Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem kísérheti a szülő a gyereket az osztályteremig? fórum

Miért nem kísérheti a szülő a gyereket az osztályteremig? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. márc. 11. 11:32
Nálunk aki akart, bemehetett a gyermekével az első hetekben, később is elkísérhette, de a fejlesztések és új szabályok hatására már csak a folyosóig. Tiszteletben tartották a szülők a tanítók és tanítók munkáját és egymást is, tehát okkal és önállóan oldották meg a problémáikat, nem a kísérgetés alatt. Ma már kevesebben élnek az osztályteremig kísérés lehetőséggel szerintem a mai rohanó világban, mint gondoljuk. Azért ma már több száz fős létszámú iskolából (is) kevés van. Szerintem inkább olyan tanítót célszerű keresni az első osztályos számára akiben ugyanazt a biztonságot és szeretet találja meg, mint otthon vagy az előző közösségben.
61. a1f4b553ae (válaszként erre: 1. - Abbe)
2014. márc. 7. 12:19
Nálunk első két hónapig volt megengedett (és csak az elsős szülőknek) kísérgetni a gyermeket. Utána már nem.
2014. márc. 7. 12:10
Most elsős a lányom, nálunk is ez a rendszer működik, de nem látom hátrányát. A beszoktatás fokozatos volt, első héten reggel bemehettünk a terembe, segíthettünk kipakolni. Következő héten ajtóig, majd a következőn már csak a kapuig kísérhettük a gyerekeket. Ha gondom van, reggel be tudok menni a tanító nénihez, és délután a másik tanítónéni hozza ki őket a hazamenetelhez. Ha szeretnék, akkor vele ekkor tudok szót váltani. Nekem nincs problémám ezzel a rendszerrel, és a környezetemben lévők is elfogadták, megszokták.
59. Bcicus (válaszként erre: 1. - Abbe)
2014. márc. 6. 21:49
Ez már 25 éve mikor én iskolás lettem akkor is így volt és ez így helyes. Képzeld el, hogy több százszülő (vadidegenek) mászkálnának ott reggel és este. Ez teljesen nevetséges.
58. honeywald (válaszként erre: 55. - Abbe)
2014. márc. 6. 15:15
nem véletlenül vannak körzetes iskolák.. ha nem teszel azért h a gyereked máshová kerüljön (akár szóban szólsz) akkor ne cvsodálkozzon sneki ha a körzetibe veszik fel
57. kriszta773 (válaszként erre: 55. - Abbe)
2014. márc. 6. 15:11

mindig lehet hallani, látni rossz példákat, de ezzel az erővel az ember soha semmit nem merne tenni, csinálni, választani :) (szerintem nem lehet igaz, amit az az igazgató mondott a regulázásról, hiszen ezek lepapírozott dolgok, hogy ki hová szeretné a gyerekét beíratni, és nincs olyan, hogy csakazértis máshová, valószínűleg meg sem jegyzik, hogy ki hová nem akar, ami nincs is a papíron bejelölve ugye)


ahogy látom, neked sokkal nehezebb lesz az iskolakezdés, mint a gyerkőcödnek, de majd ő átsegít ezen :))) tényleg felesleges ennyire aggódnod már előre, én inkább azon izgulnék, hogy jó legyen az osztály, jól érezze magát közöttük, mert ez befolyásol szinte mindent. hiába jó a pedagógus és jók a suli szabályai, ha nem jön ki az osztálytársaival és rosszul érzi magát egész nap

56. abbe (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2014. márc. 6. 14:58

Szerintem lehet ezeket a dolgokat normálisan kommunikálni. A "nem"et is. Meg azt is, hogy ez már fogadóóra tárgya.


Igen, nyilván van oka, és most már többet tudok erről én is.

55. abbe (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2014. márc. 6. 14:56

Igen, tökéletes lenne, ha ezek a kívánságok valóra válnának.


Sajnos látom, mik mennek a mellettünk lévő iskolában, és lehet hogy emiatt is aggódom.


Pl. az udvaron fekvő másodikost rugdossa egy másik, nagyon durván, a tanárok meg beszélgetnek egy csoportba tömörülve. Bízhatok abban hogy a gyerekem jó kezekbe kerül itt?

Vagy: az igazgató büszkén mesélte (nyílt nap), hogy regulázták meg azt a szülőt, aki nem szólt, hogy másik iskolába szeretné beiratni a gyerekét, nem a körzetesbe. Amikor döntésre került a sor, látták hogy több hely be volt jelölve, és mivel szóban nem jelezte a szülő a választását, ezért csakazértis a körzetibe vették fel a gyereket. Holott nyilvánvaló volt, hogy a szülő pontosan azt az iskolát nem akarja. Empátia? Logika? Emberség?

De ez már más téma...

54. honeywald (válaszként erre: 53. - Abbe)
2014. márc. 6. 14:52
tudtommal első héten még be lehet kísérni...de ebben nem vagyok biztos
53. abbe (válaszként erre: 50. - Zebra25)
2014. márc. 6. 14:46
Szerintem ha van pár hét az elején, amíg az elsősöket lehet kísérni, akkor az már oké.
52. michelle.r (válaszként erre: 48. - Abbe)
2014. márc. 6. 14:46

Oké, de melyik szülőnek mondja azt a tanár, hogy bocs, a te nyűgödre nem vagyok kíváncsi.


Gondolom, nem úgy van, hogy ha szólsz a portán, hogy történt valami, ami miatt találkoznod kell a tancival, akkor nem engednek be.

Engem, szülőként teljesen megnyugtat, hogy nem grasszál megannyi idegen a gyerekek között.


Valószínűleg oka van annak, hogy ezt ilyenné formálták, és lehet hogy ennek nem éppen rózsikanéni zsenialitása :))

51. abbe (válaszként erre: 44. - Honeywald)
2014. márc. 6. 14:45
Éppen ezért kérdeztem rá a dologra itt, hogy legyenek ész érvek amellett, ami csak úgy magában nem túl tetszetős bizonyos szögből nézve.
2014. márc. 6. 14:45

Szerintem a kisiskolásoknál az első pár hétben nem fogják azt mondani, hogy nem kísérheted el a gyereket az osztályteremig.

Viszont én úgy gondolom, hogy kell ez a "szigor", mert tényleg annyi rosszat hallani, hogy idegenek próbálják a gyerekeket kicsalni a suliból, ne menjen már be bárki aki csak akar.

49. michelle.r (válaszként erre: 43. - Abbe)
2014. márc. 6. 14:42

Próbáld a másik oldalát nézni annak, amit írtál:


az iskola olyan szülőket szeretne, akik azt feltételezik, hogy nyugodtan ott hagyhatják egyetlenüket az iskolára, mert ott vigyáznak rá, figyelnek rá, ott biztonságban van anélkül is, hogy a szülők minden reggel bemennének lecsekkolni.


Nem alaptalan az aggódásod egyébként, a magyar oktatási rendszertől az én hajam is égnek áll. Bár más okból.

48. abbe (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2014. márc. 6. 14:42

Azt szeretném, ha valamelyik kollégámnak a napi munkamenetet érintő problémája van, akkor szóljon.


És hogy tudják: szólhatnak, de mindenki nyűgjére nyilván nem lennék kíváncsi.

47. michelle.r (válaszként erre: 21. - Abbe)
2014. márc. 6. 14:35

Nem lehet, hogy szeparációs szorongásaid vannak? ;))


Nem röhögök rajtad, félre ne értsd, de tényleg túlparázod egy kicsit. És csak gondolj abba bele, hogy reggelente 30 szülő csak 10 másodpercet szeretne beszélni a tanárral. Még példaként sem állja meg a helyét, mert mindenkinek a saját problémája a legfontosabb, másrészt szerencsétlen tanerő hogy jegyezné meg?


Te szeretnéd, ha 20-30 kollégád reggelente csak egy percig sorolná a gondjait?


Még az is meglehet - velem pl. ez történt az új oviban arra számítottam, hogy első nap ólálkodhatok ott naphosszat, hogy közelben legyek ha nyikorog. A régi ovijába úgy kellett beimádkozni reggelente. Ehhez képest az újba berohant, majd úgy bájdövéj hátra intett és közölte, hogy ne késsek el este ;)


Szóval nyugi, ráérsz akkor aggódni, ha tényleg lesz rá okod.

46. honeywald (válaszként erre: 43. - Abbe)
2014. márc. 6. 14:32
Ez hülyeség, nem bizalom kérdése, hogy elhiszem hogy a szülő majd nem fog feltartani. de fel fog. régen is feltartott, most is fel akar tartani. nem tudják kontrollálni magukat. Volt olyan gyerek aki odajött bocsánatot kérni az anyja viselkedése miatt, és el is mondta hogy őt is zavarja. ez a kisfiú 8éves volt ekkor.
45. kriszta773 (válaszként erre: 43. - Abbe)
2014. márc. 6. 14:32

nem hiszem, hogy ez a szabály a szülők ellen lenne, sokkal inkább az iskola és a gyerekek mellett :) azért egy suliban sokkal többen vannak, mint egy oviban, ahol a csoportok is elkülönülnek, és nem rohamozza meg az óvodát mindennap reggel-délután többszáz szülő :)

biztonságosabb is, ha nem mehet be minden idegen, sokkal több érték és gond is lehet (pl. kábítószerek, fegyverek), mint egy oviban. de én már a takarítás szempontjából is megértem, nem mindegy, hogy egy esős napon folyamatosan ki-be járkál többszáz emberke :)

44. honeywald (válaszként erre: 40. - Abbe)
2014. márc. 6. 14:30
mind aggódunk, de ha egyszer sokan megindokolják észérvekkel hogy miért nincs értelme bekísérni a gyereket, akkor próbáld elfogadni. mást nem tehetsz mert ez nem fog változni. a másik dolog, hogy ezért van év elején szülői értekezlet hogy megkérdezz mindent, és ott el is mondanak mindent! Tehát, lesz alkalmad megtudni mindent :)
43. abbe (válaszként erre: 42. - Kriszta773)
2014. márc. 6. 14:27

Igen, részben igazad van, a fal tényleg saját magam miatt zavar leginkább.

Az iskolaválasztás szempontjait értem, _ezt_ a szabályt nem értettem csupán. Hidd el, hogy ez messziről, egy oviból nézve nagyon nem egyértelmű! Főleg az nem, hogy ez jó, és nem a tanárok kényelmét szolgálja csupán.

Nekem azért számít mégis, mert olyan iskolát szerettem volna, ahol nem feltételezik, hogy a szülők folyton feltartják a pedagógusokat, azaz elhiszik, h a szülők tudják kontrollálni magukat és nem csak zavaró tényezők lehetnek. Mindegy, ez szerintem a bizalomról szól, de ezt már írtam.

Valószínű, hogy megszokjuk majd hamar.

42. kriszta773 (válaszként erre: 40. - Abbe)
2014. márc. 6. 14:13
túlaggódod az egészet, mert nem arról van szó, hogy a gyerekedet a világ másik végére küldöd egy farkasverembe, "csak" iskolába megy :) az iskolaválasztásnál meg az a szempont, hogy jó suli legyen a képzés, a továbbtanulás esélyeit illetően, hogy a tanárok szimpatikusak legyenek, jó legyen az osztályközösség, biztonságos legyen a környék. az nem egy döntő súlyú szempont, hogy az a szabály, hogy nem az osztályteremig, hanem csak a kapuig lehet kísérni a gyereket :) semmivel nem lesz neki rosszabb, csak te, a saját szempontjaid (és itt a lényeg, nem a gyerek miatt, csakis saját magad miatt) rossznak érzed, hogy nem láthatod, vehetsz részt tevékenyebben, érdeklődhetsz folyamatosan az ő dolgai után. holott semmi fontosról nem fogsz lemaradni, ha valami gond adódna, a tanárokat is simán elérheted bármikor, csak éppen nem fognak beszámolni róla mindennap, mint az oviban, hogy ödönke milyen étvággyal fogyasztotta el az ebédjét, vagy mennyit aludt délután. viszont a fogadóórán kivesézhetsz bármit :)
2014. márc. 6. 14:07
Sajnos tényleg igaz a biztonsági ok: ha annyi ember, amennyi szülő van egy suliban kontrollálatlanul járkálhatna egy épületben, bizony bejönnének a tolvajok is.Így is előfordulnak lopások az iskolákban.
40. abbe (válaszként erre: 39. - Honeywald)
2014. márc. 6. 14:03

Kinek nincsenek aggodalmai iskola- vagy óvodakezdéskor? Kinek nincsenek kétségei? Ki ne szeretné a legjobbat a gyerekének? Ki ne szeretné tudni, mi vár rá, ki ne szeretné érteni, mi miért működik úgy, ahogy?


Ezek tök normális érzések. Az, hogy most indítottam egy topicot ezzel a kérdéssel, nem jelenti azt, hogy napi 24 órában ezen a témán pörgök.

39. honeywald (válaszként erre: 21. - Abbe)
2014. márc. 6. 13:55
ha tényleg figyelsz arra hogy hogyan engedd el, akkor már most sem lennének aggodalmaid. vigyázz, mert a gyerek mindent érez. neki semmit sem kell mondani, hogy tudja mit gondolsz!!!!
38. Érdekes73 (válaszként erre: 36. - Cippora)
2014. márc. 6. 13:43
Ahogy láttam nem tudott tőle szabadulni :)
37. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Abbe)
2014. márc. 6. 13:43
Picit keményebbnek kell lenni : a gyerekek ezt a fajta elszakadást nem érzik olyan tragédiának. Ha felkészíted mi vár rá az iskolába nem lesz gond ezzel.
36. Cippora (válaszként erre: 31. - Érdekes73)
2014. márc. 6. 13:42
De a pedagógus szerintem finoman le tudja állítani az ilyen szülőt.Vagy legalábbis le kellene.
35. Cippora (válaszként erre: 26. - Kriszta773)
2014. márc. 6. 13:41

Mert szerinted nem lenne az a jó,hogy ha a gyerek dönthetné el,hogy anyuka a kapuban vagy az osztályteremben adja azt a puszit? :):):)

Tudod,mit hagyjuk ezt a témát,teljesen felesleges.Azt hiszem nem velem van a gond,hogy ez nem tetszik.Ha a 6 évesemnek nem lesz rá igénye,akkor tiszteletben tartom,de ha igen,akkor szerintem gáz ez az egész új rendszer!Mert 15-20 éve még nem így volt...

34. honeywald (válaszként erre: 21. - Abbe)
2014. márc. 6. 13:40

Ha Ödönkénél olyan kiemelkedő dolog történt ami gátolhatja a normális iskolai napi rutinjában, akkor reggel 7kor is lehet már hivni a tanitót. de amugy nem tudom elképzelni mi az amit tudnia kell a tanitonak, és nem lehet telefonban elmondani.

ha pedig olyasn dolog történt ami miatt nem tud figyelni, akkor maradjon otthon

33. abbe (válaszként erre: 30. - Kriszta773)
2014. márc. 6. 13:39
Igen, lehet, hogy így van. És lehet, hogy ha ott leszünk, már minden rendben lesz, most még kicsit távol van, és kicsit ijesztő.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook