Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Marika néni fórum

Marika néni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Marika néni

1 2
2014. ápr. 17. 09:58
Hm...
2014. ápr. 10. 10:24
Köszönöm a pozitív véleményed. :-)
2014. ápr. 10. 09:06

Bárki kerülhet ilyen...vagy Isten ne adja, még ennél is rosszabb helyzetbe:(


Szerencsére vannak még jó emberek! :)

2014. ápr. 9. 07:40
Köszönöm a megértésedet! Legyen szép napod! :-)
2014. ápr. 8. 22:33
Én mindent értek.
31. ca43169457 (válaszként erre: 30. - E6429b7168)
2014. ápr. 8. 19:04
Túl szociábilis vagyok, nem az elismerésért történt, ami történt. Inkább csak itt értették félre, de mmindegy is. Köszönöm, hogy olvastál!
30. e6429b7168 (válaszként erre: 29. - Ca43169457)
2014. ápr. 8. 16:50
Nem,de a lelkiismereted attól-ettől még szárnyalhat:)
29. ca43169457 (válaszként erre: 28. - E6429b7168)
2014. ápr. 6. 14:27
De mennyire igazad van. Kicsit fáj, hogy kaptam itt feketét és fehéret a cikkem miatt, pedig csak azt próbáltam szavakba önteni, amit érzek, éreztem akkor. Nem vállalhatjuk fel mindenki gondját, segíteni sem tudok mindenkinek. Euz épp egy olyan szitu volt akkor, de tudom, hogy ettől még nem leszenek angyal szárnyaim...
2014. ápr. 4. 10:19
Magyarország szégyene,hogy nem látják meg a bajt az illetékesek és a politikusok.Nem hiszem ez pénz kérdés, mert ahol kettőnek van ott a harmadiknak is jut.Nincs egy jól kidolgozott életvezetés és humánum és segítés az arra rászorultaknak,holott egy közösségben már tudniuk kéne kivel mi van.Sajnos intelligencia kevésbé létezése és a mohó kapzsi törtető Életemberkék taposása a pénz miatt persze,nem veszi észre az EMBERT,mert talán nekik is volt Édesapjuk és Édesanyjuk akik ilyen helyzetbe kerülnek.Nézz látatlanban ezen szülök szemébe,lehet ők már nem tudnak segíteni de Te igen.
27. syria
2014. márc. 21. 16:43
Szívesen. :)
26. ca43169457 (válaszként erre: 25. - Syria)
2014. márc. 21. 05:35
Köszönöm a jó tanácsot. :-)
25. syria (válaszként erre: 24. - Ca43169457)
2014. márc. 20. 20:23

Tanulság: nem szabad rögtön a cikk első verzióját beküldeni. Aludni kell rá. Másnap átolvasva, biztosan adódik egy-két módosítás. :)


Egyetlen cikkem sem készült el egy nap alatt. Minimum egy hétig érleltem, csiszoltam. S még így akad olyan, amin utólag módosítanék.

2014. márc. 19. 05:48
Köszönöm a pozitív és a negatív véleményeket. Az ember mindenből tanul. Talán akadnak félreérthető mondataim. Ám azt gondolom, hogy minden szubjektív. Valós eseményről olvashattatok, lehet, hogy kissé érzelmileg túlfűtve tálalva. Talán más átélni, mint olvasni. Hálát én nem vártam, inkább csak jó lenne tudni mi van a nénivel.
23. Szeretőt tartva (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 18. 22:25

Ez nekem is feltűnt. Meg a cikk eleje, úgy amblock. Annyi a magyarázkodás, hogy hiteltelen. Ha nem akarom, hogy nekem hálálkodjanak, megírom E/3 személyben Ha a magam kedvére, akkor nem posztolom.


És fel nem foghatom, hogy hogyha M néni egészséges és józan, miért pisilt be " folyamatosan"? De sorolhatnám reggelig hol sántít még az egész...

22. syria (válaszként erre: 16. - Liliom42)
2014. márc. 18. 19:17
Ezen én is fennakadtam.
21. globus (válaszként erre: 18. - Regin_a)
2014. márc. 17. 18:03
Azért azt te is belátod, hogy havi 27 Ft-ból nehezen lesz 20-30 éven át havi 80-90 ezer, én erről beszéltem.
20. syria (válaszként erre: 14. - Legnano)
2014. márc. 17. 17:46
Most olyan a törvény, hogy lehetőleg ne kelljen nyugdíjat fizetni...
2014. márc. 17. 14:06
Regin-a, akiről legnano beszél,most 94 éves, 50 éves korában nyugdíjba mehetett, ez már 44 éve volt. Negyvennégy éve, hol voltak még részvények, értékpapírok? Egy bankrendszer működött. Maximum volt a békekölcsön.Ha valaki 10 évet dolgozott összesen, megemelem a kalapom, ha 44 évre amióta nyugdíjat kap, kitudták gazdálkodni, hogy abból ha szerényen is, de megéljen.
18. Regin_a (válaszként erre: 13. - Globus)
2014. márc. 17. 12:24

Nincs az a bank, aki abból a befizetett járulékból ennyi éven át normális összeget tudna fialtatni, kb. érthető, hogy változtatni kell."


Nem egészen így van!

Nem banjkki kamatot kaptak a mnyup befizetők, hanem részvényekbe értékpairokba fektették a pénzt

A brutto fizetés 8%-át a mnyupba 1,5%-át az államnak fizették

Aztán amikor nyugdijba ment/volna/ akkor különböző variációk álltak fent a kifizetéssel.

Utána kell olvasni, nem részletezem

A jellemző reálhozam 5-10% között volt/van

17. Regin_a (válaszként erre: 14. - Legnano)
2014. márc. 17. 12:17

Akkor sem úgy volt, hogy dolgozott 10 évet, szült 5 gyereket és megvolt a 20 év munkaviszonya

Ameleltt ne keverjuk a munkaviszony és a szolgálati vizsonyt

Ma is beleszámit a gyerekszám és van adókedvezmény gyrmekenként , tán 60ezer Ft.

2014. márc. 17. 11:36
Milyen krízisautó az, amelyik hétvégén nem jár???
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ca43169457)
2014. márc. 17. 10:36

Kedves mildi66!


Már tegnap szemet szúrt, amiért nálam kissé ellentmondásos lett a cikk, tegnap fájt a fejem, ma újból átolvastam, de még mindig furcsa a következő két bejegyzésed.

"Mind ezt csupán a magam kedvére írom, ".....amit a magunk kedvére írunk, nem tesszük publikussá, ha azzá tesszük, akkor meg nem kell a magam kedvére.


"Mert minden, amit valaha leírtak, más emberekért vagy önös érdekek kedvéért írták le."


Ezt honnan veszed, miért általánosítasz? Hidd el, rajtad kívül is vannak értékes emberek, akik másokon segítenek. Ismerek olyat is nem egyet, aki az otthonát is megosztotta elesett emberekkel, addig sem engedte el a kezét, amíg nem talált megfelelő megoldást a családnak, vagy egyedülállónak.

Hája a Jóistennek, akadnak még együtt érző, segítőkész emberek, és ezzel nem a Te erényedet szándékoztam lebecsülni.

Nem szabad, hogy megkeseredjünk, írom ezt úgy, hogy voltam fent (nem a csúcson), és voltam nagyon mélyen. Muszáj keresni a boldogságot, Te se add fel!!

2014. márc. 17. 09:47

Régen elég volt 10 év a nyugdíjhoz és ha nő volt akkor ahány gyermeket szűlt annyiszor két évet hozzá számoltak.A szomszédom 10 évet dolgozott,de szűlt 11 gyereket,most 94 éves.Ezt csak azért írtam le,hogy akkor ilyen volt a törvény.

Most más van,mert 40 évet kel dolgozni,de a gyerekek után adnak-e éveket?Arról nem szól a fáma.A nyomort újra visszahozták,mert szerintük így igazságos,de ezzel sokan nem értünk egyet.Esélyt kellene,hogy kapjon minden ember, az élet napos oldalára és ne keljen bukdácsolva vergődnie.Ma ez képtelenség, itt ebben a kis hazában,ahol a lakósság fele a nyomor színtjén él.

13. globus (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2014. márc. 16. 19:14
Csak azért kérdezem, mert anyukámnak akkor volt 33 éve, és ő most lenne 77 éves. Vagyis 25 éve tölthetik az időt elvileg nyugdíjban 10 év munkaviszonnyal, akik még élnek (szerencsére), igazából ezt csak azért mondom, mert szóba hoztad a témát. Nincs az a bank, aki abból a befizetett járulékból ennyi éven át normális összeget tudna fialtatni, kb. érthető, hogy változtatni kell.
2014. márc. 16. 19:06

Kedves Mildi66 !

Minden elismerésem, amit M. néniért tettél!

Én is azt tapasztalom, hogy hiába a "Magyarország jobban teljesít" - de egyre több a koldus, a kéregető, és főleg a RABLÓ ! Körülöttem elő embereket és engem is kiraboltak az utcán, van, akit fényes nappal.

Sajnálom a nénit, de hálából tényleg elmehetne Hozzád és elmondhatná, hogy alakult a helyzete.

11. Regin_a (válaszként erre: 9. - Globus)
2014. márc. 16. 19:01
Asszem 10
10. Regin_a (válaszként erre: 4. - Legnano)
2014. márc. 16. 19:01

Több pénz nem lett Mo-gon, sőőőt, csak átrendeződött.


Az üres lakásokhoz meg nem sok köze van a hajléktalanságnak

Mindig kell katasztrófa esetére állami lakás, aki meg a második-harmadik sajátját nem adja ki, az az ő dolga.

9. globus (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2014. márc. 16. 18:55
1989 körül hány év volt a kötelező szolgálati idő?
8. Regin_a (válaszként erre: 5. - 408020f45e)
2014. márc. 16. 18:53

Ha 10 év munkaviszony után nyugdijba ment, magára vessen.Vagy 30 éves kora körül , vagy 55 évesen ment nyugdijba, de addig is csak 10 évet dolgozott

Akkortmost?


1991-ben emelték a jogosultságot 15 évre

1996-tol kezdték emelni a nők és a férfiak nyugdij korhatárát.

Csak tényeket közlök, nem szívtelenségböl beszélek


A mai helyzet elég rossz

A manypot, a nyugdijra féretett pénzt, privatizálták, annak annyi


Akik nem gondolkodtak, felkophat az álluk

Egy példa

Jóbarát/RIP/ vállakozó elküldte rokkantnyugdijba az "élettársát", majd ő eltartja

Meghalt, a nem hivatalos élettárs itt maradt 28ezer Ft rokkantnyugdijjal/vagy mi a neve most/

Gyereket elhanyagolták, nem tanult semmit, ma maradandóan beteg, 28ezer rokkantnyugdij

Persze, amig szaladt a szekér jó volt, most meg annyi.


Dolgoztam én eleget szürkén, de volt eszem szerencsére amikor még létezett ilyen, beirattam az Alkalmi Munkakönyvembe


Az emberek azt hitték és hiszik most is hogy a világ nem változik

2014. márc. 16. 18:44
Sosem tudhatja az ember,hogy mit hoz az élet!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook