Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ketogén diétázók (32. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

112. LiliAle2014-05-28 09:21
Tapasztalatom nincs, én útifűmag héjat eszem, de szerintem nem lesz gond vele.
(válasz Rosella 110. hozzászólására)

111. Badcat0012014-05-27 16:37
Biztos én vagyok a hülye, de magyar nyelvű keto kalkulátort sehol nem találtam :(
Tudtok segíteni?

110. Rosella2014-05-26 10:44
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy szerintetek napi 1 evőkanál lenmagpehely mennyire rondít bele a ketózisba? 1 ek./2 g. ch, az elmúlt hetemet átnézve ez abszolút belefér, de nem tudom, kidob-e ebből az áldásos állapotból?... :)
Van erről valakinek tapasztalata?

109. zitas892014-05-20 14:19
En nem hasznalok ketocsikot, de tudom h ketoban vagyok. Mindig olvastam h ki mennyit fogyott igy vagy ugy, de az utolso par kilotol a legnehezebb megszabadulni. Nekem "csak" ez a par kilom van (volt), igy en soha semmilyen dietaval nem tudtam egy het alatt 3-4-5 kilot leadni, mert nem volt mibol. Nem vesztek izmot testmozgassal sem, es pont ez a keto lenyege. Ezert csinaljuk. En maradok a napi 40-45 g feherje mellett, 20g ch alatt, es kb 80-100g zsirnal, mivel mint irtam, bagyon ritkan eszek 1000kcal folott. De eleg. Boven. :)

108. LiliAle2014-05-14 14:35
Nekem 1580 kcal a napi keretem. Igaz, nem számolok kalóriát, nagyjából figyelem csak a grammokat, de fogyogatok és 2-3 naponta megnézem a tesztet, ketózisban vagyok és ez a lényeg.

107. Rosella2014-05-14 10:48
Bizonyos paraméterek megadásával kiszámolja személyre szabottan (már amennyire ily módon lehet)a f.-szh.-zs. arányt annak megfelelően fogyni, súlyt tartani vagy hízni szeretnél. Ha a g..gle keresőbe beírod kiad jó néhány találatot!
(válasz Mazsinka 100. hozzászólására)

106. Rosella2014-05-14 07:08
Kiszámoltam három kalkulátoron is, teljesen nem egyeztek az eredmények, de nagyon hasonlóak voltak. Támpontnak minden esetre jó. Ezt állítottam be a kb.-on, igyekszem tartani a mennyiségeket és az arányokat.
(válasz LiliAle 104. hozzászólására)

105. Rosella2014-05-14 07:06
Tényleg..azt elfelejtettem: 1545 kcal/nap.
(válasz LiliAle 104. hozzászólására)

104. LiliAle2014-05-13 21:26
Hasonlít az enyémre, bár nekem alacsonyabb a fehérje és magasabb a zsír. Gondolom attól is függ melyik kalkulátort használod. Ez amúgy mennyi kalória?
(válasz Rosella 103. hozzászólására)

103. Rosella2014-05-12 14:21
Kiválasztottam egyet sok közül, ez alapján:
f.: 94 g
szh.: 20 g
zs.: 121 g / nap
(válasz LiliAle 99. hozzászólására)

102. Rosella2014-05-12 12:54
Még nem volt időm utánanézni, délután lesz rá alkalmam.
(válasz LiliAle 99. hozzászólására)

101. Rosella2014-05-12 12:53
Szia! Én nem hittem, hogy a "normális" táplálkozásra visszatérve nem hízom vissza és egy szóval sem említettem, hogy mi miatt alakult úgy az életem, hogy visszajöttek a kilók...azt sem mondtam, hogy nem működik az Atkins, sőt, az ellenkezőjét vallom: nálam ez az egyetlen "diéta", ami igazán működik...azzal is tisztában vagyok, hogy én is abba a csoportba tartozom, akinek ha sikerül lefogynia, élete végéig meg kell maradnia az életmódváltás mellett, hogy meg is tarthassa azt!
Én csak szerettem volna csatlakozni a fórumhoz, de valamit félreérthettél abból, amit írtam és leszidtál... :-(
(válasz Mazsinka 98. hozzászólására)

100. Mazsinka2014-05-12 11:20
Mi ez a ketó kalkulátor?

99. LiliAle2014-05-12 10:30
Megtudhatjuk mit dobott neked ki a keto kalkulátor?
(válasz Rosella 97. hozzászólására)

98. Mazsinka2014-05-12 09:53
Én nem tudom, miért hiszik azt az emberek, hogy ha abbahagyják a diétát, és újra "normálisan" esznek, akkor majd nem híznak vissza. Ilyen alapon kikiáltják hatástalannak, jojózósnak a diéták zömét. Ami baj. Aki hízékony, annak egész életében oda kell figyelnie, nincs olyan, hogy a "diéta után visszahíztam". Örök életében oda kell, hogy figyeljen. Persze ezzel a jojózással támadják a ketót, Atkinst is olyanok, akik majd inkább "lassan fogynak le", és fél év alatt lefogynak 3 kilót, aztán két hét alatt vissza is szedik, de nekik van igazuk...ugyan...
(válasz Rosella 97. hozzászólására)

97. Rosella2014-05-12 07:27
Sziasztok! Olvasom ezt a fórumot a kezdettől, próbál(gat)om is a ketogén diétát, de sokszor elbuktam. Szeretnék fogyni legalább 20-25 kg-ot, ehhez ezt az életmódot találom legszimpatikusabbnak. Régen Atkins-eztem, 6 hét/-16 kg. volt az eredményem, aztán szépen minden kg. visszajött, sőt, minden visszajött kg. hozta a kis barátját is.... :-/

Úgyhogy csatlakoznék Hozzátok, ha lehet!
Első lépésként keresek egy keto-kalkulátort, hogy pontosan be tudjam "lőni" a megfelelő mennyiségeket...

Szép napot Nektek! :-)

96. gribedli***2014-05-11 19:55
En a husokat szeretem, nekem a feherjebevitel nem problema. Mondjuk ha zsirt kell hozzaadni, inkabb leontom olivaolajjal, megszorom rozmaringgal, minthogy ehelyett bevagjak egy sult szalonnat vagy kolbaszt vagy ilyeneket.

De tudom, hogy van, akinek ugy egy az egyben a hussal van baja, hogy mar azt sem birja, ilyenkor nehezebb.
(válasz LiliAle 91. hozzászólására)

95. kriszta7732014-05-11 15:24
ezen felbuzdulva én is teszteltem kíváncsiságból (nekem rózsaszín), mert én szakaszos ketót csinálok, pár nap abban, pár nap szénhidrátban :) de úgy látszik, megmarad az alatt is enyhén
(válasz LiliAle 94. hozzászólására)

94. LiliAle2014-05-11 15:12
Engedélyezett a zsíros tejtermék, sajtok, tejföl, joghurt stb.. Megeszem én a húst, csak a kevésbé zsírosabbakat. Inkább vajban sütöm ki őket, finomabb is és a zsír is megvan. Tettem képet a naplómban a mai ketózis tesztemről, ég a zsír, pozitív a teszt!! :)
(válasz kriszta773 92. hozzászólására)

93. kriszta7732014-05-11 13:01
én szeretem nagyon a sült szalonnát és mindenféle husit :) számomra nem is megerőltető az ilyen diéta, másmilyet meg lehet, hogy nem bírnék sokáig tartani. mindenkinek meg kell találnia azt, amit életmódszerűen tud tartani, nemcsak időszakosan :)
(válasz gribedli*** 90. hozzászólására)

92. kriszta7732014-05-11 13:00
akkor nem biztos, hogy ez a diéta neked való :) mert csak úgy érdemes csinálni, ha legalább az alapját hosszú távon bírod, különben ha abbahagyod, minden a régi lesz. mert a kávétejszínt is idővel meg lehet unni, ha nagyrészt csak ilyesmiből pótlod a zsírt :(

nem tudom, az alap ketoban mennyire engedélyezettek a tejtermékek, de azokból is lehet esetleg szemezgetni
(válasz LiliAle 91. hozzászólására)

91. LiliAle2014-05-11 12:11
Igen az a baj, hogy nem szeretem ezeket a zsíros húsokat. Múltkor az oldalastól majdnem kijött a belem. A magvakat könnyen megeszem, a kávémat is jól felöntöm tejzsínnel. Nem olyan könnyű összehozni ennyi zsírt kenyér nélkül...:)

90. gribedli***2014-05-11 08:40
Gondolom, azert irta, mert pont ezeket nem szereti. Én sem vagyok oda a szalonnaert vagy a zsirban tocsogo oldalasert. Minden heten eszem oldalast, megis lesutom a zsirjat. A szalamikat se nagyon csipem.

Persze, konnyu mondani, hogy melyikek a zsiros kajak, csak nem mindenki szereti.
(válasz kriszta773 89. hozzászólására)

89. kriszta7732014-05-10 20:32
a zsírbevitelt növelheted például szalonnás tojásrántottával is :) vagy választhatsz olyan husikat, amikben eleve ideális a zsír-fehérje arány, például lapockából fasírt, vagy oldalas, ehetsz töpörtyűt is :)
(válasz LiliAle 84. hozzászólására)

88. LiliAle2014-05-10 20:13
Amellett, hogy a sok zsírt nem mindig sikerül könnyedén megennem, keveslem a fehérjét, mert ugye hozzá vagyok szokva a magas fehérjebevitelhez, itt meg az le van csökkentve. Nekem ezt ajánlotta a keto kalkulátor:
Napi: 1580 kcal
20 g ch
60 g fehérje
139 g zsír
(válasz gribedli*** 86. hozzászólására)

87. gribedli***2014-05-10 18:32
Ah, ez olasz talalmany is, caffélatte con burro:))))

A multkor irtam valahol, hogy a ferjem nagyszulei meg a tejeskaveba is tettek mindig egy kis kockanyi vajat! Es bar nem iszom kavet, de forro csokival is isteni
(válasz LiliAle 84. hozzászólására)

86. gribedli***2014-05-10 18:30
Igen, konkretan a ketozishoz kell a sok zsir, hamarabb bekerulsz, es amugy is, ketozis alatt is jobban eg a zsir, ha van eleg zsir:))), ha lehet, novenyi, de van, aki azt mondja, hogy olyankor ez sem fontos, az allati zsir is jo.
(válasz LiliAle 82. hozzászólására)

85. gribedli***2014-05-10 18:22
Ez egy teves beidegzodes, hogy terheli a veseket. Valojaban csak az a feherje terheli a veseket, ami alacsonyabb erteku, nem tudott ugy beepulni es ebbol tobb bomlastermek marad vissza. Ez vonatkozik pl a novenyi feherjekre, ezekbol sok bomlastermek marad vissza, mert nem tudnak ugy hasznosulni, mint az allati feherje.

De meg ez sem jelenti, hogy leterhelik annyira a veset, ugy ertem, ezt meg lehet elozni, pl novenyi feherjek mellett egy tejsavofeherje kiegeszito megoldja, hogy hasznosuljanak a bomlastermekek is, mert ezek is aminosavak, csak nincs "parjuk":). Masik mod, a sok folyadek.

Ugyanis a vese nem attol terhelodik, hogy sok a feherje, hanem ugy altalaban azert, ha tul suru az anyag, amit kap, amit at kell szurnie. Ezert ha valaki nem is eszik sok feherjet, de tul keveset iszik, lehet, hogy sokkal sz.rabb helyzetben lesz hamarosan, mint az, aki sok feherjet eszik de mellette sokat is iszik.

Ha nem edzel amugy semmit, nem csinalsz semmit, ulo eletmodot folytatsz, az 1 gramm amit irtal tskg-kent total eleg a tuleleshez, csak arra irtuk, hogy 2-3g kell, aki sportol. Maskulonben nagyon szepen lebontja a sajat izmait a sporttal, amit nem akar senki.
(válasz zitas89 79. hozzászólására)

84. LiliAle2014-05-10 14:28
Nekem pl. gond volt ilyen nagy mennyiségű zsírt elfogyasztani. Erre találtam a következőt, az úgynevezett Keto kávét (Bulletproof Coffee-nak is hívják).
2.5 dl kávéhoz (lehet presszó kávé felöntve forró vízzel is) tenni 1 ek. kókuszzsírt, 1 ek. vajat, 2 ek. tejszínt, édesítőt és jól összeturmixolni. Valami isteni finom és jó adag zsírt bevittél, anélkül hogy a hányinger kerülgetne tőle.

83. Mazsinka2014-05-10 12:35
Engem speciel érdekelne. :D
(válasz LiliAle 82. hozzászólására)