Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
4355. Csincsi3 (válaszként erre: 4354. - Libikóka)
2021. jan. 25. 19:29
Mióta zárva az edzőtermek kevesebbet mozgok, de a rendszeres mozgás általában 5 nap edzőterem, nagy súlyos edzés. Ettől mondjuk feszesebb vagyok, no meg nincs hasam, de a kg az sok a magasságomhoz,177 cm vagyok és 96 kg-ről indultam 3 hete, fogytam eddig 4 kg-ot, a Gastroyal étrendjében 1200-1600 között változik a napi kalória bevitel
4354. libikóka (válaszként erre: 4352. - Csincsi3)
2021. jan. 25. 19:23

Hali:))) Legjobbakat Neked:)) A kcal bevitel sok mindentől függhet(sport ,magasság testsúly, kb.alapanyagcsere)de átlagosan 1100 kb.

Eleinte jobb kicsit többet aztán ha már ketózisban vagy magától is csökken az étvágy ,legyen miből levenni:)) Nem kell annyira a kalóriákkal vesződni eleinte:))Ha gondolod írj mik a célok:))

4353. libikóka (válaszként erre: 4351. - Shanalyl)
2021. jan. 25. 19:14

Most nagyon " irigyellek ám:))de főleg örülök, tudom milyen klassz mikor igy megy:)))


Engem meg fenéken billenthetne valaki hogy,szedjem már össze magam!

Nem bírom rendesen csinálni..Még csak azt sem mondhatom hogy motiválatlan vagyok,hisz tudom mit lehet elérni ,a kaják jók, és mégis bele-bele csusszan v.mi nem oda való ,jellemzően CH.persze mi más.

Ettől meg aztán jön a lelkifuri.


Meg a kilók ha nem okosodom meg!

4352. Csincsi3
2021. jan. 25. 18:46
Sziasztok, új tagként írok, 3 hete kezdtem a ketot a Gastroyal keto étrendjével, így nem kell figyelnem az étel összeállításra, s ötleteket is merítek a későbbiekre, ha majd én készítem az ételeket magamnak. Kérdésem, ti egy nap kb hány kalóriát visztek be?
4351. Shanalyl
2021. jan. 24. 11:39

Jöttem a heti eredményemmel: 71.5kg, vagyis a héten -0,5kg.

Még mindig nagyon jó vagyok, böjt klasszul működik.

A héten kipróbáltam egy mandulás-csokis sütit, ennek alapján pedig csináltam földimogyorós sütit. Megosztom a receptet, hátha más is hasznát veszi. 🥜🥜🥜


170g pörkölt sós mogyi


70g vaj


2 tojás


50 g eritrit


Vanília aroma


Némi narancshéj por


Egy kv kanál sütőpor


Mogyit leaprítottam a cutterban, aztán ment bele minden más (a vaj puha volt), összetruttyoltam. Sütő 180 fokra előmelegítve. Sütőpapírra kigombócozni kanállal, picit lenyomni. Nekem 12 db lett belőle. Légkeverőn addig ment, míg a szélei megpirultak, nem figyeltem az időt, 5-10 perc, passz, nem akarok hülyeséget mondani. Figyelni kell. Ha kész, lapáttal kitenni hűlni és tádámm.


A naplómban van róla kép is.

4350. Shanalyl (válaszként erre: 4349. - Mérita)
2021. jan. 23. 17:01

Szia!

Én 3. hete cainálom időszakos böjttel, 16:8 arányban. Nekem eddig bejön.


Kajaötlet rengeteg van, itt is találsz, én facebook csoportban is találtam már jókat.


Amiket én szeretek csinálni pl: reggeli: sajtos tojás gofri, mandulasüti, tojás szalonnával, földimogyoró krém, mandula vagy natur napraforgó magában.

Ebéd: krémlevesek ketoba illeszthető zölds3gekből, tonhalpogi, chilis bab, lecsó sok husifélével, tejszínes csirke különböző fűszerezéssel és persze mindenféle sült husik zöldséggel. De van még egy csomó féle.

4349. Mérita
2021. jan. 23. 07:26

Sziasztok!

Akinek van kedve,ideje,légyszi írjon nekem kajaötleteket.

Reggeli ebéd vacsora.

Vagy esetkeg van,aki időszakos böjtrel kombinál?

Mekkora evési ablakot hagytok ez esetben?

Köszönöm,ha válaszoltok!

4348. libikóka
2021. jan. 18. 11:50

Ma még annyit tettem hogy lecentiztem,minden az alapállapot:)Ennek azért nagyon örülök,hétvégén meg új mérleg:)) Valami olyan típus ami "keveset" mutat:)))


Mai kaja :csirkemell csíkok ,mogyi -tökmag bunda

Majonézes tojás+ saláta

4347. Shanalyl (válaszként erre: 4346. - Libikóka)
2021. jan. 18. 08:38

Úgy tűnik, valami mérlegvész van, nekem egy konyhait kell vennem, mert bedöglött a kijelzője. Nélküle meg elég nehéz tartani a számokat. :D


Nekem is sok bajom volt az édessel, sok palacsintát szoktam sütni a gyermeknek, mogyorókrémmel és hát sok lecsúszott. Most ott tartok, h simán kisütöm, megkenem és eszembe sem jut, h nekem ezzel más dolgom is lenne. Ma is ezzel kezdtük a napot. :D

4346. libikóka (válaszként erre: 4345. - Shanalyl)
2021. jan. 18. 08:05

Nagyon jól megy:))) Elkaptad a dolgot:)))

Nálam nem indult ilyen flottul.

Küzdenem kell valahogy , és az édeset kívánom eléggé.Pedig első körben ettől szabadultam meg először.

Meg vennem kell 1 rendes mérleget mert új elemmel is mindenfélét mutogat:0

Azt gondoltam nem fog érdekelni mit mutat úgyis látom a ruhákon de mégis kell hogy lássam mi van rendesen:)MOst meg sem tudom mondani hogy "fogytam" e v.mit .Bár az éhséggel nincs bajom szerencsére:))


SZóval hajrá nekünk:))))))

4345. Shanalyl
2021. jan. 17. 10:14
Heti eredmények: -1,5 kg. Most 72kg vagyok.☺️ Időszakos böjt nagyon bejött eddig, élvezem. Nem vagyok éhes egyáltalán és nem kívánok semmi szénhidrátot. Főzős műsorokat szoktam nézni, azzal meg is vagyok.🤣
4344. libikóka (válaszként erre: 4343. - Ami3)
2021. jan. 12. 12:37

Hali Amy:)) Nem Biztos hogy segítség lesz de leírom mit gondolok:))

Először is Gratula:))))

Szóval amikor letérsz a keto étrendről ,és kcalt számolsz(nehéz igen), akor nyilván "hízol" valamennyit.Itt a szervezet első körben még csak a vizet veszi vissza,amikor látsz 2 kg plusszt az még messze van a hízástól:))


Ez jó hatású is lehet a külalakra ,arcra nézve! OKtóberben én azért hagytam abba mert azt gondoltam 1 időre elég volt a fogyás ,hadd jöjjön utána a bőr stb, LCHF jellegű kajálással visszajött a viz és és nyilván valami súly is ,de mégis szebb lett ezzel együtt is a látszat.

Visszatelnek a dolgok az arc is ,persze ebben van genetika is de az más kérdés:))


SZóval le kéne jönni most a ketóról ha nem tudsz ezzel többet enni, ha tartassz egy IF és jó minőségű CH ,akkor kcalt sem kell számolni :)) Adj magadnak pár kg engedményt ami be fog állni és marad is :))


Minden jót:))

4343. Ami3
2021. jan. 12. 11:33

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Abban reménykedek, hogy van itt köztetek olyan aki tud segíteni.

Nagyon sokat fogytam a ketoval, de most mar szeretném megállítani a fogyást. Mar kétszer megpróbáltam "normálisan" étkezni (számoltam a bevitt kalóriákat, iszonyatosan megterhelő lelkileg) de mindkét alkalommal + 2 kg hízás lett az eredménye a hétvégére. Sikítva menekültem vissza a keto étrendhez. Tudom mennyit küzdöttem ezért az eredményért, nem szívesen mondok le róla.

Most jelenleg azt tudtam kitalálni, hogy a heti 5-6 torna helyett, csak heti 1-2 alkalommal edzek. Az elmúlt egy hónapban így csak félkiló ment le, nagyon hiányzik a mozgás. Azt is próbáltam, hogy többet eszem, de nem megy, nagyon keveset tudok mar csak enni keto ételekből.

A fiuk itthon állandóan piszkálnak, hogy NE fogyjak többet, mert sz@rul nézek ki. Igazuk van, a testem rendben van a sok torna miatt, de az arcom nagyon megnyúlt, ráncos lett, katasztrófa! Az egyetlen negatív dolog amit a 31 kg-os fogyás okozott. Természetesen nagyon boldog vagyok, elmúlt minden nyavalyám, s-es méretre kellett cserélni a ruhatáram és a férjem azt mondja, csinosabb vagyok mint mikor udvarolni kezdett. Nos viszont az én rettentően kritikus tinédzser fiam beszól nekem minden alkalommal.:))) "Anya bitang jó alakod van, de meg ne fordulj!" Akkor is imádom, mert igaza van.

Ha van valakinek valamilyen ötlete, nagyon szívesen fogadnám. Előre is köszönöm.

Sok kitartást kívánok mindenkinek.

Jajj nagyon hosszú lett, bocsánat.

Ami

4342. Mérita (válaszként erre: 4339. - Libikóka)
2021. jan. 11. 16:03

Szia!


De aranyos vagy!

Köszönöm!!!:)

4341. booka
2021. jan. 11. 13:38

Sziasztok!


Én is bejelentkezem már így az új évben. :) Boldogabbat mindenkinek! :)


Nos, november óta stagnálás, kicsit megelégeltem szóval december 20tól január 1ig tartottam egy erős csalóidőszakot, terv az volt 2án visszalépek a helyes útra, újabb erővel :D de addig édesség, mézeskalács, kenyér, kurmpli,chips minden volt...


2án másfél kilóval voltam nehezebb, de rögtön aznap visszaálltam az étkezésre és edzésre terv szerint.

7ére vissza is mentem a csalás előtti 64 kilóra.


Mostmár csak remélem végre továbbmozdulok onnan.... következő célom hogy 57-60 között legyek, és minimum ezt tartsam meg - de majd közérzettől, tükörképtől függne a további terv.

De egyelőre örülnék ha végre megmozdulna a bűvös 60 irányába a dolog.


Persze nem adom fel, és az eddigieket is sikernek könyvelem el, hogy április óta majdnem 80ról eljutottam 64ig. S remélem idén áprilisra már elégedett leszek :)


Hajráhajrá mindenkinek!!!

4340. libikóka
2021. jan. 11. 10:31

Akkor én is itt megint:)) Pénteken indítottam újra,májusig tervezem:)) Már én is lilulok:))Sikerült maradnom 70 alatt. bár a mérlegem meg van gárgyulva,sacc/kb 68 körül lehetek.Minden úgy ahogy utóbb kicsit kevesebb virslitojás kombó ,több zöld. IF nekem is megy:)) Napom fénypontja továbbra is jó kis ketokv:)) EZ hiányzott nagyon:)


Remélem kialakíthatok magamnak 1 kényelmes évi ütemet amiben váltakozik a ketó ,és egy megnengedőbb,főleg nyáron gyümölcsök tekintetében megengedőbb étrend:) Hát ez van / vagy lesz:)

4339. libikóka (válaszként erre: 4336. - Mérita)
2021. jan. 11. 10:13

SZia :)))Ha időd engedi olvasgasd vissza a fórumot ,ha nem is az egészet ,nagyon sokat segít,kajákkal tapasztalatokkal stb:)Nekem rengeteget segített:)


Röviden én :Tavaly feb. végén kezdtem ,szeptember végéig ,(83,5 -65 -re sikerült) egészségben nagyon sokat adott ,voltak kisebb bukkanók de ez volt az első diéta/ életmódválltás ami nekem tényleg bevállt:))Mert nem éheztem ,ez a fő:)


Szerezz be indulónak( szerintem) Húsok tojás ,sajtok vaj,kókuszolaj,zöld zöldségek,salifélék,magok ,talán mandulatej ,tejszín, eritrit ha édesítenél és menet közben segítünk:)) ÉS szurkolunk :)

4338. libikóka (válaszként erre: 4337. - Shanalyl)
2021. jan. 11. 09:56
Hali:))) Örülök Neked:))Menni fog ez,ha éhség nincs akkor már OK:)Örülj csak ennek a jó hétnek:))
4337. Shanalyl
2021. jan. 10. 08:15

Első hetem eredményei: -2,5kg. Gondolom jól fel voltam vizesedve is. Így most 73.5kg vagyok.

Ketophan csík csütörtökön már majdnem a legsötétebb volt.

Tartom a 16:8at, naponta két nagy étkezésem van, reggeli és ebéd, a nyitott időablakban magokat nassolok, ha esetleg megéhezem, amiket előre beleszámolok a napba.


Nem akarom elkiabálni, de az éhségérzet elhagyott. Így, h kettőfelé kell osztanom a napi adagokat, eddig sokkal egyszerűbb. Azt hittem, meg fogok veszni, de nem. Persze nem lehet egy hét után nagy dolgokat levonni, majd ha eltelt egy hónap.😁

4336. Mérita
2021. jan. 9. 21:35

Sziasztok!


Új vagyok itt.

Olvasgatok ketogén diéta témában.

Elsődleges célom a fogyás.

Azt olvastam valahol,hogy szépen méregteleníti a májat,ez a szempont sem mellékes.

Szívesen veszek minden tanácsot,hogy tudok rákészülni,mire számítsak,mit vásároljak.

Aki fogyott vele,elmesélné nagyvonalakban a történetét?

Köszönöm,ha válaszoltok!

Szép estét Mindenkinek!

4335. Kuszkudina (válaszként erre: 4333. - Shanalyl)
2021. jan. 4. 19:51
Ügyes vagy! 😊👍
4334. libikóka (válaszként erre: 4333. - Shanalyl)
2021. jan. 4. 19:51
Akkor pirospötty:)))Talán nem is kell olyan sokáig ellenállni mert ha rendesen beköszön a ketó jobb lehet:)) Már én is készülöök az újabb menetre,,és elég jól megy aköztes állapot is csak ezzel nem fogyok:))Meglátom mikor kezdek :))
4333. Shanalyl
2021. jan. 4. 19:34
Jelentem, egy falat tortát sem ettem.🥳
4332. libikóka (válaszként erre: 4331. - Shanalyl)
2021. jan. 4. 09:04

Hali:))Tudod amit tudni kell,annyit tehetek hogy ezerrel szurkolok Neked:)) JÓL tetted a bevásárlás +főzés,megkönnyíted magadnak.

Minden jót a SZülinaposodnak!HMM ,torta,,ne nézegesd sokat.... és talán barkácsolj magadnak v.mi kis édességet amit megehetsz:))Pussz

4331. Shanalyl
2021. jan. 4. 08:42

Boldog új évet mindenkinek! :)


Még mindig ketozni szeretnék, reménykedem, hogy az új évben sikerül végre tényleg felvenni a fonalat és visszarázódni. Az ünnepek nem voltak kegyesek hozzám, 77,5ről indultam, tegnap már csak 76 volt. Idén jó lenne legalább egy 68ig lemenni, hogy egy 65ről ne is álmodozzak...

Minden esetre a hétvégén bevásároltam magamnak, este főztem is 3 napra ebédet.

Ma rögtön egy próbával kezdek, mert ma van a kisfiam szülinapja, lesz két torta is, de nem akarok enni belőle. :D

4330. Ákom-bacon (válaszként erre: 4329. - Libikóka)
2020. dec. 30. 20:52
BÚÉK!
4329. libikóka
2020. dec. 30. 19:22
BUÉK_BUÉK_BUÉK:))))Pusza:))
2020. dec. 23. 22:28
Kellemes ünnepeket kívánok én is mindenkinek! 🎄🎁
4327. Ákom-bacon (válaszként erre: 4324. - Libikóka)
2020. dec. 23. 22:27
Durva, hogy sikerült tartani a súlyod! Szénhidrát alapú étkezéssel? Gratulálok, nagyon ügyes vagy! Szerintem ez még senkinek nem sikerült! 😀
4326. libikóka
2020. dec. 23. 13:43
Ja :)) Még 70 alatt:)) Aztáááánnnn,,,majd meglátjuk mibe sodor bele ez a pár nap:)) Bár húsalapú az étkezés, a sütivel meg nem fog az asztal körül hajkurászni senki:))
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook