Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
4595. Tivike1 (válaszként erre: 4594. - Libikóka)
2021. márc. 11. 09:45

Szoktam:)Most láttam egy olyat,hogy a felhabosított mézes tojásba keverték a kávét.Bár azt nem értem a méz, ha nyers is,hogy jön a ketoba?

És egyáltalán mi az a nyers méz?Nem minden méz nyers?:))))

4594. libikóka (válaszként erre: 4591. - Tivike1)
2021. márc. 11. 09:31
Sokaknak égnek áll a haja keto kávé hallatán de ha kávés vagy próbáld ki,Nagyon fimom desszert kategória szinte,,nekem sokat segít:)))Valahogy olyan minden az egyben:))
4593. Shanalyl (válaszként erre: 4591. - Tivike1)
2021. márc. 11. 09:25
Átérzem, a hétvégi után mindenképp. Ha ez vigasztal, elmúlik majd. Nekem a böjt segített. Most kicsit én is úgy vagyok, h miért nem moccan már a fránya mérleg, de kitartok. :)
4592. libikóka (válaszként erre: 4591. - Tivike1)
2021. márc. 11. 09:22

Nem biztos hogy megvígasztal ,de valamennyien vagyunk így :)

(bocs aki nem)

Küzdök én is vele ,pedig az első menetemben ennek nyoma sem volt az elején ,aztán később előfordult .Egyél többet ha éhes vagy ,ha nem ketót kívánsz arra nincs tippem ezt mindenki valahogy a maga módján oldja meg.Megeszi aztán slussz,tart utána böjtöt vagy nem.....!

Nincs baj csak kizökkentél ,helyreáll ne légy ideges:))Az életmód válltás döcögős út nem csak úgy pikk-pakk:))

4591. Tivike1
2021. márc. 11. 08:15
Jaaaj de mélyponton vagyok.Napok óta csak zabálok,nem is néztem,mértem semmit.Persze a határokon belül,de nagyon sokat eszem.Nagyon hiányzott most a tészta,az édesség vagy bármi,amit nem ehetek😂Tuti,nem is fogytam.Sütöttem egy kis keto túrófánkot,eritrittel...ebből is megettem vagy hármat😢De nem segített,depis vagyok😅 meg türelmetlen...
4590. Tivike1 (válaszként erre: 4589. - Shanalyl)
2021. márc. 10. 12:44
Jó kis házi májkrém ..nyamiiii
4589. Shanalyl (válaszként erre: 4586. - Tivike1)
2021. márc. 10. 10:11

Én kaliforniait szoktam beletenni kajákba, kiszámolom, mennyi fér bele és kész. Jó kis gombával, szalonnával összesütve, nyammm.


Ma meg holnap máj napot tartok, vettem jó kis csirkemájat, hagyma, füstölt szalonna, isteni. Gondolkodom, h csinálni kéne májkrémet is egyszer belőle.

4588. Nita1 (válaszként erre: 4585. - Reményke89)
2021. márc. 9. 16:20

Koszi szepen:)


Az ubg most neztem mar a normal es a "legjobb rossz ertek" kozott van. Tehat javult. Akkor mar nem aggodom miatta.

Szep napot Neked:)

4587. libikóka (válaszként erre: 4586. - Tivike1)
2021. márc. 9. 14:34

Paprikát én is eszem , lecsót is igaz keveset:))


A kókuszliszt ,nekem felejtős:)Bár lehet hogy csak nem jól használom.

Okulunk!!

4586. Tivike1
2021. márc. 9. 14:29

Zöldpaprika belefér időnként?

Ha igen itt egy jó recept😊zölpaprika felvág,kicsumázva ,csurig trappista és bacon-ez így megsütve.

Ha nem fér bele,akkor mindegy,mert már megettem😂Azuram csinálta nekem,erősből ráadásul,nagyon fini volt.

Viszont rettenetesen kicsesztem magammal,a múltkori keto sajtos tepertős pogit akartam ismételni,ráadásul dupla adag,de kevés mandulaliszt volt itthon.Én barom kokuszlisztet használtam,a végefermény kukában landolt.Valami rettenetes a kókuszliszt sós cuccban.Nem igazán gondoltam végig.😂😂😂😅😅😅

4585. Reményke89 (válaszként erre: 4577. - Nita1)
2021. márc. 9. 10:54

Nagyon szívesen!! 😊

Gyorsellenőrzésre tökéletesen jók a gyorstesztek, de nyilván nem adnak olyan pontos értéket mint a labiratóriumi vizeletvizsgálat. Én azt javasolnám, hogy csak akkor menj orvoshoz, ha panaszod is van. De amúgy amint megszűnik a gyulladás a szervezetben, elmúlik a fehérjevizelés is. Az ubg eltérés ebben a mértékben úgy gondolom nem ad okot aggodalomra. Viszont ha fokozódik a mennyisége akkor mindenképp menj tovább vele dokihoz! 😉🙂

4584. Tivike1 (válaszként erre: 4582. - Libikóka)
2021. márc. 9. 08:47
Hát ez jó hír,hogy ilyen jók az eredményeid!
4583. libikóka (válaszként erre: 4581. - Tivike1)
2021. márc. 8. 17:57

Nincs mit:)) Belegondoltam hogy esne most egy ilyen lötty!Még az is kérdés lenne bent maradna e!

Hát majd drukkolok:)

4582. libikóka
2021. márc. 8. 17:53

Ja koleszterin témához ,7 . hó ketónál minden érték normál volt:)) Nyilván ez is egyén függő:))


Most én sem fogyok kivéve ami víz lement ,Várok,,várok,, várok,,:))

4581. Tivike1 (válaszként erre: 4579. - Libikóka)
2021. márc. 8. 17:49

Nem vették le,csak a sima éhhomit.Annyira bénák és felkészületlenek voltak!Máskor ujjból megnézik,hogy terhelhető vagyok-e,és csinálják.Itt nem fogadták el a négynapos éhhomit,amit telefonra mentettem,mert nem volt kinyomtatva....azt hittem eldurran az agyam..ma délutánra megvolt az eredmény,hogy terhelhető vagyok,és március 30-án mehetek újra.

Köszönöm,hogy gondoltál rám😙😙

4580. libikóka (válaszként erre: 4574. - Booka)
2021. márc. 8. 17:46

Csodás amit sikerült:)))))


Egyébként és is ritkán érzem úgy hogy zsírosan eszem, inkább keto kv-t iszom, ha érzem "szárazabb" a nap mint kellene:))


Nem kétséges hogy meglesz az 5-el kezdődő:))))))))))))))))))))

4579. libikóka (válaszként erre: 4572. - Tivike1)
2021. márc. 8. 17:40
Hogy vagy Tivike?????
4578. libikóka (válaszként erre: 4573. - Shanalyl)
2021. márc. 8. 17:39
Megesik:(Attól még megy tovább:) Gratula a csökkenő kilókhoz:))
4577. Nita1 (válaszként erre: 4575. - Reményke89)
2021. márc. 8. 17:27

Jaj koszi szepen, tenyleg nagyon szepen koszonom a valaszt.


A kerdesedre, hogy mindig elszinezodik e ..Igen, sajnos minden nap ez jon ki.

Tehat van a normal ertek, es utana van 1 2 es 3as ertek amik nem jok. Nekem a feherjebol es az ubg-bol is az 1es ertek jon ki (tehat a rossz ertek kozul a legjobb ertek).

Gyulladas lehet a szervezetemben, felfazasoktol foleg.

De az ubg ami megijesztett nagyon (ebbol is a rossz ertekek kozul a legjobb van).

Ezek szerint a ugb akkor meg normalisnak tekintheto?

Es a feherje, tehat gyulladas lemehet magatol is vagy mindenkeppen orvos?

Es meg egy kerdesem lenne, ezek a csikok mennyire megbizhatoak?


Koszonom szepen megegyszer, hogy online informaciot adtal nekem:)

4576. Reményke89 (válaszként erre: 4565. - Shanalyl)
2021. márc. 8. 14:38
Dekára pontosan ennyit mértem tegnap én is 😀 68,8 kg. 71,6-ról indultam. Ma van a 11. ketos napom és úgy érzem elkaptam a fonalat. Hihetetlen hogy nem éhezem 😍 most igyekszem ráállni, hogy 8 órás időablakban eszek mert délelőtt nem is esik jól a kaja.
4575. Reményke89 (válaszként erre: 4570. - Nita1)
2021. márc. 8. 14:35
Szia! Attól függ, hogy mennyire van határérték felett. Mennyire színeződött el? Minden alkalommal eltérést mutat, vagy csak most? Fehérje lehet attól is, ha esetleg gyulladás van valahol a szervezetedben, de betegség, láz esetén is megjelenhet. Illetve ha van egy kis húgyúti fertőzés akkor is megnő a vizelet fehérje tartalma. Ubg ha csak picit van határérték felett akkor nincs ok aggodalomra. Viszont ha nagyon elszíneződött a tesztcsík, akkor érdemes utánajárni. De semmi képpen nem szeretnélek ijesztgetni 🙂 Nincs cukorbetegség és? Amúgy védőnő vagyok, és kismamáknál szoktam nézni vizeletet tesztcsíkkal, ezért van némi tudásom róla. De persze orvos nem vagyok 🙂
4574. booka
2021. márc. 8. 09:45

A koleszterin-sok zsír dolog témához kapcsolódva elgondolkodtam... lehet nem is ketozom, de mégis itt vagyok, mert tele van jófej emberekkel ez a fórum.


Oké, a kalóriát számolom 1200-1500 között mozgok.

Szénhidrátnál arra figyelek, maradjak 30 gramm alatt.

Fehérjénél arra, hogy legyen meg a 1.5/2 gramm per testsúlykilogramm napi adag.


De őszintén bevallom, nem étkezem különösebben zsírosan.... mármint pl nem eszem zsíros húst, többnyire csirkét eszem csak, ritkán eszem mást.

Nem tolok semmihez extra zsírt, olajat, stb. Jó, kapok sikítófrászt ha picit több kókuszolaj kerül a hús alá vagy ilyesmi, de igazából csak annyit zsírt eszek- fogyasztok ami a kajában van, vagy amennyi járulékosan megy hozzá, nem figyelek plusz zsírbevitelre.


De energiaszintem tök rendben van, heti 5-6 edzés mellett is.


Meg sose vettem még keto-tesztet, sose néztem.

De 80 helyett már csak pár deka, és 5-össel kezdődik a súlyom :D


Szóval lehet valójában nem megfelelően csinálom, de fejben-lélekben ketosnak érzem magam, és végülis működik XD <3

4573. Shanalyl
2021. márc. 8. 09:32
A vasárnap-hétfő repül a kukába. Tegnap stresszettem, ma meg nőnapi hamókázás volt a munkahelyen, a munkatársam meg olyan krémest csinált, h a konyhában csak a papírja volt, de már attól kikészültem, képzelhetitek, milyen volt maga a süti. Szóval most asszem nyomok egy kellemes, minimum 24 órás böjtöt és elmélkedem magamban, h mire is volt ez jó. XI
4572. Tivike1
2021. márc. 7. 20:00
Drukkoljatok!Reggel meg kell igyam a 75 g glükózt😅
4571. Tivike1 (válaszként erre: 4568. - Vérnyúl)
2021. márc. 7. 19:58
A mákolaj nagyon jó ötlet!/A kutyának bezzeg már csináltam egy kúrát,amikor az állatorvos azt mondta😂
4570. Nita1
2021. márc. 7. 19:32

Valaki tudna nekem segiteni? A tesztcsikomon sotetlila jon ki a ketonokra, ez eddig ok.

De a vizelettel a csikom kimutat mas ertekeket is.

A feherje es urobilinogen nincs a normal ertekben. Atlepi a hatart. Ez mit jelent?

4569. Shanalyl (válaszként erre: 4567. - Vérnyúl)
2021. márc. 7. 18:17
Áh, fel is adom ezt a dolgot. Ez már a harmadik féle, de mind bleh. Majd szülinapomra kapok egy szelet rendes pizzát.🤣
4568. vérnyúl (válaszként erre: 4554. - Tivike1)
2021. márc. 7. 17:25
Diétával együtt kezdtem el halolaj kapszulát szedni és napi 1 tk. mákolajat. Állítólag jó. Áprilisba csináltatok majd labort és kiderül :-))
4567. vérnyúl (válaszként erre: 4565. - Shanalyl)
2021. márc. 7. 17:21
Ezek a hiperszuper pizzagyalázó receptek nekem sem jönnek be. Én maradok inkább a főzelékféléknél amit csicseriborsó liszttel sűrítek be. Pl zöldbab, karalábé,karfiol,tök. Jók kis zsíros tejföllel. Hozzá kis sült szalonna, kolbász vagy zsírosabb húsból sűlt hús esetleg pöri.Grill sajtok,zsíros husik sok-sok zöldsalátával, ubisalival stb. Tojás olívaolajon sütve.Szerintem ami nem ízlik ne edd meg. Olyat egyél ami örömet okoz. (és persze belefér a diétába XD)
4566. vérnyúl (válaszként erre: 4561. - Nita1)
2021. márc. 7. 17:09
Nekem sem mindig egyforma a csík. Reggel negatív, délután teljesen sötét. Pedig a ch 30g alatt folyamatosan. Ráadásul a fogyás is megállt 2 hete.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook