Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ketogén diétázók (27. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

262. dasygirl302017-03-28 09:07
De figyelmetlen voltam, szoval szerintem kelbimboval vagy gombaval is mukodik. En is inkabb a zoldsegesvolnalat vinnem, csak az a baj, hogy sok bennuk a ch ehhez a dietahoz, pl kulonbozo lencsek stb. Bar brokkolit karfiolt csicseriborsot lehet.

261. dasygirl302017-03-28 08:52
Meg tejfol vagy zsirosabb yoghurtbol ha edesre vagyom.rem ez igy belefer egy napba meg😀

260. dasygirl302017-03-28 08:52
Kedves vagy😀!Igazàbol csak az a pàr jò minősègű fűszer kell ès egy kis alaptudàs ès màr tudsz is mindent. Amit ajanlanèk az a tandoori fűszerkeverèk azt pl en nagyon csìpem sült csirkèhez pl.ès alt.csirkecombot csinàlok a bőrèt rajtahagyom bevàgdosom ès csinàlok pàcot tandoori so bors chilli kicsit hagyom èd mehet a sutobe persze olivaolaj is megy ra. En nagyon szeretem. Vmi 450ft egy zacsi keleti fuszeresnèl. Azt is akartam kèrdezni, hogy alt. Egy nap mennyit esztek?en alt teggel tojas ebedte tonhal sajt stb..vacsi meg vmi husi alt.csirke lazac pulyka zoldseggel.
(válasz Keller Szilvia 259. hozzászólására)

259. Keller Szilvia2017-03-28 08:16
Hű, de irigyellek, odáig vagyok az indiai kajáért:) Meg amúgy is az egész kultúráért:)
(válasz dasygirl30 256. hozzászólására)

258. Keller Szilvia2017-03-28 08:15
szió, én csaknem vega vagyok, úgyhogy még uncsibbak a kaják, de van néhány szuper recept, amivel fel lehet dobni. A naplómban összeírtam, miket szoktam enni, hátha találsz köztük jó receptet:) Egy időben a felhőkenyér volt a mániám, tuti szendókat lehet belőle készíteni, most meg a sült zellerre, a tejszínhabra (habszifonnal csinálom, édesítővel) meg a kelbimbó pitére kaptam rá:) De képzeljétek, tegnap pl. mézes sült diót ettem a kínaiban, egy egész dobozzal, és mégis ketóban maradtam... igaz, azonkívül csak tökmag, 4 abonett, 2 tojás meg 2 rántott sajt volt a kajám egész nap. De úgy látszik, olykor belefér ez-az a ketóba:)
Itt a kajás naplóm:
[link]
(válasz dasygirl30 253. hozzászólására)

257. Keller Szilvia2017-03-28 08:12
én a zellert nem nagyon szeretem, de így, sütve, irtó jó íze van. Gratu a picihez:)
(válasz dasygirl30 251. hozzászólására)

256. dasygirl302017-03-27 12:28
Szupi, ismerem a konyhat nagyon sokmindent tudok fozni ferjem indiai😉. Jol hangzik en is szeretem. Gorog salit szoktam mostanaban csinalni olivabogyi ill olivaolajjal. Sztem holnap en is ezt csinalom😀
(válasz Diabogyó 255. hozzászólására)

255. Diabogyó2017-03-27 10:11
Szia !
Én ma csirkecombot készítek amit magyaros ízek helyett indiai fűszerekkel szórok meg.
Tehát kurkuma,curry egy pici chili só és bors. Mégis más mint a megszokott. Férjem rizzsel kapja én meg salátával.
(válasz dasygirl30 253. hozzászólására)

254. Diabogyó2017-03-27 10:04
Sziasztok!
Újabb hét telt el. Most nem tudok büszkélkedni hogy mennyit fogytam ugyanis egy dékát sem. Pedig végig ketózisban voltam és még mozogni is elkezdtem. Napi 6-8km tempós séta. Egy ami vigasztal hogy a csípőmből újabb-2cm. De máshonnan semmi. Tudom türelem de akkor is..😯

253. dasygirl302017-03-27 10:01
Sziasztok!ti miket esztek?mar kezdek kifogyni az otletekbol, szegeny ferjem is ezt eszi vacsira😁bar ne panaszkodott meg😂.milyen zoldsegeket esztek pl husi melle?en ma brokkolis csirket csinalok tejszineses sajtosan.ezt mondjukminden nap tudnamenni.

252. dasygirl302017-03-26 18:46
Mozogni sajnos èn is csak annyit tudok ami itthon van pl haximunka gyerek, bàr szerintem ha felraknèk egy lèpesszamlàlot elègge jò èrtèket adna a nap vègere. Tervezni èn is tervezem, mondjuk a babàm nem partner benne, mert nem alszik napközben, de megoldjuk😂

251. dasygirl302017-03-26 18:35
Örülök, hogy ìzlett a citromos dolog is. Most van a p..nnyben olyan joghurtfele ami 30%zsirtartalmu igazabol zsirtartalombol kiindulva tejszin, de savsnyubb am en imadom. Be is vasaroltam. En ma hummuszt csinaltam, mert a csicseriborsonak is elfogadhato a ch tartalma, persze 3 evokanalbak tobbet nem tudok megenni de ezt pl pulykafasirttal. Ez volt ma😀. Nekem ma telt le a 3het, meg varok jovohet vegeig es merecskelunk, bar mar most erzem, hogy jok a terhessegem elotti ruhaim😁. De jo, hogy zellert is lehet enni èn imadom😁meg a ceklat akartam megnezni ilyen zsiros tejfolosem en nagyon szeretem. Es lanyok epp most fordult meg hatrol hasra az en gyonyoru 4,5 hos picifiam😂
(válasz Keller Szilvia 250. hozzászólására)

250. Keller Szilvia2017-03-26 09:02
kajaötletek még:
- abonettet darabokra töröm, zsírban megpirít, tojással leönt
- sült zeller tartárral (hasábra vágva, fűszeres olajban forgatva, sütőpapíron megsütve, isteni)
- túrópuffancs
- kelbimbós pite
Van naplóm receptekkel, ha gondoljátok, nézzétek meg.

249. Keller Szilvia2017-03-26 08:59
sziasztok, de jó, hogy ez a fórum is pörög:)
A mascarpónésat próbáltátok már kakaóporral? Fini csokikrém, én még tejszínhabot is nyomok rá (régi patronos, édesítővel persze).
Én 85 kg-ról fogytam le 76-ra a ketóval, most eléggé megálltam, de ismét belehúzok:) És igen, nem lényeg a csík színe, az a fontos, hogy ne negatív legyen!

248. Díselke2017-03-25 13:52
Azoknak akik a tesztcsíkot nézik üzenem, ne essetek kétségbe ha világosabb. Ez annyit jelent, hogy kevesebb ketontest ürült ki a vizelettel, magyarán többet használtál fel a metabolikus funkciók során. Ha kevesebb zsírt eszel, nyilván marad a testedből elvont zsír (lipózis) amivel be kellett érnie a testednek s elhasznált.

247. Díselke2017-03-25 13:48
A következő cél még 6 kg. Most bevezetek heti 3 súlyzós edzést mellé. (eddig nem mozogtam) Szorítsatok!

246. Díselke2017-03-25 13:47
És IGEN! Eltelt a 3 hét s eljött a mérlegelés ideje. 83,5-ről 77,1-re ment le a súlyom. Ami 6,4 kg fogyást jelent. 2 kg hetente! Persze itt kell bevallanom, hogy közben volt két szülinap, tortával, mindennel, és 1,5 nap kellet hozzá, hogy újra ketózisba kerüljek mindkét alkalommal. Vigasztalásul írom, ismét ketózisba kerülni nem olyan fárasztó s nehéz mint az első 3 nap a diéta elején.

245. Diabogyó2017-03-25 13:31
Szia!
Kipróbáltam a citromos nasit az is nagyon finom. Köszönöm az ötletet.
(válasz dasygirl30 244. hozzászólására)

244. dasygirl302017-03-21 20:40
Szia! Igen ezt èn is eszem, mascarpone tejszin vanilia aroma ès eritrit. Vagy reszelt citromhèj tejföl kombinàciò. Nekem is több mint 1 kg minusz a mult hetihez kepest, centit nem mèrtem, de èrzem a ruhàimon, hogy jo lesz ez😊.
(válasz Diabogyó 243. hozzászólására)

243. Diabogyó2017-03-21 08:07
Sziasztok!
Eltelt egy újabb hét . Most egy hét alatt 1.2 kgot fogytam a derekam-4cm csípő újabb-1 cm.
Viszont én is azt tapasztaltam hogy ha kevesebb zsírt fogyasztok (mert már nagyon utálom)a másnapi teszt csak világos lila. Ahogy növelem a zsírt úgy lesz közép illetve sötét lila. Néha megkívánom az édességet tegnap gyorsan készítettem is egy adagot. A lényeg ma sötét lila volt a csík!
Szóval egy mokkáskanál kakaópor ,édesítőszer ízlés szerint,én folyékonyat használok,
1 csepp vanília aroma
1dl tejszín
1 25dkg mascarpone botmixerrel habosra keverem és ha ramjön az édesség vágy néhány kanállal bekapok.
Érdemes kipróbálni

242. dasygirl302017-03-20 21:39
Szia! Valtozott valamit a dolog? Hogy vagy?
(válasz Chacho 241. hozzászólására)

241. Chacho2017-03-18 05:28
Én tökmagozok.Sok a meló vele, így 20perc alatt sem lehet sokat enni belőle. A vizeleten eddig nem tűnt fel,csak ahogy kibillentem a ketóból pirosas lett. Hirtelen azt hittem hogy véres, de nem. Csak megváltozott a színe.
(válasz dasygirl30 240. hozzászólására)

240. dasygirl302017-03-17 20:25
Hm hm pedig jol hangzik amiket ìrtàl àm, hogy miket eszel. En is hasonlò, de pl mondom szoktam mogyorot abban sok a zsir ill van itthon zsiros turò meg mascaepone is szoktam ezekbol egy-egy evőkanallal mèg este. Am ezek a tesztek sem 100% . Bocsi, hogy ilyet kèrdezek, de nem vettèl èszre vàltozàzt a vizeleted szìnèn?en kb egy hèt utan vettem eszre ,hogy a szìne atvaltozott nagyon elenk sargara szinte neonosra😂viccen kivul sztem ha nalad is megvan akkor nincs para, mert jo uton haladsz ha azokat eszed amiket leirtal, nert kaloriadeficit kell. Màs a pH ja a ketonos vizeletnek ezert masabb is egy kicsit a szine. En reggelre kitartok a tojasnal de oszinten mar kb hanyingerem van az illatatol, lehet en is fogok kavet kokuszolajjal mixelni.
(válasz Chacho 239. hozzászólására)

239. Chacho2017-03-17 12:20
Puff neki. Visszavettem a zsírból és rögtön kiestem a ketóból a teszt szerint. Úgy lehet nekem mégis csak szalonnát kell ennem kolbásszal.

238. Chacho2017-03-16 21:04
Szeretek mindenféle húst. Egyszerűen kisütöm. Nem szeretek sokat tökölni a konyhában. Tegnap karajhoz spenótot főztem amit kis vajjal és tejszínnel "sűrítettem". Isteni volt. Ma grillcsirke combja+vajon párolt zöldbab 😕
Reggelit ketós kávéval helyettesítem mától,mert én sosem szerettem reggelizni. Majd csak olyan dél-2 körül. Aldiba ma vettem fagyasztott gyalult tököt kaporral. 100g-ban: 39kcal. Igaz kevés zsírt tartalmaz, de a ch 6.6g amiből 2.2g cukor. Egy evésre csak keveset fogok belőle enni felturbózva tejszínnel,vajjal.
Más tejtermékektől egész nap puffadt vagyok,ha sok tejet ittam kiütéses,a többit meg nem is szeretem. De a vaj+ tejszín valahogy nem bánt.
Nekem a gyümölcsök nagyon hiányoznak. Minden nap ittam friss préselt leveket.
(válasz dasygirl30 237. hozzászólására)

237. dasygirl302017-03-16 18:51
Szuper!nekem is has -csìpő a kritikus főleg ìgy szülès utàn, na de lesz ez mèg jobb is😂.
Èn csak ha letelik az első 30 nap akkor fogok mèrickèlni meg egy kèt rucit ùjra felpròbàlni ami rem màr jò lesz. 😃 kb egy mèrettel kisebb mint amit eddig hordtam. Nekem ez a 2ik hèt .
Sikerült kitalàlni, hogy mit egyèl? Lehet èrdemes előre pàr napra kitalàlni.
(válasz Chacho 236. hozzászólására)

236. Chacho2017-03-16 18:18
Köszönöm nagyon kedves vagy.
-9cm 3hét után? Az igen!
Nekem pont derékról kellene fogynom.
Neked is sok sikert kívánok. 😊
(válasz Diabogyó 235. hozzászólására)

235. Diabogyó2017-03-16 10:30
Szia!
Én már három hete követem ezt az étrendet de csak 1.8 kilót fogytam viszont a derekam már -9cm. A csípőből alig -2cm. Tehát legalábbis nekem bizonyos helyekről indult meg a fogyás. Igazán még nem látványos. De a barátnőm mondta hogy egy hónap múlva kezdett látszani. Ő 22kgot fogyott de olyan mintha 40et fogyott volna. Igaz ő nagyon husi és még van rajta bőven felesleg. Én úgy vagyok vele hogy türelmes vagyok és lassan is akarok fogyni. Nem idegesít ha csak ennyi ment le az a lényeg hogy megy le. A kaja mennyiségét csökkentettem de azért mert nem vagyok éhes. Általában délelőtt és este eszem. Ha megéhezem akkor eszem parszem kesudiot. Szóval kitartást és sok sikert kívánok neked!
(válasz Chacho 227. hozzászólására)

234. Chacho2017-03-15 10:32
Köszi a linket.
Biztos sok kalóriát viszek be még így is. Akkor faragok még le belőle. Te mikor fogod magad mérni?
(válasz dasygirl30 233. hozzászólására)

233. dasygirl302017-03-15 09:26
Ha tudsz angolul akkor itt egy blog rengeteg recepttel
[link]
A lenyeg, hogy amit megeszel egy etkezesre ott az aranyok megfeleljenek a ketonak, tehat 5-6% ch 30 % fehetje es alt a feherje mennyiseg duplaja zsir 60%körül, de ha fogyni akarsz akkor kaloria deficit kell. Szoval pick szalalmi hàt max 2 vekony szelet a reggeli tojashoz összesutve. Nezegesd ezt az oldalt a recepteknel meg van adva minden .csak otletszerzeshez . Munden dietahoz kaloriadeficit kell, ez annyival masabb, h pl csinalhatsz gorog salit leontve 2 ek olivaolajjal es ezt egy etkezesre.