Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ketogén diétázók (3. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Más diéták

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

982. Roosie2018-02-09 11:39
Vallomás: sajnos tegnap megettem 2 db. mézes sütit. Az első még egy kicsit jól esett, de a másodikat csak ímmel-ámmal toltam be. Nem okozott semmi különösebb örömet, de érdekes, mert nem jött az érzés, hogy az egész dobozzal meg akarom enni.
Szóval úgy tűnik, működik a szer és a ketogén étrend! Amúgy csak arra volt jó, hogy kidobjon reggelre a ketózisból és hogy gazdagabb legyek egy információval! Most már ezt is tudom!...

981. Leoncio úr2018-02-08 15:13
Most épp ebédötletet gyűjtök, recepteket nézek. Találtam egy ilyet, hátha vki kedvet kap hozzá:

[link]

980. MyHappyDays2018-02-08 14:39
Ismerős :D
Nem is kívánom az édeset, de személyes sértésnek vettem, mikor a kolléganőm kókuszgolyót kínált körbe az ebédlőben. Pedig engem ki is hagyott :D
(válasz Leoncio úr 978. hozzászólására)

979. Roosie2018-02-08 14:04
:-)
(Ez nem kinevetés, hanem együttérző mosoly!) ;-)
(válasz Leoncio úr 978. hozzászólására)

978. Leoncio úr2018-02-08 14:00
1,5 hét után azt látom, hogy ez egy értelmes étrend, amit csinálunk és van/lesz eredménye. Magyarán most látom az esélyét, hogy szemmel látható súlyvesztést érjek el.
Ez annyira motívál, hogy szinte kinevetem a ch-val teli kajákat. Nem is kívánom őket.
Na jó, azért a nekem is van gyengém... amikor szemmegasságban megláttam egy jénai tálat púpozva mákosgubával, akkor azért belül üvöltöttem egyet. :)

977. Roosie2018-02-08 13:50
Érdekes dolgot tapasztaltam magamon...Barátkozom a feltöltő napok gondolatával, tervezgetem mégis mit ennék, ami valamelyest "kárpótol" az eddig meg nem evett, de amúgy szeretett dolgokért (pl. fagyi, süti :-P ) és nem ütöm vele agyon a ketózist. Tudom, van alternatíva a fagyira és a sütire is édesítős fagylalt és Gullon kekszek formájában, de mostanra oda jutottam, hogy már a gondolat is bűntudattal tölt el...Amúgy meg most, hogy már tudom, időnként szabad, nem is kell annyira...
Na majd meglátom, a Gullonos polc előtt is ezt mondom-e?

976. Roosie2018-02-07 14:23
Én is ilyesmiket eszem, kivéve a túró, joghurt.Tejtermékekből tejszínt használok kávéba és sajtokat fogyasztok. A többi stimmel...ja..és a szalonna...mindenféle.

975. maddi2018-02-07 12:22
Én is hasonlóval tömöm magam. Ma mondjuk épp sima tojás volt a menü (kockázott bacon alapra 3 virsli karikázva + 3 tojás összesütve). Kis káposztasalival "dobtam fel".
(válasz Hardstyle55 974. hozzászólására)

974. Hardstyle552018-02-07 12:13
Szerintem aki körbe vesz az mind szívesebben megenné ezeket , mint azt a sok szart amit sokan esznek minden nap !
Nem vagy éhes utána mi több szívesen is eszed és még jól is laksz és nincs vége... még energikus is leszel tőle
(válasz maddi 973. hozzászólására)

973. maddi2018-02-07 12:07
Még szerencsem, hogy épp kajáltam, tuti csorgott volna a nyálam a képek láttán ☺.
(válasz Hardstyle55 972. hozzászólására)

972. Hardstyle552018-02-07 11:58
Pár fotó :)

Ahogy el kell képzelni a túrós dolgot : [link]

Csirkemell : [link]

adagok :) : [link]

a hal is nagyon jó : [link]

Tojás is kiváló : [link]

971. Roosie2018-02-07 11:39
Meggyőző videó!
Mindig szerettem a "Rippel fiúkat", számomra abszolút hitelesek minden téren. Ez a felvétel megerősít, hogy jó úton vagyok! :-)
Köszönöm, hpoy megosztottad!
(válasz Hardstyle55 970. hozzászólására)

970. Hardstyle552018-02-07 11:25
Egyébként erről a dologról van egy nagyon jó kis videó , amit írsz !

[link]

969. Roosie2018-02-07 10:39
Köszönöm szépen a válaszod! :-)
Viszont akkor itt a következő kérdőjel a fejemben: többek közt az emelkedett vércukor szintemet szeretném a normális tartományba terelni ezzel a diétával. Gyógyszert szedek, (napi 2x1000 mg. Meforal), de ezzel együtt szándékosan és tudatosan nem nevezem magam cukorbetegnek, mert nem AKAROK az lenni!
Tehát ezeken a feltöltő napokon ugye megfelelnek ugyanúgy az "egészséges" szénhidrátok is, vagyis magvak, pelyhek, korpák, gabonák adott esetben édesítővel. Mert a hasnyálmirigyemet nem akarnám meggyilkolni fehér lisztes és finomított cukros "hagyományos" szénhidrátokkal való időszakos bombázással...
(válasz Hardstyle55 966. hozzászólására)

968. Roosie2018-02-07 10:29
Nagyon aranyos vagy! :-)
Igen, tudom, hogy felesleges naponta többször, nem is fogom már csak naponta 1x nézni, csak tudod, az újdonság varázsa és az e feletti öröm! :-))
És ez úton is köszöntelek a naplómban! :-D
(válasz MyHappyDays 964. hozzászólására)

967. Hardstyle552018-02-07 10:10
A sportot nekem 90% ban a munkám teszi ki , cnc-s melóban dolgozok 3 műszakban , elég kemény tempóban , elég sok anyagot megmozgatva minden nap 8 órában ! Ez már elegendő mozgás ehhez az étrendhez ! Persze szabadidőmben vagy ha az erőm engedi itthon is szoktam pár egyszerű dolgot végezni , fekvőtámasz , súlyzózás , akkor nagyon jó a hosszú séták ! Egy idő után a szervezet kívánni is fogja a mozgást , mert energikus lesz ezektől a kajáktól , olajoktól, és jól is esik minden nemű sport! Szénhidrát változó , első hetekben nagyon néztem mindent , de ma már rutin szerűen étkezem , megvannak a classic ételek amiket eszem ! Csirkemell saláta , tojás , kolbász , levesek tészta nélkül , sajtok végül is széles a skála , sokat lehet kombinálni , de azért arra oda figyelek 50 g alatt legyek napi szinten szénhidrátból! Amivel még egy kicsit lehet csalni úgy érzem , ha egy kis édesre vágysz , azt szoktam 250g túrót össze keverek 1 natur johhurtal egy kis édesítő bele , és tetszés szeint rakhatsz hozzá fél marék diót , mogyorót , vagy épp kakaó port , de lehet kapni ezt a fagyasztott piros gyümölcsöket málna-szeder-ribizli , ebből is lehet 1 fél marokkal dobni bele , nagyon finom , de 1 nap 1 szer érdemes csak ezt enni ! Ez bőven benne van még a napi %-ba !
(válasz Leoncio úr 963. hozzászólására)

966. Hardstyle552018-02-07 09:58
Aki ennyi ideig kibírta ( nálam ahogy írtam szeptember közepétől december végéig ) annak muszáj szervezetét visszatölteni , ez esetben elég keménynek kell lenni , ugyanis itt sokan elhibázzák, válasz ki két napot. És ezen a két napon egyél azt amit csak megkívánsz ha lehet tésztafélék kenyérfélék péksütemények minden ami jól esik és sokat , viszont ezt követően a harmadik napon ugyanazt a módszert kell alkalmazni mint amit eddig, ez a szervezetnek ad egy plusz löketet és ezt a lendületet még hatványozott-tab zsírégetésel fogja megjutalmazni.. pont jött a karácsony kihasználtam ! Viszont utána tudjál megálljt parancsolni és folytatsd a ketódiétát. Süteményből mértékkel mert az inzulin bomba lesz és azt nehéz utána megfékezni hogy ne legyen még több... Van egy olyan hogy Ciklikus ketogén diéta , ezt nem javaslom , mert ott hetente kellene ezzel babrálni és mivel azt is próbáltam közel sem volt olyan jó mint a rendes verzió 2 havonta , egy ilyen töltéssel ! Ezért ajánlom azt aki keményen betartja a Ketogén étrend szabályait , az 2 havonta iktasson be 2 napot a feltöltésre ! A másik kérdésedre válaszolva , ahogy megírtam ez az étrend az izom megtartására és fejlődésére szolgál , ha a mérleg nem mutat egyből nagy változást , viszont ha belenézel a tükörbe, vagy megkérdezel másokat , észre fogják venni a változást ! De időbe telik :)
(válasz Roosie 962. hozzászólására)

965. Hardstyle552018-02-07 09:47
Válaszolva a kérdésedre , igazából megnéztem miben mennyi a szénhidrát , de ahogy nekem tanácsolták az elején , 50 g alatt legyen a napi bevitel ! Ebbe a diétában nem az a lényeg minél kevesebbet egyen az ember , ez tévedés , Gondolj arra a szervezeted is egy kazán , mikor ég a tűz jobban , ha egy nap 1 szer vagy 2 szer teszel rá , vagy 3-4-5 ször többet ! Bátran lehet enni ha kell egymás után edd meg azt az adagot amit elterveztél , főleg a diéta első heteiben , de sosem szabad azt hinni hogy jaj este van nem eszem meg meg hasonlók..
(válasz bújvafogyó 961. hozzászólására)

964. MyHappyDays2018-02-07 09:42
Szia!

Először is nem üldöztetek el senkit :D A magam részéről nyűgös vagyok, ilyenkor megkímélem az embereket magamtól :D

A naplódat olvasva már gondoltam is, hogy Rád írok, hogy csatlakozz a társasághoz :)

Kérlek ne haragudj meg, de szerintem teljesen feleslegesen méricskéled a ketonokat naponta többször. Ahogy elnéztem mindig 20 g alatt van a ch-d a fehérjéd sem sok, tehát tuti ketózisban vagy.

Szerintem mint minden fogyásnál itt sem lesz egyenletes a fogyás mértéke. Felesleges ezen stresszelni. Mindent jól csinálsz.
Van egy csaj a youtube-on aki nagyon inspiráló, neki több olyan hét is volt, amikor csak pár dekát fogyott vagy még hízott is, összességében viszont rengeteget leadott 1 év alatt. Csak kitartás! :)
(válasz Roosie 962. hozzászólására)

963. Leoncio úr2018-02-07 09:41
Szia!
Nagyon jó, hogy írtál. Biztos, hogy lesz sok kérdésünk.
Sportolsz valamit a diéta mellett?
Mennyi szénhidrátot eszel egy nap?
(válasz Hardstyle55 960. hozzászólására)

962. Roosie2018-02-07 09:25
Gratulálok! :-)
Én január eleje óta csinálom hol kisebb, hol komolyabb intenzitással, de mivel csak jól érdemes, így kb.8-10 napja nincs kilengés, még egy pici sem!
Viszont ahogy elolvastam a bejegyzésedet, rögtön adódott két kérdésem. Az egyik a feltöltéssel kapcsolatos. Van ennek valami rendszere? Vagy csak szubjektív döntés kérdése hogy mikor tart az ember feltöltő napot, ha egyáltalán tart?
A másik a ketózis. Egyértelműen ketózisban vagyok, szép lila a tesztem! :-) Ilyenkor törvényszerű a fogyás? Valahogy nem érzek ilyen jellegű változásokat. Igaz 32 kg-ot már leadtam az elmúlt 2,5 év során, talán most be is lassult egy kicsit, de mivel régen Atkins-eztem elég szép sikerrel (6 hét /-16 kg) így most is ugyanazt a tempót várom... gondolom hiába, mert azért az évek is telnek.
Kérdésem: van olyan tényező, amivel felülírom a ketózist, kvázi a teszt hiába lila, de mégsem fogyok?

961. bújvafogyó2018-02-07 08:48
Gratulálok a sikereidhez!
Én most kacérkodom a ketogén diétával, időszakos böjtöléssel kombinálva.
A kérdésem, hogy számoltad-e a szénhidrátot és ha igen, mennyit fogyasztottál?

960. Hardstyle552018-02-07 01:26
Sziasztok ! Én már lassan 5 hónapja csinálom ezt az étrendet , nem nevezném diétának , inkább egy életstílus , életmód váltás az én esetemben! Én tavaly ismerkedtem meg ezzel a faja étrenddel , mert a munkahelyemen jött hozzánk egy új kolléga , aki testépítő , volt erős ember versenyző srác volt!Jóba lettünk , sokat beszélgettünk , ő ajánlotta nekem ezt a fajta étrendet , mert ahogy neki is meséltem sokszor vágtam bele rossz diétákba ( főleg éhezésbe ) és semmi eredménye nem lett hosszú távon! Szeptember közepén kezdtem el egyik napról a másikra azt a diétát! Teltek a hetek 3-4. hét végére kezdték el mondogatni , mi van fogyókúrázok ? Aztán teltek tovább a hetek , volt hogy a mérleg nem mutatta azt az eredményt amit viszont a ruha méretem igen , erre is megvan a magyarázat : nem kell kétségbe esni ez a normális sőt kiváló jelenség ugyanis itt jön az hogy a rendszered kezd alkalmazkodni , ilyen étrend mellett tud fejleszteni a test izmot oda ahol arra a legnagyobb szükség van , általában ez a comb és mivel ez a testünk legnagyobb izma eléggé észrevehető ha gyarapszik , mivel ez mozgatja az eddig is nagy terhet amit gyakorlatilag mi képezünk. Viszont így a képlet nagyon egyszerű ugyanis ha egymás mellé teszünk 1kg izmot és 1kg zsírt akkor a zsír a térfogata majdnem háromszorosa ugyanannyi izomnak . Vagyis ha megy le rólad a zsír és jön helyette izom a látvány jelentős és optikailag nagyon hatásos viszont súlyban mérve nem olyan nagy mintha idióta diétákkal elgyengítenéd a tested és vizet izmot és zsírt is leadnál akkor a mérleg mutatna nagy változást de erőtlen lennél és nyomott hangulatú rossz közérzetű . Nekem karácsonykor volt egy 2 napos vissza töltésem szénhidrátból ! Persze azért óvatosan a dolgokkal , tiszta szénhidrátot kell enni ! Első nap azért többet , pl. 1-2 sütemény , krumpli , kenyér , péksüti ! Második nap már jobban csak rizs a hús mellé , egy kis krumpli , de a 3, nap már újra a ketogén diétának megfelelő étrendet kell újból folytatni , ez része egy rendszernek amitől az csak még jobb lesz. Egyfajta feltöltés lesz ez.
De a 3.nap estére már nyoma se marad viszont az anyagcsere szárnyra kap tőle. Kicsit olyan mintha becsapnád a saját szervezeted hogy bőség van ,felesleges raktározni. és azóta is folytattam ezt az étrendet , most március elején tervezem a következő 2 napos feltöltődést , és nyárig mindenképp folytatom ezt az életmódot , de nem is tervezem elhagyni már , mert rájöttem hogy ami eddig volt , az nagyon káros volt , és amióta ezt csinálom , sokkal jobban érzem magam , testileg , lelkileg ! 15 kiló mínuszba vagyok , és már a ruházatomat is kisebbre kellett váltanom , de még mindig van mit leadni :) ( remélem segítettem azoknak , akik most akarnak belevágni) Esetleg kérdezzetek bátran mit mivel szoktam enni , hogyan , bármit :)

959. Leoncio úr2018-02-06 21:58
Én is ezeken élek :)
Egész jól elvagyok velük, pedig nem egy nagy repertoár. A keto kávé nagy kedvencem lett, pedig csak párszor ittam.
(válasz LiliAle 958. hozzászólására)

958. LiliAle2018-02-06 21:19
Általában 2x eszem egy nap. Első étkezés mindig tojás valamilyen formában, szalonnával, némi zöldséggel. Második étkezés valami zsírosabb hús vagy hal és zöldségek vajon párolva vagy saláták. Emelett még megy az avokádó, tepertő, magok ilyesmi. Kávét tejszínnel iszom, néha készítek keto kávét is. Nagyjából ennyi. Minden nap főzök.
(válasz Leoncio úr 957. hozzászólására)

957. Leoncio úr2018-02-06 21:11
Szia!
Miket szoktál enni?

956. LiliAle2018-02-06 20:53
Sziasztok! Én 2014 óta ketózom hosszabb-rövidebb kihagyásokkal. Nagy ketogén rajongó vagyok, maximálisan hiszek benne. Én éppen túl vagyok egy 48 órás böjtön, most szép lila a tesztcsíkom.

955. Leoncio úr2018-02-06 15:48
Köszönöm.
(válasz Roosie 954. hozzászólására)

954. Roosie2018-02-06 13:44
Gratulálok!
Alig várom, hogy nekem se heti legyen a -1 kg. Jelenleg itt tartok, de bizakodom, hogy lesz ez még jobb is! :-)
(válasz Leoncio úr 952. hozzászólására)

953. Roosie2018-02-06 13:42
Nekem is ez jutott eszembe! :-o
Reménykedem, hogy azért nem vagyok olyan ijesztő... :-D
----
Olvastam itt a fórumon valaki bejegyzéseként, hogy a tesztcsíkot felezi. Sajnos nem emlékszem, kinek az ötlete volt, de köszönöm Neki! Szuper! Én is elfeleztem! Igaz nagy lelkesedésemben naponta 2x3x is megnézem lilulok-e, így spórolásnak nyoma sincs, de legalább biztonságot ad, hogy IGEN! :-D
(válasz maddi 951. hozzászólására)