Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kelt tésztából készült beigli receptjét tudja valaki? fórum

Kelt tésztából készült beigli receptjét tudja valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. gyöngyi (válaszként erre: 34. - Ficánka5)
2014. márc. 9. 09:45
Ez lesz az köszi szépen! Valószínű azért nem találtam sehol, mert ez nem beigli, hanem kelt kalács inkább.
2014. márc. 8. 17:04
A savak könnyítik a tésztát , a citromhéjtól + csodálatos ízt kap a süti is meg a töltelék is .
37. c4851bb5de (válaszként erre: 35. - Ficánka5)
2014. márc. 8. 13:23
Tetszik , hogy a piskóta alaptésztába citromhéjat és levét is teszel, legközelebb kipróbálom.
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Ficánka5)
2014. márc. 8. 12:24

"Kb 160 fokos sütő és legalább 45-50 perc sütés. Akkor újaddal megnyomod kicsit a közepét, ha visszaugrik, akkor kiveheted, ha nem, akkor még sütöd pár percet.

A közepe akkor eseik vissza, ha nem sült meg rendesen. "


Én annyira nevettem most, azon gondolkodtam, ha az ujjam bedugom a forró piskóta közepébe, akkor, ha nem sült meg belecuppan a forró szmötyibe.....és a következő tanács, tedd hideg víz allá az ujjad, ha még maradt a csonton valamii :DDDD



Bocsánat Ficánka!!!! a fantáziám szárnyalt el velem.


Köszönöm a jó tanácsot egyébként!!!! :)

2014. márc. 8. 11:51

A piskótához egy kis segítség, ami nekem tuti:


Az igazán könnyű, lehelet tésztához:


Ahány tojás, annyiszor 4 dkg liszt, 3 dkg cukor, hozzá 1 cs. sütőpor, 1 citrom reszelt héja és fél citrom leve.


Kb 160 fokos sütő és legalább 45-50 perc sütés. Akkor újaddal megnyomod kicsit a közepét, ha visszaugrik, akkor kiveheted, ha nem, akkor még sütöd pár percet.

A közepe akkor eseik vissza, ha nem sült meg rendesen.


Ezzel igazán könnyű, pihe puha piskóta készülhet, amit pont ezért max kétfelé tudsz vágni.


Ha ettől szívósabbra van szükséged,mert nagyobb és 3 felé vághatót akarsz, akkor tojásonként 5 dkg liszt, és 4 dkg cukor kell hozzá.


A sütési időt hüleség lenne meghatározni, mert ahány sütő, annyi féle. Lényeg az, hogy én soha nem tettem volna a piskótát 180 fokos sütőbe, mert akkor a cukor a hirtelen hőtöl "megég", vagy megköt és nem engedi a tésztát szépen feljönni.


Tehát inkább tovább sütöm, de alacsonyabb hőfokon.

A hőlégkeverést én inkább húsokhoz használtam, mert szárít. Max ha pogácsát sütöttem, akkor használtam ilyen sütésre, mert ott két tepsit is berakhattam egyszerre, de akkor tettem egy kis tepsibe vizet már a sütő bekapcsolásánál, hogy a tészta forró gőzt kapjon, mikor beraktam.


Ha a kakaós piskóta fortélyaira is kíváncsiak vagytok, azt is szívesen leírom.

2014. márc. 8. 11:33

Ittenke bocsássa meg nekem, nem kötekedni akarok, de ez nem az amit ő kért. Ez az omlós kelt beigli, amit beigli néven tisztelünk.


Amit Ő kért, az a régi nagyanyó féle kelt tésztából készült.

Ez itt már majdnem az, de én nem szoktam ennyi faksznit neki, de legalább ugyanaz az irány:


[link]

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 8. 11:16

Ezen az oldalon, még azt is kalkulálja a program, hány személyre szeretnéd sütni.


Igazándiból, azt hittem a lányok által leírt közepesen lágy tészta segítség volt.


Írd le, ilyenre gondoltál vagy sem, van rokonom, aki még ilyen nagymamás receptet használ, megkérdezem akkor Tőle, hogyan készíti.

2014. márc. 8. 11:12

[link]



Hogy recept nélkül se maradj. :)

2014. márc. 8. 10:00
Nagyon aranyosan eldumcsizunk, de a recept az nincs meg!!
30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Forrest2010)
2014. márc. 8. 08:50
:)
2014. márc. 8. 03:13
Volt idő , mikor a palacsinták első 4-5 darabja elszakadt fordításnál , azt gyorsan befaltam , mert nehommá rontsam az üzletet , de a gyerekeimet az se zavarta volna , ha nem éppen mintadabok .
28. forrest2010 (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 8. 02:46
Valami kicsit az én piskótám is megrogyik , ha kiszedem a sütőből , valamikor a pékségbe volt egy cukrász kollegám olyan piskótákat sütött , kár , h akkoriban még nem érdekelt különösebben a sütés , mert az ember vizuális , látva több dolog megragad benne.
27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 7. 21:20

Nem kellett volna. A fiam imádta (imádja) a palacsintát. Kérte, de nekem kb egy évig sosem sikerült normálisat sütnöm. Így mindig a darabokat kanállal ette meg. Aztán vettem egy teflon sütőt, és azóta sosem ragad oda.


A piskótával álltam hadilábon sokáig. Csodálatos volt a sütőben, amikor kivettem akkor meg összeesett, íze, mint a rántotta, aztán egyik ismerős mondta, tegyek vizet a sütőbe. Így tényleg jó lett a piskótám.

26. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 25. - Forrest2010)
2014. márc. 7. 21:07
Én feladtam. :))
25. forrest2010 (válaszként erre: 23. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 7. 20:11

Tudod én ha sikerült azért sütöttem újra , ha nem sikerült , akkor + azért , ez most jó v nem jó ?

/ Régen nagyon szerettem sütni , kb 30évvel ezelőttől 10 évvel ezelőttig , ma már nem , csak ritkán . /

2014. márc. 7. 19:17
Értem!!! Mindent ilyen hamar feladsz?? 1x, az semmi!!
2014. márc. 7. 18:54
Sütni egyáltalán nem tudok. 1x próbáltam s. Judit valami édességét, zsírpapír kellett a tepsibe, ...hát tepsivel együtt repült, de még akkor sem moccant benne a nyamvadt süti.
22. Ficánka5 (válaszként erre: 21. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 7. 18:22
?????
2014. márc. 7. 18:20

Elköszönök,kalapot emelek indenki előtt! :))

Jó volt olvasni, de már nagy bennem a szégyenérzet.

20. forrest2010 (válaszként erre: 19. - Ficánka5)
2014. márc. 7. 15:21
Tudom , h nagy car a dobozos ! nálunk hetente 2x jön a " boci-boci tarka " eleinte kb 4 centi volt rajta a tejszín , ma kb a fele , de még így is jobb , mint a dobozosok . Régen , mikor még kicsik voltak a gyerekeink napi 3 l tejet vettünk / 21 l / hét kimondani is sok , olcsóbb lett volna egy tehén ?!!! v legalább 1 kecske , azt még fejni se kellett volna , a férjem aláfeküdhetett volna ..... iszonyú sok tejet megivott 60 év alatt ! / az se volt elég , de ma már csak 2x6 litert veszünk , ha belegondolok 90 liter egy hónapra majdnem 20 e ft lenne!!!!
19. Ficánka5 (válaszként erre: 17. - Forrest2010)
2014. márc. 7. 14:45
Hát tényleg jó lenne, ha lenne olyan igazi házi tej, mondjuk az folyna a csapból egyenesen a bocából közvetítve. De amit dobozban lehet venni, az már szinte semmire nem jó, nemhogy savónak!!
18. Ficánka5 (válaszként erre: 16. - Forrest2010)
2014. márc. 7. 14:42
Pontosan!!!
17. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Ficánka5)
2014. márc. 7. 14:35
Egyik kolleganőm mesélte valamikor , h az ő anyukája a kalács dagasztásához mindig elhasználta a savót , ami a megaltatott tejből , vagyis a túróból kifolyt , csodálatos könnyű tésztát dagasztott vele .
16. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Ficánka5)
2014. márc. 7. 14:31
Volt egy tündéri szomszédnénim , 30 évvel idősebb nálam , vittem neki kalácsot , a kis aranyos azt mondta , érezni , h ebbe minden belevaló benne van ! majdnem dobott egy hátast , mikor mondtam neki , h se tej , se vaj nincs benne !! Akkoriba napi 3 l tejből se jutott kalácsba ! vízzel volt elkészítve , vajat se vettem akkoriba , margarinnal sütöttem , de inkább olajjal , olaj volt benne . Az lehetett a baj a saját kalácsával , h nagyon kemény tésztát gyúrt neki , a kenyértésztánál lágyabb , a fánktésztánál keményebb , az a kalácstészta ami pont jó !
15. Ficánka5 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 7. 14:13
Azt sajnos nem tudom, pedig nagyon szívesen segítenék Neked!!
14. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2014. márc. 7. 14:04

Persze, anyukám is azt mondta, hogy nem szeret főzni, mégis csodákat csinált, a hústól kezdve a tortákig.

Mondtuk is neki; mi lenne, ha még szeretnéd is csinálni?

Gratula!

2014. márc. 7. 14:01

Ha már így összejöttünk, megkérdezem, remélem nem haragszik a fórumindító...valaki tudja-e, hogyan kell készíteni a karamellel töltött süteményt.


Anyukám sütött ilyet, valami mennyei finom, habos könnyű krém lett. Hasonlót ettem Békéscsabán egy központi cukrászatban, nem igazi beülős cukrászda volt, hanem onnan szállították szét, a nagyon finom süteményeket.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 7. 13:58

A sütést, főzést szükséges rossznak tartom, de a gyerekekért mindent :)


Annyira irigylem azokat, akik ezt élvezettel teszik. Persze, ha a gyerekek szeme csillog, hogy segíthetnek, akkor elfelejti az ember, hogy semmi kedve hozzá :)

2014. márc. 7. 13:56
Én elég öreg vagyok már ahhoz, hogy az ilyeneket, amit szegény anyámtól tanultam, csak úgy találomra, vagy inkább szokásból rakjam össze, tehát nem tudom neked leírni, hogy miből mennyi. DE A LÉNYEG, hogy ha tudsz fánkot sütni, akkor kelt mákost is tudsz csinálni. Csak annyi a különbség, hogy ezt nem annyira lágyra kell dagasztani. Saját tapasztalatom még az, hogy sima vízzel is lehet, nem kell hozzá tej, talán még tovább puhább is marad azzal.
2014. márc. 7. 13:50
Van egy-két recept ami megvan,de az a vicces, hogy volt amit kétszer is megkérdeztem tőle és mindkétszer más-más lett a hozzávalók dekagrammja. Nem igazán mérte a hozzávalókat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook