Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyre emelkedő GGT szám mitől lehet? fórum

Egyre emelkedő GGT szám mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


11. Mandarin 85 (válaszként erre: 10. - Tejespite)
2014. márc. 20. 21:33
el küldtem . nem kaptad meg ?
10. Tejespite (válaszként erre: 9. - Mandarin 85)
2014. márc. 19. 20:56
Ha priviben megíroD az e-mail címed, küldök egy anyagot, a napokban kaptam, de amúgy is mér régen tudtam egy részét, h a bőrön át több méreganyag szívódik fel mint a gyomorból, és mennyi mindenben milyen méreg van, mikre kell vigyázni. Én nem dolgozom sok vegyszerrel a háztartásban sem, de én is utálom a gumikesztyűt, elhiszem, h útálod
9. Mandarin 85 (válaszként erre: 8. - Tejespite)
2014. márc. 19. 18:06
én 13 évig szedtem fog.gátlot amit 3 hónapja hagytam abba . az érdekes az hogy amikor abba hagytam rá párnapra voltam vérvételen akkor a szám 63 lett 36 helyett aztán most 2 hónap mulva ujra mentem és most meg 98 ez a szám tehát ha a fog.gátlotol lenne akkor ennek csökkenie kellet volna nem nőnie mivel már nem szedem ...nekem sosem volt semmi a májammal vagy legalább is nem tudok róla. nem értem mi lehet ez ? 28 éves vagyok soha nem iszom alkoholt . még talán arra tudok gondolni hogy szobalányként dolgozom és nem használok gumi kesztyűt és a vegyszerek beszívodnak a börömön keresztűl... szerinted ez lehetséges ?
2014. márc. 19. 17:50
Kérdezz rá a vitaminokra, nem szeretném ha csak rám hallgatva kezdenéd el szedni, de nekem a klinikán mondták ezt. Kissé nagyobb a májam mint kellene, de már évtizedek óta. Nem tudom mitől lehet, ezt is azt is mondanak. Egy ötlet volt, h mivel gyerekkoromban volt egy fertőző májgyulladásom biztos annak a hozadéka. De ez nem lehet, mert még 30 egynehány éves koromban is jó volt az eredményem. Mondták a fog.gátlót is, de egyszer szedtem 3 évig, majd később 9 hónapig, sok-sok évvel ezelőtt. Ez nem indokolja. Mindenesetre hepatitis minden fajtájára meg kell nézzék, nekem ezt megtették, szerencsére OK. A multiban nincs annyi E vitamin amennyit nekem szedni kellett, És igen, a máriatövis nagyon jó. Alkoholt régen is ritkán és minimálisat ittam, mióta tudom ezt, azóta még az Echinacea cseppet sem merek alkoholosat venni, csak bogyókat.
7. Mandarin 85 (válaszként erre: 6. - Tejespite)
2014. márc. 19. 16:59
De akkor ez most veszélyes vagy mi lehet a következménye ha továbbra is emelkedik!! ?? én napi 1000mg c-vitamint szedek már kb . 1.5 éve plussz multi vitamint minden nap. na meg mitől van ez ? ezt nem mondta ? amúgy én is készülök az orvoshoz ahogy haza értem (jövő héten) , most külföldnön vagyok ....és az utlrahang mit mutatott ? és ennyi a kezelés ? vitamin ?
2014. márc. 19. 16:28
Nekem is magas, azt mondta a klinikán a doki (miután a teljes vérképet és hasi UH-t megnézte) h napi 1000 mg C vitamin és (ha jól emlékszem) másnaponta E vitamin. Javult, de azóta se tökéletes. Sosem iszom alkoholt, és nem szedek fogigátlót. Várnyomáscsökkentőt szedek elég régen, minimális adagot, de amikor ez kiderült, nem szedtem még. Másik ötlet, amit mondott a doki: késő délutántól semmilyen gyümölcsöt ne egyek, mert csak erjed a gyomorban, nem emésztődik meg és a szervezet úgy reagál rá, mintha alkohol lenne.
5. jstefan (válaszként erre: 1. - Mandarin 85)
2014. márc. 18. 22:11
A GGT enzim növekedése a máj működés zavarát és az epeutak károsodását a legmegbízhatóbban jelző paraméter.Teljes kivizsgálással,és hasi ultrahang elvégzésével megállapítható a növekedés oka.
2014. márc. 18. 19:31
Nem szedek semijen gyógyszert a C-vitaminon kívűl. és a fogamzásgátlót is abba hagytam 3 hónapja . elöször én is azt hittem hogy az miatt lehetett magas a szám de 3 hónapja nem szedem és nem hogy csökkent volna hanem nőtt a szám .. :/ plussz máriatövist is szedtem 1 hónapig .
2014. márc. 18. 19:14
Gyógyszer?Rendszeresen szedek vérnyomáscsökkentőt,50-70körüli az értékem évek óta-a doki szerint ezért
2014. márc. 18. 19:13
Vegyél máriatövis olajat reggel éhgyomorra egy korty és méregteleniti a májat és gyulladáscsökkentö is.Lehet emelkedett gyógyszertöl is az érték Pl:fogamzásgátló.
2014. márc. 18. 19:03
Egyre emelkedő GGT szám mitől lehet ? Januárban voltam vérvételen sima rutin mert még sosem csináltattam ,.. kiderült hogy a GGT számom magas az itteni (Ausztria) labor szerint 36 lehetne a maximum nekem akkor 63 volt . azt mondta az orvos hogy hogy menjek vissza 2 hónap múlva és ne csináljak semmit .. vissza mentem most ez a szám 98 lett tehát magasabb ... nem értem . soha nem iszok alkoholt, nem dohányzom a másik két szám a GOT és GPT tökéletes . akkor most ez mi ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook