Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 40 napos böjt/szénhidrát megvonással/ fórum

40 napos böjt/szénhidrát megvonással/ (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
92. Mariann63 (válaszként erre: 90. - Nina160c)
2014. márc. 9. 19:01

Nina, te egy képtelenséget javasoltál.Senki nem csatlakozott, megsértődtél.:(

Szemmel láthatóan a legminimálisabb fogalmad sincs a táplálkozásról, fogyókúráról.

Kellemes pirítós evést Neked.

A saját fórumodra se vagy kíváncsi, nem is értem, miért indítottad. Mi meg balgák, gondolkoztunk, hogy lenne jó neked.:(

91. kriszta773 (válaszként erre: 90. - Nina160c)
2014. márc. 9. 11:06
én egyetértek azzal, amit korábban írtak már neked, hogy ha a szénhidrátot akarod "megvonni", akkor szerencsésebb a lisztféléket is, és pirítós helyett inkább zöldségeket, gyümölcsöket enni, mert a teljes szénhidrátmegvonás sem szerencsés, a közérzetedre is rosszul hatna. reggelire például ehetsz rántottát zöldségekkel, vagy gyümölcssalátát :)
2014. márc. 9. 11:01

Hát ezt a fórumot nem veszekedés céljából hoztam létre, de látom ez lett a végeredménye.

Nah jó ti csak veszekedjetek, vitassátok meg a dolgokat, én léptem.

Sziasztok!

89. kriszta773 (válaszként erre: 81. - Krisz42)
2014. márc. 8. 19:37

nekem volt vegetáriánus időszakom (elvekből), de akkor súlyproblémáim is, és nem volt jó a bőröm. mióta húst hússal eszek (és jó sok zsírral), semmi súlyproblémám nincs, a bőröm is szép, az alakom is. nem ezen múlik. ha valaki egészséges étkezésre törekszik, alapból elhagy sok vacakot, mert az adalékanyagoktól, a finomított, agyon dolgozott cuccoktól lesz probléma


nem az a gond, hogy az ember húst eszik, hanem az, ahogy az állatokkal bánik, ahogy tartja őket. én például szeretem az állatokat, de valószínűleg a kutyám nem szeretne, ha hús helyett lehullott zöldségekkel, gyümölcsökkel próbálnám etetni :) kicsit nagyobb rálátás kell a dolgokra, többféle szempontból

88. NomNom
2014. márc. 8. 18:24
Hűha, pár napig nem olvastam ezt a fórumot, de úgy látom, csöppet elterelődött a téma. :SS
87. Mariann63 (válaszként erre: 85. - Bözsi néni)
2014. márc. 7. 18:00

Kinél hullik a zöldség, kinél meg terem, nem is kis melóval.

Az én kertemben se hullott a saláta, meg a sok többi se.:)

Gyümölcsből is a kisebb Ch tartalmút választom, nem a lehullottat.

86. selena78 (válaszként erre: 74. - Krisz42)
2014. márc. 7. 16:40
Már hogyne volna. Honnan is veszed ezt?
85. Bözsi néni (válaszként erre: 74. - Krisz42)
2014. márc. 7. 15:57

Az ember mindenevő. A fogazata is olyan. Húst is eszik - így alakult ki az évezredek során.


A saláta nem lehullik. És általában nem lehullott gyümölcsöt fogyasztunk, hanem sokszor még zölden tépik le a fáról. Például a banánt is.


A növényt is mindenféle vegyszerrel, tápszerrel serkentik mielőbbi növekedésre, termésre, érésre. Az is "szenvedhet".


Tény, hogy a nagyüzemi állattenyésztésen még van mit javítani, de már sokat javult a helyzet ezen a téren is.

84. selena78 (válaszként erre: 48. - Krisz42)
2014. márc. 7. 15:45

Ne haragudj, mindenki olvas orbitális baromságokat, aki a netről tájékozódik.


A net áldás és átok egyszemélyben. Mindenki megtalálja azt, amit hallani akar, aztán ha még kíváncsi, megtalálja annak az ellenkezőjét is. Ha nem érdeklődő, elvan azzal , amit hallani akart. Ha kiváncsi, csak bírja kihámozni az igazságot.

2014. márc. 7. 13:02

Van bőven,cs.gazdaság,csak,nem mindenki tájékozott,nem mindenkit érdekel,hogy honnan veszi a kaját..másrészt ugye a lové...

Mi a virslit és a debreceni párost egy gazdaságból/tanyáról vesszük,2200Ft a virsli/kg.

De nincs benne szója,tartósítószer,ízfokozó,cukor.

Az olajat(napraforgó,h.sajtolt)azt is egy tanyáról vesszük,a sajtokat(kecskét is)szintén egy családi gazdaságból,házhozszállítással.Itt,még arra is figyelnek,hogy előre szóljanakk,hogy pl.jövő héttől nincs kecsketej,és sajt,mert kis gidák születtek.

82. Krisz42 (válaszként erre: 80. - 82d45dcd14)
2014. márc. 7. 12:47
Tudom:).Ezzel az a gond,hogy nagyon kevés a családi gazdaság,ha mindenki oda járna,akkor nem mindenkinek jutna hús.A másik,hogy mostanra megnőtt a húsfogyasztás és a maj,rohanó világban sokaknak nem jut ideje,de néha lehetősége sincs utânajárni ilyeneknek.Egyébként mindent így nyomnak le a torkunkon.Az U SA-ban már csak gênkezelt kukoricát lehet kapni és igaz,hogy pár éve még ment a harc,hogy ne ez legyen,de aztán az ellenzőket szépen elinztézték.Most a cég itt is megjelent,Viktorka pedig engei,hogy itt is termesszenek.Mindig így kezdődik:(
81. Krisz42 (válaszként erre: 78. - Mariann63)
2014. márc. 7. 12:41

Tudod nekem már éltek vissza képeimmel,bocs,hogy nem leszek olyan hülye,hogy kiteszem a képeim vagy a családom bármely tagjáét,főleg a beleegyezésük nélkül.De ha elhiszed ha nem,nekem 37éves koromig semmilyen súlyproblémám nem volt,sőt.Gyerekkorom óta sportoltam.Egyébként se mindenkinek a fogyás körül forog a világ.Rajtam most sincs túl sok felesleg,mindenesetre a maradék csak attòl kezdett leolvadni,hogy elhagytam teljesen az állati fehèrjét is,attòl lettem jobban is,a pattanások az arcomról is attól tüntek el.Nekem nem csak az a lényeg,hogy hogyan fogyjak le,hanem hogy egészségesen éljek hosszú távon is.A másik,hogy saját tapasztalataim is szt igazoltâk,hogy jó úton járok,na meg mások tapasztalatai is.

Az oltással kapcsolatban egyetértek:)

80. 82d45dcd14 (válaszként erre: 79. - Krisz42)
2014. márc. 7. 12:36

Persze,hogy van ilyen hely is!

DE!Tele az ország,olyan családi gazdaságokkal,ahol nem így mennek a dolgok!

Egy kis utána járás kell...

A zöldség-gyümölcsre ue.vonatkozik.

Természetesen,nem a növények fejéséről beszélek:)

79. Krisz42 (válaszként erre: 75. - 82d45dcd14)
2014. márc. 7. 12:31
Akkor nézz utána,hogy a fejést hogy oldják meg.Arról nem is beszélve,hogy mindig egy helyre vannak bezárva és hogy mennyi antibiotikummal nyomják tele őket,hogy a gyulladt,sebes tőgyük miatt ne essenek ki a termelésből.
2014. márc. 7. 12:31
Ez a sok arctalan, magát nem vállaló paleo ellenes egy dolgot elfelejt:mi lefogytunk, meggyógyultunk.Ez a lényeg, lehet nyomni a sok badarságot a részetekről, aminek semmi eredménye.Ennyi, én is léptem, meddő a dolog.
77. Mariann63 (válaszként erre: 67. - 569a7df0cf)
2014. márc. 7. 12:28
Örülj neki, hogy nincs a családodban olyan, aki megbetegedett az oltástól.Ezek szerint fogalmad sincs az egészről, csak mondod a magadét.:(
76. xixi3 (válaszként erre: 70. - Kantara)
2014. márc. 7. 12:16
Akinek nem inge, nevegye magára.
2014. márc. 7. 12:11

Miért szenvednek a szarvasmarhák mindennap?

Ha már,az állatkínzásról regélt itt valaki.

74. Krisz42 (válaszként erre: 65. - Bözsi néni)
2014. márc. 7. 12:09
A fák gyümölcse,növènyek termése lehullik magától is.A növényevő állatok is esznek,tehát ez jól ki van találva.A húsevő állatok is gyorsan ölik meg az áldozataikat.Nekünk viszont közünk nincs a ragadozókhoz.
73. Krisz42 (válaszként erre: 67. - 569a7df0cf)
2014. márc. 7. 12:01
Az oltás ellenzése onban is indult ki,,hogy pert is nyertek ez ügyben.Egyébként az is túlzás,hogy már minden ellen oltani akarnak,közben pedig akiket beoltottak,azok is megbetegedtek.Tény,hogy nem mindenkinek reagál ugyanúgy a szervezete az oltásra,az is tény,hogy a nem oltottak se kaptak el betegsègeket,az is tény,hogy sok esetben felesleges a vèdőoltàs,de mindkét oldalon van igazság.
72. Krisz42 (válaszként erre: 64. - 569a7df0cf)
2014. márc. 7. 11:54

Igen,kb.azért tartunk ott,mert ez a hozzáállàs a mérvadó.

Én is abból élnék,amivel foglalkozom,a tudom,hogy az egészsèges is.Pl.vegyszerrel teletöltött kozmetikai terméket nem árulnék.

Te képtelen vagy közhelyek,beszólások nélkül,mondjuk reálisanesetleg tényszerűen reagâlni?

Egyébként ha valaki abból él meg,amivel foglalkozik,akkor az már rossz?Akkor ezután csak műkedvelő asztalost hívok,bár èrdekes,de az is tökéletesen megcsinálta,aki ebből él.

Nem a gurum,csak pont egyezik a felfogàsunk és ő 30éve így él,persze hogy érdekenek a tapasztalatai.

2014. márc. 7. 11:52

egy újabb virtuális hajtépős topik:-)


Fórumindító:

Sok siket hozzá,de ha ch,akkor inkább zöldség a pirítós helyet,legalábbis én azt választanám:-)

70. Kantara (válaszként erre: 69. - Xixi3)
2014. márc. 7. 11:39
én fordítva tapasztalom, de egyébként ezt nem lehet így különválasztani. Minden ember egyén, táplálkozástól függetlenül, és a paleosok közt és a nem paleosok közt is egyaránt vannak jó fejek meg bunkók. Felesleges általánosítani mert ez így nem állja meg a helyét.
69. xixi3 (válaszként erre: 51. - Kantara)
2014. márc. 7. 11:31
Legtobbszor Ti paleosok azokat akik másképpen gondolkodnak.
68. Kantara (válaszként erre: 67. - 569a7df0cf)
2014. márc. 7. 11:29

igen. sőt. van aki onnantól nem beszélt.

mittomén, ahogy látom nagy archoz sok ész társult, akkor te jobbantod.

67. 569a7df0cf (válaszként erre: 62. - Kantara)
2014. márc. 7. 11:21

Oltaskivezetes? Egyik naprol a masikra magatartaszavaros?

Anyamborogass...



Mivel vezetik ki az oltast? Piocaznak? Vagy eret vagnak?

omfg

66. Kantara (válaszként erre: 65. - Bözsi néni)
2014. márc. 7. 11:18
bizony.
65. Bözsi néni (válaszként erre: 56. - Krisz42)
2014. márc. 7. 11:15
A növények is élnek. Kérdés, hogy az nem kínzás-e, amit velük művelünk?
64. 569a7df0cf (válaszként erre: 63. - Krisz42)
2014. márc. 7. 11:15

Veregesd meg a vallad, hogy milyen franko csaj vagy, mert a szenvedö allatok miatt nem eszel hust...!

Kepzeld mas is tisztaban van a rettenetes korulmenyekkel, es hogy ez nem korrekt az emberiseg reszerol, meg azzal is, hogy nem valtoztathatjuk meg egyik naprol a masikra. A hosszu tavu valtozasokkal kapcsolatban sincsenek illuzioim...

Szerinted eddig mibol elt a gurud? Csak nem az eloadasaibol, ahol a "tudasat"arulta?

63. Krisz42 (válaszként erre: 61. - 569a7df0cf)
2014. márc. 7. 10:58

Jó,te pedig olvasd el a Kína tanulmányt,ingyen fenn van a neten.Gondolom a szerzője orvosi hozzáèrtését már nem fogod megkérdőjelezni,bár Graham nehezen lehetne több éve elnöke vegán rendezvênyeknek-nem ő jelölte ki magát-,orvosi szaklapokban publikált,a könyvet most adta ki,miután lassan 30éve ő is így étkezik és nem a könyvből élt meg eddig,ráadásul sokkal jobban elfogadom azt,ha valaki kiad egy könyvet,nem pedig sok pénzért árul olyat,ami kiderül,hogy c@rt sem ér,de amíg nem veszed meg nem tudod,mert csak kecsegtetnek.Hozzá is fordultak emberek,de egyrészt nem mentek,mennek annyian,ha nem azt kapnák,amit ígér,másrészt elérhetővé tette minden ember számára is.Az ilyeneknek szavazok bizalmat,mert ugyis kiderül,hogy megérdemlik-e.

Azért furcsa,hogy az állatkínzásos témát senki nem feyzegeti,holott ez egy még fontosabb szempont.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook