Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gluténmentes étrend fórum

Gluténmentes étrend (beszélgetős fórum)


2014. márc. 25. 11:03

Szia.

Én magam már 12 éve, a lányom nem túl régen, kb 1 éve derült ki, hogy glutén érzékeny.

Én még mellé laktóz érzékeny is vagyok.

Ha receptekre van szükséged, írj priviben, küldök.

Amit azonban jó tudnod!

Szinte mindenben van glutén.

-ételízesítők, levesporok, kockák, előre gyártott üveges szószok, pudingok, élesztő, sütőpor, sajtok, felvágottak, édességek, gyógyszerek, szörpök, befőttek, (minden ami zacskós, és nincs rá írva, hogy gluténmentes) ....stb MINDENBEN!!!

Vannak olyan tészta félék, amelyek gluténmentesen, nem drágábbak mint egy normál minőségű, nem gluténmentes tészta, viszont nagyon finomak, abból főzz megadnak. Több féle van, tapasztald ki, hogy neked melyik ízlik.

A hozzászólásom végén küldök egy linket, a táplálékallergiások boltjának elérheőségét, bár nem tudom, hogy budapesti vagy-e. Ott aztán mindenféléből lehet válogatni. Ott elég jó áron, ott készült sütiket, tortákat, péksüteményeket is lehet kapni, s rendelni is. AMit Ők készítnek, azok finomak, pl. egy kakaós csiga 160 Ft, és ott helyben sütik a pékségükben, egy marcipános csoki torta szelet 350 Ft, és nagyon finom! Ezt csak az összehasonlítás kedvéért.

Viszont figyelj arra, hogy ami nem magyar termék, annak az ára a csillagos égben van. A német Schar termékek nagyon drágák, és nem annyival jobbak, mint magyar társaik. Viszont az Emese kenyérpor förtelmes. Nekem a Naturbitesek jöttek be kenyér sütéshez.

Az Aldiban rengeteg gluténmentes áru kapható. (virsli, felvágott, sonka, kolbász, .... stb)

A tescot én nem nézem, mert drága, és kicsi a választék.

Az Auchanban szoktam azoban a liszteket venni, mert minden hónapban van akció belőle, és jó a minősége. A rizsliszt is ott a legolcsóbb, de abból csak piskótát sütni jó. Én a Naturbites liszteket veszem, oylan 650- 900 Ft között van kilója, de egy kenyér nekünk kettőnknek 3 napra elég és 25 dkg lisztből készül.Persze ez attól is függ, hogy mennyit eszel.

Ugyan az orvosok nem nagyon mondogatják, de aki gluténmentes diétán van, bármilyen okból (nekem is pajzsmirigy alulműködés következménye az érzékenységem), az többnyire néhány hónapon belül laktóz érzékeny is lesz, hiszen az az enzim ami a gyomorban feldogozná a tejcukrot, 9 éves kor után már nem termelődik, így a lassú anyagcserével, a feldogozása sem megy végbe "mellékhatások (haspuffadás, gyomorégés, kiütések, hasmenés, teltségérzet ...stb)" nélkül.

Szóval az aldiban rengeteg laktózmentes termék is kapható, pl. tejszín, tej, sajt vaj, túró .... stb.

Sok sikert a diétához, és egyet NE felejts el, NEM beteg vagy, csak figyelned kell a táplálkozásodra, így ezen diéta betartásával sokkal egészségesebb életet tudsz majd élni, hiszen az adalékanyagok, színező és tartósítószerek is elkerülnek innentől kezdve téged, a szervezeted pedig ezt meghálálja és a bőröd szép lesz a súlyod rendeződik, a kedved és hangulatos stabillá válik, nyugodtabb leszel és még sorolhatnám.

Apropó, ha sütit sütsz, liszt helyett tegyél bele darált diót vagy madnulát, éppen annyi arányban mint amennyi liszt kellene bele, és már kész is!

Nem ördöngősség, csak kicsit nagyobb odafigyelés, és kicsit több idő a konyhában!

Fel a fejjel!!! :)

19. marlenka70 (válaszként erre: 1. - Vianne)
2014. márc. 21. 11:36
Léteznek gluténmentes lisztek amiből tudsz mindenfélét készíteni magadnak.És nem minden csokiban van glutén.Kenyeret érdemes otthon készíteni,mert üzletben(már ahol van)nagyon drága. Sajnos nagyon sok felvágottban is van glutén mindennek nézni kell a papírját,illetve pl.kenőmájast,tojáskrémet,padlizsánkrémet szoktam otthon készíteni.
2014. márc. 21. 11:29
Nézz be a "lisztérzékenység" fórumba,tuti tudnak választ adni a kérdéseidre.
2014. márc. 21. 11:18

Remélem, szerencsével jársz. Én vettem kukoricalisztet a tesco-ban, és abból csináltam sütit hétvégén.

Én nem kávézom, teából mindenivó vagyok, de csak cukor nélkül, némi citromlével.

16. Vianne
2014. márc. 21. 09:55

Hétvégén elnézek akkor a tescoba, milyen lehetőségek vannak!:)

Ma reggel kávézás közben esett le, hogy az instant kávé is tartalmaz glutént?! Ti milyet kávét, teát isztok?

15. 25e8e91ef4 (válaszként erre: 13. - Vianne)
2014. márc. 20. 15:30

Jaja, a köles valóban jó, én is szoktam főzni néha.

Az az oldal is tök jó, múltkor onnan próbáltam ki a falafel receptet.

14. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Vianne)
2014. márc. 20. 15:28
Persze, tesconak is van olyan részlege, csak nekem nagyon drága:( 8-900 ft fél kg tészta:(
13. Vianne (válaszként erre: 11. - 25e8e91ef4)
2014. márc. 20. 15:03

Ahogy nézegettem a neten a kölessel is elég sok minden lehet pótolni, illetve találtam egy jónak tűnő blogot is:

[link]

12. Vianne (válaszként erre: 9. - Zebra25)
2014. márc. 20. 14:58
Lehet! :( A csoki nagy szívfájdalmam! :) Akkor gondolom az ilyen termékeket is meg lehet venni a dm-be, vagy tesco-ba.
2014. márc. 20. 14:58

Gluténmentes kenyér közül a kukoricás burgonyásat próbáltam. Az előbb nem jól írtam, a kukoricás dm-es puffasztott szelet a finom. :)

Szerintem az a biztos, ha tényleg rá van írva a puffassztott rizsre, hogy gluténmentes. :)

10. Vianne (válaszként erre: 8. - 25e8e91ef4)
2014. márc. 20. 14:55
És te próbáltál már valamilyen kenyérreceptet? Na ma megyek dm fele, meg is nézem! :) De gondolom akkor bármelyik puffasztott rizst is lehet enni.
2014. márc. 20. 14:48
Van olyan csoki ami nem tartalmaz glutént, de bazi drága. De nem azért tartalmaz mert kell bele, hanem gondolom, hogy olyan gyárba készítik, ahol gluténes cuccokkal is foglalkoznak:(
2014. márc. 20. 14:45

Tök jó! Én is szeretek főzőcskézni. :) És így legalább új dolgokat is ki tud próbálni az ember.

A dm-ben lehet venni alnatura puffasztottrizs-szeletet - az is gluténmentes - és valami mennyei. :)

Kár, hogy mostanában nem tudtam venni, pedig több dm-ben is jártam.

2014. márc. 20. 14:27
Én szeretek sütni-főzni, van is kenyérkészítő gépem, úgyhogy biztos kipróbálom magam megcsinálni, bár az elkészülési ideje 3-4 óra, nem egy gyors dolog! :)Arról az extrudált szeletről viszont hallottam már, csak eddig nem tudtam, hogy miért jó! :)
6. 25e8e91ef4 (válaszként erre: 5. - Vianne)
2014. márc. 20. 13:46

Ha biztosra akarsz menni, akkor igen. Manapság már nem lehet tudni, mi mindent raknak bele az élelmiszerekbe. Az a biztos, amit te magad készítesz el. Persze ez meg annak a függvénye, hogy mennyire érsz rá sütni/főzni.

Én például gluténmentes extrudált kukoricaszeletet szoktam enni, de néha valóban jó lenne normális kenyeret enni.

Lehet kapni gluténmentes lisztkeveréket is, bár én még nem próbáltam.

5. Vianne (válaszként erre: 4. - Mandella)
2014. márc. 20. 13:18
Olvastam valami olyat a neten, hogy csak bizonyos érték felett kötelesek ráírni, hogy tartalmaz glutént. Az egyik ismerősöm lisztérzékeny, és a pékségbe ahova járt előtte is, kiderült, hogy az a fajta kenyér amit elvileg glutánmentesnek árulnak, valójában nyomokban azért mégiscsak tartalmaz fehérlisztet. Ez nem tudom, hogy tényleg így van e, de akkor lehet érdemesebb otthon készíteni a kenyeret is?
4. mandella (válaszként erre: 1. - Vianne)
2014. márc. 20. 12:47
ha komolyan kezded el csinálni, akkor még a szalámikon, húsféléken, csokikon, akármiken nézd meg a csomagolást, mert ha tartalmaz, akor ráírják, hogy glutént tartalmaz.
3. Vianne (válaszként erre: 2. - 25e8e91ef4)
2014. márc. 20. 12:27
Köszönöm a segítséget! Igen, ebben egyetértek, csak nehéz egyik napról a másikra életmódot váltani, és megijedtem hirtelen, hogy hol kezdjem el. De akkor úgy látom, hogy először vásárlási szokásokon kell változtatni, és mindent megnézni, hogy mire mi van ráírva! :)
2. 25e8e91ef4 (válaszként erre: 1. - Vianne)
2014. márc. 20. 12:15

Szia!


Szerintem az összes tésztaféle is idetartozik, kivéve ami speckó lisztből készült, mint például a kukoricalisztes tészta, aminek alacsony a glikémiás indexe, viszont ez a tészta csillagászati áron van a boltokban.

Azok is ide tartozhatnak, amiknek a papírjára azt írják, hogy "nyomokban glutént tartalmaz" - ilyen lehet a csoki is.

A boltokban vannak gluténmentes termékeket tartalmazó polcok, a dm-ben és a tescóban külön ki van emelve egy felirattal, és tud segíteni a tájékozódásban.

Sajnos ez az étrend nagy lemondásokkal jár, de ha javul tőle az állapotod, akkor megéri.

2014. márc. 20. 12:01

Sziasztok!

Pajzsmirigy betegség miatt azt javasolta az orvosom, hogy próbáljam meg a gluténmentes étrendet. Előtte soha nem foglalkoztam ilyennel, most elkezdtem az Interneten nézelődni. Tudnátok abban segíteni, hogy hogy tudnék belekezdeni? Elsősorban, a kenyér, vagy a liszt kizárása, de milyen olyan élelmiszer van még ami tartalmaz glutént és ki kell zárni. Az egyik ismerősöm azt mondta hogy a csokoládé is tartalmaz, és azt sem szabad enni, ez igaz? Köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook