Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen ovulációs tesztek vannak és melyiket érdemes használni? fórum

Milyen ovulációs tesztek vannak és melyiket érdemes használni? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. eldorado (válaszként erre: 30. - Melcsiii)
2011. aug. 29. 21:38

Na jó utat nektek akkor először is!:) Ott aztán tényleg ne ezzel foglalkozz, csak azzal, hogy jól érezzétek magatokat!

Én testhő+ nyák + egyéb tünetek alapján vizsgálom, gyakorlatilag fél napra pontosan meg lehet belőle mondani, ovu tesztet csak 1-2szer vettem, azzal nincs nagy tapasztalatom. Amennyire néztem, azzal se tuti, mert nekem az ovuláció környékén 2-3 napig elég vastag vonal volt, szóval egyéb nélkül nem tudtam volna, mikor is pontosan.

Amúgy kb azt tudod, a ciklusban mikor kb, előtte nekiálltok akár 2 napozni, akár ahogy jól esik, ha itt az ideje, menni fog, hisz a spermák napokig túlélnek (mert a pasik ugye mindig túlélnek:P). Egyébként meg tényleg nyugalom, nekem a dokim is azt mondta, hogy 1 éven belül természetes, ha nem azonnal jön össze.

30. melcsiii (válaszként erre: 29. - Eldorado)
2011. aug. 29. 19:23

Esküvők jól sikerültek, csütörtökön indulunk nászútra :)) Baba nem lett, 31-én kéne megjönnie most...szerintem meg is fog. Nem baj, azért ma vettem 2 féle tesztet, amit ha nem jön meg csütörtökig, akkor elviszek magammal a nászútra és ott megcsinálom. Ha meg megjön, akkor egyszer remélem majdcsak felhasználom őket :))))

Bár tanácstalan vagyok, mert az ovu teszt pozitív volt egyik reggel és előtte este együtt voltunk a párommal....nem értem akkor hogyan kéne időzíteni??Sokan mondják, hogy csak lazán stb, de hát nem odafigyelve elég kicsiny az esély hogy pont abban a pár órában megtörténhessen aminek meg kell :))))Pláne hogy 2 napnál sűrűbben nem is ajánlott az együttlét! Te mit javasolsz??

29. eldorado (válaszként erre: 28. - Melcsiii)
2011. aug. 3. 16:26

Utólag is sok boldogságot Nektek!

Kiderült valami? Ahogy nézem, lassan nem érdemes találgatni, mert pár napon belül úgyis kiderül, hogy megjön-e vagy nem:)

Esküvő remélem jól sikerült!!

28. melcsiii (válaszként erre: 27. - Eldorado)
2011. júl. 24. 19:52

Áhh nem is úgy indult a dolog, hogy most mindenáron babaproject, csak szombaton lesz az esküvőnk és a legény-leánybúcsú most volt 1 hete, aztán utána a drágám jó formában volt és már nem védekeztünk.Akkor voltam a 10.napon. Nekem elvileg 26 naposak a ciklusaim, így az ovulációm a 13 napra esik.2 nap mulva ismét együtt voltunk, én pedig reggel éreztem az ovulációt.Ezen a délután volt félig páfrányos a nyál mikroszkóppal. Ezután csak kb 3 nap mulva voltunk együtt. Ha a spermium életképes 2-3 napig, akkor teherbe eshettem, nem? Ma voltam nőgyógyásznál rákszűrésen és megultrahangozott, de nincs megvastagodva a nyálkahártyám, ami terhességre utalna, viszont korai is, mert azt mondta leghamarabb aug2-án csináljak tesztet...3-án meg kéne jönnie. Lehet amúgy , hogy pszihésen hat ez az egész és azért fáj egy hete a derekam, meg éreztem dolgokat a hasamban meg fémízt a számban.A doki is azt mondta, hogy ritkán jön össze azonnal a gyerek...bár mondom mi nem is beszéltünk róla, tehát nem úgy indult, hogy akkor most próbálkozzunk...

Mindenesetre most megpróbálok csak az esküvőre koncentrálni, aztán lesz ahogy lennie kell :))

Most megpróbálok az esküvőre koncentrálni

27. eldorado (válaszként erre: 26. - Melcsiii)
2011. júl. 22. 21:05
Szerintem elég, ha kb be tudod lőni, előtte-utána 2 naponta javasolnak együttlétet. Egyébként egyetértek a korábban szólóhoz, csak lazulj el, és élvezzétek, ha túlságosan szabályozni akarod, csak belebolondulsz.
26. melcsiii (válaszként erre: 25. - Eldorado)
2011. júl. 21. 21:09
Azóta nem voltz páfrányos, már aznap délután sem....de nyák, stb arra utal, hogy nekem aznap reggel lehetett ovulációm....azaz kedden reggel. Bármi lehet most.
25. eldorado (válaszként erre: 24. - Melcsiii)
2011. júl. 20. 17:32
Ilyen infokat nem tud megadni az. Én is próbáltam egy darabig, mellette pedig hőmérőztem, nyákot néztem és csak simán figyeltem a kísérő tüneteket (hangulat, ovulációs fájás, libidó)... Míg az utóbbiakkal napra pontosan be tudtam lőni a ciklusom, a PG53 teljesen random eredményt adott... nekem nem nagyon jött be
2011. júl. 19. 12:34
amúgy nyállal csinálva szálkás páfrányleveleket is látok néhol, így gondolom átmeneti napon vagyok....na de peteérés előtt vagy után vajon??
2011. júl. 19. 12:25
Sziasztok. ma én is bevásároltam Pg53-at és Coraxot. A vizeletesnél 2 csík van, picit az egyik halványabb, a Pg-n meg nem vagyok fogamzóképes, de gyönyörűen látható minden lámpafénynél :) Kinek van tapasztalata?? Amugy a 12.napon vagyok ma.
2010. dec. 29. 19:47
A medical systems káeftétől, szóval a kék dobozos elején napraforgós tesztcsíkot nem ajánlom, nagyon gagyi, nem egyértelműen mutatja ki, hogy mi van, és ráadásul a 4 tesztcsíkból az utolsóba nem volt tesztcsík a műanyag lezárt tasakban. Akarom mondani, úgy volt lezárva a tasak, hogy nem volt benne tesztcsík. Nyilván gyártási hibás, de ez engem nem érdekel. Olcsó is volt, és kínai is, úgyhogy ez ennyit nem ér, inkább legyen egy ezressel drágább, de ez nem érte meg.
2010. márc. 15. 16:25

Szerintem a kérdésre a válasz : egyiket sem. A legjobb ha az ember elengedi magát és élvezi azt hogy szerelmes. Nekem így sikerült már a 2. hónapban, pedig PCOs vagyok. Nekem a doki felírt valami növényi cseppeket és azt mondta próbálkozzunk.


Mások azt mondták hogy a dokim nem normális és hogy meddőségre nem lehet növényi cseppeket írni (orvosnak tartotta magát az illető, és majdnem belerángatott erős gyógyszerek szedésébe). De én elhatároztam hogy a régi dokimnak hiszek, és a természetes gyógymódjában, mivel 24 éves vagyok ráérek erős gyógyszerekkel mérgezni magam később is, ha már sürgős lesz. De nem ez történt.


Hajrá! És csak lazán...

20. szeliko (válaszként erre: 19. - Linike18)
2010. febr. 19. 13:39

én nem filterest ittam és gyógyszertárban vettem. De lehet drogériában is, gyógynövényboltban is.

vérzés első napjától 14 napig cickafarkfüvet kell inni, utána 14 napig palástfüvet. Ha később jön meg akkor a palástfüvet iszod amíg meg nem jön. Ha előbb akkor a vérzés első napjától megint cickafarkfű. Nekem 28 naposra beállította a vérzést.

19. linike18 (válaszként erre: 18. - Szeliko)
2010. febr. 19. 13:19

Szia!

Drogériában lehet kapni? Filteres vagy sima füves? Kipróbálom!:-)

18. szeliko (válaszként erre: 17. - Linike18)
2010. febr. 19. 09:10
igyál cickafarkteát...nekem ettől volt peteérésem.
2010. febr. 18. 22:26

Köszi a válaszokat, csajok!

Mindenképp akarok venni, mert meg kell bizonyosodjak, hogy egyátalán van-e peteérésem... A fiam előtt se volt- nem működött a petefészkem, meg is műtöttek-, és most is úgy néz ki, hogy nem nagyon volt, legalábbis UH szerint. És szeretnénk kistesót hamar:-)

16. maya80 (válaszként erre: 12. - Linike18)
2010. febr. 18. 09:35

Én a tescoban vettem egyszer 5 darabosat. Szerintem nem éri meg költeni rá, mert természetes módon is meg lehet állapítani, hogy mikor van peteérés, nem kell hozzá teszt.

A hüvelyváladék normál esetben fehér és ragadós. Ha azonban áttetsző és nyúlós, mint a tojásfehérje, akkor peteérésed van.

15. szeliko (válaszként erre: 12. - Linike18)
2010. febr. 18. 09:30
ha a vizeletes csíkokat választod akkor a vaterán vegyél, mert 80 Ft darabja!
14. szeliko (válaszként erre: 12. - Linike18)
2010. febr. 18. 09:29

szia! Nekem pg 53 mikroszkópom van, gyógyszertárban, gyógynövényben lehet kapni, 2-3e Ft körül. Viszont ezt életed végéig használhatod. Nekem ez teljesen jól bevált, sőt még jóstesztelésre is jó volt.

De valaki meg a vizeletes lh tesztekre esküszik. CSak az meg havonta kerül ennyibe, mint ez a miki.

2010. febr. 18. 09:28

Én a Rossmannba vettem már pár éve, öt darab volt benne, négy ezer ft.körül. Nekem jó volt.

Asszem baby mark, vagy valami ilyesmi.

2010. febr. 18. 09:21
Milyen ovulációs tesztet válasszak, és hol lehet kapni, illetve milyen áron? Tapasztalatokat kérek! Köszönöm!
2009. szept. 7. 21:32
én a neten egy aukciós oldalon rendeltem 20 db 2000 ft volt azt hiszem, szóval a dm-hez és társaihoz képest nagyon olcsó! ja, 26 hetes várandós vagyok, szóval bejött:)
2009. szept. 6. 21:50
Nekem van PG53-asom, de nem igazán jött be, most tesztet szeretnék venni, olvastam a neten, hogy legjobb árban az Evidence Standard van. Ezt hol lehet kapni, és használta már valaki (bevált)?
9. beto
2009. jan. 6. 06:33

Sziasztok!

Én is a PG53-at használom, igaz csak pár napja.

Viszont nem tudom mit gondoljak róla, ugyanis nálam a következő dolog történt: első nap semmi páfrány, 2.-3.-4. nap páfrányos de csak ímmel-ámmal, 5. nap semmi páfrány, 6. nap eddig a legpáfrányosabb... Szerintetek ez mi a szöszt jelent?! Ha van hasonló tapasztalatotok, kérlek írjátok meg, nagyon szeretnénk kisbabát, és most ezzel is csak elbizonytalanodtam, hogy ér-e egyáltalán valamit :-(

Előre is köszönöm a segítségeteket!

2008. júl. 29. 18:45
Sziasztok!Én ma vettem PG 53-at azt mutatta ma nem vagyok fogam.képes szerintem lehet látni mindent amit kell!Akinek van vele tapasztalata kérem írja meg.Köszike.Én most vagyok a ciklusom 5.napján.De azt mondták érdemes naponta nézni mert bármikor lehet páfrány.És az igaz ha mindíg páfrány akkor terhes lettél?Köszi a válaszokat.
2008. máj. 20. 20:45

Én most vettem Gabriel OVU LH termékenységi tesztet, 7db-os. Korrektnek tűnik, az elv is és az is hogy csak azt kell nézni 1 csík, vagy 2. Kiváncsi vagyok mikor van a peteérésem, és a hőmérőzés körülményesebbnek tűnik.

Ha lesz eredménye szólok, még csak most rajtoltunk a babára úgyhogy semmi tapasztalat sincs...

2008. máj. 13. 19:48
Nekem is a PG53 nagyon bejött! Tuti! Csak rá kell állni a szemednek, hogy mit is kell nézni.....
5. yda
2008. máj. 13. 19:35
Nekem a PG53 nem jött be. Semmit se láttam, inkább maradok a tesztnél (Corax). De lehet, hogy csak én vagyok ilyen vaksi.
2008. ápr. 10. 20:23

Szia!

Én a tesz-vesz-en vettem jó áron ovulációs tesztet. Én még nem próbáltam, mert a héten jött meg a postával. Próbálj rá....

3. anan
2008. ápr. 2. 16:54
csatlakozom PG53
2008. ápr. 2. 16:50
Szia!Én a PG53-ra szavazok.Ez akkor is jó,ha akarsz babát és akkor is ha nem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook