Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Állandó éjszakai bepisilés fórum

Állandó éjszakai bepisilés (beszélgetős fórum)


20. c114183a1c (válaszként erre: 16. - Moncsybaby81)
2014. márc. 24. 15:05
Bocsi, utólag vettem észre az írásodat!
2014. márc. 24. 15:05
Lányok! Olvassatok már utána! Az agykontrollban számtalan eredményt értek el ezzel. Nem kell ahhoz tanfolyamra se menni. Ha valaki pedig a környezetetekben gyakorló agykontrollos, biztosan segít.
2014. márc. 24. 14:52
Mi is ugyanezzel a problémával küzdünk a most már 7,5 éves lányommal. Néha vannak jobb időszakok, mikor 1 hónap alatt 2-3 baleset van, utána jön 1-2 hét, amikor szinte minden éjszaka bepisil. Természetesen tetőtől talpig, teste lelke ki lett vizsgálva, nincs semmi baja. Az apukája szintén sokáig bepisilt gyerekként, így azt mondják az orvosok, hogy örökölte, majd kinövi. Bár jó lenne már tudni, hogy mikor. Most úgy tervezem, hogy veszek Sinorina cseppet. Ezt már egyszer használtuk, akkor kb 3 hétig jobb volt, aztán visszatért minden a régi kerékvágásba. Használtuk a cseppcsengőt is, de nálunk nem vált be, mert nem ébred fel a lányom a sípolásra több hónapos használat után sem. Úgyhogy egyenlőre várunk türelemmel és mosok viszonylag gyakran, jobb ötletem sajna nincs.
17. moncsybaby81 (válaszként erre: 13. - Némethné Ani)
2014. márc. 22. 21:20
De előfordúlt az édesapja is hat hét éves koráig bepisilt éjjelente.
16. moncsybaby81 (válaszként erre: 9. - C114183a1c)
2014. márc. 22. 21:15
Mindenképp utána olvasok köszi.
2014. márc. 21. 08:10
Nálunk havonta 2-3 alkalommal történik....Minirin orrsprayt használunk.Bevált.
14. vvlét
2014. márc. 21. 07:57
türelmesen ki kell várni, majd kinövi
2014. márc. 21. 07:36
Sziasztok! Nálunk is van hasonló probléma: az egyik unokám aki ugyan még csak 4 éves, de minden éjszaka bepisil és ugyan nagyon ritkán még alvás közbe az oviba is. Nem függ össze az esti ivással, de náluk az apuka is bepisilt 7-8 éves koráig meg még a nagypapa is, ezért azt mondják, hogy öröklött és nem is mennek vele sehová, nem tudom jól teszik-e? De talán érdemes utánanézni, a családban nem fordult elő nálatok is ilyen?
2014. márc. 19. 10:18
Sziasztok. Nem biztos hogy ez a baj nálatok is de jó ha tudod! Nagyobbik lányom 8 éves! 4 éves kora óta bepisil éjszaka iskola kezdés óta nappal is. Mi is azt hallottuk majd kinövi ( Gyerek orvosunk mondta) Aztán kezdtek sulyosbodni a dolgok és kaptunk beutalót nephrologiára ahol kapott gyógyszert. Azóta is szednie kell de ha abba hagyja azonnal jön a bepisilés. Mi ott tartunk hogy jelentkeztünk egy Hólyag tréningre.Lehet neten keresni Pécsiek." havonta kell menni és pszihológus gyógytornász és gyerek neprológus foglalkozik a gyerekkel. 3 napot kell ott lenni mi Szekszárdon voltunk mert ott is van.Tnítanak egy tornát ami erősití a hólyag záró izmot , minden aalkalommal van pszihológus beszélgetés és az orvos is ott van. Van egy játék ami össze van kapcsolva egy wc-vel és érzékelőket tesznek a gyerekre és így tud játszani a géppel. Semmi fájdalmasat nem csinálnak. Semmi ciki nincs benne mert itt egyszerre kb 6 gyerekkel foglalkoznak akiknek ugyanez a bajuk.Orvos is küldhet hozzájuk de neten ők is felvesznek a csoportba. Csak akkor jelentkezzetek ha tudjátok vállalni ezt az egész cécót. Nekünk sok utazás , péntektől vasárnapig korház( nincs vérvétel meg ilyenek)és ezt 2 havonta. Nem kell fizetni semmit és az OEp támogatja az utazást is. Van aki 2 éve jár. Nekünk a problémánk azzal kezdődött hogy fontosabb volt a játék mint a pisilés és helytelenül működik a hólyagja ami még kicsi is.Ha van valakinek ezzel kapcsolatban kérdés írhat szívesen válaszolok.
11. Lullaby70 (válaszként erre: 7. - Moncsybaby81)
2014. márc. 18. 20:47
Ha nem volt még soha hosszabb ideig (pár hónapig) száraz, akkor elsősorban orvosi okot kell keresni, nem pszichéset.
2014. márc. 18. 18:06

Én is ilyen problémával küzdöttem 14 éves koromig. Először is teljes kivizsgálást javaslok a gyerekklinikán. Ha nem találnak semmit akkor pszichológus! Ez nem játék! Meg majd kinövi... hát persze...tudnék mesélni arról az 1-2 (!) táborról (mert többe már nem merészkedtem elmenni a fenti problémám miatt) ahol ezért tették pokollá a napjaimat a kis iskolatársaim.

A mai napig dühös vagyok amiért nem küldtek pszichológushoz csak hogy majd kinövöm, mivel szervi eltérést nem találtak. Aki felelős Anya, az nem hanyagolja el ezt a problémát. Szerintem. Én ugyan a gyerek oldaláról éltem át...

2014. márc. 18. 17:03
Moncsybaby! Én tudom javasolni az agykontrollt, azon belül a szubjektív kommunikációt. Olvass utána! :)
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Moncsybaby81)
2014. márc. 18. 13:27
lehet az is, de előtte indokolt utánanézni orvosilag is
7. moncsybaby81 (válaszként erre: 2. - Lullaby70)
2014. márc. 18. 13:06
Köszi elolvasom mindenképp.
6. moncsybaby81 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. márc. 18. 13:05
Nekünk is folyton arra utal a doki,hogy pcihes ok miatt,de nem hiszem.
2014. márc. 18. 12:53
Nekem is sokáig bepisilt a lányom, aztán magától megoldódott a probléma. Tegyél rá éjszakára nadrág pelenkát, hogy ne keljen állandóan mosnod.
2014. márc. 18. 12:23

Unokatesóm kislányánál hasonló volt. Csak azzal a különbséggel, hogy mindenki azt mondogatta, pszichés alapon pisil be...

A nevelési tanácsadóból elküldték urológiai vizsgálatra, kiderült, veseproblémái vannak, azért nem tudja tartani a vizeletet - csak ugye ébren hamarabb érzi az ingert...

Ha a gyerekdokid magától nem utal be, kérd meg, hgoy tegye meg, és kész.

3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Moncsybaby81)
2014. márc. 18. 12:15
urológus vizsgálata, valószínűleg orrcseppet fog javasolni
2014. márc. 18. 12:08

Fusd át ezt, elég sok infó van benne.


[link]

2014. márc. 18. 12:04
Sziasztok.Tudna valaki segíteni?A problémám az,hogy az öt éves kisfiam minden éjjel bepisíl,néha még az oviban is déli alváskor,nappal viszont semmi gond nincs vele.A gyerekorvost már kérdeztem de semmi választ nem.kaptam,annyit kérdezett ithol minden rendben van e,ezzel letudta de ezzel még nem lettem okosabb.Bárki tud valamit tanácsolni azt megköszönném,mert már nem tudok mit kezdeni a helyzettel.Minden reggel a gyerek ágynemüjét kell mosni,és már nem jut eszembe semmi megoldás.Az esti ivás elhagyását már régota csináljuk de mégis bepisíl a gyerek.Segítségeteket előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook