Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rómában mit érdemes megnézni? fórum

Rómában mit érdemes megnézni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
65. povery
2014. máj. 29. 14:33

Először valahol a pu. mögött voltunk.Csendes de nekünk csak alagsori szoba jutott.Vagy az utca felöl:(((,vagy az udvarra nyílóan.Ebbe mentünk,de soha többet.Lehet ha tudtok nyelvet és beszéltek velük,akkor meg tudjátok beszélni h milyen szobát kértek.

A másik a Hotel Delle Muse volt.Ez jó.Igaz pici 2személyes szobában voltunk(nagyon spórolnak a hellyel:)).A képgalériát most néztem,ilyet nem láttam.A reggeli bőséges svédasztal volt.Igaz nem olcsó a mi pénztárcánkhoz,de legalább jól éreztük magunkat.Mi kocsival voltunk,így nem volt messze a látnivalóktól.Sajnos más tapasztalatom nincs.

64. emagdi (válaszként erre: 62. - Anitram001)
2014. máj. 29. 14:27

miért akarod bekorlátozni magad egy-egy javaslatra?

nézd meg a szálláskereső oldalakat, beírod hogy mettől meddig keresel, milyen típusú szobát, kidobja a találatokat, azt tetszőlegesen sorbarendezheted vagy ár szerint, vagy fekvés szerint, vagy kapott pontszám szerint... aztán a megfelelőknél megnézed hogy miket írnak róla más vendégek, ez alapján már foglalhatod is a legjobbat.

úgy több tízezer hely közül választasz, itt meg max 2-3 javaslatot fogsz kapni, ami egyrészt nem is biztos hogy szabad az adott időszakban, másrészt nem is biztos hogy a te igényeidnek megfelel.

63. emagdi (válaszként erre: 61. - Povery)
2014. máj. 29. 14:24

ezért jó a booking.com, vagy a tripadvisor, mert itt a többi vendég véleménye alapján rangsorolnak, illetve el tudod olvasni, hogy kinek mi tetszett, mi nem tetszett az adott szállással kapcsolatban.


én még mindig azt mondom, hogy a belvárosban jó lakni turistaként (bármelyik nagyvárosban, itt is).

62. anitram001 (válaszként erre: 61. - Povery)
2014. máj. 29. 13:54
Ezért is kérem a segítségeteket mert én is így látom. de ha valakinek van egy jó szállása amit ajánl azt megköszönném.
61. povery
2014. máj. 29. 13:52
A belvárosban katasztrofálisan kis lukakat adnak igen drágán.A net sem megbízható,mert a legszebb részt fotózzák és nem írják,h az alagsorban lesz a szobád,feletted a recepció.Egy nap után elköltöztünk.Jó ha a szállásnál ismerősök adnak tippeket,..ha még aktuális egyáltalán:)
60. anitram001 (válaszként erre: 59. - Emagdi)
2014. máj. 29. 13:49

Igazad van! Jó ötlet ez a múzeumok hete. Nem is tudtam róla.

Esetleg ismersz valmi jó szállodát?

59. emagdi (válaszként erre: 57. - Anitram001)
2014. máj. 29. 13:42

én a helyedben belvárosi szállást bérelnék. lehet, hogy azok valamivel drágábbak, de nem megy el sem az időd, sem a pénzed az utazgatással ("BKV" bérlet nem kell ha bent laksz a központban, a látnivalókat egy-egy gyalogsétára felfűzve meg lehet nézni).


lehet, hogy ez már a mostani utazásotokhoz nem aktuális, de minden évben megrendezik a múzeumok hetét, ami alatt az összes állami múzeum (!!) ingyenesen látogatható. ezzel rengeteg pénzt lehet spórolni. (kb csak a vatikánba kell megvenni a belépőt, minden más látványosság ingyen van)

2014. máj. 29. 13:39

Hasznos tippek Rómába utazóknak:


[link]

57. anitram001 (válaszként erre: 53. - Emagdi)
2014. máj. 29. 13:38
Köszönöm máris megnézem ezt is.
56. anitram001 (válaszként erre: 52. - 993dda84ef)
2014. máj. 29. 13:37
Köszönöm, nézem is!
2014. máj. 29. 07:00
forum romanumot es a colosszeumot lefelejtettem/bocsi/.megkostolni meg a fagyijukat okvetlen ajanlom,mert legjobb a vilagon.
2014. máj. 29. 06:58
victor Emmanuel emlekmuvet,pantheon,trevi kut,spanyol lepcsoket,villa borhgese/hatalmas park tele szobrokkal,szokokuttal es muzeummal./,szep az allatkertjuk is.vatikant,igy hirtelenjeben ezek jutottak eszembe.
53. emagdi (válaszként erre: 50. - Anitram001)
2014. máj. 28. 17:49
booking.com
52. 993dda84ef (válaszként erre: 51. - 993dda84ef)
2014. máj. 28. 17:14

Szerintem ők azok:


[link]

51. 993dda84ef (válaszként erre: 50. - Anitram001)
2014. máj. 28. 17:13

Szia!


A Szent István Házat próbáltad már? Még nem jártam Rómában, de az egyetemi éveink alatt a tanszék több alkalommal szervezett tanulmányi utat nekünk művtöriseknek , és úgy rémlik, hogy ez volt a legkedvezőbb opció.

2014. máj. 28. 14:17
Sziasztok! Római szállást keresek elérhető áron. Tudtok segíteni?
49. Borrdi78 (válaszként erre: 44. - VendrinerPiroska)
2014. márc. 13. 08:51
Ok, igazad van, valoban a kozeleben van, de engem vhogy oont mas dolgok erdekeltek jobban Romaban, amik innen messze vannak (gyalog, mert en Romaban - es mashol is-) gyalog szeretem felfedezni a varost. A forum ramanum tenLeg szuper, de engem vhogy nem kotott ugy le egyik alkalommal sem, valsz mar tul sok okori romot lattam elotte pl Athenban. :) igy nekem Romaban a prioritasok masok voltak, ebbol is latszik, h izlesek es pofonok ugye. :) mindenesetre unatkozni senki nem fog ott. :)))))
2014. márc. 11. 01:00
Én sose jártam sehol , de vannak helyek , amiket szívesen megnéznék , ez lenne az egyik , valaha vettem róla egy könyvet , amibe kihajthatós képként van belehajtogatva a mennyezeti freskó , csodálatosan szép lehet , + az utolsó ítélet a bejárattal szemközti falon , hatalmas kedvencem Michelangelo minden műve / nemcsak az övé , sok-sok festőjüké és zeneszerzőjüké is /
47. VendrinerPiroska (válaszként erre: 45. - Forrest2010)
2014. márc. 10. 19:21
Nem, csak a bazilikát és benne lévő múzeumot. A Sixtus kápolna le volt zárva a papa választás miatt. Siethettek volna jobban is, mert akkor hirdettek eredményt míg bent voltunk.
46. niki73 (válaszként erre: 45. - Forrest2010)
2014. márc. 10. 17:21

A Sixtus kápolnát mi sem néztük meg.

Nagyon nehéz ám abba a pár napba mindent besűríteni. Ennek ellenére nekünk tervben volt, de mégsem láttuk.

Mi mondjuk úgy mentünk el, hogy megfogadtuk magunknak, hogy nekünk nem arról fog szólni Róma, hogy minden kötelezendően megnézendőt megnézünk, hanem arról, hogy kettesben lehetünk a világ egyik legromantikusabb városában. :-)


Továbbra is a Colosseum mellett van a Forum Romanum. :-)


Mi is voltunk az Angyalvárban, nekem az is egy maradandó élmény lett. :-)

45. forrest2010 (válaszként erre: 44. - VendrinerPiroska)
2014. márc. 10. 16:07
Nem néztétek meg a Sixtus kápolnát ? ha már ott voltatok ?
44. VendrinerPiroska (válaszként erre: 32. - Borrdi78)
2014. márc. 10. 15:12

A Colosseum kieső helyen van???????? Tavaly még a Forum Romanum, a Fori Imperiali és a Capitolium közelében volt. Ettől függetlenül, a Colosseum, bár érdekes, a Forum Romanum sokkal nagyobb élmény. Legalábbis nekem. Ha rendesen körbe akarod nézni, akkor az legalább egy fél nap és nagyon megéri, ha érdekel a történelem. Az út másik oldalán ott van Trajanus piaca a hozzátartozó múzeummal, ami nem annyira kiállítás, hanem tele van animációval és ezáltal nekem pld. sokkal egyszerűbb volt elképzelni/megérteni, hogy hogy festett az ókori Róma.

Szerintem nem kell vallásosnak vagy templom rajongónak lenni, hogy valaki élvezze Rómát. Mi sem rohangáltunk egyik templomból a másikba, de azért, ha valami miatt érdekesnek tűnt bedugtuk a fejünket. Nekem a Szt. Péter bazilika nem volt olyan nagy élmény, a múzeumba nem is mentünk be. Inkább mászkáltunk a városban helyette.


Amit viszont nem hagynék ki az a Pantheon, a Trevi kút és ha úgy lenne időm, ahogy nem volt, akkor megnézném a Borghese kerteket is. Nekünk még tetszett az Angyalvár és a tejéről a panoráma sem mindennapi.


Ha olvasod a másik fórumot, akkor már tudsz a Roma Pass-ról. Ha érdekelnek a műemlékek, akkor mindenképpen érdemes beszerezni egy ilyen 3 napos jegyet és persze az ingyen bérlet és a térkép is hasznos lehet.

43. szikmár (válaszként erre: 37. - Simple)
2014. márc. 6. 11:12

nm.

Köszi, bár kissé irigykedem :)

Sok jó fagyizó és sütiző hely van, de kiemelném az "OldBridge"-t / Michelangelo 5, San Pietro/a Vatikán mellett van,nagy adagok és szvsz olcsóbb a többekhez mérten.

Ha mentek a Fontana di Trevihez akkor ("A" metro, Spagna megálló) szóval ha kiérttek jobbra lesz egy fagyizó, kicsi hely, de mennyei nyalánksággal teli, ezt is érdemes kipróbálni és még sok sok egyebet... ha már fagyi :)

42. grizus
2014. márc. 5. 23:27
Igen, a Pietá gyönyörű.
41. Kangaroo Island (válaszként erre: 19. - Simple)
2014. márc. 5. 22:46
hát pedig azt bűn lenne kihagyni, ott van a Pieta is pl., monumentális az egész, mint írtam, nem vagyok vallásos, de valami gyönyörű
40. Borrdi78 (válaszként erre: 36. - Simple)
2014. márc. 5. 21:59
Nekem hatalmas csalodas volt, remelem, Neked nem lesz az, ha direkt amiatt mesz...
39. dominós (válaszként erre: 1. - Simple)
2014. márc. 5. 21:59
pölö Velencét :D
38. niki73 (válaszként erre: 37. - Simple)
2014. márc. 5. 21:42
Erre keress rá: Róma
37. simple (válaszként erre: 34. - Szikmár)
2014. márc. 5. 21:40

Köszi szépen, ez hasznos volt. :)

Lesz fagyizás is biztos, eszem helyetted is.

36. simple (válaszként erre: 32. - Borrdi78)
2014. márc. 5. 21:39
Köszi a választ. Engem kifejezetten a Colosseum érdekel, ezért akarok Rómába elmenni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook