvük :). Én csak attól félek, hogy nagyon nehezen, nagy kudarcok árán fog megtanulni úszni és bicajozni (vagy meg se fog), amit azért fontosnak tartok - egyébként nem akarom, hogy bajnok legyen.
8. szerelmes szamár (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2014. márc. 20. 14:07
elvittem csoportos tornára (a többi gyerek már téren mindig inspirálta) - de általában sztrájkol, meg úgy láttam, hogy a mozgásfejlesztők inkább 3 éves kortól vannak.
7. 66112ea05a (válaszként erre: 1. - Szerelmes szamár)
2014. márc. 20. 14:05
Vidd el egy dokihoz, nézze meg. Inkább menj feleslegesen egyszer, mint későn. Bár mondjuk egy 2,5 évest nem tudtam magamról levakarni, ha ott voltam mellette:D Szóval én ilyen hülye vagyok, de én biztosan megmutatnám dokinak a helyedben:)
6. nbandus (válaszként erre: 2. - Szerelmes szamár)
2014. márc. 20. 14:03
Az én lányom kb mindentől fél. Még a lankás dombon se szeretn fel-le menni. 3 éves. Szerintem egyszerűen óvatos. Mindenben ilyen megfontolt, úgyhogy nem aggódom, csak reménykedem, hogy majd javul a helyzet :)
2014. márc. 20. 14:01
Vidd el egy mozgásfejlesztőbe.Iszonyat sokat tudnak rajta segíteni.
4. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Szerelmes szamár)
2014. márc. 20. 14:00
Szerintem nem kell aggódni. Fog az menni csak később.
2014. márc. 20. 13:59
Ne, lehet, hogy aggódik tőle.
2014. márc. 20. 13:55

Egyáltalán nem szereti azokat a mozgásformákat (csúszda, hinta, motorozás, mászókázás, stb.), amit a korosztálya imád. Szeret a játszótéren lenni, de csak homokozik, és a csúszdán/mászókán mintha félne. Tavaly nyáron sem volt nagy rajongója ezeknek, de valamivel jobb volt a helyzet.

Nem érte semmi nagy trauma, persze, elesett párszor, de melyik gyerek nem? A mozgásfejlődése kicsit le volt maradva, elég későn tanult meg járni, de gyalogolni nagyon szeret és sokat is tud, már régóta nem használunk babakocsit.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Szerintetek lehet, hogy tériszonyos?

2014. márc. 20. 13:55
Szerintetek aggódjak, ha a 2 és fél éves lányom nem szeret csúszdázni és mászni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook