Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ketogén diétázók (23. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

382. Ryana2017-05-23 14:40
Bocs a zavaros fogalmazásért. ^^'''
(válasz Ryana 381. hozzászólására)

381. Ryana2017-05-23 14:39
Szépen lefogytam a nyaralásra, de most leállok a ezzel a típusú diétával, mert némi moderált tömegnövelésbe fogok. Aztán szálkásításnál jöhet ismét a váltott classic ch-megvonásos és a ketogén váltogatása.

380. Hayati2017-05-23 09:42
Szia, sziasztok!

Elkezdted?
Én nem olvastam végig az egész fórumot, csak az utóbbi néhány oldalt. Meg jó pár cikket, fórumot az utóbbi napokban.
Tegnap el is kezdtem, de valamit nem egészen értek.
Azt írják, hogy 75+20+5 legyen a zsír-fehérje-szénhidrát arány.
Ezt hogy kell kiszámolni? Egy oldalon azt adta a kalkulátor, hogy 100g zsír+60g fehérje + 15gCH a szükségletem.
Ebből hogyan lesz 75+20+5 %?
(válasz gkaty 377. hozzászólására)

379. gkaty2017-05-22 23:42
Köszönöm a tanácsot, jobbulàst neked :(
(válasz Andarea64 378. hozzászólására)

378. Andarea642017-05-21 07:58
Szia! Csak egy tanácsot tudok adni: olvass róla sokat, mielőtt nekikezdesz. A naplómba kigyűjtöttem néhány oldal linkjét, ami nekem segített. Aztán ha elkezdted és valami kérdés vagy probléma felmerül, akkor itt, vagy a Logauton lévő fórumon tudsz segítséget kérni. Én most abbahagytam. Tíz hét után nem jobb, hanem egyre rosszabb lett, kellemetlen tünetek jelentkeztek. Nem az étrend okozta, hanem ez segített felismerni a már régóta fennálló (csak enyhébb) tünetek okát.
(válasz gkaty 377. hozzászólására)

377. gkaty2017-05-20 20:35
Szia Andarea64,

Végig olvastam az egész fórumot. Hétfőn szeretném én is elkezdeni a ketogén diétát. Van kedved tanácsot adni, h te hogy inditanál a helyemben :(. Jelenleg 169 cm és 87 kg vagyok , ülő munkát végzek . Szivesen fogadom a tanácsod.
(válasz Andarea64 376. hozzászólására)

376. Andarea642017-05-18 17:37
Üdv mindenkinek! Kár, hogy ilyen halott a fórum. :(
Figyelmetekbe ajánlom a következőket!
Azok, akiknek már előrehaladott cukoranyagcsere problémájuk van (amiről talán még ők sem tudnak), meglepő tapasztalatokban lehet része, ha alacsony szénhidráttartalmú étrendbe kezdenek (mint pl. a ketogén). A következő cikkben leírtak a hipoglikémia tüneteinek a felismerésében segíthetnek. Ezt valójában nem maga az étrend okozza, hanem fényt derít a már talán régóta fennálló, cukorbetegséget megelőző állapotra.
Megoldás és a ketogén étrenddel való kapcsolatról cikkek linkjei a naplómban, sajnos csak angolul.

[link]

375. Andarea642017-05-08 19:50
Akkor boldog szülinapot neked!

Ügyes vagy, ez már haladás. Azért a pálinkával is óvatosan, kikészíted a májadat, főleg így, hogy közben ketózol.
(válasz OGGY79 374. hozzászólására)

374. OGGY792017-05-08 10:05
Most van szülinapom, 7végén is buli volt kiugrottam ketóból.

101-102 voltam jelenleg 97 vagyok.

De 7végente megy a pálesz is, sört elhagytam.

Amint elfogy torta megint visszabillentem magam. :D
(válasz Andarea64 373. hozzászólására)

373. Andarea642017-05-05 19:25
Üdv! :) Te hogy haladsz?

Én nem lisztet, hanem zabkorpát használok. A besózott szeleteket először tojásba, aztán zabkorpába forgatom, és kisütöm. Szerintem finomabb, minta a hagyományos rántott hús. Már régen csináltam, de ha el nem felejtem, majd legközelebb lemérem, zabkorpából mennyit vesz fel egy szelet. A zabkorpának sokkal alacsonyabb a szénhidráttartalma, mint a finomlisztnek.
(válasz OGGY79 371. hozzászólására)

372. Hupszka2017-05-04 13:38
átlagosan 2g liszt tapad rá
(válasz OGGY79 371. hozzászólására)

371. OGGY792017-05-04 11:55
Üdv itt is Andi! :D
(Robekri)

Főleg ha a rántott húst csak tojásosan rántjuk ki még kevesebb a CH, akkor mehet a 2 szelet is! :D

Hús lemér, lisztezés után lemér, és már meg is van a rátapadt liszt!
(válasz Andarea64 370. hozzászólására)

370. Andarea642017-05-03 16:53
Szia! Jól vagyok, bár eltoltam a diétát alaposan. Megijedtem a hirtelen felgyorsult fogyás miatt, és közben volt egy vendégség is, valószínűleg sok lett a szénhidrát. Másnapra fejfájással ébredtem, és piszok rosszul voltam. Most már újra rendben vagyok, de az biztos, hogy nem éri meg. A gyors fogyás (valószínűleg lelki okból) nekem ijesztő, de kezdek megbarátkozni a gondolattal, úgy hogy nem fogom még egyszer megpróbálni lassítani.

Neked nagy gratula az eredményedhez! Feleséged mit szól a változásodhoz? Remélem, támogat.

A rántott húsról a Logautos fórumban írta egy hozzászóló, hogy ő kiszámolta, és kb. 15 gr ch van egy átlagos méretű szeletben (vagyis inkább szeleten :)). Ha nem ettél sokat belőle, akkor az nem is volt annyira nagy csalás.
(válasz Droid819 369. hozzászólására)

369. Droid8192017-05-03 16:23
Sziasztok. Hogy vagytok? 3 hét -6kg A hétvégi csalás ellenére.

368. Ryana2017-05-02 08:46
Köszi az utánajárást! :D
(válasz Andarea64 363. hozzászólására)

367. Droid8192017-05-01 11:10
Vétkeztem. De önvédelem volt esküszöm...a feleségem agyonütött volna ha nem eszek a rászántotthúsból. Nehezebben viseli mint én, hogy nekem külön kell mindent csinálni. Kíváncsi leszek holnap lesz e a csíknak bármi lila színe.

366. Andarea642017-04-29 17:26
nagyon szívesen
(válasz Hupszka 365. hozzászólására)

365. Hupszka2017-04-29 06:29
bár szerintem adta magát a válasz és ezen az állásponton voltam és vagyok én is, sok mindenre kitér a válasz, jó írás....köszi Andrea
(válasz Andarea64 363. hozzászólására)

364. Andarea642017-04-28 21:34
A cikkel kapcsolatban még sok hasznos gondolat olvasható itt:
[link]

725. és 726. hsz.

363. Andarea642017-04-28 21:31
Megkértem a Logauton a cikk íróját, hogy értelmezze az általad bemásolt hsz-t, mert szerintem hülyeséget írnak benne. Megérkezett a válasz, bemásolom ide.

"Megpróbáltam értelmezni, de nem sikerült, mert szerintem nincs értelme :) Ketózis addig áll fent, amíg nem viszel be egy bizonyos mennyiségű szénhidrátot. Ha súlyzózástól abbamaradna a ketózis, akkor rögtön elájulnál, mert a szervezetnek nem lenne energiája, hiszen annyi szénhidrát nincs benned, hogy abból fedezd. Ami tény, hogy anaerob terhelés alatt egyre több glükózt fog felhasználni a szervezet, VO2max környékén keto adaptált szervezetnél is a glükóz adja az energia jó részét (ugye izomban ketozis alatt is van glükóz, mert a szervezet feltölti), bővebben erről lásd: [link]
De ez egészen addig tart amíg abba nem hagyod a fizikai terhelést. Ez nem az fajta "kiütés", mint amikor a bevitt étel miatt az egész metabolizmus egy más folyamatra áll át.
Közben visszaolvasgattam Hoxa-n is, és ha jól látom onnan indult a dolog, hogy valaki edzés után ketoncsíkkal méregette magát, és nem jelzett be a csík. A ketonmérő csíkról tudni kell, hogy nem ketogén diétára találták ki, hanem ketoacidózis kimutatására. Ketoacidózisnál a vérben nagymennyiségű cukor és keton is van. Ami azt eredményezi, hogy mindkettőből sok a felesleg. Szervezet hogy oldja meg a felesleget? Kiüríti (vagy elraktározza). Ezért ketoacidózisnál nagy mennyiségű keton jelenik meg a vizeletben, mert a szervezet megpróbál megszabadulni tőle, hogy ne alakuljon ki elsavasodás. Ezzel szemben (kontrollált) ketózisnál csak annyi keton van a vérben amennyire szükség van a szervezetben (ezért is van, hogy minél inkább keto adaptált valaki, annál kevésbé fog bejelezni a csík, mert egyre kevesebb ketonra van szüksége a szervezetnek). Illetve némileg több, biztonsági tartalékként, és ez a kis többlet ürül ki. Súlyzós edzésnél mi történik? Hirtelen sok energia kell a szervezetnek. Mivel a zsírbontás lassabb folyamat (főleg ha valaki nem teljesen zsíradaptált még), ezért a szervezet fel fogja használni ezeket a tartalékokat, értsd: a vérben lévő ketontöbbletet is. Ennek az eredménye, hogy nem lesz mi kiürüljön, és nem fog kijelezni a csík semmit. Ha biztosra akar menni, akkor kapni már olyan vércukormérőket, amik tudnak ketonszintet is mérni vérből, ez az egyetlen megbízható mérés.
De igazából az egész méregetés felesleges pénzkidobás. Ha tartja a 20g ch-t, akkor úgyis ketózisban van, nincs mit méregetni. Ha valamiért mégis kijön ketózisból, akkor rögtön felpattan az emberre pár kiló víz formájában, illetve láthatóan is ki fog kerekedni emiatt, szóval nem igazán lehet észrevétlenül kijönni ketózisból, nem kell emiatt aggódni."
(válasz Ryana 351. hozzászólására)

362. Andarea642017-04-28 21:24
Szívesen. :)
(válasz Hupszka 359. hozzászólására)

361. Ryana2017-04-28 10:12
600 kcal? O.O
Úgy saccolom, előbb-utóbb meg lesz ő győzve, saját kis testikéje elintézi a meggyőzést.
(válasz Hupszka 360. hozzászólására)

360. Hupszka2017-04-28 07:36
Beleolvastam, klassz oldal és érdekes hogy az 51-ik héten arra eszmél, hogy lehet kevés neki a 800kcal amit eddig nem is számolt és felvitte 1400-ra és ahelyett hogy hízott volna, inkább megindult a fogyás, el sem hiszi. Elolvasom majd az előzményeket ha lesz időm, de ez egy tipikus hiba mikor az ember alálövi nagyon, és nem fogy. Van a környezetemben olyan aki 600kcallal csinálja, mondtam neki nem vagy normális, de nem lehet meggyőzni.
(válasz Andarea64 357. hozzászólására)

359. Hupszka2017-04-28 07:28
köszönöm szépen
(válasz Andarea64 357. hozzászólására)

358. Hupszka2017-04-28 07:27
Látod nagyon nem vagyunk egyformák, mindenki más. Bár érzem, hogy nem áll rendelkezésre ch, mégis jót tudok edzeni.
(válasz Ryana 356. hozzászólására)

357. Andarea642017-04-28 07:14
Ha szükséged van segítségre, nézz körül itt : [link]

Leirja a napi menüjét, esetleg ötleteket meríthetsz belőle.
(válasz Hupszka 355. hozzászólására)

356. Ryana2017-04-28 06:52
Csakhogy nem tudtam. Ehelyett stagnáltam, de közben állandóan kínlódtam, mert az edzés se ment jól, a diéta sem. Nem működött együtt: az edzésnek nem volt értelme, mert ch nélkül nincs igazán jó teljesítmény, a diétának nem volt értelme, mert nem voltam stabilan ketózisban, az edzés kidobált.

Ez már régebben volt, azóta csak edzésszünetekben ketózok, így működik.

A shop.builderben is vannak pontatlanságok, meg bárhol máshol is. Ezért leginkább annak hiszek, amit tapasztalok.
(válasz Hupszka 355. hozzászólására)

355. Hupszka2017-04-28 06:05
Nekem most megy le a második hetem, de nagyon elégedett vagyok, jól érzem magam a bőrömben, fogytam is, napról napra kevesebbet mutat a mérleg, amit egy ideje már nem láttam. Ez motivál, rég nem éreztem ezt az érzést. Örülök a ti sikereteknek is!

Egyelőre az ételeket kísérletezem ki magamnak, kezd összeállni, hogy hogyan tudok változatosan enni, de a zöldségeket még nem emeltem be eddig, max paradicsom.
Tegnap abonett szeletett ettem megkenve sós vajjal, rajta libamájpástétom, azon főtt tojás és némi lilahagyma. Baromi jó volt, vettem még tepertőkrémet is. :) Szépen kialakul majd.

A shop builder és egyéb cikkeknek olykor nem hiszek, nagyon régóta edzek és sokszor futok bele náluk pontatlanságba (ebben a témában már találtam), vagy pedig szakmailag nem megalapozott cikkekbe, inkább csak amolyan véleményekbe. Ami ott van, nem szabad készpénznek venni. Más kérdés mikor tudnak mire hivatkozni. És azt is nézi kell, hogy mikori a cikk, 2009?, 2014?

Nem tudom elképzelni, hogy a szervezet glukózt szintetizálna magának azért, mert 4*10-et nyomok mellből, vagy kicsit húzok bicepszbe, vagy éppen eltöltesz 45 percet egy edzőteremben, mert amúgy az pont elég 5-6 gyakorlatra. Akkor miért nem a mindennapi életben maradásra fordítaná ezt a tehetségét? Az ember nem rángatja a súlyokat, nem szaladgál velük, az erőkifejtés egyenletes, a szervezet szerintem úgy ahogy eddig is, felveszi a megfelelő ketonmennyiséget és ezért sem színeződik el a csík. Az más kérdés, hogy napi 20g ch-val edzeni nem olyan, mint amikor 100-zal mész le. Érzem én is. Nehezen megy a kickbox, nagyon fáradok, mert ott robbanni kell, de érzem hogy edzésről edzésre jobb lesz.

Utolsó gondolat és megyek is. Lehet tévedek, és ch-t állít elő a szervezet, passz. De soha nem az a néhány kcal a lényeg szerintem amit ledolgozol, hanem a következő pár napos anyagcsere gyorsító hatás ami ezzel jár, és az, hogy a testkompozíciód javuljon. Meg hát baromi egészséges. Összegezve, akárhogy is van, míg az ember tud a kettőt kombinálva is fogyni a ketóval, akkor abba ne hagyja.

Sziasztok

354. Andarea642017-04-27 19:35
Ja, én is voltam már vendégségben (többször is) mióta elkezdtem ezt az étrendet. Baráti összejövel volt az egyik, mindenki magának szedett az ételből. Nem is tűnt fel senkinek, hogy alig szedtem a köretből, viszont sok salátát tettem a tányéromra. Volt cukorral készült sütemény, amit megkóstoltam, és kértem, hogy a többit csomagolják be nekem, mert már tele vagyok és nem tudom megenni, pedig nagyon finom. (A párom örömmel elfogyasztotta, tényleg finom volt :)) Másnap nagyon haloványan, de pozitív volt a teszt, tehát igazából ki sem estem a ketózisból. A családi összejöveteleken nincs problémám, már megszokták, hogy nem normális dolgokat eszek. :))
(válasz Droid819 350. hozzászólására)

353. Andarea642017-04-27 19:15
Gratula! Nekem is hasonlóan jók a tapasztalataim. Ez a tizedik hetem, az elején az életkorom és a hormonok miatt nagyon lassan, de mégiscsak megindult a súlyvesztés. Kezdetben átlag havi egy kg volt a csökkenés, de a múlt héten egy hét alatt mínusz egy kg. Ez igazából nekem egy kicsit gyors, majd valamit változtatok, hogy lassabban menjen a folyamat. Közben egyáltalán nem éhezek, és szuper finomakat eszek. Az energiaszintem is sokkal jobb, mint volt. Egyszóval, minden oké. :))
(válasz Droid819 350. hozzászólására)