Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szobatisztaság 2 évesen! fórum

Szobatisztaság 2 évesen! (beszélgetős fórum)


1 2
33. tündér74 (válaszként erre: 31. - SzilágyiTina)
2014. márc. 21. 11:29

Egyetértek az előttem szólóval.


Egyébként minél jobban erőlteted, annál jobban ellen fog állni.:( Egyértelmű, hogy még nem érett meg rá.

szerintem hanyagold egyenlőre a biliztetést, nyáron hidd el könnyebb lesz próbálkozni.:)

32. nbandus (válaszként erre: 31. - SzilágyiTina)
2014. márc. 21. 11:09
Szegényke. Egyébként minden bántás nélkül: Miért akarod ennyire siettetni a dolgot? Mármint nyílván egyszerűbb már pelus nélkül, de ha nem érett rá, és nem akarja? Egyáltalán nem vagytok lekésve, és lehet, hogy tényleg lassabban érik meg rá, mint a nővére.
2014. márc. 21. 06:57

Sziasztok!

Vettem neki zenélös bilit fél töle! :-(

Tegnap nagynehezen ráült peluba de olyan fura a bili mintha nem lenne neki kényelmes! :-(

30. SzilágyiTina (válaszként erre: 29. - Anya4005)
2014. márc. 14. 13:22
Köszi ez aranyos történet! :-)
29. anya4005 (válaszként erre: 18. - Pzm3)
2014. márc. 14. 00:28

Nagyfiam augusztusi. Még a 3. szülinapja elött (2 héttel) nem volt szobatiszta,de mentünk az oviba beiratkozni. Kérte,h megnézhesse a csoportszobát,ahova járni fog,és mivel épp bent takarított a dadus, kedvesen behívott minket. A gyerekek játszottak,mi beszélgettünk. Rátértem a pelus kérdésre,mondta a dadus,h még alváshoz sem! Ezt ott a gyereknek is elismételtem,a dadus sűrűn bólogatott. Hazajöttünk,levette magáról a pelust, mondván,neki nem kell,mert oviba szeretne járni. A szülinapjáig eljutottunk oda,h csak alváshoz volt pelus (nappal is), a következő 1 hétben pedig elhagyta nappalra teljesen. Éjjel még mindig van rajta,de nem erőlködöm! Mivel még az ágyban,lefekvés elött is iszik egy pohár vizet,hagyom,majd a saját ütemében erröl is leszokik!

A lényeg: van időtök,és csodákra képesek a kismanók!!!:-)

28. moonlight13 (válaszként erre: 27. - SzilágyiTina)
2014. márc. 13. 18:42
:) Igen.
27. SzilágyiTina (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2014. márc. 13. 15:20
Ari lehetett! :-)
26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - SzilágyiTina)
2014. márc. 13. 14:46
Na, ez utóbbi egy külön történet volt nálunk. Ha kakilni kellett neki, mindig kért egy eldobható pelust, elbújt egy sarokba, és amikor befejezte, szólt, hogy vegyem ki a pelust.
2014. márc. 13. 14:17

Örülök és köszönöm hogy ennyien írtok! :-)

Szép napot mindenkinek! @-}--

2014. márc. 13. 14:16

Nekem akkor szól ha már a kaka a peluban van! :-)

A lányomnál nem kellett szoktatni ki volt rakva a bili mondtuk neki ha pisilni vagy kakilni kell üljön rá!

Eleinte peluval aztán ha szólt levettem róla!

Most is ki van rakva a bili de inkább bele áll a Levi minthogy ráüljön! Ha a nővére mutatja neki ráül de fel is pattan! Nem tudom miért gondoltam hogy van külömbség talán mert ő "máshogy" pisil!

23. nbandus (válaszként erre: 22. - Kistanítónéni)
2014. márc. 13. 13:53
Hát igen. Ez elég hülyén van kitalálva az tény. Érdekes egyébként, hogy bölcsiben sem ragadt még rájuk. A lányomék csoportjában már minden 2,5 év feletti gyerek szobatiszta szinte, egyzserűen átveszi egyik a másiktól. A barátnőm 3 évese mondjuk ugyanúgy nem hajlandó szólni, sőt, ő is tagadja, ha van valami a csomagban.
22. Kistanítónéni (válaszként erre: 21. - Nbandus)
2014. márc. 13. 13:49

A bilire nem ülnek rá, csak a vécére. Mikor látom, hogy kakilna, akkor mondom, hogy üljön rá a vécére, deilyenkor inkább visszatartja. A peluslevétellel meg már többször is megjártuk sajnos.

Én is a nyárban bízok! Különben mi lesz az ovival? Vicces lenne két év meló után, azért kellene otthon maradnom, mert a gyerekek nem szobatiszták, majdnem négy évesen.

Egyébként az is érdekes, hogy az orvos szerint nem baj, ha a gyerek négy éves koráig nem szobatiszta, az ovi mégis elvárja. Érdekes lesz, ha bevezetik a három éves kortól kötelező ovit, mi lesz azokkal a gyerekekkel, akik nem szobatiszták három évesen. Mert egyik oldalról kötelező, másik oldalról meg az ovi nem fogadja.

21. nbandus (válaszként erre: 20. - Kistanítónéni)
2014. márc. 13. 13:40

és amikor elvonul kakilni, akkor nem tudsz utánamenni, és ráültetni a bilire?


Nálunk is így kezdődött. Mármint elvonult, amikor kakilnia kellett, ekkor mentem utána a bilivel, ráültettem, és oda nyomta. Amúgy a lányom is az első bepisiléseknél sírt , hogy folyik a lábán, de mondtam, hogy ezért van a bili, és 2 nap múlva már tudta, hogyha pisi/kaki van, bilire kell ülni, hacsak nem szeretné, hogy mindene pisis legyen. Remélem nyáron összejön nektek is! ;)

20. Kistanítónéni (válaszként erre: 19. - Pzm3)
2014. márc. 13. 13:29

A kisebbiket igen.Meg annyira feltűnően kakil, hogy azt azonnal látom, és egyből tisztába teszem. A nagyobbikat nem zavarja, sőt igyekszik eltitkolni! :)

Ők is novemberiek.

19. pzm3 (válaszként erre: 17. - Kistanítónéni)
2014. márc. 13. 13:25
Az a baj,hogy az én fiam sem szól.Volt,hogy meztelen hagytam,akkor viszont ráült a bilire,és pisilt is.De nem szólt,csak magán akciózott.Ha kakálnak az ikreid pelusba,zavarja őket?
18. pzm3
2014. márc. 13. 13:24
Az én kisfiam novemberben volt 3 éves és még nem szobatiszta.Vannak kisebb nagyobb sikereink,de még nagyon messze van a szobatisztaságtól.Ráül ő a wc-re,de csak nevetgél,meg tépkedi a Wc papírt.Szeptemberben menne oviba,úgyhogy nekünk is bele kellene húzni..
17. Kistanítónéni (válaszként erre: 16. - Kistanítónéni)
2014. márc. 13. 11:36
Ráadásul a bölcsiben is látják a társaikat, akik már szobatiszták többnyire. Ott is pisilnek a vécébe, de nem szólnak!
16. Kistanítónéni (válaszként erre: 14. - Nbandus)
2014. márc. 13. 11:34

Reggel, meg fürdés előtt, illetve napközben, ha úgy alakul, akkor ráültetem őket a vécére. Pisilnek. A kisebbik néha szól, de inkább csak közben. Kakilni elvonulnak, meg elzavarnak, de nem akarnak ráülni a vécére. Pedig már zsarolással is próbálkoztam. A bilire rá se néznek. Ha leveszem róluk délután a pelenkát, hiába kérdezgetem őket, hogy kell-e pisilni/kakilni, akár fél perc múlva simán bepisil/bekakil. Abból meg sírás van.

Annyira nem zavarna, csak szeptemberben oviba kellene menniük. Az orvosunk azt mondta, hogy négy éves korig nem foglalkoznak vele.

15. tündér74 (válaszként erre: 1. - SzilágyiTina)
2014. márc. 13. 11:19

Nem vagytok lekésve semmiről, hiszen még csak kettő lesz a kisfiad. Várd meg a nyarat, akkor a legkönnyebb.

A legfontosabb: természetesen kezeld a dolgot, semmi rágörcsölés.

14. nbandus (válaszként erre: 13. - Kistanítónéni)
2014. márc. 13. 11:11
Milyen módszerrel próbálkoztok?
13. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - SzilágyiTina)
2014. márc. 13. 10:27
Enyémek három évesek múltak és nem szobatiszták. Ha ráültetem őket a wc-re pisilnek, de csak nagyon ritkán szólnak. Nem hiszem, hogy van módszer, amivel el lehetne érni, hogy szobatisztává válljanak, erre meg kell érni. Úgy látszik az enyémek későn érő típusok. Az egyetemi felvételin úgysem kérdezi senki, hogy mikor lett a gyerek szobatiszta.
12. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - SzilágyiTina)
2014. márc. 13. 10:04
Gyerekfüggő. Nem kor és nem kérdése!
2014. márc. 13. 09:28
Mikor tanulják meg az anyukák,hogy a gyerekeik nem versenylovak?!Ha már van egy gyereked,tudnod kell,hogyan kell elkezdeni az egészet.De semmit nem kell erőltetni,mert minden gyerek másként működik.
10. Titánia83 (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2014. márc. 13. 09:04

Igen, ez így van, ahogy írod.


A kismamablogban jól össze van foglalva, hogy minek kell fennállnia, hogy egy gyerek szobatiszta legyen. Pl.idegrendszeri érettség, hormonális érettség, és a gyerekeknek is partnernek kell lennie benne.


[link]

2014. márc. 13. 09:01
Hát szerintem gyereke válogatja, mikor érik meg rá. De ha el szeretnéd kezdeni, én a helyedben ugyanazt tenném, mint a lányodnál. megpróbáljátok, ha látsz fejlődést rajta, az szuper, ha nem, akkor valószínűleg még nem érett meg rá. De nyáron a helyedben nem nagyon adnék rá pelust.
2014. márc. 13. 08:59

Szerintem kezd úgy, ahogy a lányodnál, nem hinném, hogy másabban kell vele bármit is csinálni.


Nekem a fiam 20 hónaposan lett szobatiszta. Azt vettem észre, hogy egyre kevesebb a pisi a pelusban éjszaka, nappal meg mindig szólt, ha biliznie kellett. Aztán gatyát adtam rá, először csak délelőttre, majd délutánra, viszont csak otthonra. Utána jött a délutáni alvás. Majd elmenelnél is kipróbáltuk rövidebb távokon. És amikor kb. egy hete száraz volt az éjszakai pelus, akkor éjszakára is levettem róla.

7. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2014. márc. 13. 08:57

Szerintem nem attól függ. Az én fiam pl. úgy lett szobatiszta, hogy szembe jött velünk egy ismerős anyuka a kislányával, és büszkén közölte, hogy a lánya már nem hord pelenkát. A fiam erre azt mondta, hogy akkor neki sem kell, és kész. Hazamentünk, és onnantól kezdve nem pisilt be.

Agyban dől el minden náluk, és meg kell, hogy érjenek rá. Ez előtti nyáron próbálkoztam vele, de nem jött össze. Végül télen lett szobatiszta, ez után az eset után.

6. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Titánia83)
2014. márc. 13. 08:56
En is igy tudom :) a tema engem is erdekel, bar az enyem kicsivel mult egy eves.
5. Titánia83 (válaszként erre: 2. - Nbandus)
2014. márc. 13. 08:55
Azt mondják, hogy a lányok hamarabb lesznek szobatiszták.
4. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Nbandus)
2014. márc. 13. 08:55
:) egyszerre sikeredett!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook