Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Emelkedett GPT, GammaGT, és olykor alkalikus foszfatáz mire utalhat? fórum

Emelkedett GPT, GammaGT, és olykor alkalikus foszfatáz mire utalhat? (tudásbázis kérdés)


2016. jan. 27. 10:02

Tavaj volt, ott sem találtak semmit.

Már tavaj is emelkedett volt az alkalikus foszfatáz , gammagt, we. Ami megmaradt bennem.

15. bnedora (válaszként erre: 14. - 4e4f212a4d)
2016. jan. 27. 05:56
Tüdőszűrésen mikor volt?
2016. jan. 27. 01:19

Sziasztok


Sajnos továbbra is fenn áll-nak bizonyos értékek.

Anya most cékla kúrán van, minden nap közel 2 dl céklalét iszik meg. kb 1,5 hónapja.


Most ezek lettek az eredmények:


Eo 6,50% <6,00

We 24 mm/h <1-15

Glukoz 5,82 mmol/L <3,90-5,50

Alkalikus Foszfatáz 371U/L <98-280

GammaGT 79 U/L <7-32

hCRP 0,70mg/dL <0,50


Mi a véleményetek?


A jobb lába szára be van dagadva teljesen, az erek is kidülednek, mostmár pirosos is az egész lábszára. Bokája is dagadt, alváskor fel póckolja mindig hogy valamelyest lemenjen a duzzanat róla.

Én mély vánásos trombózisra gondolok, annak veszélyére, de áhh ne tudjátok meg milyen orvosok vannak. Ma is volt egynél, még pénzt is adott neki (de minek :( ) és kérdezte tőle dr.nő mi lehet a baja a lábomnak, "hát le kell fogyni"... ennyi a válasz? meg mikor mondta neki, hogy nézze meg milyen piros szinü, a dr válasza az volt, hát "maga is piros"... uristen. És ezek az orvosok ??? hát de beolvastam volna neki ha ott vagyok.


Ami még feltünő, volt már párszor légszomja, nem kapott levegőt, fulladozott. Ez az utóbbi időben. (pedig anya nem pánikbeteg). Sokszor fáradt, rossz közérzetű is (feltünően). Elsőnek pangásos szívelégtelenségre gyanakodtam nála, de a sziv ultrahangon semmit nem találtak. Így jött a trombózis veszély állapota nálam számításba.


A kéz tenyere is folyamatosan száradt, szét van nyilva a bőr, repedezik fáj is neki. Nagyon csunnya :(.


Valaki valami irány mutatást pls. Nem tudom hova kéne érdemben fordulnunk...

13. Guruljka (válaszként erre: 3. - 4e4f212a4d)
2014. márc. 11. 11:23

Hasonló értékeim voltak. Nálam volt egy vírusfertőzés is, amikor 76-ban, koraszülés után vért kaptam. Akkor még több betegség nemvolt ismert, és a vért sem szűrték. Véradáskor derült ki, hogy bizonyos antitestek találhatóak a véremben, letiltottak a további véradásról. Hasonló kis enzimérték-emelkedés maradt csak utána. A májbetegségekben az emelkedés sok tízszeres, vagy százszoros, nem kell ennyitől megijedni.



Az elhízást okozhatja a változó kor is, de lelkileg is lehet hízni.

Én idősebb vagyok, mint Édesanyád, 54 évesen 75 kg voltam. Le lehet fogyni, szépen lassan, életmódváltással! Ahogy elkezd fogyni, több lesz az energiája is.

Érdemes venni a dm-ben L-karnitin kapszulát, egy havi adag 1300 Ft körül van. Ez nem nagy adagolású, és magnézium is van benne. Ezt az anyagot a szervezet is termeli, de ha nem sok húst eszik az ember, akkor nincs belőle elegendő. Főleg ha kicsit csökkentjük az étkezést. Nagyon jó hatással van a szívre, energiát ad. Én ébredéskor szoktam egyet bevenni, egy másikat délután. Sportolók is szedik, itt nem olyan szempontból írnak róla:

[link]

12. addy
2014. márc. 11. 11:06
Nálam az alkalikus foszfatáz miatt csináltak hasi UH-t, és akkor találtak egy polipot az epehólyagomban. Ki kellett volna operálni az epehólyagot, mert ha nőknél eléri az 1 centit, könnyen elrákosodhat. Ugyanakkor egy speciális diétával 9 mm-ről sikerült lecsökkenteni 6-8 mm-re a polipot, így most már csak kontrollra kell járnom évente.
2014. márc. 11. 10:22
a lába is eléggé meg van duzzadva.. + vénás. Mint a nagymamámnak a lába.. ilyen eres.. csunnya. Nem mindenütt de látványosan néhány helyen.
10. povery
2014. márc. 11. 10:18

A máj méregtelenítésére nagyon jó a máriatövismag olaj.Ha azt "eszem" mindig jók a máj értékeim.próbálja ki anyukád.

A fáradékonyságnak azért más okai is lehetnek.

Változókorba lépett már?

TSH-t(pajzsmirigy)néztek-e?Az én fáradékonyságomnak pl.az volt az oka.Meg némi depresszió:(((

2014. márc. 11. 10:14
vidd másik orvoshoz vagy kérj beutalót belgyógyászatra! Mi is most akarunk háziorvost váltani,mert a mienk is egy kretén
2014. márc. 11. 10:12
nekem a gamma és az alkalikus foszfatáz terhesség alatt volt magas,magasabb mint a tied, pedig nem voltam alkoholizta és 57 kg körül kövér sem. A dokim nem nagyon foglalkozott a dologgal, szülés után elmúlt.
2014. márc. 11. 10:11

Igazság szerint édesanyámról van szó. Most 52.

Akkor azt mondjátok valami diétát nézzek neki és ehez mérten táplálkozzon. Mennyi idő alatt kellene elmulnia.

Elég gyakran panaszkodik arra hogy fáradékony főleg estére, nincs kedve csinálni már semmit, erőtlen. Hát nem tudom lehet a kor.. átmeneti állapot... de lehet összefügg a laborral.

Sajna a háziorvosunk annyit ér mint egy pont.

6. cel (válaszként erre: 3. - 4e4f212a4d)
2014. márc. 11. 10:11
Az érték eltérések nagyon minimálisak. Komolyabb probléma esetén az enzim értékek nagyon elszállnak, akár tízszeres mértékben is.
5. cel (válaszként erre: 3. - 4e4f212a4d)
2014. márc. 11. 10:07

Ezek májemzim vizsgálatok és eredményei. A megnövekedett enzim értékek arra engednek következtetni, hogy valamilyen zavara van a májnak. Ez lehet enyhe lefolyású gyulladás, vagy kezeletlen idült gyulladás, okozhatja epeműködés zavara, elhízás, ami valóban zsírmáj kialakulásához vezethet. Gyógyszerek mellékhatása is okozhatja értékek emelkedését.

Remek máj kímélő diétákat lehet találni a neten és a gyógynövényekből készült teák is hatásosak. Ha pedig komoly probléma van, akkor remek gyógyszerek állnak rendelkezésre.

4. cel (válaszként erre: 2. - Szisza2014)
2014. márc. 11. 10:02

Ez így nagyon durva megfogalmazás és bárkit halálra rémísztesz, mielőtt felelőtlenül leírsz valamit, gondolkodj.


A zsírmáj, már valamilyen működési zavar eredménye már és nem feltétlenül alkoholos eredetű.

2014. márc. 11. 09:58

Kicsit kifejteném, egész pontosan:

Mostani labor eredményén a Glükóz is picit több mint a referencia érték:

Glükóz: 6,8 (3,9-5,5)

GPT 46 (<40)

GOT rendben van

Alkalikus foszfatáz: egyik alkalommal 300 máskor meg értéken belül de 5 laborból 3 szor magasabb volt. (98-280)

Gamma GT 41 (7-32)


Mit gondoltok.. sok vizsgálatot megcsinált már mind negatív lett, nincs hepatitisze sem...

valaki hasonlóval, vagy javaslat?


egy dr nő azt mondta lehet kezd zsirosodni a mája. (eléggé elhízott és mondhatni elég hirtelen...)

2014. márc. 11. 09:42
alkoholizmus, vagy zsírmáj.
2014. márc. 11. 09:41
Emelkedett GPT, GammaGT, és olykor alkalikus foszfatáz mire utalhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook