Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tejbegrízt és egyéb tejes, kényes, ragadós ételeket milyen lábasban szoktatok főzni? fórum

Tejbegrízt és egyéb tejes, kényes, ragadós ételeket milyen lábasban szoktatok főzni? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 25. 13:30

Köszi szépen a válaszokat! Azt hiszem, egy rozsdamentes acélra be kell ruháznom. A kár csak az, hogy az ára nagyon húzós. Az ikeában és a tescóban néztem eddig. Ott találtam olyat is, amelyiknek dupla fala van, és van egy lyuk a külsőn. Azt félek megvenni, mert ha mosogatnám, szerintem bemenne a víz a két lemez közzé és ott bepállana.


Szerintetek hol lehet jó áron beszerezni acél lábast?

12. 66112ea05a (válaszként erre: 9. - Addeladdel)
2014. márc. 18. 13:32
Nem lehet, hogy túl nagy láng van az edény alatt?
11. fdóri
2014. márc. 18. 13:30
Rozsdamentes fütyülős fazékban:)
10. Lolita63 (válaszként erre: 9. - Addeladdel)
2014. márc. 18. 12:11

Csak tejes dolgot készíts benne, pörköltet semmi esetre sem!

A hagymát mikor pirítod zománcozott edénybe mindig szórd meg pici sóval és nem kapja oda:)

2014. márc. 18. 11:39

Nem égett le, csak megkapta az alját. És nem hagytam ott, kevertem folyamatosan. De még fel se forrt, már kezdte odakapni.


Ebben a lábasban eddig csak egyszer készítettem ételt, egy pörköltet.


Zománcozottal még régebben rossz tapasztalatom volt, nagyon megkapta a hagymát és érzékeny a leragadásra. De, ha azt mondjátok, a tejnek jó, akkor lehet, veszek egy olyat.


Ezt az öblítést meg kipróbálom. Habár fura, mert a tej és a víz elegyedig egymással, tehát szerintem a tej ugyanúgy odaér az aljához, mint előtte a víz. De ha jó a tapasztalatotok, és amint látom, igen :) akkor fejet hajtok.

2014. márc. 18. 11:27
Zepterben és WMF-ben főzök mindent.
2014. márc. 18. 11:24

Nekem külön van rendszeresítve egy edény amibe ilyen dolgokat készítek.

Egyszerű zománcozott fehér színű belül.

Mikor befogsz egy fazekat kend ki vajjal és forrósítsd át jól, hogy ne ragadjon bele.

Mindig kiöblítem használat előtt:)

2014. márc. 18. 11:16
Bármelyikbe, mert sosem hagyom ott, felforrás után. Mindig kevergetem, míg kész nincs.
5. Rozália (válaszként erre: 1. - Addeladdel)
2014. márc. 18. 11:15
Szerintem egy a lényeg, hogy legyen egy edényed, amiben csak a tejes dolgokat készíted, akkor sosem fog lesülni. Előtte meg hideg vízzel öblítsed ki.
2014. márc. 18. 11:14
Ha kioblited forro vizzel a labost es egy kicsit hagysz az aljaban, akkor a tejbegrizt tok konnyen ki lehet mosni belole.
2014. márc. 18. 11:14
Érdemes egy teljesen úgy lábast arra rendszeresíteni, hogy mást, mint tejes dolgokat, nem főzöl benne, mert szagot kap és sajnos nem lehet kitörölni elég mosogatás alkalmával sem, egyébként is, mindig, minden háztartásban, vannak külön tejes lábasok :)
2014. márc. 18. 11:12
Nekem a tejes dolgokhoz van zománcozott edénykészlet. Azokban csak tejest készítek semmi mást. Aluminium is jó, de szerintem már nehéz beszerezni.
2014. márc. 18. 11:10

Milyen fajtában? Zománcos, fém, acél, alumínium, teflon, sima régi, aminek olyan márványos a belseje stb. Olcsó, drága stb.


Köszi előre is. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook