Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Erős fájdalmak esetén is hónapokat kell várni egy CT-vizsgálatra? fórum

Erős fájdalmak esetén is hónapokat kell várni egy CT-vizsgálatra? (tudásbázis kérdés)


28. 40f26c89e8 (válaszként erre: 27. - 40f26c89e8)
2014. márc. 16. 20:34
És mivel babát akarsz valóban erősítened kell a hátizmaidat,mert akkor fog csak fájni igazán mikor a nagy pocakot cipeled
2014. márc. 16. 20:33

nem értem miért mániája sok embernek a CT?Hogy az majd "mindent kimutat".Ha nem kell hát nem kell.Már kivizsgáltak téged jobbról-balról,semmit nem találtak,miért gondolod hogy majd a CT!?

Talán kicsit kezdj el gerinctornát csinálni,erősíteni a hátizmaidat és nem fog fájni.Ha babát akarsz akkor meg felejtsd el a CT-t!Ugye így hogy megtudtad mekkora sugárterheléssel jár,már ne is olyan fontos!?

26. Ata06 (válaszként erre: 25. - Csigabaga)
2014. márc. 16. 19:52

Általában hasi CT-t csinálnka, de nem ezzel indítanak, hanem vérvétellel. Ott nagyon sok minden észrevehető, ha speciális máj, hasnyálmirigy enzim faktorokat néznek. Mozgásra fáj, vagy teljes nyugalomban is?

Szerintem menj el a Reumára , lehet hogy fizikóterápiás kezelést adnak rá, meg speciális tornát írnak ki. Vidd az eddigi leleteidet. Háziorvostól kell beutalót kérni és kérd meg, hogy ajánljon neked dokit, mert egy rendelőben általában több is van.

25. csigabaga (válaszként erre: 24. - Ata06)
2014. márc. 16. 19:45

Teljesen változó, hogy mikor fáj.

Volt, hogy 2hétig nyugalom volt, de amúgy szinte éjjel-nappal fáj. Az ágyam jó, a munkámhoz nem hiszem, hogy köthető.

Néztek epekövet, de nem találtak. Tudom, hogy az is lehet, hogy még nem akkora..

Epe-, vagy májproblémára csak MR-vizsgálattal derül fény? Vagy CT..

Gerincröntgenen is voltam, negatív..

24. Ata06 (válaszként erre: 22. - Csigabaga)
2014. márc. 16. 19:32

A hátaddal ebben az esetben inkább reumatológiára kellene menned. Ha ő indokoltnak látja, elküld gerinc RTG-re és ha ott látnak valamit pl. gerincsérvet, akkor tovább MRI-re vagy CT-re. Nem minden szervrendszernél lehet MRI-t vagy éppen CT-t használni.

A hátad alkalomszerűen fáj, esetleg étkezések után?

Epekövet néztek az UH-on?

Az ágyad amin alszol, milyen?

Esetleg nincs már kifeküdve?

Mit dolgozol?

Nem görnyedsz egész nap, vagy nem emelgetsz nehezeket?

23. csigabaga (válaszként erre: 21. - Annie1130)
2014. márc. 16. 19:12
Akkor ezt fogom megpróbálni, de jaj, de sok idő!
2014. márc. 16. 19:10

Biztos, hogy nincs pénzem arra, hogy ezt magamnak fizessem. És ha ilyen káros hatást gyakorol a szervezetre, akkor még inkább várok vele és tovább kutakodok, mert hamarosan szeretném, ha beteljesülne legnagyobb vágyam - egy baba születése. Persze csak ha egészségem engedné..


A hátam közepe fáj évek óta. Természetesen voltam ortopédián, EKG-n, tüdőgondozóban, hasi ultrahangon, gyomortükrözésen, de semmi..


Nemrég szerzett információim szerint a családomban szép számmal rákban hunytak el.


Lehet, hogy egészen egyszerű a magyarázat a kínzó fájdalmaimra, de én nem tudom kideríteni, mi az.

2014. márc. 15. 21:13
Inkább az MR-t javaslom.Jobb képalkotò, és nem sugároz, nincs mellékhatàsa.OEP álral finanszírozva 3-4 hònap a várakozási idő, ugyanott privátban kb. 1 hét. 30 000-től indul egy vizsgálat, de ha baj van, azonnal fény derül rá és el lehet kezdeni a gyògyìtását...
2014. márc. 15. 17:43
Nálam daganat-gyanú,súlyos kórelőzmény és sűrgösségi kérés után is csak 3 hónappal későbbre adtak időpontot.
19. 3532273647 (válaszként erre: 18. - Eandi78)
2014. márc. 15. 15:43
Húú,6havonta kontrasztos mellkas+has..brutális
18. eandi78 (válaszként erre: 15. - 3532273647)
2014. márc. 15. 14:55

Változó adatok vannak, talán annyi nincs, illetve attól függ mit néznek.

mellkas rtg. 0,05 mSv

hasi ct 10 mSv

koponya 2 mSv (ez csak 40-szeres)

Mindenféle vizsgálat nélkül minket érő sugárzás évente: 2,4 mSv

De ahány helyen nézed annyiféle szám szerepel. Ha kell a vizsgálat, nincs mit tenni:(

17. kristo_f (válaszként erre: 5. - Csigabaga)
2014. márc. 15. 10:28
Ha neki sem mondod meg mid fáj, persze nem vesz komolyan.
16. gizus58 (válaszként erre: 5. - Csigabaga)
2014. márc. 15. 09:47
Egy tumor marker labor vizsgálat olcsóbb, gyorsabb, és ha ott van valami,emelkedett érték, akkor már alapod van kérni a ct-t! Nem tudom, hol vannak fájdalmaid, de a férjemnek,akinek tényleg komoly baja van, csak nagy nehezen csináltak ct-t mert drága!Igen nagy dózisú sugarat kap a szervezet a ct.n.!!
15. 3532273647 (válaszként erre: 11. - Eandi78)
2014. márc. 14. 20:52
600 mellkasröntgen?Én évente kétszer járok rendszeresen...
2014. márc. 14. 20:51
Csak szakorvos adhat beutalót.Ma voltam CT-n,és ki van írva,hogy szombatonként végeznek nem TB finanszírozott vizsgálatokat.(árak még tájékoztató jelleggel se voltak)
13. Ata06 (válaszként erre: 5. - Csigabaga)
2014. márc. 14. 20:48

Milyen szakorvoshoz jársz? Milyen terület? Hol vannak fájdalmaid? Ha nem vesz komolyan, válts orvost. Keress másikat és vidd el a leleteidet.

Ne hagyd magad!

12. dzsigit (válaszként erre: 1. - Csigabaga)
2014. márc. 14. 11:59
Ha vol a családban rákos,tehát te örökölheted, inkább fizess érte,de nem szabad elhanyagolni!
2014. márc. 14. 11:27

CT nem az a vizsgálat, amire egy orvos naponta 50 beutalót ad. Ez nem egy vérvétel. Egyébként ha jól tudom háziorvos nem is adhat, csak szakorvos. Először egy szakorvoshoz kellene beutalót szerezni, vagy elmenni magánorvoshoz. Akinek beutalót adnak rá, annak nem kis fájdalma vagy problémája van. Gyorsan pedig az jut be, akinél életveszély van, pl. stroke.

Nem túl jó a szervezetnek egy ilyen vizsgálat. Egy ct sugárdózisa kb. 600 mellkasröntgennek felel meg.

Persze, ha szükség van rá...

Csak azért, mert a beteg erőlteti (orvos szerint ok nélkül), nem fognak beutalót adni, lehet érte fizetni nem keveset.

10. elbb (válaszként erre: 5. - Csigabaga)
2014. márc. 13. 22:47
Bármikor válthatsz orvost. Még háziorvost is.
9. 3532273647 (válaszként erre: 5. - Csigabaga)
2014. márc. 13. 22:43
Ha nem tartja indokoltnak,nem győzöd meg...lehet nem TB támogatásra is kérni,oda nem kell beutaló,de fizetős
2014. márc. 13. 22:11
Egyébként ez nálunk is így megy...:( Bemegyek a dokihoz,megmondom mi a helyzet,mit kérek.Ő felírja,ennyi.Eszébe sem jut egy kurta vizsgálat...
7. csigabaga (válaszként erre: 6. - Megi04)
2014. márc. 13. 22:08
:)
2014. márc. 13. 22:06
A rendelőt én is kerülöm....de hipohronder vagyok....:)
2014. márc. 13. 22:05

Sajnos a dokim nem vesz komolyan. Azt gondolja, beképzelem a fájdalmat és csak össze-vissza írja a gyógyszereket.

Nekem kell kinyomozni, hogy mi a bajom! Én kérem a vizsgálatokat sorra, mert az orvosom semmit sem tesz, csak ír egy következő receptet!

Eddig nem találtak semmit, de CT-n nem voltam..


Tudni kell, hogy Édesanyám rákban hunyt el és Ő is ugyanígy évekig járt kivizsgálásokra, mire kiderült, hogy mi a baj. Csakhogy akkor már késő volt.. (Nem Ő ment későn, hanem későn diagnosztizálták a rákot!!


Amúgy nem tudom, miért nem vesz komolyan az orvos, egész életemben kerültem a rendelőt, tehát nem vagyok egy hipochonder..

2014. márc. 13. 20:29
A doki megsürgetheti a dolgot.
2014. márc. 13. 20:25

Nem is értem, hogy miért nem sietsz az orvoshoz és kérdezed tőle!!

Ez komoly dolog lehet ahhoz, hogy innen várd a

megfelelő segítséget!


Mi sajnos nem utalhatunk be :(

2014. márc. 13. 20:22
Ha az orvos úgy értékeli,azonnal is kérheti.Az általad érzett fájdalom viszont nem indok-csak akkor,ha komoly dolgot sejt mögötte a doki.Én többször voltam úgy CT-n,hogy semmi bajom nem volt,de az orvos ragaszkodott hozzá,hogy most azonnal
2014. márc. 13. 20:15
Erős fájdalmak esetén is hónapokat kell várni egy CT-vizsgálatra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook