Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha a kutyámat kozmetikába akarom vinni, ott megszokták fürdetni, vagy előtte fürdessem meg? fórum

Ha a kutyámat kozmetikába akarom vinni, ott megszokták fürdetni, vagy előtte fürdessem meg? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. bonifác (válaszként erre: 35. - Ficánka5)
2014. márc. 13. 14:04
Mi először vittük ilyen helyre, de nem volt különösebb probléma vele. Biztosan vannak olyanok is, akiket nehéz kezelni. Ez olyan, mint mikor állatorvoshoz visszük őket. Ott szinte mindegyik megszeppen.
35. Ficánka5 (válaszként erre: 25. - Bonifác)
2014. márc. 13. 12:42

Én meglestem, igaza volt a kozmetikusnak, sokkal rendesebben viselkedett, amikor nem voltam ott. Az én jelenlétemben 3-an alig bírtunk vele, úgy hisztizett, pedig egyáltalán nem volt oka rá.


Jó, tudom, meg volt ijedve,de valóban ez egy olyan dolog, amit a hosszabb szőrű kutyiknak meg kell szokni és el kell viselni.

2014. márc. 12. 19:00
Én külön kérni szoktam hogy csak a végső nyírás után fürdessék a kozmetikában. Ha fürdetés után neki kezd nyírni zavarja a kutyát és engem is állandóan rázza a bundáját és hullik ki a vágás közben betapadt apró szőrszálak.Eleinte nyírás előtt fürdette,mire hazaértünk tiszta szőr lett a kocsi.
2014. márc. 12. 16:03
de sokszor csak langyos vízzel, nem samponnal
2014. márc. 12. 16:02
valahol azt írják hogy lehet hetente valahol meg hogy évente kell. én olyan 3 hetente szoktam vagy 2 hetente attól függ hogy fetreng e a sárban vagy nem.
2014. márc. 12. 16:01
nekem is mondták már többen, akkor jobb lenne ha mondjuk csak hónaponta fürdene?
30. Ardilla (válaszként erre: 28. - Gracielita)
2014. márc. 12. 14:49

Változó, hogy mikor fürdetem. Ha büdösnek érzem, akkor mindenképpen megcsinálom, de ilyen ritkán van. Semmiképpen sem nem rendszeresen.

Az állatok szőre öntisztuló, lehet, hogy nem is tesz jót neki, ha rendszeresen vegyszerrel leápolják.

29. 82d45dcd14 (válaszként erre: 28. - Gracielita)
2014. márc. 12. 13:31

Írd fel a kérdéseidet és kérdezd meg a kozmit,elvégre ő a szakember,vagy valami ilyesmi.

Én,pl.a kozmetikusnál nem szoktam fürdetést kérni,ezt otthon elintézem magam nyugiban.

2014. márc. 12. 13:03
Értem, köszönöm a részletes felvilágosítást. :) És egyébként ti milyen időközönként fürdetitek a kutyust? Vagy csak akormetikussal fürdettetitek meg? Mert én szoktam elég gyakran és nem tudom jó-e.
2014. márc. 12. 12:57

Nekünk keverék kutyusunk van.


Eleinte ottmaradtam vele, mert ugye a kutya szőrös gyerek és nem akarjuk, hogy üvöltsön a gazdikája után. De utolsó 2-3 alkalommal már nem, ahogy ezt kezdettől fogva kérte a kozmetikus. Igaza volt, mert akkor sokkal fegyelmezetebb volt a Bercike, ezért két óra helyett másfél óra alatt végeztek vele.


Először letolták a szőre nagyját, aztán megfürdették, aztán megint nyírták, itt-ott ollóval megigazították, szőrszárítóval alaposan megszárították a bundáját, körmeit lecsipkedték, fülét kitörölgették valami szerrel, szóval rendesen megdolgozott vele a kozmetikus. Van egy állvány, amihez a horpasza alatt átvezetett szíjjal tudják rögzíteni, de nem feltétlenül kell. Ezt menet közben a szakember dönti el.


Szerintem beszéld meg előtte, hogy te mit szeretnél, esetleg hallgasd meg, hogy mit mond ő, aztán hajrá! Mi is visszük nemsokára, mert jön a jó idő.

2014. márc. 12. 12:15
Hahaa :D Én is ott akarok lenni egyébként.
25. bonifác (válaszként erre: 13. - Ficánka5)
2014. márc. 12. 12:05
Mi ott voltunk végig, egyedül dolgozott a hölgy, és nagyon ügyes volt. Kicsit besegítettünk a kutya lefogásában. Nekem palotapincsim van, és egészen rövidre lett lenyírva a szőre, úgy nézett ki, mint egy oroszlán.
2014. márc. 12. 11:54
Azért remélem megtalálom a nekünk való kormetikust :D
23. 82d45dcd14 (válaszként erre: 22. - Gracielita)
2014. márc. 12. 11:52

Felesleges félni,mert visszanő a szőre:)

Nem kell túlkomplikálni ezt a dolgot,majd meglátod milyen lesz,ha nem tetszik,max keresel egy másikat,ha bejön,akkor meg visszajársz hozzá!

2014. márc. 12. 11:48
Bichon Havanese, de nem a kicsi fajta. Ezt még nem tudtuk, mikor vettük, mert itt a környéken a mini változatok az elterjedtek. Az enyém elég szép nagy lett, és a szőre is csak még nagyobbá teszi, de szerintem gyönyörű. Mindig büszke vagyok rá, mikor sétálunk, és nem tudnak szó nélkül elmenni mellette. Sötétbarnán vettük, mostanra világosbarna lett, de tényleg ritka szép kiskutya. :D Ezért is félek, hogy nem találják el neki a fazont.
2014. márc. 12. 11:44
milyen kutyus?
2014. márc. 12. 11:44
keress a neten képet ami tetszik és mutasd meg neki hogy ilyesmit szeretnél
19. Gracielita (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2014. márc. 12. 11:36
Igen, pont a döbbenet részétől félek.
2014. márc. 12. 11:36
Akkor jó. :D Mondjuk azért kicsit félek, hogy, hogy fog utána kinézni, mert láttam már olyan kutyust is, akinek nagyon csúnyára lett vágva (szerintem) a szőre.
17. andi6020 (válaszként erre: 14. - Gracielita)
2014. márc. 12. 11:34
Beszéld meg, hogy mit szeretnél, ne legyen döbbenet meg sírás, ha mész a kutyáért!
16. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Gracielita)
2014. márc. 12. 11:34

Ő egész biztosan tudja , hogy hasson a kutyusodra , neki már sokkal volt dolga .


Én az állatorvoson csodálkoztam valamikor , a tacsink kölykeinek szerzett gazdit hajdanán , leterítette a kabátját maga mellé az ülésre , arra tette a 2 kiskutyát , úgy ültek ott , mint a kisangyalok .

Valószínű , h a kutyakozmetikus is ért a kutyák nyelvén .

15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Ficánka5)
2014. márc. 12. 11:33
Erre azért nem vennék mérget. Sokan csak letoljál róla a szőrt oszt csókolom.
2014. márc. 12. 11:29
Szoktam fésülni de azt azért nem állítanám, hogy nem gubancos. Van ilyen kis fésüje, azzal fésülgetem minden nap, de mégis másnapra ugyanolyan gubancos, és mindig szenvedünk már vele, ezért muszáj már levágatni. Sokat szaladgál meg ugrál, most meg, hogy jó idő van órákig is kint van a kertben és fetreng a fűben utána meg szenvedhetek a szőrével. Volt már olyan is, hogy akkora gubanc volt benne, hogy ott le kellett vágni, mert sehogy sem tudtam kiszedni belőle. :/
2014. márc. 12. 11:25

Szerintem jobb, ha te nem leszel ott, csak időre visszamész érte. Ott spéci hámmal felemelik és akkor nem fog annyira rakoncátlankodni. De elsőre gondold meg milyen kozmetikus viszed. Olyat kellene keresni, a nagyon ért a kutyik nyelvén és azok is szeretik és nem félnek tőle.


Ne félj, nem fogja rövidre vágni. Ez üzletpolitika(hamarabb viszed újra!). Hagyd, hogy ő fazonozzon. Legfeljebb, ha nem tetszik, legközelebb elmondod, hol kéred másképp.

2014. márc. 12. 11:20
Szoktad fésülni?Vagy hót gubanc a kutya?
11. 82d45dcd14 (válaszként erre: 10. - Gracielita)
2014. márc. 12. 11:20
Olyanra vágják,amilyenre akarod.
2014. márc. 12. 11:16
Köszönöm a válaszokat, és bocsi, hogy ilyen tudatlan vagyok, de most fogunk először menni, mert télre nem vágattuk a szőrét, mert kiengedtük a szabadba is, és féltem, hogy akkor megfázna. De mostanra már úgy néz ki, mint egy szőrgombóc, és nem akarom, hogy nagyon melege legyen majd, mikor jön a jóidő. Azt is megmondhatom, milyenre szeretném vágatni? Vagy mindenképpen levágják neki nagyon picikére?
9. bowie (válaszként erre: 6. - Gracielita)
2014. márc. 12. 11:14
Tudni fogja a dolgát a kozmetikus, nyugi:)
8. 82d45dcd14 (válaszként erre: 6. - Gracielita)
2014. márc. 12. 11:13
Majd a kozmetikus tudja,hogy kell lefogni.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gracielita)
2014. márc. 12. 11:13
Semmiképp ne fürdesd meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook