Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
4625. kri07 (válaszként erre: 4623. - Csincsi3)
2021. márc. 20. 20:07
Nagyon ügyes vagy! Ezek a szép eredmények olyan bíztatók.
4624. kri07 (válaszként erre: 4622. - Shanalyl)
2021. márc. 20. 20:06
Én ma pogácsát sütöttem a gulyásleves mellé ( holnap is csinálok), másodiknak tojásos nokedlit kértek. Így nehezített a terep 😉 Hogy bírtad?
4623. Csincsi3
2021. márc. 20. 10:51
Sziasztok, én hétfőn kezdem a keto étrendem 12. hetét, eddig 9 kg ment le, lassan fogyok, hiszen az edzéseim nem ugyanazon a szinten vannak, mint amikor nyitva voltak az edzőtermek, és heti 4-5X nagysúlyos edzéseket végeztem. Nagyon várom hogy újra edzhessem, ez az itthoni erősítő gumiszalagos edzések és kettle bellezések nem az igaziak, pici pótcselekvés csak. Viszont nagyon bírom a keto étrendet, a 11 hét alatt nem volt csaló napom, max néha kiegészítve 100 g mandula vagy mogyoróval a napi kajám. Mondenkinek kitartást! :-)
4622. Shanalyl
2021. márc. 20. 09:00

4 nap kellett hozzá, de sikerült visszaállnom ketózisba. Tegnap reggel már legsötétebb rózsaszín volt a tesztcsík. Mondjuk nagyon vártam, h végre váltson, így majdnem az összes megmaradt csíkom elhasznaltam, így gondoltam, veszek a gyógyszertárban. Basszus, még rendelni sem tudtak, mert olyan régen kellett bárkinek is, h már nem is volt aktív a rendszerükben 🙈. Az előzőt is rendelték a másik gytárunkban, de az meg lehetetlen időpontokban van nyitva, így inkább rendeltem a neten két dobozzal. 100 db kitart szerintem sokáig.😅 De én szeretem látni a visszajelzést, h igen, jól csinálom. Meg tudom, h nekem kb 30-35 g szh a határom, ahol még simán ketoban vagyok.


Ma gondoljatok rám, a család pizzát és túrós lepényt süt a kemencében. Hát engem pizzával simán meg lehet vásárolni, anya lepénye 5csillagos, szóval keménynek kell lennem, mint a vídiás patkósarok. Már sütöm magamnak a csípős csirkecombit, hozzá saláta, közben nézhetem, ahogy tolják befele a pizzát.😱😱

4621. kri07
2021. márc. 19. 19:42

Én még motivált vagyok a magam 3. napjával. Bár a vacsim megcsúszott mascarponés-túrós-eperkrém vár rám, de most altatom a legkisebbet. Igyekszem 20 ch alatt maradni. Nem mondom, hogy nem hiányzik a pékáru, de olyan finomakat eszem.

Ma mondjuk elég gyenge voltam, az edzés is rosszabbul ment, remélem hamar túllendülök ezen.

4620. Matrica84
2021. márc. 19. 18:27
A helyzet itt se fényes... Holnapra igyekszem összeszedni magam, de enyhén szólva nem vagyok a motiváltság csúcsán...
4619. Tivike1 (válaszként erre: 4616. - Shanalyl)
2021. márc. 19. 14:27

Hát meg se merem nézni a mérleget.

Ettem rendes szendvicset😞tegnap...szóval én is bűnöztem🤪

Viszont futottam 5 kilométert

4618. Shanalyl
2021. márc. 18. 10:00

Hová tűnt mindenki? :D

Én még mindig küzdök, h rendesen visszaálljak a ketózisba, a csík tegnap este is csak a leghaloványabb volt. Ne egyetek kakaós csigát, ha jót akartok magatoknak! XD


Ma eléggé zöldségnapom lesz, borsó krémleves, gomba, cukkini...reggelire földimogyorókrém...holnap meg sajtos-tojásos saláta, húsmentes nap, bár nem annak akartam.

4617. kri07
2021. márc. 17. 17:03

Sziasztok,


ősszel már volt egy próbálkozásom a diétával, de akkor 2 hét után feladtam. Ma újra elkezdtem. Kitartóbbnak kell lennem, mert van miből faragni. :-)

4616. Shanalyl
2021. márc. 16. 09:45

Vasárnap nem jelentkeztem a heti eredményemmel. Pedig...sikerült átlépnem A határt, 68.2 kg voltam. Ez azért nagy cucc, mert több, mint 4 éve, mióta teherbe estem, nem voltam 68.5 alatt. Sikerült lefutnom az 5 km-t, ami egy másik nagy cél volt, így talán már a héten, kapom érte az érmet. :)


Viszont, h ne csak nagy örömködés legyen, hétfőn anyukámék már megint mindenféle bűnös dolgokat sütöttek a kemencében, jól be is zabáltam kakaós csigából, ami úgy kivágott a ketob-ól, ahogy illik. A tesztcsík full negatív volt tegnap este, ma reggel már iniminit, de rózsaszínesedett. Így tegnap ebédtől ma ebédig csak ivás van, remélem ez elég lesz, h visszatérjek. Látom már, ez a kemence nekem nagy ellenfelem lesz, egész héten gyönyörűen megy minden, aztán hétvégén jönnek ezek a cuccok és paff. Ezt még le kell küzdenem.

4615. Marikanagy62 (válaszként erre: 4609. - Tivike1)
2021. márc. 15. 13:25
Szia. persze tudok sétálni igaz nem hosszú távot és főleg egyenes úton, de a munkahelyemen 1 emeletet többször is meg mászok egy nap, bár a doki nem ajánlja a lépcsőzést, de a munkahelyemen muszáj . Van szobabicajom is, de nem szeretem akárhogy állítjuk be nem kényelmes, viszont jó szobainas :) (csak vicc) Laborom ,vérképem minden rendben, viszont nem akarom elkiabálni, de a ma reggeli mérleg 88,4- et mutatott. Remélem ez már az amit annyira várok. Nagyon Köszönöm a válaszokat, igazán szuper csapat van itt és nagyon örülök, hogy be kerültem ebbe a körbe. Sok ötlet ,tanács, mindenki tud csemegézni. Üdv: Mindenkinek
4614. Shanalyl (válaszként erre: 4613. - Tivike1)
2021. márc. 14. 09:08
Nem tűnik az évszazad ötletének számomra.😅 Jó, elvileg a tojás szinte mindent tartalmaz, amit kell, de szerintem a harmadik napra inkább nem ennék semmit sem, csak tojást ne lássak.😅
4613. Tivike1 (válaszként erre: 4612. - Shanalyl)
2021. márc. 14. 09:00
Napi 6-8 tojás egy héten keresztül.Semmi más.Ketosok előszeretettel alkalmazzák,ha megáll a fogyás.Van ,aki még zöldet sem eszik mellé.
4612. Shanalyl (válaszként erre: 4611. - Tivike1)
2021. márc. 14. 08:37

Fel a fejjel!


Mi az a tojás böjt? Szerintem a böjt az csak úgy böjt, ha semmit nem eszel csak iszol. Akkor indulnak be a folyamatok, amiket szeretnénk. Ha lelkileg nem állsz készen, ne csináld, mert ez nem önkínzás kell hogy legyen, hanem egy olyan folyamat, amit nem kényszerként él meg az ember.

4611. Tivike1 (válaszként erre: 4610. - Shanalyl)
2021. márc. 14. 08:25

Wow,de ügyes vagy,gratulálok!

Én visszaszedtem 1 kg-t,😢😢de mondjuk,ahogy írtam is,nem voltam toppon az elmúlt hétben,nem csodálkozom.

Valahogy a böjtre még nem vagyok lelkileg felkészülve..

Tojás böjtöt csináltatok már?

4610. Shanalyl
2021. márc. 14. 07:39

Sziasztok! Végre megtört a jég és átléptem azt a súlyt (68.5) aminél tovább nem sikerült sosem jutni. Ma 68.2 vagyok, amennyi már több mint 4 éve nem voltam. Anno 64gyel estem teherbe, már azt sem szerettem, de ma azért örülnék annak is.😅 A cél 60, a kis méretemhez akár egy 55 sem lenne elvetemült, de szerintem általános iskolában voltam annyi...


Szóval most megint megmozdult.🤩


Ma egy régi ismerős kerül porondra, a cukkini. Itthon szoktam magamnak termeszteni, de ha már nincs rajta több, nem eszem, mert nagyon drága. Tegnap találtam "csúnya" leárazottat, így vettem. Gombával, szalonnával, hagymával. A fiúknak pizza lesz, de az enyém sem lesz rossz.😀

4609. Tivike1 (válaszként erre: 4607. - Marikanagy62)
2021. márc. 13. 08:24

Szia!

Üdv közöttünk!

Sétálni tudsz? Esetleg szobabicaj?A mozgás-legalább kímélő módban fontos ,lehet,segítene a fogyás beindításához és az anyagcserét meggyorsítja.

Semmiképp ne add fel.Ha így csinálod,ahogy írtad,el fog az indulni.Nekem se megy könnyedén,IR nehezíti a dolgomat.pl.most is stagnálok,de szerintem kicsit zsírosabban ettem a napokban,mint kellett volna. És itt egy szuper támogató csapat!😃😃

4608. Csincsi3 (válaszként erre: 4607. - Marikanagy62)
2021. márc. 12. 20:30
Szerintem érdemes lenne egy vérképet, főleg pajzsmirigyre koncentráltan készíteni, lehet pajzsmirigy probléma, és akkor nem tudsz fogyni.
4607. Marikanagy62 (válaszként erre: 4606. - Nita1)
2021. márc. 12. 19:14
Szia, inkább lehet kevesebbet eszem, mert eddig 3x4x is ettem és még mellé csokikat, nápolyit vagy bármi nasit amit csak találtam. Két hónapja nem ettem semmi csokit, nasit csak mogyorót vagy párszem diót vacsi után. 3 kávét iszom meg 1 nap édesítővel és reggel 1 csésze üres tea, általában zöld, vizet 2-3l-t. Már csak attól is kellene fogynom, hogy sokkal kevesebbet eszem, és sokkal egészségesebben. Nem is bírok már sokat enni és azért eszem csak 2x mert akkor vagyok éhes, előtte max 2 órát bírtam ki, hogy valamit ne dobjak be. Olvastam olyat is,hogy van akinek hetekre v hónapokra van szüksége a fogyás beindulásához. Lehet, hogy ebbe a csoportba tartozom. Egy biztos nem adom fel.
4606. Nita1 (válaszként erre: 4605. - Marikanagy62)
2021. márc. 12. 15:31

Szia, nem lehet hogy keveset vagy sokat eszel? Megvannak az aranyok? Szamolod a kaloriat?

Szerinten 80 kilobol mindenkepp fogynod kellene, ha jol csinalod.

Esetleg a zsirt beviheted nem csak zsiros husokkal, hanem pl olajas magvakkal ( vigyazz mennyit, ne tul sokat mert van bennuk szenhidrat), kokuszolajjal, olivaolajjal.

+naponta seta, amennyit birsz es jol esik.

2021. márc. 12. 12:16

Sziasztok, belépési probléma miatt nem tudtam hozzászólást küldeni, de folyamatosan olvasom a hozzászólásokat és meg kell mondjam nagyon tetszik ez a baráti légkör. :) Az én kis problémámmal akarlak kicsit fárasztani benneteket, kíváncsi volnék ki mit szűr le belőle.

Kicsit lehet hosszú leszek, de muszáj, hogy megértsetek és ha valaki tud tanácsot adni kérem segítsen. Történetem 9 éve kezdődött. Akkor 69kg és 162 cm voltam és rám talált az Új szerelem ( ekkor özvegy voltam). 1 év udvarlás után dönteni kellett, mert 200 km-re éltünk egymástól (és már megviselt bennünket a minden hétvégi utazás), hogy ki költözzön. A választás rám eset. Faluról városba költöztem, mégpedig az 5. emeletre. Na így kezdődött a gond, nyugalom, lemondtam a cigiről, átestem a változó koron ( 59 éves vagyok most) és szépen kúsztak fel a kilók. Ma reggel 89,2 kg voltam :( ,de volt ennél több is. Január közepén kezdtem a ,,Ketózást" egy kolléganőmön láttam, hogy fogyott és rákérdeztem tőle, hogy mit csinál, mert szépen csinosodik. Tőle kaptam némi útmutatást meg persze utána olvastam. Két hónap alatt kb 2,5-3kg ment le ez gyorsan az elején, azóta semmi 60-70 dkg-ok jönnek - mennek. Ami tilos vagy nem ajánlott semmit nem eszek, 2x eszem 1 nap, de 9-fél 10 között és du. fél 4-4 óra között ez még a 16/8-ba is belefér. Zsíros húsok,tojás, kevés sajt, szalonna és rengeteg, rengeteg saláta. Íróasztal mellett dolgozom, kocsival járok be. 2010-ben volt térd műtétem és a + kg nem tettek jó vele, most térdprotézisre várok, tehát az intenzív mozgás a fájdalom miatt kizárva.. Kérlek benneteket aki tud segítsen abban, hogy hol lehet a hiba, hogy ami másnál működik az nálam miért nem?

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült.

Nagyon kellemes hosszú hétvégét kívánok mindenkinek.

4604. Shanalyl (válaszként erre: 4603. - Tivike1)
2021. márc. 12. 08:20
Nálam ma céklás-földimogyi süti, oldalas gombás kelbimbóval és egy kis mandula uzsonnára. Meg rengeteg kávé, fáj a fejem az időjárástól...:(
4603. Tivike1
2021. márc. 12. 07:29

Kinél mi a menü?

Én ma csirkét sütök..tegnap máj volt,sült zeller.

Szerintem ma megcsinálom a mascarponés kutyulást🙂

4602. libikóka (válaszként erre: 4600. - Tivike1)
2021. márc. 11. 13:15
Kutyulj magadnak 1 jó adag kakaós piskótát mascarpoés tejszines krémmel :)) Kcal van benne de keto és finom:))
4601. Shanalyl (válaszként erre: 4600. - Tivike1)
2021. márc. 11. 12:20
Bocsiiiii. 🙈
4600. Tivike1
2021. márc. 11. 12:05

Igen,én sem értettem,hisz ugyanúgy cukros...De hát ez már biztos annnyiiiiira professzonális keto diétázó testépítő gondolat,hogy én nem érthetem.😂😂😂

Shanalyl,nem segítetteel ám itt a mézes vajas kalács leírásoddal az olthatatlan édességvágyamon😂😂😂😂😂

4599. libikóka (válaszként erre: 4598. - Shanalyl)
2021. márc. 11. 10:22

Amatőr módon volt 2 kaptárunk:)Soha nem gondoltam hogy a mézet melegíteni kellene,ezért tűnt furinak az írás amit olvastam.

Jaj lépesméz:))Imádom az érzést mikor ropog :))

4598. Shanalyl
2021. márc. 11. 10:14

Mi méhészkedünk, konkrétan én szoktam fedelezni a kereteket meg kipergetni. Már előre rettegek a repce szezontól, tavaly is nagyon kellett figyelnem, h ne nyaljam le automatikusan a kezemről a mézet. Pedig egy, a pergetőből frissen csurgó napraforgómézes vajas fonott kalács...uh. XDD


Szóval igazából attól nyers, h nincs hőkezelve? Akkor mi extra nyers mézet gyártunk itthon, mármint a zümik. :D Öcsém, nem is tudtam, h mi ilyen drága cuccot tartunk itthon, amíg el nem fogy. Már nem azért, de ez szerintem fixen a parasztvakítás kategória, mert kb minden háztól, kis termelőtől jövő méz nyers méz, mert csak ipari méretekben van értelme ilyen hőkezelő berendezéseket üzemeltetni. Ugyanúgy, mint a "krémméz", ami a legóccsóbb repceméz, úgymond ipari méz. De ha ráírod, h krémméz, egyből olyan sznob valami lesz és lehet kétszer annyit kérni érte.


Mondjuk biztos van különbség ízre, állagra (ezer éve nem ettem bolti mézet), mert nekem a munkatársaim december óta rágják a fülemet, h mikor lesz már méz, tavaly is sokat vittek belőle.


De hogy nem keto, akármennyire is egészséges (főleg, ha jó sok virágpor van benne, nyami). A virágporra mondjuk még utazhatok pergetéskor...

4597. libikóka (válaszként erre: 4595. - Tivike1)
2021. márc. 11. 10:03
Beleolvastam ebbe a nyers méz dologba :) BÁR én még erről nem hallottam (kicsit hülyeségnek is tűnik) de lényeg a lényeg a nyers méz is pont olyan cukros csak több benne a hasznos tápanyag!
4596. Tivike1
2021. márc. 11. 09:45
Köszönöm a bíztatást!
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook