Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
4655. Mérita
2021. márc. 29. 06:31

Sziasztok!

Jöttem helyzetjelenteni.☺️

Ma van 5 hete,hogy elkezdtem, -5.7kg-nál tartok.😊

Valamit kezdenem kell magammal,hogy egy kicsit gyorsabb legyen a fogyás...

Vagy zsírt emelni,vagy mozogni...

Azt hiszem a 2 együtt lenne a legjobb....😊

Kitartást és szép hetet kívánok Mindenkinek!🍀🌞🌷

4654. Shanalyl
2021. márc. 28. 08:03

Heti jelentés! 67.2kg. -10.5kg eddig összesen!


Vettem száraz vörösbort, nem is olyan rossz, de azért egy jó édes fehér aszúnak a nyomába sem ér.🙈 Persze azt nem lehet. De 70%os étcsokit csipegetve mellé egész okés.


Most elkezdtem azt, h egész hétre előre eltervezem, h mit főzök. Eddig három napokra terveztem, de valószínűleg ez így jobb. Egyedül a hétvég3k meglepik, mert olyankor a szüleimmel főzünk a lovardában, de készülnek rám is.🙂

4653. kri07 (válaszként erre: 4652. - Mérita)
2021. márc. 25. 07:44
Szerintem vezesd a napi kalóriákat, kicsit macerás, de érdemes. Nekem 1300-at ajánlottak mozgás mellett, mozgás nélkül 1100 körül. 1400 körül van az alapanyagcserém. Én 1400-at állítottam be, 1100-zal éhen is halnék 😆
4652. Mérita (válaszként erre: 4650. - Kri07)
2021. márc. 25. 07:22

Megmondom őszintén,hogy eddig még nem számoltam mennyit eszek.

Reggeli általában 2főtt tojás

Ebéd:párolt brokkoli répa karfiol virslivel,előtte nap sertéspörkölt

Vacsora:fél doboz túró 2evőkanál tejföllel körözöttnek

A nap folyamán 2-3kávé tejszínnel

Nasinak néha 1-1 szem tepertő,a zsírbevitel miatt.


Ami még gond lehet,hogy nem mozgok.

Lassan talán ideér a tavasz🌞🌷,beindulnak a kinti munkák,lehet biciklizni,később futni...akkor bízom benne,hogy gyorsabb tempóra vált a fogyás🙏🙏

4651. kri07 (válaszként erre: 4649. - Tivike1)
2021. márc. 24. 21:20
Én simán kanalazom 😂😂
4650. kri07 (válaszként erre: 4648. - Mérita)
2021. márc. 24. 21:19

Igen, nálam elég sok a tejtermék, de én sem bírok húsból többet enni. Mondjuk tojást napi szintem eszem, azt még bírom😉


Mennyi kalóriát viszel be? Ha túl kevés vagy sok az is befolyásolhatja a fogyást.

4649. Tivike1
2021. márc. 24. 21:00

Én is ma csináltam ezt a mascarpone raffaellót,ez nagyon finom !

Mascarpone ,eritrit,kókuszliszt,ezt összekeverem és én most a golyókat jobb híjján dióba forgattam😄

4648. Mérita (válaszként erre: 4647. - Kri07)
2021. márc. 24. 20:59

Huuu..ezt a Raffaellót ki fogom próbálni!☺️

Én mascarponét és tejszínhabot kevertem össze erdeigyümölccsel....hmmm...imádom🥰

Nagyon szeretem az édességeket,és számomra is hihetetlen,de mióta kiiktattam a cukros lisztes dolgokat,rizs bulgur és társait,nem igazán kívánom a desszerteket.

Egyébként érdekes...pont az előbb olvastam,hogy a tejtermékek lassíthatják a fogyást...nálam valószínűleg ez áll fenn...mert nem valami szédületes a tempó...

De úgy vagyok vele,hogy ameddig ez mellett fogyok,addig azt eszem ami jólesik,egyenlőre nem tudnék csak a zsíros húsokra hagyatkozni...

4647. kri07 (válaszként erre: 4646. - Mérita)
2021. márc. 24. 18:19
A kókusz+mascarpone édesítővel olyan mintha raffeallót ennél. Csak összekeverem és kész. Estére általában édeset eszem. Mascarpone+túró+erdei gyümölcs összeturmixolva is nagy kedvencem. Nekem kell, hogy édeset is egyek, így tudom tartani. Aztán idővel kiderül, hogy így is működik-e. :-) Eddig úgy néz ki fogyok vele. :-)
4646. Mérita (válaszként erre: 4644. - Kri07)
2021. márc. 24. 16:24

Nagyon finomakat ettél!🙂

Köszönöm!😊

4645. kri07 (válaszként erre: 4643. - Booka)
2021. márc. 24. 15:38

De jó neked! Nekem is az 5-ös lenne a cél. Addig még 10 kg. :-)


Gratulálok, ügyes vagy!

4644. kri07 (válaszként erre: 4642. - Mérita)
2021. márc. 24. 15:36

Szia,


olyan rossz, hogy nem enged fényképet csatolni.:-(


A tegnapi napom:

Reggeli:

8g teavaj + 20 g tejszín a kávéba

86 g félzsíros túró

1 tojás

10 g hagyma

20 g tejföl

Ez így 360 kcal, 27 g zsír, 6 g szh, és 22 g fehérje


Ebéd:

8 g vaj +20 g tejszín a kávéba

250 g pulykamáj

5 g sertészsír

482 kcal, 31 g zsír, 1 g szh, 46 g fehérje


Vacsora:

12 g kókuszreszelék

50 g mascarpone

12 g tejszín

319 kcal, zsír 31 g, 4 szh, 3 fehérje


Edzés után 25 g fehérjepor 99 kcal, 1g zsír, 3g sz, 18g fehérje


Nasi:

15 g törökmogyoró 104 kcal 10 g zsír, 1g szh, 2 g fehérje


összesen: 1364 kcal

zsír: 101g

szénhidrát: 15 g

fehérje: 93 g


Százalékosan a kalóriabázis szerint: zsír 68 %, fehérje 28 %, szénhidrát 4 %.

4643. booka
2021. márc. 24. 14:51

Gyors helyzetjelentés.


Igaz, mégcsak épphogy, 59.8 - de helloooo 5össel kezdődő számok! Majdnem bekönnyeztem örömömben *.*


El sem hiszem, annyi sikertelen fogyáson vagyok túl, és utoljára kb 15éve kezdődött 5össel a súlyom....


Életmód, szeretem, és siker! S nincs szenvedés! :)


Szóval hajráhajrá mindenkinek - ha nekem annyi eredménytelen év után sikerül az hogy lassan már egy éve tartom magam az új életmódhoz, és fogyok - akkor bárkinek megy!

4642. Mérita (válaszként erre: 4641. - Kri07)
2021. márc. 24. 12:41

Szia!


Megírnád légyszi egy napi kajádat,hogy lássam,hogy áll össze ez a kalória-zsír-fehérje-szénhidrát felállás?

4641. kri07
2021. márc. 24. 09:41

Sziasztok,


én ma egy hete kezdtem újra, reggel 69,5 kg voltam, így 1.7 kg-ot fogytam. Tudom, hogy ennek nagy része még víz, de legalább motivál. :-)


Én a ch-t igyekszem 20 körül zárni, a kalóriát 1400-ra állítottam. A zsír 65% körül van, a fehérje 25%. Nálam inkább vaj, tejszín, mascarpone és sertészsír adja a zsírbevitelt. Napi 2 kávét iszom vajjal és tejszínnel, így egész jól fel tudom hozni a zsírbevitelt. Gondolom ez nem a klasszikus keto, de így tudom tartani. Folyton szalonnát és zsíros húsokat nem bírok enni, főleg szinte köret nélkül.


Mivel maradt őszről tesztcsíkom, így én is használtam belőlük. Nekem a 4. napon volt az első halvány rózsaszín, tegnapelőtt már a középső. Mondjuk én a számban is érzem reggelente, ha felkelek. :-)

4640. Shanalyl (válaszként erre: 4639. - Gumicsirke)
2021. márc. 24. 08:35
Áh, én nem stresszelek. De én szeretem látni, ha elszíneződik. Olyan, mint a kaparós sorsjegy. :DD
2021. márc. 23. 22:38
Bocsánat, hogy beleszólok, de szerintem ne stresszeljetek a csík színén :) lassan 1 éve ketozom, és még soha nem nézegettem tesztcsíkkal, hogy ketózisban vagyok-e. Úgyis látom, hogy működik-e a dolog, szerintem ezen ne parázzatok :)
4638. Shanalyl (válaszként erre: 4636. - Tivike1)
2021. márc. 23. 20:04
Áh, a drága rumot azzal a vacak zeroval nem rontom el.😅 Akkor már inkább a bor.🍷
4637. Matrica84 (válaszként erre: 4633. - Shanalyl)
2021. márc. 23. 19:59
Köszi, hogy ezt bemásoltad. :) Kb. igazolta a gyanúm, hogy annak, hogy nekem csak nagy ritkán színeződött a csík a leghalványabb rózsaszínnél tovább, köze lehet ahhoz, hogy rengeteg folyadékot iszom... (Mondjuk most 4 nap visszaállás után sem változik a semlegesről, ami fura.)
4636. Tivike1 (válaszként erre: 4635. - Shanalyl)
2021. márc. 23. 19:51
Rum zeró kólával?Tudom nem a legjobb,de esetleg alkalmanként.
4635. Shanalyl (válaszként erre: 4634. - Tivike1)
2021. márc. 23. 15:41

Kalóriabázis szerint a száraz vörösben 0g szh van egy deciben. :O Csak a kalóriára kell figyelni.


Életemben nem ittam még száraz vörösbort, de lehet megkóstolom. Nem szoktam alkoholt inni, de néha egy-egy nehéz nap után jól esne egy pohár valami. Eddig ha kedvünk szottyant rá nagy ritkán, cidert ittunk vagy gyümisört, de az tiltólistás. Azt tudtam, h pl a rumban sincs, de azt csak rendes kólával vagy ice teával szeretem, szóval az is felejtős nekem.

4634. Tivike1
2021. márc. 23. 14:03

Most jól összezavartál😂😂😂😂

Nekem a legvilágosabb rózsaszín.

Köszönöm a válaszokat.

A múltkori szendvicsezés óta ismét tartom magam,ez volt az első igazi félrezabálásom🤣

Szerintetek este egy pohár száraz vörösbor belefér?

Éés heti receptötletek:

Juhtúróval töltött gomba

Rakott padlizsán-természetesen krumpli nélkül,nem paradicsomosan,hanem tejszínesen...

4633. Shanalyl (válaszként erre: 4631. - Tivike1)
2021. márc. 23. 13:02

Egy blogon találtam:


"A 2-3. héten még folyamatosan méregettem a Ketophannal a vizelet keton szintet, mindig színeződött a csík. Gyakorlatilag itt még ez volt az egyetlen visszajelzésem arra vonatkozóan, hogy benne vagyok-e a ketózisban, vagy nem. Itt kell pár szót ejteni arról, hogy a Ketophan ugyan skálázott, az elszíneződés mértékétől függően mutat valamit, de gyakorlatilag a mi szempontunkból ez bullshit. A vizeletbe kerülő ketonok száma és leginkább aránya függ a hidratáltságunktól, az energiafelhasználásunktól, illetve a fogyasztott kaják mennyiségétől is. Az, hogy a vizeletben mennyi keton van, semmi információt nem ad a diéta hatékonyságáról. Csak azt látjuk, hogy ketonok ürülnek így nagy valószínűséggel ketózisban vagyunk. Ezzel kapcsolatban annyi tanácsot tudok adni, hogy ha nagyon lila a csík akkor igyál többet. Ha sokat iszol, és még mindig nagyon lila, akkor próbálj kevesebbet enni. Az általános megfigyelés a reddites ketózók között az, hogy hatékonyabb a zsírégetés, ha alacsonyabb a vizelet ketonok szintje. Azt jelzi a kevés kiürített keton, hogy a szervezet többet használ fel energiaként az elkészült ketontestekből, ergo kisebb a felesleg. Ez azt is jelenti, hogy simán elképzelhető, hogy ketózisban vagy, mégsem lilul a csík. Nem kell beszarni, ha betartod az alapelveket, és nem hazudsz magadnak ezzel kapcsolatban, akkor menni fog a dolog."


Amúgy amikor szépen tartom magam és nem zabálok félre, meg nem kell visszakerülnöm, nekem is a közepes szokott lenni. Ahogy mondja, vannak ketonok, mert ketózisban vagyok, de mivel deficitben vagyok, így ezek egy részét a test el is használja, tehát a teszt kevesebbet mutat belőle. Meg tényleg, ha nem iszom eleget (mert ugye sűrűbb a vizelet, így több benne az adott anyag a vízhez képest). De valahol írták, h valakinek meg egyáltalán nem jelez be és mégis szépen fogy.

4632. libikóka (válaszként erre: 4631. - Tivike1)
2021. márc. 23. 12:32
Bármelyik jó.Bár a legsötétebben nem javasolt tartani,úgy tudom:))
4631. Tivike1
2021. márc. 23. 12:21

Halihó!


Ennél a tesztnél mi a jó?

Sötét vagy világos?

4630. Shanalyl (válaszként erre: 4629. - Mérita)
2021. márc. 23. 10:08

Szia! Nagyon ügyes vagy, ez a fogyás tök jó ennyi idő alatt.


Én megrendeltem neten a tesztcsíkot, mert kb sehol nincs...


Hát, én őszintén bevallom, nekem kb soha nem jön ki a 75-20-5 arány. Meg ezt mindenki magának tudja, mit szeret, mekkora adagokra van szüksége, hány étkezés...mert pl én csak kétszer eszem egy nap, másnak meg kell mondjuk négy, h jól érezze magát. Vagy nem bírod a monotonitást, pl három napig ugyanaz reggelire stb...a lényeg szerintem elsősorban, h a szh a ketózishoz szükséges szinten legyen (ez is változó, én pl 30 g-al is a legsötétebb tesztet produkálom) és a zsír legyen a domináns.

4629. Mérita
2021. márc. 23. 03:54

Sziasztok!


Eddig inkább csendes résztvevő voltam,most beszámolok Nektek szerény eredményemről.

Február 22én kezdtem,(pont mensi elején),a tegnapi mérésem (szintén mensi eleje) alapján -4.4kg☺️

Ettől többre számítottam 4hét alatt,de ennek is nagyon örülök,mert már legalább megindult lefelé.☺️

Nem csinálom még profi szinten a ketogén diétát,nem számolok értékeket,de biztos vagyok benne,hogy alacsony a zsír és magas a fehérjebevitelem,és mondjuk a 75-20-5 zsír-fehérje-szénhidrát verzióhoz képest a szénhidrátot is tovább kell csökkentenem.

Nem tudom,hogy ketózisban vagyok-e,tegnap voltam 3patikában is,de nem volt Ketophan tesztcsíkjuk...

Délután egy gyógyászati segédeszköz üzletet hívtam telefonon,nekik olyan van,ami 9-10 értéket mér,köztük a ketont is,nem tudom az mennyire megbízható,érdemes-e megvenni?

Mindenesetre jó lenne valami iránymutatás...

Az eddigi eredményemet úgy értem el,hogy teljesen elhagytam a lisztet,(semmilyet sem ettem),kenyeret péksüteményt,a cukrot,a tésztaféléket,rizs bulgur és társait,és krumplit is csak az első héten ettem 2alkalommal mértékkel.Azóta azt is kerülöm.

Rengeteget változott a közérzetem pozitív irányban😊,úgy testileg mint lelkileg😊.

A közeljövőben (amint a mensi engedi),tervezem mozgás bevezetését is.

Ha esetleg valamelyikőtök tudna azzal segíteni,hogy hogyan lehet a 75-20-5 arányt megvalósítani,azt nagyon megköszönném!

Szép napot és további szép eredményeket kívánok Mindenkinek!

2021. márc. 21. 14:32

Sziasztok! Jó rég jártam erre utoljára, még valamikor tavaly ősszel.. A diétát viszont azóta is szigorúan tartom, nagyon lassan és döcögősen megy le ez az utolsó pár kiló, ami érthető is. Mindenesetre jelentem, a héten már stabilan 47 kg vagyok :)) Tekintve, hogy tényleg már csak 1-2 leadható kg lehet rajtam pluszban, gondolom ez is hónapok munkája lesz.. De nem baj, imádom ezt a diétát, végre valami, ami lassan, de biztosan működik, és amiben nem érzek óránként késztetést a félrezabálásra, mert tök sok finomat lehet benne enni. Nem mondom, hogy nem kívánok meg néha egy kis aranygaluskát, vagy somlóit, esetleg hamburgert vagy gyrost, de azért ezeknek egy része elég jól helyettesíthető.

Tegnap pl fehérje pizzát ettem, teljesen jól kiváltotta az igazit :)

4627. Tivike1 (válaszként erre: 4626. - Shanalyl)
2021. márc. 21. 08:00
De ügyes vagy!!!
4626. Shanalyl
2021. márc. 21. 06:56

Jelentem, nem ettem pizzát! Pedig istenien nézett ki, és mindenki ott ette körülöttem. Én addigra betoltam a husi-sali ebédemet.


Ma 67.9 kg vagyok, már csak -20dkg és megvan a -10kg. A héten csak ennyi, de ugye kiestem a ketoból, szóval ez is nagyon jó.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook