Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicák tulajdonságai fórum

Cicák tulajdonságai (beszélgetős fórum)


1 2
2014. ápr. 24. 00:28
Nekem van Füfi cicám neki olyan tulajdonságai vannak,hogy amikor enni kér pitizik vagy van olyan,hogy pacsit is ad persze azt nem mindig:) anyira szeretem Füfencsinimet :)
31. Érdekes73 (válaszként erre: 25. - Katoca5)
2014. márc. 24. 12:12
Ez a macskától függeni hogy ő mit akar :)Nem te leszel a főnök :) A házimacskák imádnak vadászni. Lehet hogy a perzsák lustábbak jobban elvannak a lakásba ( nem volt még)viszont a vastag bunda rengeteg szőrrel jár...Amúgy egy házimacska is rengeteget tud potyogtatni...
30. grizus (válaszként erre: 1. - Katoca5)
2014. márc. 23. 00:36

Teljesen macskafüggő, hogy ki akar-e menni és hogy visszajön-e és mikor. A miénk hihetetlenül elvágyódott mindig, folyton a kijáratot kereste, de ismerek olyan macskákat, akik még a társasház kapujáig nem mentek le a harmadikról életükben, pedig ki vannak néha engedve a lépcsőházba. A perzsák elég lusták, de más cicák sem feltétlenül akarnak elmenni.

Csinálhatsz neki alvóhelyet, de készülj fel, hogy ő fogja eldönteni, hogy hol alszik. És az szinte bárhol lehet.

Ne aggódj, éjszaka aludni fog. Viszont reggel elég korán kel, hogy egyen.

Célszerű neki kaparófát venni, különben a bútorok valóban célkeresztben vannak. Ezenkívűl vegyetek neki játékokat, műegér, baba, golyók, zsinórok, foglaljátok le az energiáját. Sokkal boldogabb és nyugodtabb macska lesz így. Jó ötlet otthonra füvet is növeszteni neki.

Van a videómegosztón egy ember, akinek van két macskája, úgy kereshető meg, hogy Cole the Black Cat. Mindent megad a cicusoknak, nagyon jó dolguk van. Aranyos videók.

Remélem segítettem, sok örömet a cicushoz!

29. 25800e2d09 (válaszként erre: 28. - Selena78)
2014. márc. 22. 20:06
Nagyon hasonló történet a mi fekete párducunk de ő méltó volt tényleg a nevéhez mert egy átlag kandúr 2x-es mérete volt. Sajnos csak 8 évig lehetett velünk. Most is nagyon hiányzik. De ugyanígy kis szőrcsomó, utca'gyerek' és írtó okos, és udvarias volt :-) tőle is tartottak a környékbeliek, de ki merne egy macskában kétajtós szekrénybe beleállni? :-D
28. selena78 (válaszként erre: 27. - 25800e2d09)
2014. márc. 22. 15:38

Egyetértek. Vén vagyok már, és mindig volt cicám. Gyerekkorom óta.


Ahány, annyi egyéniség.


Le kell írnom. Volt egy igazán különleges macskám.


Egy késő októberi estén érkezett meg, és közölte, hogy ő nálunk akar élni. Kicsi volt, fekete, csúnya, nagy sebbel a combján. Őszintén, nem kivántam több ciccet. Volt már egy. De nem zavartam el. Ottragadt.


Gyönyörű mini fekete párduccá nőtte ki magát. De fura volt. Sosem volt okosabb macskám, mint ő....De fura volt. Ha így visszagondolok rá, egyetlen jelző jut eszembe róla. Udvarias volt.:)))

Sosem szerette a kényeztetést, de eltűrte. Mindent eltűrt, mert udvarias volt...:) De éreztette, hogy nem boldog tőle. A férjem fekete hercegnek nevezte. Egy utcáról jött arisztokrata...


A legfurább az volt, hogy a környék ciccei is tisztelték, pedig kistermetű volt, és ritkán verekedett.

27. 25800e2d09 (válaszként erre: 26. - Selena78)
2014. márc. 21. 19:43
Mindegyik cicc más személyiség ez tény. Az enyém igényli a fülcsavarást sőt azt is hogy időnként felvegyem... DE akkor és csakis akkor ha ő akarja. :-)
26. selena78 (válaszként erre: 21. - WingedScourge)
2014. márc. 21. 16:59

Érdekes dolog ez. A lányom cicce igazi vadmacska. Odabújni odabújik, de nem ül ölben, simogatni sem igazán lehet. Ha megfogom, karmol, harap, lehajolok, támad.


Nem így a csöppel. Tűri, hogy gyűrögesse a fülét, hogy nyúzza, legfeljebb megpróbál elmenekülni. Sosem karmolta, harapta, támadta meg a picit. De szívesen alszik az ágya mellett. Mintha vigyázna rá.

2014. márc. 21. 14:56
Köszönöm a tanácsokat. Eddig is a szomszédoknál játszott a kinti macsekokkal, de szerencsére nem kaptunk el semmilyen férget, giliszát. De azért megfontolom, hogy benti cica legyen e, lehet nem kockáztatok.
2014. márc. 20. 19:48
De vigyázni kell, ha kinti cica és megfog valamit. Könnyebben lesz férges is szerintem.. Nekem két hajtás között épp letelik 2-3hónap. Megeszik egy fertőzött egeret, madarat és lehet újra hajtani őt is, és a kutyát is.
23. Érdekes73 (válaszként erre: 21. - Katoca5)
2014. márc. 20. 14:08
Nem csak galambra számíthatsz...Ha vannak trehány szomszédok naponta 2 patkány is várhat reggelente...
2014. márc. 20. 09:17

Szerintem sem kell cica. Kicsi még a gyereked és a macska nagyon sok odafigyelést igényel, valamint minden "darab" más és más, sok szokása idővel alakul ki. Magának választ fekhelyet, nem bírja az állandó dögönyözést, a hangos zajokat és hirtelen mozdulatokat, legalábbis lakásban nem. És ha huzamosabb ideig lesz egyedül, akkor eleve jobb lenne neki(k) ketten.


Nem vagyok híve a kisállatok ketreces tartásának, de szerintem először lehetne valami kicsi. Hörcsög?

2014. márc. 20. 08:57

Sziasztok!


Nagyon köszönöm a sok választ és hasznos tanácsot. :) A leírtak alapján azon az állásponton vagyok, hogy legyen cica, de ne a kislány szobájában. A kartondobozos alvóhelyet pont azért találtam ki, mert sok helyen láttam, hogy a cicák kartondoboz-függők. :)

Az nem zavar, ha a macsek kijár és néha hazahoz egy galambot, de lehet, hogy csengettyűt kap a nyakába (köszönöm az ötletet :) ).

Esetleg van valami tippetek arra, hogy hogyan lehet egy alomból kiválasztani a bújosabb kiscicát? Valahol azt írták, hogy vegyem az egyik tenyerembe és az sok mindent elárul... Esetleg valami tipp még?


Kérdezte valaki, hogy miért nem kutyi. Nincsen kerítésünk, úgyhogy neki is bent kéne lennie (kint nem kötném meg, mert az kegyetlenség szerintem). Reggelente már így is 6 óra előtt ébren vagyok, hogy útrakeljünk (bölcsi stb.), arra már nem lenne kapacitásom, hogy még előbb felkeljek azért, hogy a kutyit reggel gyorsan megsétáltassam. Na meg úgy gondolom, ha hosszabb időre távol vagyunk (modjuk minimum 8 óra), akkor az a kutyinak nem igazán jó. Nem azt mondom, hogy a macskának igen, de ha nagyobb lesz, úgyis kint lesz olyankor.

20. Marjann (válaszként erre: 19. - Ficánka5)
2014. márc. 19. 19:34
A szobába már nem jut be az alom, leesik a lábáróla tálca előtt.
19. Ficánka5 (válaszként erre: 17. - Marjann)
2014. márc. 19. 16:41
Van dirrekt olyan gumiszőnyeg a tálca elé, ami leszedi a lábáról az almot.
18. Ficánka5 (válaszként erre: 17. - Marjann)
2014. márc. 19. 16:40

Nem az a baj, hogy kicsi a tálca és kipotyog, őkelme kijön a tálcából és attól kb. 30-40 centire végzi a kakit.Ha nem figyelnék a wc papírra, hogy a vége véletlenül se lógjon ki, akkor még jól be is takarná papírral.


Aztán vannak napok, amikor rendesen egyszerre letudja mindkettőt az alomba. Na akkor pickosul megdícsérem, de nem tanul belőle.


Egyébként a gombócos alom a legjobb.

17. Marjann (válaszként erre: 16. - Ficánka5)
2014. márc. 19. 15:30

Nekem van fedeles alomtálcám, az ebből a szempontból jó, nem lóg ki belőle a macska. Viszont (a kis hely miatt) háromszög alakú, és ha mind a három sarkot elhasználta, akkor az ajtón dugja ki a kis fenekét :)

Most (ideiglenesen máshol lakunk) jó nagy tálcája van, ezzel nincs gond, két naponta is elég tiszítatni akkora, csak épp nincs fala, ezért felejti kinn a hátsóját.

Érdekes kérdés amúgy az alom. Sokan a szilikonosra esküsznek, számomra az végtelenül undorító... hogy hetekig ott álljon a pisi (még ha be is szívja, akkor is). Nekem az egyik legolcsóbb tescos sajátmárkásom van, abból elég csak a gombócot kiszedni, aztán amikor épp időm és kedvem van, akkor kiborítom az egészet és kifertőtlenítem. Nagyon szeretem, semmi szaga nicns. Egyetlen hátránya, hogy ahogy jön ki belőle a cica, akkor kipotyog pár szem (érdekes, nem a kaparástól jön, hanem ahogy kiugrik), de járólapon pikk-pakk összesöpröm és kész :)

16. Ficánka5 (válaszként erre: 15. - Marjann)
2014. márc. 19. 15:05

Hát ez, az az enyém is az, kezdettől az volt, csak mostan mániákusan tiszta. A kettőt egyszerre a világért sem. Lehet én rontottam el, mert mindig bejelenti(mintha nem hallanám, hogy milyen veszettül rendezi az almot!)ha végzett. Akkor felállok és kiszedem a gombócot. De ezt is miért teszem?? Mert öreg vagyok, itthon vagyok, ráérek. Elég lenne naponta, olyan almot használunk.

De most már nem merek változtatni, mert lehet, hogy akkor már pipilni sem menne bele még 1x.

15. Marjann (válaszként erre: 13. - Ficánka5)
2014. márc. 19. 14:49
Az enyém teljesen szobatiszta, csak néha nem jól méri fel az alom méretét és kilóg a feneke :D
14. selena78 (válaszként erre: 1. - Katoca5)
2014. márc. 19. 14:37

Ha nincs kerítésetek, néhány hónapig tartsd bent, hogy megszokja a helyet.

És igen, a macska mindig hazamegy, ha nem esik baja. De sajnos, kijáró ciccre sok veszély leselkedik.


Ha kiengeded, majd ő dönti el, hogy hazamegy aludni vagy sem. Nagyjából azt is, hol akar aludni.:) Az én cicáim mindig csak néhány napig aludtak a kosarukban. Azt kell megtanítanod neki inkább, hol nem szabad aludnia.


Ne tedd a kislány szobájába a dobozát, mert annak az lesz a vége, hogy majd jól összebújnak éjszaka.:)


Kiscicánál előfordul, hogy éjjel játszik, de idővel megszokja, hogy inkább aludjon. A ciccek amúgyis rengeteget alszanak.

2014. márc. 19. 14:33

Az én macsekomat kertes házból hoztqam piciként, akkortól nem tudja, mi az, hogy kint. Nem is vágyik.

Igaz már 3x estt le a harmadikról amiben az incselkedő madarak, meg én voltunk a hibásak, hála az Úrnak, semmi baja nem lett. Azóta drága pénzért az erkély két vége le lett zárva, az elején a korlátra 10 cm széles fenyődesz6kából henyedeszka lett rakva. Az elég széles ahhoz, hogy fetrenghessen, süttethesse magát.


Bent kaparófája vban, amit én csináltam. 1 m. magas 10 cm-es gerendából kenderkötéllel. Imádja, mégis trapára vágta a forgószékemet a gép előtt.

Újabban pedig meg van a rossz szokása, hogy ha egyszerre van pisi+kaki, akkor a pisi megy az alomba, a kaki pedig mellé és jön szólni, hogy elvégezte a dolgát. És most lesz 7 éves!!


Na így válasszál!!

12. SF
2014. márc. 19. 14:31

1. Kiszoktatás: a második héttől (addig csak bent van!) először kiviszed, ott maradsz mellette pár percig, másnap félórát, akár naponta többször, negyedik nap csak kinyitod az ajtót és figyeled, visszahívod, ha látod, hogy túl merész. A visszahívást már az első perctől alkalmazod, de ennek feltétele, hogy hallgasson a nevére. Ha megismeri a környezetét, utána mindig hazatalál, ha haza akar jönni. Ha nem, hívhatod ítéletnapig:-)

2. Az alvós doboz jó ötlet, sőt javaslom, hogy minél több doboza legyen. Tökéletesen megfelelnek a kiürült kartondobozok, nem kell fonott, meg akármilyen csicsás kosár. Nem kell bele semmi, a macskák alapból dobozfüggők, lásd a youtube-n Maru. Persze még így is valószínűbb, hogy reggel a gyerek ágyában találod a cicut:-), mint akármelyik dobozban.

3. Ha nappal lefárasztod (lógjon a nyelve, lihegjen, nem árt neki), és megvan a 7 óra ébrenlét, éjjel aludni fog. Míg kicsi. Utána csavarogni. Nálam a lányok is csavarognak.

4. Eleinte szúnyogháló-szétgyilkolás, nyávogás, minden szemetet előpofozás, dorombolás, öledbemászás, lábon felmászás, különösen kicsi korban, ez elég fájdalmas is tud lenni, ha nem elég vastag a nadrágod. Kukázás, kunyerálás, tányérbamászás, asztalra felugrás (ezt én macskakaja adagolással védem ki, egyinél beválik, a másikat jobban érdekli, amit ti esztek). Felnőtt korban percenként be-kikéretőzés, nyávogás, fújás, ha ő éppen aludna, stb. Mindenre felugrálás, igen, a falramászás és a bútorok tetején rohangálás is normális.


A macska imádja a tisztaságot, ezért ne lepődj meg, ha a frissen mosott ruhát előnyben részesíti a kétnapos alomruhával szemben.


Kaparófa felesleges, ha kijár, jobban fog szeretni fára mászni. Vadászik, ezért ne lepődj meg, ha rendszeresen kapsz tőle döglött egérkét, madárkát. Ez náluk a szeretet jele, és bár nekünk barbárságnak tűnik, nekik ez a normális. Ha nem akarod, hogy sikeres vadász legyen, tegyél csengőt a nyakába.

Kicsinek vegyél minél több csögős labdát, műegeret, de ha nem akarsz sokat költeni, jó az összegyűrt alufóliagolyó is. Legyen egy hely, ahová felmehet nézelődni, ablakpárkány mellett virágtartó, de tényleg jó magasan.


Sokan azonnal hipóval mossák fel a félrement pisit, kakit, de te ne tedd, hacsak nem az a célod, hogy ezután is odapiszkítson, a hipó szaga ugyanis vonza a cicákat. Csak ott használd, ahová a piszkítóhelyet teszed, így könnyebben odaszokik.

2014. márc. 19. 14:22

Szia,


Nekemvolt egy cicám, 6-7 hetesen került hozzám, szobacicának szerettem volna, így 3-4 hónapig így is éltünk. kb azonnal szobatiszta volt, vettem neki kaparórudat, így a bútorok kaparászását nem is erőltette. Nagyon bújós, szeretnivaló macsek, de kezdett begolyózni a bezártságtól, én meg lelkifurdalással küzdöttem, hogy egy állatot bezárok. ÍGy leköltözött anyumhoz, ahol azóta is boldogan éldegél, és anyum imádja. Télen bent alszik éjszaka, és nappal is 90%-ban bent van, nem szereti a hideget. Nyáron viszont sokat van kint, általában napközben jön haza, kialussza magát és éjszaka megy "vadászni". A ki- és beengedés egy macskaajtóval simán megoldható.

Viszont az én cicám anyukámmal alszik, rendszerint rajta, takaró alá bújva mint egy gyerek,amikor lent vagyunk a lányommal, kirakjuk a hálóból, mert azt nem engedném, hogy a lányommal aludjon. Akármennyire is éde, éjszaka ne legyenek együtt, mert mi van ha a fjére fekszik stb...

2014. márc. 19. 14:21
Nekem van macska, kandúr. Két éves lesz, de nem ivarérett, vagyis nem mutatja a jelét. Itt a környéken mellette ...nak a macskák, ő meg itthon fekszik a kutyával. Kinti macska, csak télen alszik bent. Szeretem őt, leszedi a gerléket, múltkor fogott egy vakondot, meg rengeteg egeret :-)
2014. márc. 19. 14:20

Rá lehet szoktatni a cicát arra, hogy ne aludjon az ágyban, de ehhez az kell, hogy eleinte következetesen, egy éjszaka többször is kitegyétek az ágyból és fegyelmezzétek. Ez pedig egy 3 évessel nyilván nem járható. Szerintem éjszakára zárjátok ki (ha kertes a házatok udavarra, de a nappaliba is elég lehet), vagy tehetitek akár a garázsba is, akkor nem kóborol el. Az első pár hétben (doki meg mondja meddig) úgyis benn kell tartani a cicát, akor megszokja, hogy ott kap enni, nem fog elkóboroni, viszont főleg amíg pici sajnos előfordulhat, hogy mérget eszik, vagy elüti valami, stb.

Éjszaka elég nagy ramazurit tudnak csinálni, de ha nem a hálószobában alszik, akkor nem lesz zavaró. (enyém pl van, hoyg egész éjjel alszik,d e most pár napja 3kor kel és mindenáron játszani akar. Na ő ágybanalvós cica..)


A helyedben én azt fontolnám meg, hogy ha kijárós a cica, akkor vadászni fog, egeret, békát, madarat kap el. Mennyire zavar, ha utána a gyereked mondjuk puszilgatja a cicát? Az én cicám 100%ban szobamacska, nem vagyok finnyás rá, de ha előtte békát eszik, akkor meggondolandó... Bár tesóméknál pl kijárós a cica, de egyik gyereknek sem lett semmi baja tőle (a pici egy idős kb a te lányoddal).

A bútorokat vagy bántja, vagy nem. Az én cicám nem igazán tett tönkre semmit, de szerintem erre is lehet nevelni. Pl, ha a kanapé egy pontját kaparja, akkor oda kell tenni a kaparófát. Javasolják a macskamentát is.

Amit én tanácsolnék: mindenképp olyan cicát válasszatok, aki sokáig volt az anyukájával, testvéreivel. Az én macskámat sajnos korán kitették, nem tanult meg szépen játszani, harap, karmol (bár érdekes, hogy volt nálam vendégségben pici gyerek, velük finoman játszott).

Tesóméknál, hasonlóan pici gyerekek mellett van cica. Nappal benn van a lakásban, este kiteszik. Végtelenül szelíd, bújós, dorombolós cica, aki tűri ha nyúzzák a gyerekek.

8. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - Katoca5)
2014. márc. 19. 14:16

Cicám és kutyim is van. Nem értem, ha döntés előtt állsz, miért a macsekot választod, bár semmi bajom a macsekkal, de egy gyerek inkább lehet macskaszőrre allergiás, mint kutyára. Hosszú idő után egy cilut a felnőtt lányomtól örököltem, mert ALLERGIÁS LETT RÁ.

A sétára neked is, meg agyereknek is szüksége van, akkor miért nem a kutyi?

,

7. bnedora (válaszként erre: 4. - 82d45dcd14)
2014. márc. 19. 14:15
Igen, haza megy, ha drága jó szomszéd nem intézi el:-(((
6. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Katoca5)
2014. márc. 19. 14:11
A macskát több ezer év alatt se sikerült igazán háziasítani. Alapvetően a házi macska= vadmacska.Öntörvényű élőlény nem plüssjáték...
5. Kiss Mária (válaszként erre: 1. - Katoca5)
2014. márc. 19. 14:11
Nekünk 7 hónapos cicánk van még bent tartjuk mert pont tegnap lett megműtve, hogy ne legyenek kiscicái. Ha lánycicátok lesz akkor ha eléri az ivarérettséget akkor bizony éjjel nappal énekel, hízeleg és ez tart 4-5 napig 1 hét szünet és újra kezdi míg nem párzik vagy meg nem lesz műtve. Éjjel alszik nálunk semmi gond nincs néha azért fel a szekrényre ide oda de nem nyávog nem csinál különösebb felfordulást. Mi nagyon szeretjük. Ha megműttetitek nagyobb az esély, hogy nem mászkál el, de ahol enni kap állítólag oda visszatér. Kell kis idő míg megszokik nálatok és ragaszkodni kezd, legalábbis nekem ez a tapasztalatom, mi még nem engedtük ki hosszabb időre, de ez csak amiatt van, hogy ne hozzon haza kiscicákat
2014. márc. 19. 14:09

1.Igen,hazajön,ha nem üti el egy autó,vagy nem eszik mérget!

2.Ne aludjon vele!

3.Amíg kicsi,igen nagy ramazurit csinál.

!.Kaparófát lehet kapni(nekünk van,de tojik rá)

2014. márc. 19. 14:07
Hirtelen most az jutott eszembe, hogy a cicák éjszakai állatok, nehéz lesz bent tartani, főleg nyáron.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook