Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4924. Csincsi3 (válaszként erre: 4922. - Cidanoi)
2021. szept. 16. 16:49
Az ecetszagú lehellet tudtommal diabéteszeseknél, rossz szájhigiéniánál, kevés italfogyasztásnál, magas cukorbevitelnél, stb még sorolhatnám alakul ki. Na a ketogén étrend pont nem ilyen szag kiváltó étrend. Tudnám hogy a ketogén étrend fikázói hogy kerülnek fel a keto fórumra? Ha arra vadászol hogy valamit jól leszólhass kérlek előbb olvass utána, amiről nem tudsz nem biztos hogy rossz!;-) A fejfájás oka is inkább az alacsony víz, vagy só fogyasztás, vagy egyéb frontérzékenység, stb. A keto étrendnél alap a magas folyadék bevitele is!
4923. Shanalyl (válaszként erre: 4922. - Cidanoi)
2021. szept. 15. 09:08
Nem tudom, én még sosem voltam ecetszagú, se más fura szagom nem lett a keto alatt. A fejem is kevesebbet fáj, bár annak nem ehhez van köze szerintem.
4922. Cidanoi
2021. szept. 14. 00:19
A szénhidrát kell a szervezetnek. Nem értem miért jó ecetszagúnak lenni, fájós fejjel?
4921. booka
2021. szept. 7. 19:20

Sziasztok, régen jártam erre...


A nyár kicsit elengedős lett - jó, nem mértéktelen zabálás, de másfél év kitartás után picit belazítottam kajalás terén, volt ch, bár edzés is volt rendesen meg sok mozgás.


De így most 54 helyett újra 57.


Most újult erővel visszaállok, irány az 50-52 kiló :D

4920. Shanalyl
2021. szept. 7. 08:30
Két hét után -2,7kg. Semmi éhségérzet, nincs zabarohamom, nagyon jól érzem magam. Végre újra futok is. Most valahogy jól megy a kajaösszeállítás is, nem görcsölök már annyit rajta, mit főzzek. Holnapra pl rakott gomba lesz, férjem rakott krumplit kért, én meg azt ugye nem ehetek, de ebből jött az ötlet, h nekem meg legyen gomba.
4919. Csincsi3 (válaszként erre: 4917. - D3a0d82b9c)
2021. szept. 6. 18:22
Nekem pl. a gyúrós rizs, husi, zöldség fogyókúra nem jött be, mert mindig megszegtem, viszont a keto működik, ráadásul mivel nehéz súlyos edzéseket végzek az izom is fejlődik, tehát nem igaz hogy plöttyedt leszel a ketotol, csak edzeni kell, ennyi az egész. A combomon és a seggemen az izom sosem volt ilyen kerek, s jó formában, a vállam, hátam is jól alakul, szóval ne a keto fórumon húzd le a ketot!
4918. Shanalyl (válaszként erre: 4917. - D3a0d82b9c)
2021. szept. 3. 13:01
Köszönjük ezt a tanácsot itt a KETOGÉN fórumon. :DDD
4917. d3a0d82b9c (válaszként erre: 4906. - Kittus91)
2021. szept. 3. 12:53

Akkor javaslom inkább, hogy ne ezzel a keto hülyeséggel rombold sejtszinten a szervezetedet. Hiába a kevés ch, ha túl sok a zsír... Vékony, de plöttyedt leszel.

Kb. 3 óránként evés, akkor is ha nem vagy éhes. Fehérje 2-2.5 g/ttkg, ch: 1.5-2 g/ttkg, zsír maximum 30 g naponta. Heti 3 aerob jellegű edzés. 12 hét és magadra sem fogsz ismerni.


Mondom még egyszer: ha zsírból akarsz fogyni ne zabàld a zsírt.

4916. libikóka (válaszként erre: 4915. - Shanalyl)
2021. aug. 31. 08:35

:))Ügyes vagy:))


Gondolkodom én is kellene egy menet:))Most olyan jól beálltam az IF-eltartom a súlyt,de jó lenne kicsit lejjebb:))

4915. Shanalyl
2021. aug. 31. 08:27
Eltelt egy hét, csík közepes rózsaszín, és lement 2,1kg. Teljesen jól elvagyok, nem vagyok éhes szinte sosem, étkezés előtt szoktam érezni, h jól esne egy kis kaja, de nem az az ééééhes vagyok érzés. Napi szh 20-40 között mozog, nekem úgy fest, ez jó.:)
4914. dália 2 (válaszként erre: 4913. - Shanalyl)
2021. aug. 27. 12:20
Igaz, hidegen is lehet inni 🙂
4913. Shanalyl (válaszként erre: 4912. - Dália 2)
2021. aug. 27. 10:18

Én sem sűrűn, de néha kell egy kis változatosság.


Le is lehet hűteni, akkor nincs téli teázgatás feelingje gondolom. :)

4912. dália 2 (válaszként erre: 4911. - Shanalyl)
2021. aug. 27. 09:53

Úgy vagyok a hal evéssel, hogy ki tudja mennyi káros cucc van benne, ezért ritkán eszem.Persze rá van írva honnan fogták ki.A párom szereti,igaz ő a makrélát jobban.

Köszi a tea tippet! Kapszulába jobb lenne ez a hatóanyag, csak akkor iszom ha náthás vagyok.

4911. Shanalyl (válaszként erre: 4910. - Dália 2)
2021. aug. 27. 09:33

Aldi nem esik útba, de akkor egyszer benézek. Most sikerült akciósan Twistet venni, de azt vétek ledarálni, azt úgy eszem, ahogy van. :D


A tea teljesen iható, amolyan semleges, picit édeskés íze van, semmi undi gyógytea íz. Az illata erősebb, mint az íze és az is kellemes. Kicsit tartottam tőle, h ne legyen az az igazi erős gyógyíze, mert azt egy idő után nem tudom leküldeni, de ebből a napi 3*5dl simán lecsúszik, szinte itatja magát. Én nem teszek bele semmit, de hétvégén lehet egyben főzöm le a napi adagot és viszem magammal, akkor azt ajánlják, h tegyen bele az ember citrom- vagy narancslevet, h ne bomoljon olyan gyorsan a hasznos hatóanyag benne.

4910. dália 2 (válaszként erre: 4909. - Shanalyl)
2021. aug. 27. 09:22

Halat szoktam venni olivásat és napraforgósat is a lidlben.Szokott lenni twist akciósan, de ritkán, meg Hamé is a Sparban.

Az aldiban is van jó állítólag, de azt nem kóstoltam.

Árakat nem tudok, 450-500 Ft körül van, de ugye lidlis az nagyobb doboz.


Az ukko tea milyen, iható az íze?

4909. Shanalyl
2021. aug. 27. 08:32

Újfent én. :D Már 4. napja keto vagyok, IF-fel kombinálva és már tegnap reggel sötétrózsaszín lett a tesztcsíkom. Nem vagyok éhes és teljesen jól elvagyok. Mellette most végső elkeseredésemben rendeltem egy zacsi Ukko fogyasztó teát, ártani nem árthat felkiáltással, de szerintem segít. Azt nem várom, h fogyasszon, de az étvágycsökkentésben biztos segít meg az anyagcserémet is kezdi meglökni. Ha csak annyit segít, h visszaálljak rendesen a ketora, már megérte. XD


Esetleg valamelyikőtök tud valamelyik üzletnél olcsóbb olajos tonhalkonzervet? A Penny-ből vettem eddig, de valamiért már nincs, csak a sajátleves abból, amit eddig vettem. Jó lenne néha halpogácsát vagy halkrémet enni, de olyan drágák, ezzel a budget megoldással jól megvoltam, de most meg nincs...

4908. Shanalyl
2021. aug. 23. 10:01
Nagy itt a csend. Mi a helyzet veletek? Én szenvedek, nehezen térek vissza, de próbálkozom. Talán ha elmegy ez a rémes meleg, jobb lesz.
4907. Shanalyl (válaszként erre: 4906. - Kittus91)
2021. júl. 15. 19:21
Szia! Én anno a ketozis.hut böngésztem és itt a fórumon is érdemes visszaolvasni, Facebook on is vannak jó csoportok. A lényeg, h a ch 20-30 alatt legyen, sok zsír és a fogyáshoz számolt kcal. Bevásárlólista elég szubjektív, de nekem ami mindig jól jön: tojás, sajtok (mozzarella, trappi, edami stb), halkonzerv, húsok bármilyen formában, arany lenmagliszt rágcsákhoz, tejföl, fagyi zöldségek, főleg brokkoli, gombák, az mindig jó, magábam, köretnek. Sokan esküsznek a golyóálló kávéra. Egy időben én is ittam, de inkább eszek, szeretek rágni.😅
4906. Kittus91
2021. júl. 15. 17:17
Sziasztok! Nekem meg teljesen uj ez a keto dolog, de tervezem kiprobalni. Tudna nekem esetleg valaki tanacsot adni ez ugyben? Hol, mit vegyek, milyen etrendet kovessek stb 🙈 -12kilo lennne a celom. A valaszokat elore is nagyon szepen koszonom!
4905. libikóka (válaszként erre: 4904. - Bellu)
2021. júl. 15. 09:43

Amkor belevágtam ,,,nem annyira a számolgatást tartottam szem előtt.

Kiírtam utána néztem miket ehetek ,alapanyagok stb, eygetlen fontos volt a ch,,30 vagy alatt...a kalória számolással meg nem lehet gondod...Nézd meg Pödör Novák Réka,, Rácz András ,,Keto Heroes..videókat..

Italport nem próbáltam,,,ehhez a életmódhoz szerencsére nem is kell semmi mankó,,de ha gondolod és neked kényelmes ,megpróbálhatod

Szánj rá pár napot hogy utánanézz hogy is kell ezt.Nem nagyon tornáztam,,,mozgás másból jött,,mégis sikerült :)))Persze mozogni jó,és sokkal aktívabb leszel ha elkezded:))

4904. Bellu
2021. júl. 15. 09:30
Sziasztok ! Sokféle diétát kipróbáltam már, régebben a kalória számolgatás vált be, évekig tartottam a súlyomat, de jött a covid, meg hát öregszem, már nem válik be ez a diéta sem, állandóan éhes voltam tőle. Gerincproblémáim miatt nem is tudok edzeni, de az igazat megvalva soha nem voltam egy sportos típus. Nos egy-két ismerős hatására gondoltam belevágok ebbe a diétába. De még nem igazán tudom mit hogy kellene számolgatnom. Most a Keto light italporral szemezek, mi a véleményetek róla ? Próbálta már valaki ?
4903. Málnaszörp_ (válaszként erre: 4902. - Booka)
2021. júl. 6. 19:09
Szuper vagy! Írtam privit ha nem gond:)
4902. booka (válaszként erre: 4899. - Málnaszörp_)
2021. júl. 6. 18:12

Semmit nem zsírozok külön, nem fogyasztok extra zsírt.

Ami éppen úgy a kajáláshoz hozzájön :D

a tojás azért zsíros

a csirkecomb zsírosabb

imádom a juhtúrót, az is zsíros cucc mondjuk.

néha elrágcáslok minimális tökmagot.

De amúgy semmihez nem használok különösebben sok zsírt, olajat, salátára szoktam 5 gramm oliva vagy szőlőmagolajat, rántotta kevés kókuszzsíron, ilyesmik.

Igazából a zsírt nem nézem, az éppen annyi, ami járulékosan jön a cuccokhoz.30gramm alatti CH-ra figyelek, kalóriára, meg a napi edzés miatt aránylag magas fehérjére (meg mert engem ez laktat) 1.5gramm/teststúlykilogramm

4901. libikóka
2021. júl. 6. 17:17
Mindenkinek,,,akár halad, akár újratervez ,sok sok sikert és apadó kilókat:)))
4900. libikóka (válaszként erre: 4899. - Málnaszörp_)
2021. júl. 6. 17:14
Bocsi tudom nem engem kérdeztél:))))10 dkg zsiradék ami ugye 900 kcal ,,, és még akkor hol a kaja ???,Ha jól eszel akkor kb.nem kell külön zsírozni!Tejszín a kávéba, felvágott ,húsfélék,vajon párolt zöldek ,saláta öntet,,magok,,stb ,,,elég hamar összejön,,,,,,,ha szárazabb nap van igyál ketokávét ,,őrülten hangzik de isteni...észre sem veszed benne a vajat,,,,már ha szereted a kv:))
4899. Málnaszörp_ (válaszként erre: 4898. - Booka)
2021. júl. 6. 16:33
Szia! A zsírt emelten fogyasztod,vagy csak a cht csökkented? Én rosszul érzem magam annyi zsírral amennyi a ketozishoz kéne
4898. booka
2021. júl. 6. 14:26

Sziasztok!


Én most jól haladok, egy hozzáértő ismerősöm ajánlotta hogy zabáljak be pár napig, de hogy tényleg :D ne csak kis csalónapot tartsak, hanem szüneteltessek mindent pár napra, és utána álljak neki új erővel.


Nos 3 napig pizza, tésztaételek, gumicukor, minden ami szembejött - igazából rosszul éreztem magam tőlük, fáradtság, kajakóma, rossz teltségérzet meg minden :D


Na de utána visszaálltam a 30 alatti ch-ra meg normál kalóriára, plusz gyönyörűen beállt az IF, 16-18órákon át nem eszem, a maradék 8-6 órában viszem be a szükséges dolgokat, és nagyon jólesik ez, és az edzést is jobban bírom.


Így mostanra 54 kilogramm, plusz már egy hónapja nem mértem centiket, hát megnéztem már, és szépen mennek azok is :D


Sajnálom hogy nem vezetem a kezdetektől őket, jó lenne tudni mi volt a kiinduló centiméter 13 hónappal ezelőtt, 80 kilósan....


Mindenesetre

7 hónappal ezelőtt - jelenleg:

derék: 78 -> 64

has, alsó pocak (ez problémás még): 100 -> 83

csípő: 100 -> 88

comb: 55 -> 50

mell: 95 -> 90

4897. Tivike1 (válaszként erre: 4893. - Shanalyl)
2021. júl. 6. 09:22

Szia!!😊🌷Ne aggódj,a júniusoddal nem voltál egyedül.🙄🙄🙄

Én is mostanság találtam meg újra az erőt.

Ennek örömére tegnap olyan keto sütit sütöttem,hogy nagyon😁

Recept:


Tészta: 5 tojás,fehérje habbá verve, 1 púpos evőkanál kókusz liszt, 2 púpos evőkanál kakaópor, édesítő. Sütés. 170-180 fokon.Nekem viszonylag alacsony lett.


Krém: 4 tojás sárgája, 36 gr eritrit, 2 ek kókusz olaj, 3 csipet kakaó. Ezt göz felett felfőzni. (ez paleo karamell)


Külön felverni 200 ml tejszínt.


A karamellhez 250 gr mascarponét keverni, majd bele a tejszínhab.


Én tettem hozzá zselatint, így jobb lett a krém állaga Tetejére paleo karamell ment.

4896. Svcs (válaszként erre: 4892. - Shiro)
2021. júl. 5. 21:27

Szia! Én elég sokáig ettem az update keto menüt. Napi mozgás mellett jól fogytam nagyobb súlynál és nem voltam éhes. Viszont húsevő vagyok😅

Szerintem nyugodtan fogyaszd nem lesz bajod sőt kitisztul a szervezet. Ezt egészségügyis ként is mondom. Sok sikert neked.

Üdv.Csilla

4895. Málnaszörp_ (válaszként erre: 4894. - Málnaszörp_)
2021. júl. 5. 16:53
Naplót
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook