Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kapcsolat lazítása az idő múltával? fórum

Kapcsolat lazítása az idő múltával? (beszélgetős fórum)


13. a1f4b553ae (válaszként erre: 1. - Orange_s)
2014. márc. 13. 10:05
Ez a nem merek vele beszélni erről a témáról,ez nem jó:( Ha nincs megfelelő kommunikáció már az elején, ez később csak egyre rosszabb lesz:( Mi hálistennek mindig mindent megbeszélünk. nem mondom, hogy nincs vita párszor, de fontos, hogy tudjunk beszélni arról a másikkal,ami éppen bánt minket.
12. ina87
2014. márc. 13. 09:57
hát akk ved a kezedbe az irányitást oszd be te a pénz,egykapcsolatban az egyik fél álltalában a sporolosab és ez igy van jol,már nem azért de azért nem szolsz neki mert önként segit,na ezt gondold át ujra.miaz h önkét együtt vagytok ez egy kapcsolat és nem egy barát haver akit meg kérsz ill.segit mert ő igy gondolja...
2014. márc. 13. 09:44
Úgy tűnik, a topik indítója talán nem is olvas minket már. :-(
10. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Orange_s)
2014. márc. 12. 12:09
attól, mert összeköltöztetek, még nem biztos, hogy a párod azonnal házasságot, gyerekeket akar, félretenni az egyetemi tanulmányokra :) kicsit élni is kell, nincs azzal semmi gond, ha valaki nem vált át rögtön családapává, családanyává, hidd el, majd neked is hiányozni fog egyszer ez a szabad időszak, amit úgy látszik, nem tudsz kiélvezni :)
9. ca43169457 (válaszként erre: 8. - Mézes-Krémes)
2014. márc. 12. 06:01
Lehet, hogy igazad van. Valamennyi szabadteret hagyni kell egy kapcsolatban egymásnak. Természetesen meg kell találni a megfelelő arányokat. Sörözni is sok féle képpen lehet.
8. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - Zöldvirág)
2014. márc. 11. 16:13
Kicsit azt érzem, hogy a fórumindítónak talán az is fájdalom, hogy a párjának igénye van heti szinten a barátaira is.
7. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Orange_s)
2014. márc. 11. 16:09

Milyen módon ültél már le vele beszélni? Nem kerülgetni kell a forró kását, hanem kategorikusan, és tényszerűen elmondani neki, hogy te hogyan érzel, hogy nem tudod, mi a terve az életével, a jövővel, és szeretnéd megtudni. És szeretnél közös célokat, stb.

Kerek-perec el kell neki mondani. Szerintem se viszi a kapcsolatot semerre az, ha büntetni kezded, mert ezáltal csak távolodni fogtok egymástól.


A hati 1-2 alkalmas sörözés mit takar pontosan? Mert nem mindegy az, ha 1-2 órára beül valamerre a barátaival, és megiszik mondjuk egy sört, ami anyagilag nem nagy tétel, vagy kimarad egész estére és matt részeg lesz mire hazaér, és több ezret eldorbézol.

2014. márc. 11. 16:07

Dac helyett kedvesség. Tégy még egy kicsit többet érte, miután letisztáztad magaddal, mégis te mit szeretnél tőle, alkalmas e egyáltalán arra, amilyen szerepet szánsz neki és "kopaszd meg" módszeresen. Ha a heti sörözés belefér, akkor az is bele fog férni, hogy most erre adj egy kis pénzt, most arra, aztán amarra. Húzz ki belőle apránként többet, mint egyszerre kevesebbet. Aztán tedd félre. Néha pedig végy belőle számára is kedves látványosabbat. Váza, virág, új ing....


A lényeg, hogy ébreszd fel érdeklődését irántad ismét. Az is lehet, még nem volt eléggé felkészülve komolyabb kapcsolatra. Vagy csak több szabadságra vágyik, ami nem jelenti azt, hogy nem szeret vagy ne lenne hűséges. Előtted is volt élete, ki tudja haverokat mennyire zavarja, hogy heti 5 alkalom helyett kevesebbszer futnak össze, hisz lehet, ők szinglik


Mutasd meg neki, hogyan kell azt csinálni, hogy mindenre jut is, marad is

5. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Orange_s)
2014. márc. 11. 16:05

Nem tudom hány éves a párod és hogy ő vajon a kapcsolatotokat hogyan minősíti, de egyet értek Mildi66-tal, le kell ülni és nagyon őszintén meg kell beszélni ezt. Kertelés nélkül.

Amúgy pedig, ha valóban nem tud bánni a pénzzel - vannak ilyenek, akkor beszéljétek meg, hogy kezeld te az összes befolyó pénzt. De azt is tisztázni kell, hogy te mit érzel most. Mert még nagyon az elején vagytok mindennek, beletörődésből nem lehet együtt maradni. Ezek olyan alap dolgok, amiben meg kell állapodni. Ha ezt hárítja, akkor nem vesz komolyan, csak elfogadja amit te nyújtasz és kész.

Higgadtan és bátran meg kell beszélni.

4. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Orange_s)
2014. márc. 11. 16:01

És lenne mire gyűjtögetni, vagy megteheti, hogy nem figyel annyira a beosztásra?

És az miért nem lehet különben a tied? a pénzbeosztás? :))

2014. márc. 11. 15:55
Ez valóban nem jó így. Nem büntetned kellene szerintem, nem jó módszer, hogy nem csomagolsz neki kaját nem mosol rá. Egy kapcsolatban meg vannak a férfi és női szerepek, de ha nem jó a leosztás, akkor át kell beszélni és újra felosztani a feladatokat. Ezzel a dacos hozzáállással inkább mélyíted a problémát, mint segíted a megoldást. Le kellene ülnötök egymással megbeszélni, hogy mik az elképzeléseitek a jövőről, mit vártok el elsősorban önmagatoktól és a másiktól. Ha a kommunikáció nem megy, akkor nektek nincs közös jövőtök, akkor lépj ki még időben a kapcsolatból. Együtt élni akkor is tudni kell, ha a rózsaszín köd felszáll!
2014. márc. 11. 15:37

Ha nem jó így, változtass. Ha beletördősz, akkor meg vállald a következményeket.

Én a helyedben végiggondolnám, mit akarok az élettől. Mit akarok a páromtól. És mi kell ahhoz, hogy ezt elérjem.

Aztán ülnék csak le vele, hogy akkor ő ezt hogy látja. Ha nagyon mást akartok, akkor lépni kell. Ha meg van közös nevező, akkor jó.


Én mondjuk tuti kiakadnék azon, hogy mondjuk hó végére elkölti a pénzét a férjem, mert "nem tud bánni vele", de a heti 1-2 sörözés belefér...

2014. márc. 11. 15:22

Kapcsolat lazítása az idő múltával?


Volt már valaki ehhez hasonló helyzetben?


A kapcsolatunk elején a párom volt totál oda meg vissza értem, hogy örült hogy rám talált, stb és hogy nem csak a barátnője, hanem legjobb barátja is vagyok egyben. Lassan 1 év elteltével annak ellenére hogy együtt élünk, nem érzem mégsem egésznek kettőnket, a jövőre nem gondol, nem rak félre, hiába mondtam hogy nekem ez fontos..inkább barátokkal jár el iszogatni heti 1-2x. Ma valahogy elpattant bennem valami, hogy akkor OK, nem mosok rá olyan gyakran, nem csomagolok neki napközbenre kaját, nem a kedvencét veszem és..nem törődöm a jövővel, lesz ami lesz. Viszont épp ez meg is rémít, mert utálom a közömbösséget és úgy látszik én is ebbe esek bele.


Az a "baj",hogy amúgy önként segít nekem pl. elmosogatni, kedves velem, de már nem merek beszélni vele erről a felelősség témáról,mert azt annyival tudja le, hogy nem tud bánni a pénzzel...és utólag mindig azt érzem hogy addig piszkálom ezzel,amíg meg nem unja :(


Volt már valaki ehhez hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook