Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Súlycsökkentés - menüsor fórum

Súlycsökkentés - menüsor (beszélgetős fórum)


8. 5c0313b0fc (válaszként erre: 1. - Vadkeleti)
2014. márc. 13. 08:26

Szia-szia!

Ugyanígy jártam szinte pontosan 2 évvel ezelőtt. Amikor leszoktam, szinte pár hét leforgása után jött rám 15-17 kg többlet, anélkül hogy bármi rágcsa, nasi, hasonlók játszottak volna közre. No és volt is rajtam kb. 10 kg plusz!!! = közel 30 kg!


Orvosok szerint is, a szervezet felszabadult energiái, a szervezet számára egy kicsit szokatlan, korábbiakhoz képest felborult működés = nem kell a méregtelenítő szerveknek és az immunrendszernek a továbbiakban a napi rendszeresen bevitt mérgekkel "megharcolniuk", stb. stb.


Azóta is próbálkoztam a különböző fogyókúrás módszerekkel (orvosok szerint ez a meghízás nem = a túlevés miatt jelentkező súlytöbblettel), tehát az ismert fogyókúrás módszerekre nem igazán hat. Ezért van az, hogy nagyon sokan, akik leszoktak a cigiről, egyszerűen vissza-szoknak, mert...


Én itt és most kb. egy jó hónap óta találtam meg azt a módszert, amellyel szinte naponta-hetente fogynak a kilóim, és mostmár a többi csak rajtam múlik.


Ami nálam úgy tűnik bevált:

- norbi-kódok szerinti étkezési szokások kialakítása, de nem a fogyókúrás időszakra ajánlott szigorúbb változat. Olyan táplálkozási szokást, rendszert akarok vele kialakítani, amely hosszú éveken keresztül is tartható, és életformaként alkalmazható = a 3-as kóddal ellátott kajákat is eszem, de minimális mértékben.

- KalóriaBázis.hu-ra regisztráltam, ott vezetem, figyelem, hogy a rendszer szerint szükséges napi kcal bevitel-elégetés egymáshoz viszonyított aránya valóban a fogyás irányába hasson = mennyiségi korlát

- napi rendszeres testmozgás: ez részemről a napi gyaloglás, de ha lehetőséged van kerékpározni, futni, aerobik akár otthon, akár fittness-terem, stb. stb. Szóval ezt nem lehet kispórolni, valami kell a fogyás érdekében.


Ha még nem döntötted el, milyen módon szeretnél túladni a kilóidon, nézz utána, hogy neked ez a módi mennyire felelnek meg.

Bármilyen utat választol, segítek, segítünk, ha köztünk maradsz, velünk együtt tudsz te is haladni.

2014. márc. 12. 20:27

nem biztos, hogy nassol, vagy lehet nem annyit..lehet belassult az anyagcsere nagyon, ami a cigi mellett gyorsabb volt.

Ez ellen érdemes kipróbálni, hogy még reggel a régi első cigi helyett megiszol lassan kortyolgatva 3 deci vizet, ha kávé mellé, akkor kávé mellé..az szépen beindítja az anyagcserét, felkészíti a szervezetet a napra.

2014. márc. 12. 20:06

egyszerű...


ha bekapsz bárhol, bármikor, bármit írd fel, mint Kalambó a jegyzetébe...


este az ágyikóban fogmosás után add össze...

sokkolni fog a kalóriatömeg..


és ha éhes leszel, ne kelj fel..


szóval csak úgy nem ugrik fel 15 kiló...


még egy szem kekszet, szotyit is írj..meg fogsz lepődni...


ez a titok.

2014. márc. 12. 19:58

Szia!


A cigit kipótoló rágást kell felcserélni, ha van ilyen: vannak olyanok, akiknek maga a mozdulat hiányzik, vagy egész egyszerűen ha korábban mondjuk bekaptak volna valamit, de inkább elszívtak egy szállal, most pedig mivel nincs cigi nassolnak... Én is ebben a cipőben jártam, de vagy elrágsz egy répát, vagy nem eszel a cigiszünet "alatt". Nézd meg, írd le egy füzetbe, hogy tényleg mit eszel, iszol egész nap (az utolsó pohár gyümilevet is beleértve), majd nézd vissza, lehet meg fogsz lepődni, mert azért 15 kiló nem jön fel csak úgy. Remélem segíthettem valamit! :)

2014. márc. 12. 19:58

Lehet csak nem veszed észre a többlet evést, mert tényleg attól lehet elhízni csak, amit megeszel.


Egyébként nekem még mindig az vált be a legjobban, ha csak reggelire van szénhidrát (lehetőleg a minőségibb fajtából) ebédre már nem nagyon vagy tényleg csak minimális és ahogy haladunk előre a napon egyre kevesebb a legvégére semmi.


Egyél napi 5ször kisadagban, ne várd meg, hogy éhes legyél.

3. Anettka0101 (válaszként erre: 1. - Vadkeleti)
2014. márc. 12. 19:43
kaja 70%, mozgás 30% - ez a titok
2. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Vadkeleti)
2014. márc. 12. 19:31
Én a sok mozgást javaslom!
2014. márc. 12. 19:29

Sziasztok!


Leszoktam a cigarettáról, nem eszem többet, mégis felszaladt rám 15 kiló.


Bevált reggeli-ebéd-vacsora ötletekre lenne szükségem, hogy a fölöslegtől megszabadulhassak.


Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook