Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Lehet tenni a régi padlószőnyegre újat?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13. szafaripók2014-03-14 15:17
Hát, én úgy gondolom, bizonyos időközönként nem árt átfutni egy ilyennel a padlószőnyeget. Nálunk mondjuk padlófűtés van, ezért is szoktuk évente (kölcsönzött géppel) így is kitisztítani a padlószőnyegeket.
Igazából ezért sem tartom szerencsésnek a régire rakni az újat. Mert ha nem tud egy ilyen után teljesen kiszáradni, akkor bizony elég kis nedvesség is be tud büdösödni a két réteg között...
(válasz luca néni 12. hozzászólására)

12. luca néni2014-03-14 15:04
Azt nem tudom, hogy mivel takarítottak, de valószínű igazad lehet :)
(válasz szafaripók 11. hozzászólására)

11. szafaripók2014-03-14 15:01
Igen, kell a szigetelés, ha nem padlófűtés van. De én speciel tuti nem tennék kartonpapírt, még ha az kéznél van és olcsó is - gőzölős takarítógép pl. pont tönkrevágná...
(válasz luca néni 10. hozzászólására)

10. luca néni2014-03-14 14:13
Egy ismerősöm például tapétás dobozt fektetett le a padlószőnyeg alá, hogy szigeteljen valamennyit. Semmi gondja nem volt vele, az új tulajéknak el is felejtették mondani (mikor eladták a lakást) csak mosolyogtak mikor később találkoztak, mivel az új lakók felszedték a régi padlószőnyeget :))
Náluk is volt kisgyerek, de nem volt gond, ha valami kilötyögött. Legalábbis nekem nem mondták.
Ezért gondoltam, ha a papundekli jó, akkor az öreg szőnyeg miért nem "fér el" alatta ?
De kezdek erősen gondolkodóba esni, a hozzászólások alapján :)

9. youlcsi2014-03-14 13:55
másik szőnyeget nem tennék rá... de nálunk alapos profi takarítás után a laminált parketta a szőnyegpadlóra került rá.

ezek után mondjuk nem is tudom, mjiért nem tenném rá a másik szőnyeget... :)
(válasz luca néni 1. hozzászólására)

8. Cicus20112014-03-14 13:54
Mindkettőnek van előnye hátránya.
Ha marad akkor puhább és melegebb a padló.
Hátránya hogy tényleg tele van poratkával nem túl higiénikus.

Felszedném.

7. szafaripók2014-03-14 13:51
Én csak arra gondolok, hogy amikor pl. a gyerek kilöttyinti a kakaóját, azt is suvickolom, hogy kijöjjön. Ha lenne alatta plusz egy réteg, amit el se érek rendesen... ááá... tuti nem tenném rá...

6. simple2014-03-14 13:51
Hát számomra ez nagyon igénytelen megoldás, én biztos felszedném előbb a régit.
(válasz luca néni 1. hozzászólására)

5. Forever Happy2014-03-14 13:50
Mert a régi tele van porral, atkákkal.

Felszedném, az új alá szigetelő anyagot terítenék, és arra az újat.

Ilyen vagyok.
Nem vagyunk egyformák.

4. szafaripók2014-03-14 13:49
Miért nem szeditek fel a régit??
Amikor mi beköltöztünk, eszünkbe se jutott a régire fektetni az újat, felszedtük, és kész. Annyira azért nem macera!

3. luca néni2014-03-14 13:49
Miért nem tennéd rá ?
Igen, ráfektetni szeretnénk .

2. Forever Happy2014-03-14 13:48
Én nem tenném rá. :/

Miért akarjátok csak úgy ráteríteni?

1. luca néni2014-03-14 13:47
Véleményeiteket várom az előnyéről, hátrányáról ha ráfektetjük a régi padlószőnyegre az újat. Nagyon lelapult a régi, magasságban nem okoz gondot rátenni az újat.