Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek nőtt-e a lelki betegek száma az utóbbi 10-20 évben? fórum

Szerintetek nőtt-e a lelki betegek száma az utóbbi 10-20 évben? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. márc. 10. 11:44
Szerintem az utóbbi 2-3 évben kifejezetten rossz lett minden. Nagy a munkanélküliség, nekem pl van egy csomó olyan ismerősöm, aki évek óta nem talál munkát. Észrevettem, hogy az utcák is sokkal kihaltabbak...ahol én lakom, ott 5 éve éjszaka is olyan élet volt, hogy még 10 után is kint volt egy csomó fiatal hétvégén, láttam embereket hazamenni...mostanában meg mi van? Ahogy besötétedik, bezárkózik mindenki és télen már este 6-kor olyan volt az utca, mintha este 10 lenne. Régen sose féltem éjszaka hazamenni, az utóbbi 1-2 évben viszont már észrevettem magamon, hogy bennem van a szorongás:( Szóval sz.ar lett minden. Kevés a pénz, nagyon sokan vannak, akik nem tudnak a szakmájukban elhelyezkedni, hiába tanultak...és vagy sz.ar melóra van esélyük, vagy semmire. Mindenki sokkal zárkózottabb lett. Én nagyon megéreztem azokat a negatív változásokat, amik az utóbbi pár évben végbementek az emberekben. Nagyon rossz ez így, régen minden sokkal jobb volt. Nem ismerek semmiféle statisztikai adatot, de biztos vagyok benne, hogy ezek után sokkal több a lelki beteg, mint mondjuk öt éve.
40. Kubiak (válaszként erre: 39. - 993dda84ef)
2014. márc. 10. 11:10

Amiről most írsz azok lelki problémák.

Ilyen sok embernek van.

Az hogy megosztja, vagy tanácsot kér másoktól, megtudja ki mit gondol az más mint a betegség.

Sokszor egy lelki nehézséggel küzdőnek már az is nagy segítség ha valahol elmondhatja, leírhatja hogy mi a gondja.


Abban viszont igazad van hogy lelki beteg is sok akad (akár itt is).

Viszont ők soha nem segítséget kérni jönnek ilyen oldalakra hanem más emberekbe belekötni és saját lelki szegénységüket fitogtatják.

2014. márc. 7. 19:01
Nem a lelki defektusok száma nőtt, hanem az internetfelhasználóké, mindent korosztályt érintve. Ami korábban négy fal között megrekedt, most névtelenül, vagy névvel megosztásra kerül(het), bárki számára megismerhető, akár itt, egy fórum keretein belül, személyes blogokban, internetes felméréseken keresztül, esetleg naplók formájában, vagy videóbejegyzésekben, azt az érzetet keltve, hogy maguk a sérülések szaporodtak meg, pedig csupán annyi a különbség, hogy ezek az egyéni sorsok nyilvánosságot kaptak.
2014. márc. 7. 18:37
Szerintem nőtt...
37. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Kubiak)
2014. márc. 7. 11:56
:)
36. Érdekes73 (válaszként erre: 28. - Globus)
2014. márc. 7. 11:56
Egy nátha a tipikusan magától is elmúlik 1 hét alatt gyógyszerrel meg 7 napig tart :)
35. Érdekes73 (válaszként erre: 27. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 7. 11:55
:) a hiúság mint éltető erő
34. forrest2010 (válaszként erre: 33. - Kubiak)
2014. márc. 7. 06:07
Ez aranyos .
33. Kubiak (válaszként erre: 32. - Forrest2010)
2014. márc. 6. 21:26

Kérdezi az orvos a beteget.

-Tud aludni?

-Elszámolok 3-ig és már alszom is.

-óóó ez nagyszerű

-Na jó néha fél 4-ig is.

32. forrest2010 (válaszként erre: 27. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 6. 16:31
Ha nagyritkán meglátogatom a háziorvost , mindig kérdezi , h tudok-e aludni ? mint a mormota ! én leteszem a fenekem , a fejem már alszik ! A férjem viszont nem tud aludni , nyüglődik hajnal 2-ig , fél 3-ig , mondom neki az öregek így vannak vele , nem tudnak aludni !
31. globus (válaszként erre: 29. - Forrest2010)
2014. márc. 6. 16:28
Helyes! :))
2014. márc. 6. 16:27
sztem igen.
29. forrest2010 (válaszként erre: 28. - Globus)
2014. márc. 6. 16:26
Van benne valami ! mikor megjön a faluújság a férjem először megnézi kik haltak + az elmúlt hónapba , mindig mondja , h majd nemsokára mi következünk ! hát én ugyan nem ! azt lesheti !
28. globus
2014. márc. 6. 16:13

Szerintem igen.

Bárhová néz, megy az ember, mindenütt csak a kollektív nyavalygás, még a tv-műsorok is erre épülnek, baj, baleset, nyomorúság a köbön, elvétve 1-1 vidám, valóban szórakoztató film. Alig van felhőtlen összejövetel, ha igen, az is úgy végződik, hogy egymásra licitálnak felsorolva, hogy mennyi a hitel, ki halt meg, elvált, megcsalja stb. Barátságok mennek tönkre, mert senkinek nincs ideje, kedve egy másik emberre, főleg ha annak nyűgét kell hallgatni. Kényesebbek is lettünk, tegnap azt mondja egy ismerősöm, hogy olyan náthás volt, majdnem megdöglött... no comment :)

2014. márc. 6. 16:11

Megtörtént: 2 ikerpár, a fodrásznál volt, tudjuk, hogy 71 évesek, 20 éve vendégek ott.

-Az orvos altatót akart felírni. Mondtam, nem kell, mert akkor mit ad később, ha öregszem.

26. Kubiak (válaszként erre: 25. - Érdekes73)
2014. márc. 6. 15:36

:)


Ez tetszik.

25. Érdekes73 (válaszként erre: 24. - Kubiak)
2014. márc. 6. 14:48

:)

Nekem az a vicc tetszik a mi kb így hangzik : Orvos a pácienshez: - Marika néni felírok egy csomó gyógyszert mert a gyógyszerésznek is élni kell vmiből de ne tessék beszedni mert magának is élni kell :)

24. Kubiak (válaszként erre: 22. - Érdekes73)
2014. márc. 6. 14:39

Egy orvosi rendelőben várni kész komédia.

-Én 4-et szedek.

-Az semmi! Én 6-ot.

-Ó én meg már 8-at


:)


Vicces de ez megy.

23. Kubiak (válaszként erre: 20. - Forrest2010)
2014. márc. 6. 14:36

Olyan jó ilyet olvasni :)

(Mert nem ez a megszokott.)

Gratulálok csak így tovább ! :)

22. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Forrest2010)
2014. márc. 6. 14:33
:) Ez a betegségekkel/ bogyókkal egymás túllicitálása tényleg gáz.
21. Érdekes73 (válaszként erre: 18. - Kubiak)
2014. márc. 6. 14:32
A placebó téma se semmi azért.Volt egy kolléganőm aki saját maga bevallása szerint is túlzásba vitte időnként a dolgokat. Mármint a bogyókkal. Elmesélte hogy egyszer úgy járt hogy fájt a feje persze egyből vmi bogyó a megoldás és úgy is gondolta hogy bevette . Igazából csak azt gondolta hogy bevette ( elfelejtette) a fejfájása mégis megszűnt :)
20. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Kubiak)
2014. márc. 6. 14:32
Talán ez is a baj a magyarokkal , a "betegségtudatuk " összejön néhány mami , és egyből a betegségük , gyógyszarjaik a téma . 1x az egyik fórumon ajánlotta valaki az egyik emberkének , h igenis ! legyen betegségtudata ! és a doki előtt ragaszkodjon is hozzá ! Én is mumikorhoz közeledek , de juszt is ellenkező véleményem van erről ! Legyen egészségtudatunk ! / még akkor is , ha a stiglinckert közelében lakunk ! /
19. Érdekes73 (válaszként erre: 18. - Kubiak)
2014. márc. 6. 14:28
:)
18. Kubiak (válaszként erre: 17. - Érdekes73)
2014. márc. 6. 14:28

Olvastam egy tanulmányt miszerint nincs olyan hogy mellékhatás.

A gyógyszernek vannak hatásai és ezek egy része kívánt hatás a másik része nem kívánt.

A nem kívántat hívjuk mellékhatásnak.


Csodálkozok hogy itt nyugodtan cseverészünk és még egy megszállott gyógyszerszedő sem támadott ránk :)

17. Érdekes73 (válaszként erre: 16. - Kubiak)
2014. márc. 6. 14:21
Nem normális dolog 10 féle gyógyszer. Van amikor sajnos kellenek a bogyók viszont érdemes mérlegelni hogy használ e annyit mint amennyit árt a mellékhatásai miatt.
16. Kubiak (válaszként erre: 15. - Érdekes73)
2014. márc. 6. 14:19

Nekem nem a gyógyszer szedés ellen van kifogósom hanem a notórius gyógyszerszedőkkel.

Akik sportot űznek abból hogy mennyi gyógyszert szednek.

Van aki 10 félét is.

Ezek hatása ,mellékhatása olyan zavart okoz a szervezet működésében ,hogy nem is csoda ha még betegebb lesz.


Ha szóváteszed nekik akkor pedig támad, hogy erre neki szüksége van és foggal körömmel védi a betegségtudatát.

15. Érdekes73 (válaszként erre: 14. - Kubiak)
2014. márc. 6. 13:57
Eleve gyógyszerellenes vagyok de azért úgy látom az emberek egy része teljesen feleslegesen nyomja magát tele bogyókkal.A reklámok tökéletesn mutatják : fáj a feje a foga hasa akármije bekap egy bogyót és szalad tovább. Ez mesének gyenge a szervezetnek meg árt...Sok ismerősnél láttam ezt : savlekötő az ebéd része, fáj a foga nem fogorvoshoz megy hanem hetekig- hónapokig szedálja magát vmi bogyóval stb...
14. Kubiak (válaszként erre: 12. - Érdekes73)
2014. márc. 6. 13:51

Teljesen igazad van.

A fájdalom a szervezet vészcsengője, amit ki lehet ugyan kapcsolni. De attól még a vész nem szűnik meg.

De ez már tesri tünet.

De amíg "csak" lelki problémáink vannak és nem azon iparkodunk hogy azt valahogy megoldjuk hanem felcimkézzük, hogy ez egy betegség akkor a szervezet egy hosszab folyamatra rendezkedik be és belesüpped a betegség tudatba.

13. Érdekes73 (válaszként erre: 7. - 4740439ec6)
2014. márc. 6. 12:05
Halálosz tavasz- mint életérzés :(
12. Érdekes73 (válaszként erre: 10. - Kubiak)
2014. márc. 6. 12:04
Ahogy én látom van hogy a gyógyszerektől lesznek igazi problémák.A szervezet pl a fájdalommal jelez attól hogy ezt mesterségesen elnyomják a probléma nem oldódik meg. Szóval szerintem módjával a bogyókkal. Nem normális dolog hogy xanaxot kiírják/beszedik mint egy cukorkát + ráisznak stb...Mindenkinek saját magával legalább őszintének kéne lennie és nem így megoldani a problémáit...(Egy ismerős pl kicsit panaszkodott a háziorvosnál hogy nehezen alszik el rögtön írt fel neki xanaxot ...) A gyógyszermaffia meg kemény dió regeteg pénz áll mögötte.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook