Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni a figyelemzavarral? fórum

Mit lehet tenni a figyelemzavarral? (tudásbázis kérdés)


27. bibity (válaszként erre: 25. - Zsu96)
2014. márc. 15. 12:58
Szerintem az nem bántás, ha kijavítják a tévedésedet. Tévedni emberi dolog, de Neked is jobb, ha nem úgy marad meg benned, tévesen, az amúgy hasznos információ.
26. Hoxa
2014. márc. 15. 08:27
Ez a visszaesés normális dolog, semmi rossz nincs benne és nem is elítélésből írtam. Azért írtam úgy, hogy előre szólt a terapeuta, hogy ne lepődjünk meg, hogy ha először kicsit visszaesik és utána kezd javulni.
25. Zsu96
2014. márc. 14. 13:49
Egyébként itt hoxán egymásnak próbálunk segíteni vagy egymást próbáljuk oltogatni? Csak hogy tudjam a jövőben hogy álljak a kérdéshez. Elmondtam a tapasztalatomat hátha valakinek megér egy misét és kipróbálja mielőtt teletömik a gyerekét gyógyszerel erre valaki tök idegen ahelyett h értelmes segítséget írna engem csesztet....bravo
24. petiandi (válaszként erre: 11. - Tündér74)
2014. márc. 12. 21:28
Az oviban nem jött elő csak annyi hogy nem volt biztos hogy jobb vagy balkezes. Elsőben nagyon sok atrocitás érte a többi gyerektől (verték), és ez látszott a teljesítményén, sokat volt beteg, és kértem újra elsőbe. Amikor másodszor járta az elsőt akkor már nem volt minden kerek, de erős közepes tudása volt. A teljesítménye hullámzó. Eddig egy doki nézte meg, az mondta hogy súlyos figyelemzavar. Mára annyira frusztrált lett(másodikos) hogy már nem is strapálja magát mondván úgyse tud jót tenni...
23. zebracsikó (válaszként erre: 22. - Zsu96)
2014. márc. 8. 07:46

nem agresszió, hanem regresszió...


lehet kis visszaesés, mert elkezdik stimulálni az idegrendszert a tornával, de nem minden gyereknél fordul elő és csak átmeneti

22. Zsu96
2014. márc. 7. 20:07
Nem tudom a központban ahol Lakatos Kati aki az egész tornát kifejlesztette vannak iskolás korúak is, nyilván náluk máshogy épül fel a torna aminek van csoportos vízi változata is a Bhrg. Nálunk nem volt semmiféle visszaesés vagy agresszió.
21. bibity (válaszként erre: 19. - Hoxa)
2014. márc. 7. 13:38
Hű, ezt jó tudni! Én még csak fontolgatom a TSMT-t, nem tudtam, hogy ilyesmi is lehet!
20. bibity (válaszként erre: 18. - 419d3a90bd)
2014. márc. 7. 13:35
Ez a SZIT miből áll? Itt is van felmérés? Milyen feladatok vannak? Semmit nem tudok róla, igaz, a fiam még csak 4 éves, de érdekelne. Köszi:)
19. Hoxa (válaszként erre: 16. - Zsu96)
2014. márc. 7. 12:09

Nálunk a TSMT két hét után pont hogy regressziót, visszaesést okozott, de erre a szakember előre fel is hívta a figyelmünket, hogy így lesz és utána jött a javulás. Szóval nem biztos, hogy két hét után hirtelen varázsütésre mindenkinél megold mindent.

Segített nekünk, másfél évig jártunk.


Espricot próbáljuk mi is pár hónapja. Nem tudom segít-e, de ha kicsit hit is van az emberben, hogy valami jót tesz a gyerekének, akkor adja, csinálja, így megy ez...

2014. márc. 7. 12:00
A TSMT az kicsiknek való,ovisoknak,megkésett beszédfejlődéssel küzdő gyerekeknek,idősebbeknek 6 éves kortól SZIT(Szenzoros Integrációs Terápia)
17. 419d3a90bd (válaszként erre: 2. - Petiandi)
2014. márc. 7. 11:57

Esprigo kapszula.

Omega 3, 6 zsírsavakat,cinket é magnéziumot tartalmazz.

Szerezz be egy homokórát,a ha már iskolás akkor 3 perceset,a feladatokat,addig próbálja megoldani ameddig lepereg a homok.

Így több dologra kell koncentrálnia,és fejlődik ez a terület is.

Mert figyeli az időt,összpontosít a feladatra is,és arra,hogy pontos legyen.

16. Zsu96
2014. márc. 7. 07:10
Nevetni fogsz de kb 1-2 hét után rögtön! Próbáld meg beírni a googleba a város nevét és a tsmt-t így kidobja a lehetőségeket. DE nagyon meg kell válogatni hogy kihez mész mert itt is vannak kóklerek akiknek semmi közük a tsmt-hez. De tudod keresd meg neten a Bhrg központ telefonszámát kérj ott ajánlást elméletileg ők oktatják a külsősöket is. Én az orvosokat messze elkerülöm...voltunk neurologusnál, megütötte a térdeit kalapáccsal kérte hogy nyújtsa ki a nyelvét majd közölte hogy figyelemzavar...aha...
2014. márc. 6. 08:17
Van egy csomó "köznapi" játék amivel fejleszthető a figyelem.Memory, sakk, gyöngyfűzés,barchoba, kártyavár,marokkó, társasjátékok.Lépegetés a sakktáblán, úgy, hogy Te mondod, hová lépjen. előszöt az ujjával léphet, utána hátratett kézzel csak a szemével követheti. Most hirtelen ennyi jut az eszembe.
14. petiandi (válaszként erre: 12. - Zsu96)
2014. márc. 6. 06:12
hallottam erről a tornáról.Mikor láttad a javulást a torna hatására? Van esetleg valaki aki tudja hogy Székesfehérváron, vagy Siófok környékén esetleg Szekszárdon van-e ilyen foglalkozás?
2014. márc. 6. 05:51
úgy egy éve lett biztos a figyelemzavar. A tavalyi év nyári vakációja alatt fejlesztettük, feladatlapokkal, játékokkal, szeptemberben nem változott a helyzet, ezért időpontot kértünk a pszihiátriai gondozóban, februárra kaptunk helyet, és ott súlyos figyelemzavart állapítottak meg. A fiam 9 éves második osztályos. Az a baj, hogy órán nem dolgozik, alig ír le valamit, az írása egyszer olvashatatlan, egyszer csodás, vagy mindent megcsinál az órán vagy semmit. középút nincs.
12. Zsu96
2014. márc. 5. 17:49
Mi csinàljuk a Tsmt tornàt az elsô amit megoldott az a figyelemzavar de rengeteg mindenben segít nagyon sokat. Mi a Tavasz utcàba jàrunk a 3. kerületben
11. tündér74 (válaszként erre: 2. - Petiandi)
2014. márc. 5. 16:02

Mindig is figyelemzavarral küzdött, vagy csak az iskolában figyeltek fel rá?

Kisebb korában miben nyilvánult meg nála a figyelemzavar?

10. Minya (válaszként erre: 9. - Bibity)
2014. márc. 5. 09:48

ez a torna tényleg nagyon jó,nekem is kellett hordani a fiamat rá,igaz nem figyelemzavar miatt,de sokat segítet neki :)

ma már boldog kiengyensúlyozott vidám első osztályos :)

2014. márc. 5. 09:37
TSMT tornát próbáltátok? Állítólag jó!
2014. márc. 5. 09:12
Változtass az étkezésén: minél kevesebb cukor a leglényegesebb. Persze, a tartósítószerek, egyéb hasonló anyagok is kerülendők.
2014. márc. 5. 09:11
el: kell
2014. márc. 5. 09:11
A nevelési tanácsadóban el segítséget kérni. A gyógypedagógusok rengeteg fejlesztő terápiás feladatot, játékot tudnak erre. Hány éves a fiad?
2014. márc. 5. 08:55
Biztos voltatok sokféle vizsgálaton... Nálunk a fiam ovis barátnőjére mondták folyton, hogy magatartás-és figyelemzavaros. Most a nevelési tanácsadó elküldte hallásvizsgálatra, kiderült, az egyik fülére 60 %-ot hall, a másikra 30%-at. Szóval azért nem figyelt, vagy fogadott szót, mert nem is hallotta... Érdemes mindennek utána járni...
2014. márc. 5. 07:59
Egyszerűen a táplálkozásukat kell megváltoztat a gyerekeknek, és máris látható lesz a javulás. volt is erről egy hangfelvétel, megkeresem...
2014. márc. 5. 06:44

Szia!


Én nem adnék gyógyszert semmi pénzért, főleg ritalint nem! Az én fiamra is mondtak már sok mindent, figyelemzavar is volt a találgatások között. Mennyire biztos a figyelemzavar? Én több helyen vizsgáltatnám. Minden jót!

2014. márc. 5. 06:41

Segítséget és tanácsot kérek. Fiam figyelemzavarral küzd. Gyógyszert akartak írni neki (ritalin) de nem egyeztem bele, Stimaral cseppet szed. Az iskola gyógyszerpárti.

Kérem hogy akinek van tapasztalata a Stimaral cseppel vagy más gyógynövényes készítménnyel írjon!

2014. márc. 5. 06:40
Figyelemzavar

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook