Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt valaki, aki nyers vegán? fórum

Van itt valaki, aki nyers vegán? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. nov. 23. 20:28

Bár nem akarok teljesen áttérni a nyers vegánságra, de szívesen eszek 1-1 étkezés alkalmával nyers zöldségeket, magvakat, gyümit.

Most kicsit jobban elmélyedek a témában, ezért elejétől elolvasom ezt a fórumot. Vannak már jó receptjeim.

Örülnék ha feléledne a fórum, és többen írnátok miket eszek, hogy érzitek a nyers koszttól magatokat.

2015. júl. 27. 18:13

Megvolt a nyers vegán kitérőm, nagyon jó volt, igazából azóta sem kívánok visszatérni a règi kajálásomhoz, de nem tudom, hogy ez mennyire köszönhető a melegnek, pár nap és köszönöm, elég volt, vagy maradandó lesz a döntésem?:)


Minél jobban beleásom magam, annál jobban észreveszem, milyen sok fantáziadús lehetőséget nyújt.


Már 2x voltam vegetáriánus életem során, ebből egyszer már vegánnak mondható étrenden éltem. Talán a második egy jobban felépített menü volt, tápanyagokban komplettebb. De mindkét alkalommal azért csalódtam benne, mert erőm elhagyott, és egyébként is vékony alkatom van, méginkább lefogytam. Igaz, egyszer sem ittam mellette fehérjeturmixot, így fogalmam sincs, hogy hosszútávon működne-e, vagy ugyanúgy befuccsolok, mint a legutóbbiakkal...


Nem győz meg a vegán sportolók kinézete sem, de tisztelem a döntésüket és adok még egy esélyt. Ha más nem, megmarad a heti egy nap így (csak azzal nem számoltam, hogy átrendezi az ízlelőbimbóimat, és már nem fogok annyira ráugrani sem a húsra, sem a tejes cuccokra), ezzel is csak nyerek, lényegében tele volt a napom szuper egészséges dolgokkal:)

2015. júl. 24. 11:18

www.fittnok.hu


Ezen pedig vegyesen vannak nyers vegán és vegán receptek, stb.


Egy dolog, a gabonát nem lehet nyersen enni, mert emésztést gátló anyagok vannak benne. Ezért nem része a nyers vegánnak, de amúgy semmi baj, vegán és vegetáriánus étrendben fôzve/sütve szerepelnek, mert ezeket csak így lehet enni. Egyébként mint írtam, én egyelôre heti 1 napot szeretnék beiktatni. Szinte semmi. Késôbb meglátom:)

2015. júl. 24. 11:05
www.youngandraw.com
44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Feltétlen)
2015. júl. 24. 11:04

Rengeteg ilyen blog van, még csak nézegetek random, nincs olyan, amit teljesen végig olvastam. Látom, van több magyar is, de a recepteket több angol nyelvûn találtam (aztán láttam, hogy a magyaroknal is vezetik)


Tetszik a young and raw nevû blog, ez angol, aztán találtam még egy olyat, hogy fitt nôk, ezt egy 52 éves nô írja, volt egy fotó, ahol 2 nô volt és 1 pasi, hát nem tudtam eldönteni, melyik nô lehet az 52 éves, olyan fiatalosak voltak mindketten:)))


Mindjárt kikeresem a pontos linket.


Egyébként ha keresel recepteket, akkor tedd a keresôbe, hogy raw vegan, mindjárt találsz egy csomó linket.

43. feltétlen (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2015. júl. 24. 10:45

Szia!

Melyik blogot követed?

2015. júl. 23. 10:47

Ja, és kihagytam, a nyers vegán lasagne, óriási...:)))


Nagyon ötletes és guszta, a "tészta" cukkini volt vékonyra szeletelve és spenótlevelek. A besamel pedig mandulatejföl, a ragu egy darált dióból készült ragu. Ezt inkább köretnek tudnám elképzelni, úgyhogy valószínű, hogy megmarad az étkezésemben máskor is, csak azokon a napokon, mikor nyers napok lesznek, beiktatom főétkezésként.

2015. júl. 23. 10:38

Sziasztok, a múltkor belebotlottam egy-két nyers vegán blogba, tök jó dolgokat találtam, igaz, én nem vagyok vegán, sem vegetáriánus, de szeretnék beépíteni heti 1 ilyen napot. Aztán meglátom. Arra a napra gondoltam, amikor nincs edzésem. Egyébként rengeteg zöldséget eszem, nem lesz nehéz, majdnem 1kg a napi zöldség, nem esik majd nehezemre a váltás.


Jobban megnéztem a nyers vegánt, valójában csak zöldség, gyümölcs és olajos magok. Azt gondoltam, hogy ezt nem nagyon lehet variálni, pedig igen, a receptek meggyőztek, és azt gondoltam, hogy képtelen lennék összeszedni belőle a szükséges fehérjét. Mégis, 1protein turmix-al kiegészítve szinte ugyanott vagyok mint a normális étkezésemmel. Igaz, a turmix nem vegán.


Ami felkeltette a figyelmemet, hogy létezik key lime pie is, ez a kedvenc édességem, ritkán engedélyezem magamnak, de tej is van benne és keksz is, ezt nyers vegánban el sem tudtam volna képzelni.


Aztán tovább keresgéltem, mi lehet még, és nagyon ügyes a hamis nyers bolognai, a gazpacho, a tacos, a nyers vegán burger.


Természetesen a vegán már sokkal de sokkal bővebb mint a nyers, de pl. én nem élek-halok a szójáért (csak a tofu és a szójaszósz jöhet, de a szójatej és granulátum, és egyebekkel nem vagyok kibékülve) úgyhogy nem emiatt találom "gazdagabbnak", hanem a többi hüvelyes miatt, meg ugye több zöldség, amit szeretek, főtten az igazi (spárga, kelbimbó, stb.), ezeket a nyersben nem lehet enni.


Jó ez a téma, biztos sok van benne:)))


Fórumindító, hogy ment azóta?

40. Titánia83 (válaszként erre: 39. - Csgybzs)
2015. júl. 16. 15:27
Engem is érdekelne, ha jársz még erre. :)
2014. máj. 26. 12:20
Mi újság Myrtill, sikerült tartanod a nyers vegán étrendet?
2014. máj. 9. 18:02

Sziasztok:) Hát ezzel a vega életmóddal befürödtem, nekem nem megy.

Nem tudom merre tovább, bejelentkezek pár diétás naplóba, olvasgatok, aztán meglátjuk, hátha kapok valami jó ötletet :)

2014. márc. 23. 22:13

Szia Mistery! :) Örülök, hogy bővülünk!


A szójatej sajnos nem nyers, mert hőkezelik, ráadásul glükóz szirup is van benne. Hogy minek, az igen jó kérdés..

A házi készítésű máktej, rizstej, zabtej, kókusztej viszont fogyaszthatók nyers vegánként is! :)


Tényleg ki lehet jönni ám olcsón, a piacon 3000 forintért másfél hétre elég zöldséget tudok venni.. Persze attól függ, mikor minek van szezonja, de neked jelentősen könnyebb így, hogy van kertetek és sok ételt megtermeltek! :)



A mézet már meg is ettem... 3 napja vettem talán a fél kilós üveggel, tegnap estére el is fogyasztottam... :D Földimogyorón különösen finom. :P

A szójatejből is még van 2-3 napra a zabos reggelimhez, utána már csak gyümölcsök és zöldségek megint. :)

Most hétvégén megint nyakló nélkül ettem mindenfélét, főtt/sült ételt és szemét finomított szénhidrátot is, úgyhogy vissza is jött súlyban a 2,5 kg, ami 2 hét alatt lement. Eléggé szomorú vagyok emiatt, bár nem csalódtam magamban, mindig ezt csinálom.


Mindenesetre holnapra már elkészítettem az ételeimet: gyümölcssaláta tízórainak (alma, banán, datolya, eper, szőlő, csillaggyümölcs), ebédre színes saláta (jégsaláta, bébispenót, kígyóuborka, pritamin paprika, lilakáposzta) és az étkezések közötti időre egy eper-alma, illetve egy kiwi-körte smoothie. :) Valószínűleg sokkal többet eszem, mint amennyire szükségem lenne, azért nem fogytam a 2 hét alatt pl. 7-8 kilót.

Gondolkodtam már rajta, hogy kevesebbet kéne ennem, de akkor meg folyton éhes lennék.

Vagy lehet, elég lenne, ha csak délelőtt ennék gyümölcsöket, visszafogottabban, délután és este pedig már csak zöldséget.


Tavaly 8 napig tudtam tartani a Candida diétát, akkor egész nap zöldségeket ettem (bár akkor nem csak nyersen, hanem inkább sütve, főzve), napi egy almát és egy doboz laktózmentes natúr joghurtot lenmagliszttel. A 8 nap alatt fogytam 4 kilót.

Most már nem eszem joghurtot, de talán beválhatna újra.. sok ez a szénhidrát, ha fogyni szeretne az ember, amit a gyümölcsökből kap.

Pedig a nyers vegán étrend 80% gyümölcs, 10% zöldség és 10% mag.


Csgybzs szuper, hogy megmentettétek a pipiket!!!! :)

36. mistery90 (válaszként erre: 35. - Csgybzs)
2014. márc. 23. 18:22

Húst már lassan egy éve nem eszek :) Szóval ez alapból kiesik a költségeimből. Bocsi, rosszul fogalmaztam - mondjuk az hogy ki mennyit költ ételekre, az egyénfüggő. Én amikor egyedül éltem, elég olcsón megúsztam. Most viszont hogy megint a szüleimmel élek, leadom a fizettésem egy részét, így a kaja már finanszírozott. Ezt leadom minden hónapban, nem mondhatom azt hogy mivel én most külön konyhán vagyok, nem adom le az eddigi összeget, csak a felét. Szóval, nekem hosszú távon költséges lenne, de ez a helyzetemből adódik :)


Szóval, a szójatej az belefér?

35. csgybzs (válaszként erre: 34. - Mistery90)
2014. márc. 23. 18:09

Én nem nyers vegán vagyok, de semmivel sem költségesebb, mint vegyes táplálkozáson élni.

1 kg hús árán, (de még egy vödrös tejföl árán is) több kg zöldséget lehet vásárolni. Nálad pedig akkor a gyümölcs adott.

A menütervezés nehezebb néha. Nem a jól bevált ételsorokhoz nyúlni, hanem az újakat megszokni.

2014. márc. 23. 17:55

Sziasztok! Nagyon tetszenek amiket írtok :) Szivesen kipróbálnám én is ezt az életmódot, szeretem az egészséget. Bár én egy kicsit költségesnek képzelem el, úgyhogy valószínű csak ideiglenesen térek majd rá.

Smoothie Makert - t honnan szerezhetnék? Répát lehet vele turmixolni? Azt imádom és van itthon három ládával :) Itthon a kertben sok jóság van termesztve, eper, málna, szilva, paradicsom, saláta, sóska, alma, körte, dió... Szójatejet szabad inni ha valaki nyers vegán? Szeretném minél hamarabb elkezdeni, rám férne az egészség és az alapos tisztítás.

33. csgybzs (válaszként erre: 31. - Szőkehercegnő)
2014. márc. 23. 09:11

Mi pont a hétvégén vettünk 15 db tyúkot a szüleimhez. Házi tartásúak voltak, ettől függetlenül egy sötét ólban, rácsok között, a tolluk vizes a párától, hiányos... hófehér lábak és taraj. Borzalmasan néztek ki.

Először azt sem tudták mi a homok, a búza, kukorica.

És akkor még bele sem gondoltam, hogy milyen lehet egy nagyüzemi telepen.... szörnyű.

De legalább újabb adagot mentettünk meg.

Persze ők is végelgyengülésig maradnak, gyerekkoromban volt 3 tyúk, akik életük utolsó napjáig tojtak.

32. Szőkehercegnő (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2014. márc. 22. 02:49
Egyszer szóvátettem egy nyers vegán oldalon az ételkészítőknek, hogy a méz nem vegán, mert állati eredetű termék, mire felvilágosítottak, hogy a nyers vegán az egy olyan kategória (fogalmam sincs honnan ered pontosan), amiben benne van a méz. Ők is folyton teszik az ételeikbe, pedig mindenükre ráírják, hogy vegán...
31. Szőkehercegnő (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2014. márc. 22. 02:44
Nálunk itt a zöldségesnél lehet házi tojást kapni darabra, sokkal nagyobb és szebb is mint a bolti. Most éppen azt határoztam el, hogy csak tojást és sajtot fogok enni a jövőhéttől, később majd a sajtról is lemondok, és utoljára a tojásról.
30. Szőkehercegnő (válaszként erre: 9. - Myrtill)
2014. márc. 22. 02:41
Jobban érzem magam, energikusabb vagyok, főleg ha éppen sok gyümölcsöt eszem, és meglepetésemre sokkal kifinomultabban érzem az ízeket, egy ideje az erősen fűszeres dolgokat már nem is tolerálom, pedig azelőtt imádtam. sőt, néha eszem édességet, és már az sem csúszik le olyan gyorsan, túl édes. :)
2014. márc. 21. 22:26

Szó-mi-szó komoly.. van jó pár lyuk a fogaimban, mindkét oldalon, alul-felül... Jó fogköves is voltam sajnos, de most már tiszták a fogaim!! :) Lecsiszolták a fogkövet és betömték az egyik fogam. Jövő kedden másik három lyuk lesz tömve, aztán meglátjuk.

Ma vettem Elmex fogkefét, Sensodyne fogkrémet és szájvizet, hogy most már aztán csupa egészséges fogaim legyenek! :D

Kaptam egy doboz Ca+Mg+Zn tablettát is, másfél havi adag.


Kérdeztem a doktornőt erről, hogy vajon a táplálkozással összefügg-e a fogak állapota, tápanyaghiány miatt lehet-e bajuk és azt mondta, hogy szerinte nem, de az nem baj, ha pótolom a kalciumot.


Múltkor készítettem máktejet, de szörnyű lett... te próbáltad már?

Irigyellek az egészséges körmeidért, hajadért! Nagyon remélem, hogy egészségessé válok és végre én is szép leszek! :) (A vashiányom miatt hullik a hajam és törnek a körmeim.)

28. csgybzs (válaszként erre: 26. - Myrtill)
2014. márc. 21. 20:50

Én is kíváncsi vagyok. Én a kálciumon agyaltam sokat (sok mákot eszem ugyan, amiben klasszisokkal több a kálcium, mint a tejtermékekben), de azért féltem. Lekopogom, eddig semmi bajom és a fogaim-ínyem sem fájt soha.

Remélem nincs semmi komoly!

27. csgybzs (válaszként erre: 25. - Myrtill)
2014. márc. 21. 20:48

A méz egyáltalán nem vegán, mert a méhecskék hányása. :D


Hajam, körmöm eddig is erős volt, nem változott semmi, pedig 9 hónapja vagyok vegán. A hajam is nagyon szép, nem hullik, nem törik.


A végtermék gyártással sincsenek gondjaim szerencsére. :) De persze változó állagú, mint mindenkinél, gondolom.

2014. márc. 21. 07:25

Na csak megmértem magam, kíváncsi voltam! Ugyanis arra ébredtem, hogy nagylánnyá váltam, úgyhogy nagyon fáj a derekam is.. és képzeld, soha nem volt ilyen lapos ebben az időszakban a hasam! :))))

Szóval a m., a folyamatos olajos mag rágcsálásom (főleg földimogyoró, néha pisztácia és kesu-) és a tegnap délutáni holtkórom ellenére is 2,2 kg mínuszt mutatott a mérleg! :))

64,2 kg vagyok ma és nagyon boldog és olyan jót aludtam, 9 órát. :D



Elkezdtek fájni a fogaim valamelyik nap, még a hét eleje körül a bal oldalon, tegnapra pedig már a jobb oldal is "belobbant". Olyan érzés, mintha folyton rágnom kéne valamit, "zsong" az ínyem.. Tegnapig a jobb oldalamon ettem, tegnap meg már csak elől tudtam rágni, mint egy nyúl, úgyhogy felhívtam a fogorvost, ma megyek hozzá nemsokára.


Eszembe jutott, amit Victoria Boutenko írt A nyers étel csodája című könyvében, hogy nekik a tömött, érzékeny fogaik "visszaépültek" a nyers kosztra való áttérés után. Kilökték a töméseket a fogaik, mert visszapótolták új csonttal a lyukakat, a saját szervezetük. Lehet, hogy így humbugnak tűnik, de szerintem igaz, hiszen pl. a rendszeres mozgással is a csontjainkat erősítjük! Márpedig a fogaink is csontból vannak..


Mindenesetre én még csak a 11. napnál tartottam tegnap, nem tudom, ilyen hamar megtörténhetett volna-e vajon...?! De nem tudok napokat várni, mert mi van, ha nem múlik el magától a fájdalom?! Rossz, hogy nem tudok rendesen rágni. Kíváncsi vagyok, mi lesz az orvosnál..

2014. márc. 20. 21:28

Nem álltam még mérlegre az elmúlt 11 napban! Mostanában kellene nagylánnyá válnom, megvárom azt, meg szerintem elég 3 hét után kb. :) Nem akarok csalódni.. Bár igazából a látvány, a centik számítanak és azokon látszik. :) Már a 8. nap reggelén kaptam egy kollégámtól megjegyzést, hogy fogytam. ;)


Ma ettem olyat, ami nem nyers, sajnos. Sőt, egy kis húst is. Gondolom a hormonjaim szórakoznak a közelgő menstruáció miatt, meg itthon általában számítógépezek és eszek. Ezt szoktam meg..

Szoktam ugye elmenni futni, de ma úgy bekajáltam, hogy talán most indulhatnék el, de már fél 10...


Szóval ettem puffasztott rizst, 80 grammot (8 szelet) margarinnal és csípős szalámival, piros arany pöttyökkel. Nem nyers és nem is vegán. :(

Holnap folytatom ettől függetlenül. Ma vettem szójatejet, sajnos van benne glükóz szirup, bár nem értem, minek.. És vettem termelői virágmézet.. az sem nyers azt hiszem, valamiért mintha nem számítana nyers vegánnak, de lehet, hogy rosszul emlékszem. Mindenesetre a fél kilós üvegnek már csak a fele van meg. (Ilyen most egy falásroham nálam, régebben ennek a két-háromszorosa volt..)


Azt tapasztalom, hogy teljesen energikus vagyok akkor is, ha csak 6 órát alszom vagy kevesebbet! :) A hangulatom is jó, kevésbé ingadozik, sőt mondhatni kiegyensúlyozott vagyok már napok óta! :)

Ma reggel vettem be az utolsó adag antibiotikumot a bélfertőzésemre, még vasat kell szednem vagy 2 hétig. Sajnos megfogja a hasam. :( Pedig nagyon sok rostot eszek naponta, mégis. Tegnapelőtt és tegnap sem sikerült, csak ma délután végre.. Amikor elkezdtem a nyers vegán étrendet, napi 2-3 alkalommal jártam "oda", most meg.. örülök, ha megvan a napi 1.

Neked rendben van? Milyenek a körmeid, a hajad, erősek, nem hullik az utóbbi?

24. csgybzs (válaszként erre: 23. - Myrtill)
2014. márc. 20. 07:18

Még mindig nyálcsorgató!


És milyen változásokat tapasztalsz? (az eltelt 2-3 napban.. :D :D)

Súlyod változik?

2014. márc. 19. 22:01

Köszönöm! :) Végül pisztáciát és földimogyorót vacsoráztam, imádom törögetni őket... :) Ja és megkóstoltam a kaktuszfügét, de az főként a holnapi ételeimet fogja gazdagítani..


[link]



Nem éhezem. :D

22. csgybzs (válaszként erre: 21. - Myrtill)
2014. márc. 19. 18:00
Jó étvágyat hozzá!
2014. márc. 19. 15:56

Smoothie Maker-t! :) Imádom, egyetlen gondom van vele: kicsi a pohara.. fél literes elvileg, de ha sűrűbbre készítem az italt, akkor a 7 decis üvegemnek a feléig sem ér... így mindig két részletben kell. :( Pedig a kései nagyon élesek és jó ereje is van. :)


Egyébként módosulás lesz a vacsorámban, ugyanis az imént vettem akciósan Carambolát, Fügekaktuszt és Papayát, ja meg vörös szőlőt (azt a nagy szeműt...), úgyhogy ezekből fogok enni!! :D

20. csgybzs (válaszként erre: 19. - Myrtill)
2014. márc. 19. 08:11
Csorog a nyálam... a smoothie-hoz milyen gépet használsz?
2014. márc. 18. 21:46

Lefotóztam a holnapi egész nap ételeimet! :)



Íme: [link]


- mazsolás-aszalt szilvás zabkása

- ananász-banán smoothie

- ananász, kiwi, alma, banán, narancs

- színes saláta indiai szezámmagos öntettel (jégsaláta, csiperke gomba, lila hagyma, cukkini és olyan öntet, mint tegnap)

JÓGA - 1 óra

- narancs, körte, aszalt szilva (datolyát ennék, ha nem fogyott volna el... :\ )



A saláta nem túl bizalomgerjesztő így, mert mielőtt eszembe jutott lefotózni, már összeráztam.. Egyébként szép színes volt és az öntettől ilyen barnás, mert kókuszolajat kevertem chilivel, bombay masala fűszerkeverékkel, sóval és szezámmaggal, nagyon-nagyon fincsi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook