Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ekcéma gyereknél, fura tünetekkel, mi lehet ez? fórum

Ekcéma gyereknél, fura tünetekkel, mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


14. grizus
2014. márc. 22. 01:00
Ez nem ekcéma, valami más. Én valami természetes szerrel kenném. Persze lehet ételallergia, de a doki nem hazudott, az ekcémát ki lehet nőni, én is kinőttem, igaz, jó 30 éves koromra.
2014. márc. 21. 09:35
Az én lányomnak, asztmás lévén, sajnos van ekcémája. Idáig megfázás környékén jött elő, de most szeptember végétől január közepéig volt és szinte heti jelleggel fellángolt. Neki nem szoktak barnás foltjai lenni, viszont most nem is tipikusan adta elő az ekcémát. Az egész testén "kiütések" jöttek ki, ami nem nézett ki kifejezetten ekcémának. Magán úton hordtam bőrgyógyászhoz, és nem tudta megmondani, hogy mi az, mert "ekcémának kicsi". Viszont a szteroidra reagált. Ha abba hagytuk, elöntötte megint. Sokat kutakodtam, míg rátaláltam egy gyógynövényes krémre. A Hillvital gyártja és forgalmazza, ekcéma kenőcs a neve és 2-3 hét alatt rendbe tette a gyerek bőrét, amit a bőrgyógyász hónapokig (!) nem tudott!!! Igaz, nem olcsó mert a 250 ml-s tégely 8500 Ft, viszont ingyen szállítják, de nálunk nagyon bevált. Az orvosi kezelés kb. 50 ezer Ft-ba volt és semmit nem ért. Úgyhogy a krém nem olcsó, de az orvos sokkal drágább... Ráadásul a szteroid után megáll az élet, mert nem tudja mással kezelni. :-( Úgyhogy, ha valakinek van ekcémás gyereke, nagyon tudom ajánlani a fenti krémet.
12. anya4005 (válaszként erre: 11. - Zsanci79)
2014. márc. 14. 10:30

Igen,ez csak kellemetlen,nem fáj,nem viszket,bár néha megjelenik 1-1 pattanás szerű valami,de arra is van krém!

Nézd meg a fiad nyelvét!!! Az ilyen típusú bőrbetegségek gyakori velejárója a térképnyelv (erről fotót találsz a google-n)! Az sem fáj! Az én fiamnak van.

Persze,ha látnám a fiad sem jelenteném ki,h ugyanaz,csak leírtam a mi bajunk! Remélem,nem komoly!!!

11. zsanci79 (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2014. márc. 14. 09:21
Köszi! Megmondom őszintén ha már betegség, jobban "örülnék" valami ilyennek, minthogy neurofibromatózis, és társai.....
2014. márc. 14. 00:50

A fiamnak is hasonlóak a tünetei,de neki épp,h nyáron látszanak a pöttyök. Mi Újpestre jártunk vele,az Árpád útra,Ihász doktornőhöz. Nagyon jó doki,és végül felülírta az SZTK-ás szakvéleményt.

Fiamnak öröklött bőrbetegsége van, sosem fog elmúlni,de szinten lehet tartani fürdőolajjal,testápolóval (antiprurit), mosdókrémmel (Ihász féle glicerines szappan),cinkkel és még 3 féle gyógyszerrel. Szegénynek nagy élmény,míg végigkenek rajta mindent naponta 5ször,és ehhez fürdik is minden alkalommal. :-(

9. 82d45dcd14 (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2014. márc. 13. 13:44

Én ezért járok szoliba,nagyon hamar elmúlik.

A másik ami bevált(nekem),a propolisz tinktúra,kb. egy hét és szépen helyre hozza.

Ezt csak éjszakára használom,mert nagyon sárga lesz a kezem tőle.

8. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Molyka)
2014. márc. 13. 10:47

Molyka, most nagyon megijedtem. Ritka rák fajtának írják a neten....

Ismerősödnél mi a helyzet?

2014. márc. 13. 10:26

még nem voltunk, de tervezünk.

estleg aki tud jó orvost, aki valami természetgyógyászati, alternatív cuccokban is jártas.... szteroid kenhetünk még rá, na azt nem szeretném.

olvastam, hogy ekcémára jó a szolárium, akkor lehet a napsugárzástól azért múlik el?

Vajon ezeknek van valami kiváltó oka, vagy "csak úgy" jön?

2014. márc. 13. 10:21
másodvélemény másik szakorvos(ok)tól?
2014. márc. 13. 10:18
köszi megnézem!
2014. márc. 13. 10:17
Nagyon ritka, de barátnőm fiának ugyan ilyen foltos a bőre. Jobb kizárni.
2014. márc. 13. 10:16
Nézz utána a mastocytózisnak.
2014. márc. 13. 10:14

Sziasztok!


Kérem segítsen, aki tud.

A problémám a következő:

5 éves a kisfiam, bőrgyógyász vett mintát a kis foltjaiból, gombára gyanakodott, de az negatív lett, így ekcéma - azt mondta, majd kinövi 14 éves korára.

Engem ez nem nyugtat meg, mert a tünetei a következőek:

Már egy éves kora óta észrevettem, hogy télen barna kis foltok lesznek a hasán, hátán. Most már sok van, elég sok, és évről évre több, már az arcocskáján is. Ami érdekes az egész történetben, hogy nyáron teljesen eltűnnek ezek a foltok, nem mondom, lehet hogy hozzá barnul a bőre, de ezt azért kétlem. Télen jönnek elő látványosan. Sajnos nem szeretném, hogy pár év múlva tiszta folt legyen a gyerek, majd elmúlik címszóval....

Akinek volt esetleg hasonlóban része, vagy megoldási javaslata van, kérem írjon!

2014. márc. 13. 10:10
Ekcéma gyereknél, fura tünet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook