Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel felújítása fórum

Panel felújítása (beszélgetős fórum)


1 2
22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2014. márc. 11. 22:22
ki vagyok... akart lenni
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2014. márc. 11. 22:22
Az áramfogyasztást nem mértem le, de hogy nem centriz normálisan az elvileg sokkal erősebb centrifugás gépem, attól kivagyok bukva!
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2014. márc. 11. 22:16

Lehet, de a mostaniak sokkal takarékosabbak.

Az energoluxom zabálja az áramot, de az új mosógépem nem:)

19. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2014. márc. 11. 21:24
A villanyvezetékeket a plafon alatt viszik végig a csatornában, tehát nem olyan vészes, azt is szépen meg lehet csinálni, és kevésbé költséges, mint szétvésni az egész lakást.
18. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Telifánt)
2014. márc. 11. 21:21
Mellékesen a régi mosógépek sokkal jobbak voltak, mint a mostaniak.
17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Telifánt)
2014. márc. 11. 21:20

Figyelj, nekem azt mondta a villanyszerelő, hogy áthúzni úgyis csak a lakás ajtajáig fogod, és onnantól kifelé megint csak régi a vezeték.

Nekem is volt, hogy sercegett, de leszigetelték, és kész.

A mosógépem sem régi, mégis bírja az eddigi vezeték.

2014. márc. 11. 18:16

Ha csak a két új dolog miatt kellenek új vezetékek, akkor valóban egyszerűbb csak a táblától 2 madzagot csatornába elvezetni, mert így csak néhány lyukat furnak a csatornának és nem verik szét az egész lakás. Ha az egész lakást akarod megcsináltatni, akkor bizony a falat, a padlót, a mennyezetet is vésni kell és sok helyen, mert gondolom kapcsolók és konektorok is lesznek, stb.

Ezután persze lehet újra kövezni, tapétázni, festeni.

Az árát nem tudom megmondani, mert nagy-nagy szerencsémre nekem az ilyen felújítások csak anyagárba kerülnek, ugyan is a férjem barátja villanyszerelő és nálunk mindig ő csinálja.

Ha csak az új gépek teljesítménye miatt gondoltad, akkor lehet elég az órát cseréltetned, ha az nem 20 A legalább, na meg olyan dugaljat kell választanod, amit nem terhel más, azaz olyan áramkört.

Nagy meló, nem látványos és drága...de ha kell, akkor kell..

15. telifánt (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2014. márc. 11. 12:15

Azért jutott ezünkbe az áthúzás, mert 30 éves vezetékek vannak és félő hogy a sok elektromos kütyüt már nem sokáig bírja.

A mosógépet még csak nézegetjük, de feltételezem nagyobb teljesítményű lesz mint a mostani....a régi 20 éves. :-)

2014. márc. 11. 08:30
A miénk ugyan nem panel, tégla társas ház, de a 43 éves vezetékek egyre veszélyesebbek a konnektorok le vannak terhelve, a szerelő szerint max pár hónapig bírják az aluminium vezetékek, már alig bírta újra kötni, törnek a vezetékek, már többször szikrázott a biztosító táblánál. Úgy hogy megegyeztünk.. felméri és mehet a falbontás, mivel nem csatornába vannak húzva a vezetékek ki kell minden vezetéket vésni. Már most rosszul vagyok csak a gondolattól hogy mi lesz itt. Aztán meg újra tapétázni... őrület nemcsak kosszal jár de hát egy vagyon. És addig abban élni nem lehet. De hát nagyon veszélyes, tavaly nyáron arra ébredtünk éjszaka hogy zizeg serceg, szikrázik, az elosztó, már akkor szóba jött hogy teljes áthúzás, múlt héten megint ugyanez volt. kb 600 ezer amit a szerelő mondott. Legszívesebben eladnám ezt, bajlódjon vele más, abból meg venni egy ujjat nagyobbat, de hát nem hajlandó belemenni a férjem. :-(
13. Bcicus
2014. márc. 10. 21:49
Nekünk volt ilyen, de teljes felújítással, együtt, ehez az egész lakás szét kell verni. Ráadásul nayg pepecs meló, mert a panelt nehéz vésni.
12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Telifánt)
2014. márc. 10. 21:41
A villanyórát biztos ki kell cseréltetni és a kapcsolótáblát.
11. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Telifánt)
2014. márc. 10. 21:40

Ezért a két dologért akarod az egész lakásban áthúzatni a vezetékeket?

Az nagyon drága mulatság, ráadásul sokáig is tart, és iszonyatosan nagy zajjal jár. Mire befejezed, kiutálnak a szomszédok.

Nekem is villanytűzhelyem van, simán végig lehet vinni egy csatornában a vezetéket.

Milyen az a nagy teljesítményű mosógép? Mit tud, amit a többi nem?

10. Kiyara (válaszként erre: 8. - Telifánt)
2014. márc. 10. 11:34

Mi is most cseréljük a sütőt de ahozz elég behúzatni a konyhába plussz egy vezetéket....

Mondjuk én ezt sem válaltam be , inkább nem használom egyszerre a 4 lapot + a sütőt..

2014. márc. 10. 11:25
nálunk meg 40 éves vezetékek voltak, és totál kinn voltak a falból, elég ronda volt és veszélyes is szerintem. :S
2014. márc. 10. 11:23
Az a baj hogy villany sütőt szeretnék és egy nagyobb teljesítményű mosógépet, ahhoz meg félő hogy a közel 30éves vezeték nem elég erős.
2014. márc. 10. 11:22
vagy ha godnolod küldök képet üzenetbe
2014. márc. 10. 11:22
de ha bekukkantasz a titkos naplómba, akkor a 13. oldalon találsz ilyen képeket, ahol látszanak ezek a marások a talajban. De az még csak az első fázis volt, vonalak látszanak, amit utána egészében kimart, és abba fektette be a csöveket. ha érdekel beengedlek a naplóba
2014. márc. 10. 11:17
vagy amit a legtöbb esetben csinálnak régi áram vezetékeknél az a hosszabbítós dolog, amivel meg telerakhatod az egész lakást :S (ez korábban mi is alkalmaztuk mikor még a fősulis lakásomban laktam :) ), nem valami szép látvány, de oldalt a fal mellett el lehet vezetni azért.
2014. márc. 10. 11:15

Én személy szerint magánba csináltattam, nem tudom, hogy az elmű hogy csinálja, de ez a fickó, aki nálam volt (hozzá teszem nagyon jól dolgozik), egy bazi nagy maró géppel jött és nagy szintes létrákkal. Sajnos a felmarás hatalmas porral jár , gondolj bele, hogy a betont marják, még fúrni is nehéz, nem hogy felmarni.


Amikor én emellett döntöttem, kértem egy árajánlatot az eon egyik dolgozójától, aki jóval olcsóbban megcsinálta volna, ő nem mart volna, de a mennyezeten vezetett volna el minden vezetéket, és közölte, hogy utána be kell burkolni a mennyezetet, amitől valamivel kisebb lenne a belmagasság, na ez nem volt valami szimpatikus dolog, így maradtam a drágább, de megbízhatóbb dolgonál.


De ha megkérdezed, hogy milyen lehetőségek vannak, lehet mondanak olyant, ami megfelelő nektek is.

2014. márc. 10. 11:10
Ezek szerint mindent szétvernek. :-(
2014. márc. 10. 11:02
szia, én nemrég költöztem, és csináltattam ilyent a felújításnál. behuzattam az áramot teljesen újra, szétmarták a padlót, a falakat :) de nekem ez a teljes felújítás előtt volt, és úgy 260.000 ba volt az egész, ugyan ekkora a lakásom, minden szobába megcsináltattam,6 áramkört vezetett be a fickó aki csinálta, ez áfa nélküli összeg volt. De én akkor nem laktam benn, mert hát elég nagy felfordulással jár ez, utána még járólapoztunk, lamináltunk, festettünk, szóval minden előtt csinálták.
2014. márc. 10. 10:50

Sziasztok!

Szeretnénk felújítani a lakásban az elektromos hálózatot. Szerintetek egy 73nm-es lakásban ez mennyibe kerül úgy hogy a biztosítékokat is nagyobbra szeretnénk kicseréltetni az elművel?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook