Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltörött higanyos hőmérő fórum

Eltörött higanyos hőmérő (beszélgetős fórum)

Figyelem! Ez a fórum összevonásra került, így ezen a linken folytatódik:
Összetörtem a higanyos lázmérőt! Mi ilyenkor a teendő?

2014. márc. 4. 06:20

Kedves hozzászólók!


Igaz, találtam régi fórumot ebben a témában, de tavaly január óta nem volt rajta mozgás, így újra indítanék egyet.


Ma hajnalban eltört a hőmérőm benne a tokjában. (Hajnali félálomban sikerült kicsit túltolnom benne). Sajnos nem teljesen voltam még tudatomnál, így a reggeli felkeléskor döbbentem rá, hogy mekkora marhaságot csináltam, hogy nem távolítottam el azonnal a szobából. Ráadásul, ahogy kinyitottam, hogy rendesen lássam, hogy mekkora a gond (recés falon keresztül nem nagyon látszódott), kigurult a higany belőle a szőnyegre és sok kicsi darabkára ment szét. Papírlappal és kidobásra szánt körömkefével próbáltam egy golyóvá söpörni, de nagyon mélyen beleivódott a szőnyegbe, így nem sikerült kiszednem a szőnyegből. Kínomban úgy döntöttem, hogy kiviszem az egész szőnyeget az erkélyre, hogy ne a szobában gőzölögjön. Sajnos hajnali 6-kor még nincs nyitva egy gyógyszertár sem a közelben, hogy kénport tudjak venni. (Gondolom a borkénpor nem ugyanaz). Mire a gyógyszertárak kinyitnak, nekem már rég a munkahelyemen kell lennem, így legkorábban este tudom beszórni kénporral.


Kint az erkélyen mennyire van jó helyen addig a szőnyeg? Mi mást lehet tenni még? Azon túl, hogy új szőnyeget kell venni. :) :(


(Természetesen szellőztetés, szőnyeg helyének feltakarítása már megtörtént.)


Előre is köszi.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook