Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Május 9-én született lányom évvesztes lesz, vagy mehet suliba szeptemberben? fórum

Május 9-én született lányom évvesztes lesz, vagy mehet suliba szeptemberben? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - BarBia)
2014. márc. 19. 18:29
Komoly tárgyi tévedésben vagy: a tankötelesség határát aug. 31-re változtatták
34. BarBia
2014. márc. 19. 17:32

Először is, szerintem rossz a kifejezés, mert mit veszít, ha marad még egy évet? Szerintem csak nyerni lehet vele, főleg manapság, amikor az iskola olyan magas követelményeket támaszt. Én 7 nap miatt maradtam +1 évet, semmit nem veszítettem, jól jártam, az elsőt simán vettem és később se voltak gondjaim. Azt, hogy ki megy suliba elsősorban a szülő dönti el, de az óvó néniken keresztül az óvoda vezetője adja ki azt a papírt, amivel iskolába iratkozhat, olykor kérjük a nevelési tanácsadó vizsgálatát, akik szintén tesznek egy javaslatot. Igen, ha tanköteles, azaz május 31-ig tölti a 6-ot, az óvodától kiadott papírral mindenképpen jelentkezni kell a körzetes iskolába, akkor is ha ovis marad, és akkor is ha másik suliba megy, különben a jegyző keresteti a gyereket. Az menjen suliba, aki érett rá, és ez mint írtátok sok mindentől függ, nincs értelme csak azért visszatartani, hogy hadd maradjon még egy évet gyerek, ha más indok nincs. Aki logopédushoz jár ott érdemes kikérdezni az ő véleményét is. 3 évesen még nem lehet tudni szerintem, hogy ki mikor fog iskolába menni, hiszen annyi minden történhet.

Anyósok az utolsók akik ebbe beleszólhatnak. :-)

2014. márc. 18. 10:32

Én bő fél évvel ezelőtt úgy gondoltam, hogy tök fölösleges egy évet ráhúzni az ovira, ha nincs semmi problémája a gyereknek, akkor simán mehet 6-6,5 évesen iskolába. Én május végén születtem, bő 6 évesen kezdtem a sulit, amit imádtam és kitűnő tanuló voltam.

A lányom októberi, így vele szerencsém volt, csak 7 évesen kezdhette a sulit, gondolkodnom sem kellett, hogy vissza kéne-e tartani az oviban, vagy nem. És mióta ő iskolás, azóta úgy gondolom, hogy a most 3 éves márciusi születésű fiamat, ha csak tehetem, vissza fogom tartani az oviban, hogy nyerjen egy évet. Nyilván, ha majd 3 év múlva azt látom, hogy már magától olvas, ír, számol és unatkozik az oviban, akkor persze menjen iskolába, de erre azért vajmi kicsi esély van és ha "csak" egy átlagos gyerek lesz, akkor sokkal jobban jár, ha egy évvel később megy suliba. Vannak persze kivételek, ismerek olyat is, aki korengedménnyel kezdett éppen 6 évesen és kitűnő tanuló, osztályeslő, sorra nyeri a versenyeket, de ez azért nem az átlag.

Szóval ne vedd ijesztgetésnek anyósod szavait, a mai követelmények mellett sokkal jobban jár a lányod, ha évvesztes (vagyis szerintem nyertes) lesz. :)

32. cicka1
2014. márc. 15. 16:50
Az én fiam februári de még nem ment abban az évben iskolába, hagytam még egy évet. Most második osztályos, ő a legjobb tanuló és sportoló az osztályban. Nagyon jót tett még egy év ovi, hogy játszhatott. A lányom januári, most 5 éves, de ha lehet majd, őt is hagyom még egy évet az oviban.
31. manó2000 (válaszként erre: 29. - Bnedora)
2014. márc. 15. 16:14
Igazad van. Én alapvetően azt mondom, hogy jobb a gyereknek ha marad. De tényleg vannak esetek, amikor könnyen veszi az akadályokat és az mondható a gyerekről, hogy jobb lesz már az iskolában.
30. dafke
2014. márc. 15. 15:50

Nem évvesztes. Mehet persze.

De te látod a gyereken. És persze az óvónő.

Az enyém augusztusi születésű, szeptemberben megy suliba. Az óvónők szerint iskolaérett plusz ami szempont, hogy nagyon várja már, érdeklik a betűk, számok, és azt sem szeretnénk, hogy teljesen idegenekkel kezdje majd az iskolát jövőre.

29. bnedora (válaszként erre: 28. - Manó2000)
2014. márc. 15. 13:24
Szerintem nem csak szellemileg, hanem fizikailag is bírni kell az iskolát. Elnézem, az utcán a pici lányok hátán mekkora táska van, sajnálom őket.
28. manó2000 (válaszként erre: 26. - F6390e6b9b)
2014. márc. 15. 12:40
Persze, jogos. Gyereke válogatja, hogy mennyire érett az iskolához. A szülő tudja a legjobban mi a jó a gyerekének, csak azért írtam, hogy nem tragédia, ha marad az oviban. Ha viszont már "kinőtte" az ovit, nem nyújt újat csak visszatartaná, akkor menjen inkább iskolába.
27. bnedora (válaszként erre: 26. - F6390e6b9b)
2014. márc. 15. 11:20
Természetesen a te döntésed. Nem árt azért átgondolni, hogy mennyit nyerhet vele, ha még 1 évvel később kezdi az iskolát.
2014. márc. 15. 09:28

Köszönöm mindenkinek!

Tény és való hogy plusz egy év még egy gyereknek sem ártott meg,de ha nem feltétlen szükséges és nem évvesztes akkor én szeretném 6 évesen iskolába íratni.Ez sem tragédia!

2014. márc. 14. 18:21

Nem lesz évvesztes.

Viszont az egyik gyereknek sem ártott meg, ha maradt még egy évet az óvodába.

24. zebracsikó (válaszként erre: 23. - Mkjudit)
2014. márc. 14. 18:06
Úgy tudom,beíratkozáskor kell a körzeti iskolának megmutatni, ők regisztrálják, hogy még egy évet óvodában marad a gyerek
23. mkjudit (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2014. márc. 14. 17:17
Kicsit eltérek a témától de tudnál nekem segíteni, ha nekem a kisfiam az oviban megkapta az igazolást, hogy még marad 1 évet oviban, ezt a papírt le kell adjam a körzetileg illetékes iskolában, vagy , ha nem oda akarom majd jövőre adni, akkor abba, ahová vinném? Vagy csak annak kell beadni ezt a papírt, aki megy suliba?
22. bárányka (válaszként erre: 21. - Naplemente.)
2014. márc. 14. 15:28

Az unokám május 27-i maradt az oviban.

Most megy szeptemberben suliba.

Jót tett neki ez az egy év.


Egyébként én is május 9.-én születtem:):)

2014. márc. 14. 15:25

Szerintem is jobban jár a +1 évvel a lányod.


Nekem is május 9-én van a születésnapom. :)

2014. márc. 14. 15:20
Aki aug.31-ig betölti a 6. életévét, az tanköteles, de ha az iskolaérettségi vizsgálat még 1 év óvodai nevelést javasol, akkor marad oviban. (jobban is jár a gyerek- ez saját véleményem)
2014. márc. 14. 15:18

Én is azt mondom, had legyen sokáig gyerek!

Én nagyon korán mentem oviba, de gyereke válogatja.

18. Molyka
2014. márc. 14. 15:13
Az én kisfiam május 11. Igaz, még csak 3 éves, vagyis mindjárt 4 :) de gyógypedagógusként úgy gondolom hogy örülnék ha plusz egy évet ovis maradna.
2014. márc. 14. 15:05
Én sem értem, miért baj, ha később megy suliba. A lényeg, hogy érett legyen rá mind fizikailag, mind szellemileg. Például attól is függ majd, hogy megindul-e a fogváltás, meg még egy csomó dologtól. De én pl. azt vallom, hogy a gyereknek még jócskán lesz ideje szabályok között élnie, az ovi meg azért mégiscsak szabadabb. Ha nekem májusi lenne a fiam, akkor valószínűleg arra törekednék, hogy ha lehet, még maradjon egy évet az oviban. Meg egyébként a kifejezés is olyan lenéző, hogy évvesztes. De nyugodtan lehet velem vitázni, hogy miért jobb, ha hamarabb megy a gyerek iskolába. :)
16. 66112ea05a (válaszként erre: 1. - F6390e6b9b)
2014. márc. 14. 15:03
Nem lesz év vesztes.
2014. márc. 14. 14:58
Ó, addig még változhat a törvény. Sőt, ahogy a hazai viszonyokat ismerem, fog is, és nem is egyszer...:P
2014. márc. 14. 14:57
Nem értem, miért olyan nagy baj, ha valaki évvesztes lesz. 1 év nagyon sokat jelent fejlődésben egy gyermeknél. Én örültem, hogy a fiaim és az unokáim is azok lettek.
13. f6390e6b9b (válaszként erre: 12. - Szerénke83)
2014. márc. 14. 14:51
Ezek szerint igen!Engem!
12. Szerénke83 (válaszként erre: 8. - F6390e6b9b)
2014. márc. 14. 14:50

Ijeszteget?

Ezzel ijesztegetni lehet valakit?

11. f6390e6b9b (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 14. 14:44
Persze hogy annak a függvénye,de mivel még ott nem tartunk a születése miatt érdekelt.
2014. márc. 14. 14:41
Iskola érettség függvénye, nem születési hónap.
9. Sunshine girl (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2014. márc. 14. 14:37
Komoly, De jó... Aug 17-re várom a babum.... de nem akartam, hogy év vesztes legyen :)
8. f6390e6b9b (válaszként erre: 7. - Fdóri)
2014. márc. 14. 14:37
Még nem tartunk a sulinál,(3 éves lesz)csak anyósom ijesztgetett,hogy évvesztes,mert a férjem május 30.-ai és az volt.
2014. márc. 14. 14:35

Szia!


Nem. Csak ha az óvónő is úgy ítéli meg, és elküld nev.tan-ba.

Egyébként pedig megy suliba. Az én kisfiam Május 18-iki. Ment suliba:)

2014. márc. 14. 14:34
Nekem április hötyögtek,de én a május 31-et tudtam.Köszönöm a válaszokat!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook