Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire veszélyes megadni valakinek a számlaszámom? fórum

Mennyire veszélyes megadni valakinek a számlaszámom? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. márc. 5. 21:45

Az okostelefonok átveszik a pc-k szerepét is

[link]

2014. márc. 5. 19:50

Nem veszélyes, csak ne adj meg mondjuk pinkódokat, de ezt gondolom tudod.

Sajnos fejlődnünk kell, mert másképp meg vagyunk lőve. Én pl a főiskolán nem tudnám másképp befizetni a tandíjat, csak elektronikus úton. Nagyon tiltakoztam még pár éve még az internethasználatért is, meg a számítógépet is utáltam, de borzasztóan rá vagyok már kényszerülve a használatára:(

29. 9892d65728 (válaszként erre: 28. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 5. 16:43

ismerős ez a gondolat.. nem Te mondtad ezt egyedül...


ha szabad javasolnom...vegyél egy nagy(4-5" os) simogatóst...ne tedd bele a SIM kártyát, használd a régi telefonod, amíg megtanulod profin macerálni a simogatóst...kell hozzá egy praktikus tok is, akkor még kisebb a véletlen érintés lehetősége..

szóval eleinte csak a wifis dolgokat...pisactérről letöltöd a fontos(nak vélt) dolgokat, aztán nézegeted...hírek, meteorológia, bank, jutub,stb...


aztán egyszercsak arra ébredsz, hogy tulajdonképpen ügyes csajszi vagy..és már csak emlék a régi teló(is)


nos, tessék bankolni...


ja,meg gyakorolni, mi is az a QR kód? (simogatós, wifi, piactér, letölt, örül)

2014. márc. 5. 13:52

Na jó majdcsak belejövök..


Vettem én is anno simogatós telefont de kis híján földhöz vágtam, sose azt csinálta amit én szerettem volna, így maradt a régi csúszkás gombos... jó lesz az nekem életem végéig, (vettem belőle párat) :-)

2014. márc. 5. 13:48
Hogy ne csak gúnyolódjak, megpróbálok segíteni a megnyugtatásodra: Nézd meg a bankod szerződési feltételei között, hogy milyen jogcímen teljesítenek a számlád terhére beszedési megbízásokat. Látni fogod, hogy a csoportos beszedési megbízásokon túl (ezzel fizetjük a számlánkról pl. a közüzemi terheket) igencsak szigorú szabályok szerint terhelhetik meg a számládat! Mondjuk végrehajtási esetekben. Vagyis: a számládon lévő összeghez a bankszámlaszámod ismeretében még nem tudnak csak úgy illetéktelenek hozzáférni. A számlához kapcsolódó bankkártya használatával kapcsolatban vannak esetek, ami ezt esetleg lehetővé teszi. De ez más téma!
26. dd4fac34d4 (válaszként erre: 25. - 9892d65728)
2014. márc. 5. 12:58
Nagyon igaz, amit írsz! Sok éve, amikor a videómagnó még újdonság volt, idős Édesanyám felhívott izgatottan, hogy fel szeretne venni a TV-ből egy filmet, de nem tudja, hogy kell. Mondtam neki, hogy menjen ki a kapuba, és ha lát egy 4 évest, hívja be, majd az megmutatja neki. Viccelődtem félig, de ő komolyan nekiállt és megtanulta a készüléket kezelni maga! Nem hiszem, hogy a banki ügyletek modern eszközökkel való kezelését ne lehetne megtanulni, hacsak valaki nem áll eleve ellent az újdonságoknak. Erre pedig felénk azt mondják, hogy a dinoszauruszok is kihaltak...:)
25. 9892d65728 (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 5. 10:08

már zaklatásnak is veheted, de nég valamit kedves "gyöngyszemű" itt van ez a QR kód...itt és most úgy néz ki ez a jövő..ezzel (simogatós mobilon) fizethetünk(nemsokára) metrón, buszon, közértben, stb...

a tengerentúl már ez megy...

szóval kell az a netbank, simogatós teló, wifi, és egy nagy lélegzet...


nehogymá' a kisunoka azt mondja, hogy nagyi, te öreg vagy és buta...(ezt a szomszéd hölgy megkapta)..azóta tanítom, megy is neki.

24. dd4fac34d4 (válaszként erre: 23. - Perseida)
2014. márc. 5. 09:22
Kösz Perseida! Szívemből szóltál! Nekem már akkor volt bankkártyám, amikor még a szó is alig volt ismert itthon, de hosszabb időre mentem Angliába és kellett. Ott már akkor a távolsági buszjegyet is ezzel fizethettem a sofőrnél! És igen, én is, ami pénzügyet csak lehet, itthonról intézek netbankon keresztül. És én is rendszeresen vásárolok a neten, most is várok egy kozmetikai csomagot, tegnap jött egy CD. Olyan dolgok, amelyeket a mi kis városunkban egyáltalán nem lehet kapni! Következésképpen rengeteg helyen ismerhetik a banki számlaszámomat. De sajnos, még nekem sem utalt rá senki valami szép nagy és meg nem szolgált összeget:)
2014. márc. 5. 09:12

Én lassan tíz éve vásárolok interneten, és ha volt is negatív tapasztalatom, jórészt magamnak köszönhettem. (megvettem valamit, amiben szinte biztos voltam, hogy nem lesz jó, csak nagyon tetszett, stb)Amint lehetett, e-bankszámlát nyitottam, átutalással intéztem mindent.Rendszeres utalóknak egyébként vannak olyan csomagok néhány banknál, hogy ingyen lehet netbankbon keresztül utalni, nekem is ilyen lehetőségem volt. Sajnos, a netbankomat átmenetileg egyéb gond miatt befagyasztottam, és most egy másik bankba járunk utalni. Plusz költség, idő, sorban állás, ráadásul sokszor a 8. napon küldik el a pénzt, addig persze az eladók masszívan rágják a fülemet. (a 4 órás átutalási idő nem vonatkozik minden esetre, ahogy voltak kedvesek elmagyarázni).

Szóval, a netbank a legjobb megoldás szerintem is. Nem is tudom, hány ember tudja már a számlaszámomat, sajnos senki nem használta ki, hogy tetemesebb összeget utaljon nekem :))

2014. márc. 5. 08:52
Kösz az utóbbi hozzászólásokat! Engem tényleg különösen fel tud bosszantani, ha emberek, akik - nyilván gyöngyszemű is! - megszokottan használják a mobiltelefont, a számítógépet stb., azok ilyen irtózattal tudnak még a legegyszerűbb pénzügyi teendőkhöz is viszonyulni! Miért pont ez a fajta korszerűség taszítja őket ennyire?
21. 9892d65728 (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 4. 20:34

Nalátod...egy apró lépés...meglátod menni fog..én is mondtam régen, hogy a trabant a legjobb, nem lesz más autóm..

hát azóta eljutottam a kényelmes automata sportig...ennyit ért a szavam..


hallgass rám, ez a jövő..a simogatós mobil, androiddal. mellette lehet akármilyen megszokott régi telód is, de azt nem teheted meg, hogy egyedüli hajótöröttként integetsz egy távolodó hajónak..(a modernizálódó világunkban)


egy ma reggeli hír:..hazánkban adták el az utóbbi negyedévben a legtöbb lapostévét lakosságarányosan..

aztán a mobilok következnek simogatós változatban.

légy korszerű!


ne add fel!

léciléccilécci...

20. gyöngyszemü (válaszként erre: 19. - 9892d65728)
2014. márc. 4. 19:44

:-) Tudom tudom igazatok van, de jaaj nem akarok korszerű lenni, nagyon nem szeretem ezt az egészet én jobban szeretem a kézzel fogható dolgokat... dehát nem lesz más választásom :-(


Igen megadtam :-( most várok...

19. 9892d65728 (válaszként erre: 18. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 4. 15:18

nyugi...aki ezt írta jót akart, csak kissé sietősen..


amúgy én is erről írtam...légyszí gyakorolni, és korszerű leszel..

mindenki kezdő volt valamikor, (én is) csak már homályba vész...persze a mai gyerekek már bankkártyával, mobiltelóval születnek. ennyi előnyük van.


megadtad a számlaszámod?

18. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - Dd4fac34d4)
2014. márc. 4. 14:31
Kösz a gúnyos hozzászólást! :-(
2014. márc. 4. 13:40
Persze hogy veszélyes megadni a banki számlád számát! Még orvul ráutalnak neked egy vagyont! Nem kellene már felnőni a pénzügyi kultúra terén is?!
16. 9892d65728 (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 3. 21:55

a bankokra szükség van..tetszik-nem tetszik...vonnak tőlem is, nem érdekel, lapozok, oszt jónapot..


azért gyúrj a arra az "ebank"-ra, ne hagyd hogy lenyomjon a nemtudás ördöge...belejössz. tessék prálkozni, menni fog.

15. Regin_a (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 3. 20:27

Semennyire sem

Ne higyj a város legendáknak!

14. gyöngyszemü (válaszként erre: 13. - 9892d65728)
2014. márc. 3. 20:17

:-)


Még decemberben elintéztem és mivel nekem olyan csomagom van hogy már az naptól ingyenes volt a kétszeri felvétel meg elég sok minden, persze ezt a számlavezetésen nem vettem azóta sem észre, mert most még mintha többet vonnának mint az előtt. :-( szemetek ezek a bankok!!

13. 9892d65728 (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 3. 20:07

Na, tökéletes...

Ebbe nem bukhatsz bele...


arra kérlek, ne add fel...olvasd el nyugodtan, alaposan a tennivalókat...baromijó megoldás ez az ebank...


először is beírod a bankban kapott neved, a választott jelszóval...

jön az SMS, azt beíros az üres ablakocskába, de nagyon precízen..nem is tudom, asszem két szám, két kisbetű, két szám...

ha ez megvan enter(vagy OK)

akkor üdvözöl a bank , és elkezdesz szöszmötölni..

jó, azt elismerem, hogy sok türelem kell, mert rengeteg(hasznos) információ van...de nélkülözhetetlen..


ja, és hogy' intézted az ingyenes százötvenezres felvétel-lehetőséget az ATM-ből..? csak nem bementél személyesen?


nos, nem olyan ördöngős dolog, csak aludj rá egyet..


és add meg a számlaszámod, hadd higyje a kuncsaft, hogy egy menő üzletasszony vagy.

(aztán ráérsz izgulni)

vicceltem.

12. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - 9892d65728)
2014. márc. 3. 19:57
Hát ennyire nem értek hozzá a múltkor beszerettem volna menni az e bankomba jött az sms jelszó.. mindent úgy csináltam ahogy mondták "elvileg" de mégse tudtam bemenni. Feladtam! Nekem csak a fizu miatt kell, rájön a fizu és leveszem, ennyi, de nagyon utálom amúgy!!
11. 9892d65728 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 3. 19:47

a kérdésed jogos.

magamra ismerek, én is ilyen problémával küzdöttem(régen)

szóval...utalni utalhat az ő "ebank"-jából, a bankok egymást közt intézik..

nem hívhat le semmit a számládról, mert ahhoz sok mindent tudnia kell..


először is a számládon valószínű nem engedélyezted senkinek a lehívást...vagy csak a megnevezett szolgáltatónak..


egyszer el kell kezdeni, nincs mese..

tíz évvel ezelőtt még én is szorongtam...persze óvatos lépésekkel megelőztem bármi trükköt...


úgy kezd az első ilyen bulit, hogy ne legyen a számládon ezernél több...nézd meg az Ebankodban, milyen lehívási/utalási engedélyeket adtál a banknak?...

...ha ezt ellenőrizted, akkor dőlj hátra, engedd el a karfát, és élvezd a modern technikát..


Meglátod nagy buli. pár utalás, és rutinos leszel, mosollyal az arcodon..


csapj bele, sok sikert!

2014. márc. 3. 19:46
Oké meggyőztetek köszi! :-)
9. jólfésült (válaszként erre: 6. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 3. 19:44

Én még nem hallottam olyanról hogy ebből valakinek baja lett volna. Az önmagában csak egy szám. Cégeknél teljesen nyilvános adat, rajta van a cégek bélyegzőjén, számláján.

Inkább reklámozni szokták azok akik pénzt várnak rá, pl. azok a szervezetek, akik az adónk 1%-ára pályáznak.

8. 0052fe96cc (válaszként erre: 7. - 0052fe96cc)
2014. márc. 3. 19:37
*semmit
7. 0052fe96cc (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2014. márc. 3. 19:36

Semmi sem tudnak a számlaszámmal kezdeni :)

De ha tartasz tőle, inkább oldd meg másképp, hogy utána ne idegeskedj miatta.

6. gyöngyszemü (válaszként erre: 5. - Jólfésült)
2014. márc. 3. 19:31
Jó jó de annyi rosszat hallani és hát kitudja. :-(
2014. márc. 3. 19:27
Semennyire. Legfeljebb valaki orvul átutal rá valami összeget. :)
2014. márc. 3. 19:13
Minden postán van rózsaszin csekk. És szerintem biztonságosabb.
3. gyöngyszemü (válaszként erre: 2. - Shany.d03)
2014. márc. 3. 19:06
Köszi ez jól hangzik na ennek utána járok nem igazán szeretném vadidegennek megadni kitudja manapság hogy tudnak vissza élni az adatokkal.
2014. márc. 3. 19:02
Én sem adnám ki,bár nem tudom lehet-e baj belöle. De rózsaszin csekken is feltudná adni a pénzt,oda csak név és cim kell.És csak pár száz forintal több. De szerintem biztonságosabb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook